با آسیب دیدگی ورزشی چطور کنار بیاییم - تمرینو

با آسیب دیدگی ورزشی چطور کنار بیاییم

آسیب دیدگی ورزشی
Print Friendly, PDF & Email

وقتی تناسب اندام و بدنسازی جزئی از زندگی شما شده باشند، آسیب دیدگی بدترین بلایی است که سرتان خواهد آمد! انگار زندگی برای شما بی معنی شده است!

وقتی می بینید که تمام چیزهایی که بدست آورده اید و تمام هدف هایی که در سر داشتید، همه باد می شوند و به هوا می روند! حس افسردگی و ناامیدی قابل دسترس ترین حسی است که درگیر آن خواهید شد.

در حالی که دچار این احساسات شدن به نظر غیر قابل کنترل به نظر می رسند (اشکالی ندارد گریه کنید!!) همچنان نوری در انتهای این مسیر تاریک وجود دارد.

آسیب دیدگی tamrino.ir

آسیب دیدگی کمک می کند متوجه شوید که شخصیت شما با تمریناتی که در باشگاه انجام می دادید تعریف نمی شود و حتی ممکن است باعث شود علایق جدید و روش های جدید تمرینی را پیدا کنید.

باید به یاد داشته باشید که دیگران هم در شرایطی مشابه شما، به سر برده اند و شاید آماده باشند بخواهند به ما کمک کنند. تنها کاری که باید کرد این است که رفت و سوال کرد!

۱. یادتان باشد شما فقط یک مهارت ندارید

اشکالی ندارد برای مدتی ناراحت، عصبانی و حتی ناامید باشیم، این مهم است که به یاد داشته باشیم، در وجود شما چیز های بیشتر و مهم تری نسبت به ورزش وجود دارد. حتی ورزشکاران حرفه ای که از راه ورزش ارتزاق می کنند نیز سرگرمی های دیگری در زندگی دارند. فعالیت های زیادی وجود دارد که شما می توانید آن ها را انجام بدهید، پس بروید و آن ها را پیدا کنید.

۲. از مرحله انکار کردن عبور کنید

امید tamrino.ir

وسوسه انگیز است اگر در فاز انکار کردن شدت آسیب دیدگی خود بمانیم. بدبختانه ۲ راه برای رهایی از مرحله انکار کردن وجود دارد! یا اینکه شما با وجود آسیب دیدگی همچنان به تمرین کردن می پردازید که نتیجه ای جز بد تر کردن اوضاع ندارد!!  یا اینکه سراغ کمک گرفتن از منابع حرفه ای می روید.

باهوش باشید و راه دومی را انتخاب کنید!

۳. با واقعیت رو به رو شوید: شما وضعیت جدیدی دارید

دوستانی که دچار آسیب دیدگی های جدی هستند باید این نکته را درک کنند، زندگی شما تغییر کرده است!!

سخت است می دانم! شما باید هدف های قدیمی خود را بسوزانید و هدف های جدیدی را برای خود مشخص کنید.

آسیب دیدگی tamrino.ir

مقایسه کردن، دزد خوشی هاست!

سعی نکنید زندگی قبلی خود را با شرایط کنونی مقایسه کنید. نتیجه ای جز غم و اندوه در پی ندارد.

۴. نقشه بازگشت خود را بکشید

با دکتر خود یا فیزیوتراپیست خود مشورت کنید، تا بتوانید یک برنامه کاری واقع بینانه برای بازگشت کامل از آسیب دیدگی طرح ریزی کنید. در ادامه برای یک مسابقه اسم نویسی کنید. فرقی نمی کند یک مسابقه دوی ساده، پیاده روی هر چیزی می تواند باشد. با جزئیات کامل نقشه بازگشت خود را طرح ریزی کنید. تحقیقات نشان داده است که نقشه کشیدن و پیش بینی کردن می تواند باعث ایجاد حس شادی در شما بشود.

۵. به فرایند بهبود اعتماد داشته باشید

آسیب دیدگی tamrino.ir

متوجه باشید که زمان و نوع فرایند بهبودی می تواند سخت باشد. شما می خواهید در سریع ترین زمان ممکن از آسیب دیدگی رهایی پیدا کنید اما اینکه زود به میدان تمرینات برگردیم فقط می تواند اوضاع را بدتر کند. دکتر ها، مربی ها و حتی روانشناسان در این دوره می توانند به شما کمک کنند. به آن ها اعتماد کنید.

۶. عامل آسیب دیدگی خود را شناسایی کنید

در رابطه با آسیب دیدگی هیچ رازی وجود ندارد! همیشه یک دلیلی وجود دارد که این اتفاق رخ داده است. زمانی را صرف کنید و بفهمید که دقیقاً چه چیزی باعث این اتفاق شد؟! و در ادامه جهت رفع این نقص در زندگی ورزشی خود تلاش کنید.

۷. در رابطه با ریکاوری خود مطالعه کنید

باور کنید بازگشت شما در دستان خود شماست! پس مسئولیت را بپذیرید و در این فرایند سرمایه گذاری کنید. مطالبی زیادی وجود دارد که می توانید در مورد بدن یک انسان یاد بگیرید. در مورد علم حرکت شناسی شروع به مطالعه بکنید.

۸. راهی پیدا کنید تا دانش خود را با دیگران هم به اشتراک بگذارید

کمک کردن tamrino.ir

وقتی خودتان نمی توانید به میدان برگردید، راه بسیار خوبی که برای شما وجود دارد این است که دانش خود را با دیگران در میان بگذارید. به دوستان و آشنایان کمک کنید آن ها در باشگاه به اهداف ورزشی خود برسند.

۹. بدن خود را در شرایط جدید به چالش بطلبید

انسان های فعال همیشه نیاز دارند کاری بکنند تا از شر این انرژی زیاد خلاص بشوند!! اینکه نتوانید فعالیت ورزشی مورد علاقه خود را انجام بدهید شما را مجبور می کند که خلاقیت خود را بکار بگیرید. راه های زیادی وجود دارد که باعث می شوند همچنان فعال باقی بمانید. خدا را چه دیدید! شاید توانستید فعالیتی را پیدا کنید که هیچ کاری به آسیب دیدگی شما نداشته باشد!!

۱۰. اولویت های خود را تغییر بدهید

یک آسیب دیدگی می تواند زنگ هشداری برای شما باشد تا اولویت های زندگی خود را از دوباره تهیه کنید. اگر شما عاشق تمرین کردن بوده اید و این کار را برای مدت طولانی است که انجام می دهید، شاید نیاز باشد که یک قدم به عقب بروید و به خودتان کمتر سخت بگیرید!

فردا در مورد وعده غذایی بعد از تمرین صحبت می کنم…

علی رضا ناصری

علی رضا ناصری

من علاقه شدیدی به مباحث تناسب اندام و سلامتی دارم. به نظر من سلامتی مهم‌ترین عامل برای شروع یک زندگی خوب است. بعد از بدنسازی، دیوانه دنیای تکنولوژی هستم!! در ضمن، شما نتیجه برنامه‌های دیگران نیستید، بلکه نتیجه عمل خودتون هستید. نوشته‌های من را می‌تونید در وبسایت تمرینو و چطور دنبال کنید. من با افتخار، یک بدنسازم

Website

TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusaparatStumbleUponYouTubeReddit

مطالب مرتبط

۴ کار ساده برای بهتر خوابیدن... هیچ چیزی به اندازه اینکه نتوانید درست بخوابید خسته‌کننده‌ نیست. مخصوصاً زمانی که سر خود را بلند می‌کنید و به ساعت نگاه می‌کنید و می‌بینید که نیم سا...
گیاه خواران با بدنسازی چه کار کنند... رژیم غذایی گیاهی منافع زیادی برای سلامتی ما دارد، مثل: پایین آوردن سطح کلسترول بد، کاهش وزن، عمر بالاتر و... اما مسئله ای که همیشه برای بدنسازان وج...
هوشمندانه ترین راه گرم کردن بدن... گرم کردن شما افتضاح است! یک بدنساز معمولی، وقتی وارد باشگاه می شود اولین کاری که برای گرم شدن خود انجام می دهد، شامل موارد زیر است: 10-15 دقیقه با...
۱۰ نشانه خطرناک کم آبی در بدن... مهم ترین عنصری که به احتمال زیاد شما در آن کمبود دارید، آب است. اینجا به شما نشان خواهم داد آیا به مقدار کافی آب دریافت می کنید یا نه؟ با تشکر از د...
آیا کربوهیدرات پیچیده مفید و کربوهیدرات ساده مضر ا... گاهی اوقات در این زمینه اطلاعات متناقضی وجود دارد. مطالعات نشان می‌دهد که کربوهیدرات‌ پیچیده برای کاهش وزن مفید است اما این به معنای آن نخواهد بود که ...
سوال ۶ میلیون دلاری: کربوهیدرات ها دوست هستند یا د... کربوهیدرات ها هم می توانند دوست باشند، هم دشمن، کاملاً بستگی به این دارد که چگونه از آن ها استفاده کنید. اینجا 5 تا از مزایای کربوهیدرات ها را برای شم...

پاسخ دهید

نظر من

دسترسی اختصاصی به مطالب و پیشنهادات ویژه بدنسازی و تناسب اندام