13 عدد از بهترین مکمل هایی که باید تجربه کنید - تمرینو

۱۳ عدد از بهترین مکمل هایی که باید تجربه کنید

بهترین مکمل های بدنسازی
Print Friendly, PDF & Email

پیدا کردن و طراحی یک برنامه غذایی که شما را به اهداف تناسب اندامی تان برساند، گاهی اوقات خیلی سخت به نظر می آید. در این مواقع است که احساس می کنیم رژیم غذایی مان چیزی را کم دارد و به همین خاطر سراغ مکمل ها می رویم.

مصرف مکمل tamrino.ir

به همین خاطر در اینجا لیستی از بهترین مکمل ها را برای شما گرد آوری کرده ایم تا سطح فعالیت های شما را یک پله ارتقا بدهند.

۱. پروتئین وی

مکمل وی tamrino.ir

یکی از دو پروتئینی که در شیر پیدا می شود، پروتئین وی است که در قسمت قابل حل شیر قرار دارد و در هنگام درست کردن پنیر از سر شیر جدا می شود.

این پروتئین در ترکیب با تمرینات قدرتی یک بدنساز، به صورت فوق العاده ای عمل می کند. تحقیقات بسیاری نشان داده اند، مصرف این مکمل قبل و بعد از تمرین باعث بهبود عملکرد و قدرت و افزایش حجم عضلانی می شود.

در یک تحقیق مشخص شد که مصرف پروتئین وی باعث کاهش هورمون گرلین که مسئول کنترل حس گرسنگی است، می شود.

یعنی علاوه بر افزایش عملکرد و قدرت، باعث کنترل اشتهای شما نیز می شود.

۲. اسید لینولئیک مزدوج (CLA)

اسید لینولئیک CLA TAMRINO.IT

CLA گروهی شیمیایی از اسید های چرب به نام اسید لینولئیک است. شما این اسید را از طریق مصرف مواد لبنی و گوشت گاو مصرف می کنید. تحقیقات زیادی نشان داده اند که CLA در کاهش چربی بدن اثر فوق العاده ای می گذارند.

CLA توسط بدن انسان به صورت طبیعی تولید نمی شود. پس باید نسبت به مصرف آن حساس باشید.

۳. کافئین

قهوه tamrino.ir

هر کسی در زندگی خود اثر کافئین را حس کرده است. خیلی ساده بگویم کافئین شما را بیدار نگه می دارد، اما بیشتر از آن سبب افزایش سطح انرژی بدن می شود. این کار را با افزایش سطح آدرنالین شما می کند. از طرفی کافئین سبب ترشح اسید چرب می شود که می توانید آن را به عنوان منبع سوخت مصرف کنید.

کافئین همچنین می تواند سرعت سوخت و ساز را بین ۳-۱۱% افزایش بدهد.

۴. عصاره چای سبز

چای سبز tamrino.ir

چای سبز به خاطر منابع سرشار آنتی اکسیدان و کافئین بسیار مورد توجه است. همچنین ثابت شده است که اثر چربی سوزی خوبی هم دارد. عصاره چای سبز تمام این خاصیت ها را دارد.

عصاره چای سبز سبب افزایش اکسید شدن چربی و سوخت و ساز بدن می شود. همچنین مانع ایجاد سلول های چربی و افزایش نرخ دفع چربی می شود.

۵. BCAA

آمینو اسیدها tamrino.ir

اسید های آمینو شاخه دار (BCAAs) سه آمینو اسید هستند که ساختار مشابهی دارند. برای افرادی که قصد گرفتن رژیم دارند، ضروری هستند.

وقتی شما رژیم می گیرید، بدن در شرایط عضله سوزی قرار می گیرد، چرا که چربی ها را مصرف کرده است و حالا سراغ عضلات به عنوان منبع سوخت می رود، در این موقع شما باید مصرف BCAAs را در نظر بگیرید.

BCAAs در واقع کمک می کند تا فرایند سنتز پروتئین در بدن سرعت بگیرد. BCAAs باعث کاهش روند شکستن عضلات می شود.

۶. کراتین

کراتین tamrino.ir

به صورت خلاصه باید بگویم، این مولکول در سیستم انرژی بدن یافت می شود که به سرعت انرژی لازم برای عملکرد سلولی را تامین می کند. تحقیقات نشان داده اند که برروی بهبود عملکرد تمرینات اثر قابل توجه ای دارند و باعث رشد حجم عضلانی می شوند.

کراتین آب را به درون عضلات هدایت می کند، که خود باعث افزایش سنتز پروتئین می شود.

استفاده از کراتین باعث می شود تا شدت تمرینات خود را افزایش بدهید. کراتین کمک می کند تا فسفو کراتین در بدن تولید بشود که در فعالیت های شدید، سیستم انرژی بدن هستند.

اگر دنبال یک مکمل می گردید که به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته است و آزمایش خود را پس داده است،کراتین پاسخ گوی نیاز شماست.

۷. کلسیم

شیر tamrino.ir

از وقتی بچه بودیم، به ما گفته شده است که برای ساختن استخوان های قدرتمند باید کلسیم مصرف کنیم! البته این موضوع با افزایش سن ما هم مسئله ای جدی می شود.

تحقیقات نشان می دهند که کلسیم بدن را تشویق می کند تا چربی بسوزاند. اگر شما مقدار کافی کلسیم دریافت نکنید، بدن هورمون پارا تیروئید را ترشح می کند که باعث تحریک تولید چربی در بدن می شود!

پس کلسیم می تواند در کنترل میزان چربی بدن تاثیر گذار باشد.

۸. ویتامین D

ویتامین دی tamrino.ir

همان طور که گفته ام اکثر افراد تصور می کنند که ویتامین D  را از طریق نور خورشید دریافت می کنند! اما مشکل اینجاست که افراد به اندازه کافی در معرض نور خورشید نیستند!

ویتامین D در جلوگیری از بیماری ها، حفظ سلامت دستگاه ایمنی و حفظ سلامت عضلات و استخوان ها بسیار موثر است. مخصوصاً شمایی که در باشگاه به تمرین می پردازید به ویتامین D بسیار نیازمندید.

۹. روغن ماهی

امگا tamrino.ir

مهم ترین ترکیب در روغن ماهی امگا ۳ است. همان طور که قبلاً توضیح دادم، امگا ۳ شامل اسید چرب به نام های EPA و DHA است.

این دو اسید چرب برای اینکه بدن ما سالم کار کند بسیار ضروری هستند و از همه مهم تر این که بدن ما قادر به تولید آن ها نیست. امگا ۳ در کاهش درد و ورم ها بسیار موثر هستند، مخصوصاً برای دوران ریکاوری بعد از تمرین!

روغن ماهی همانند BCAAs جلوی شکسته شدن عضلات را می گیرند.

۱۰. پتاسیم

موز tamrino.ir

اگر شما اهل تمرین کردن در باشگاه باشید، به مقدار پتاسیم بیشتری نیاز دارید. باید بعد از تمرین پتاسیم مصرف کنید چرا که بدن از این عنصر ارزشمند خالی شده است. اگر به بدن خود پتاسیم نرسانید، دچار گرفتگی عضلات می شوید و حس ضعف و خستگی خواهید کرد.

۱۱. ویتامین A

ویتامین ای TAMRINO.IR

ویتامین A از دو ترکیب مهم تشکیل شده است: رتینوئید و بتا کاروتن

این دو ترکیب نقش بسیار مهمی در عملکرد کلی بدن بازی می کنند، مخصوصاً در مورد بحث روانی و فیزیکی بدن. سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند و افرادی را که باشگاه می روند، سرپا نگه می دارند!

۱۳. گلوتامین

گلوتامین tamrino.ir

گلوتامین نقش مهمی در انتقال نیتروژن به سلول های عضلانی شما ایفا می کنند و منبع مهم انرژی برای تعداد زیادی از سلول هاست.

اما مهم ترین خصوصیتی که باعث ستایش نام گلوتامین شده است، خاصیت مهم آن در دوران ریکاوری است. به همین خاطر بعد وقوع جراحات توسط دکتر ها بسیار تجویز می شود.

تمرینات پر شدت ذخایر بدن از این عنصر مهم را خالی می کند.

اگر شما گلوتامین را قبل از تمرین مصرف کنید مانع شکست عضلات می شود.

شما کدامیک از این مکمل ها را استفاده کرده اید؟

فردا در مورد چندین ترفند برای سوزاندن چربی صحبت می کنم…

علی رضا ناصری

علی رضا ناصری

من علاقه شدیدی به مباحث تناسب اندام و سلامتی دارم. به نظر من سلامتی مهم‌ترین عامل برای شروع یک زندگی خوب است. بعد از بدنسازی، دیوانه دنیای تکنولوژی هستم!! در ضمن، شما نتیجه برنامه‌های دیگران نیستید، بلکه نتیجه عمل خودتون هستید. نوشته‌های من را می‌تونید در وبسایت تمرینو و چطور دنبال کنید. من با افتخار، یک بدنسازم

Website

TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusaparatStumbleUponYouTubeReddit

مطالب مرتبط

۴ کار ساده برای بهتر خوابیدن... هیچ چیزی به اندازه اینکه نتوانید درست بخوابید خسته‌کننده‌ نیست. مخصوصاً زمانی که سر خود را بلند می‌کنید و به ساعت نگاه می‌کنید و می‌بینید که نیم سا...
هوشمندانه ترین راه گرم کردن بدن... گرم کردن شما افتضاح است! یک بدنساز معمولی، وقتی وارد باشگاه می شود اولین کاری که برای گرم شدن خود انجام می دهد، شامل موارد زیر است: 10-15 دقیقه با...
۱۰ نشانه خطرناک کم آبی در بدن... مهم ترین عنصری که به احتمال زیاد شما در آن کمبود دارید، آب است. اینجا به شما نشان خواهم داد آیا به مقدار کافی آب دریافت می کنید یا نه؟ با تشکر از د...
آیا کربوهیدرات پیچیده مفید و کربوهیدرات ساده مضر ا... گاهی اوقات در این زمینه اطلاعات متناقضی وجود دارد. مطالعات نشان می‌دهد که کربوهیدرات‌ پیچیده برای کاهش وزن مفید است اما این به معنای آن نخواهد بود که ...
سوال ۶ میلیون دلاری: کربوهیدرات ها دوست هستند یا د... کربوهیدرات ها هم می توانند دوست باشند، هم دشمن، کاملاً بستگی به این دارد که چگونه از آن ها استفاده کنید. اینجا 5 تا از مزایای کربوهیدرات ها را برای شم...
کاهش چربی و کاهش وزن: بزرگ ترین تفاوت... در مورد عبارات کاهش چربی و کاهش وزن دچار سردرگمی هستید؟ شما تنها نیستید! همان طور که حدس زده اید اینها یک مفهوم نیستند! ما هر کدام از این مفهوم ها ...

4 دیدگاه برای “۱۳ عدد از بهترین مکمل هایی که باید تجربه کنید

 1. عالي بود و بسيار مفيد اگر اشكال نداره هر كدام از اين مواردي كه ذكر كردين اي كاش با معرفي يك يا دو برند معتبر مي بود.
  و همين تو در مورد ال كارنيتين ها و فرق بين ال كارنيتين ها رو عنوان مي كردين. و همين طور در مورد قرص ها يا مكمل هاي تستسترون ها توضيح بدين ممنون ميشم.
  ممنون ميشم اگه باذكر برند باشن.
  موفق باشين

  1. سلام دوست عزیز
   ممنون از توجه شما به مطلب
   در رابطه به معرفی برند با توجه به این که معرفی نام یک برند به منزله تبلیغ محسوب می شود ما از معرفی برند خاصی معذوریم.
   در رابطه ال كارنيتين ها سعی خواهیم کرد مطلبی در خور و مناسب تهیه کنیم.
   باز هم ممنون از توجه شما کاربر گرامی

پاسخ دهید

نظر من

دسترسی اختصاصی به مطالب و پیشنهادات ویژه بدنسازی و تناسب اندام