چربی سوزی با این ۵ ترفند - تمرینو

چربی سوزی با این ۵ ترفند

چربی سوزی
Print Friendly, PDF & Email

همان طور که به تابستان نزدیک می شویم و زمان پوشیدن تی شرت ها فرا می رسد، سوالی که برای خیلی از بدنسازان پیش می آید این است که چطور از شر چربی اضافه خلاص شوم؟!

خوب راه های زیادی وجود دارد که می توانید امتحان کنید، اما امروز ۵ ترفند را به شما خواهم گفت تا در این چند هفته منتهی به تابستان از آن ها بهره ببرید.

 

اما قبل از اینکه شروع کنیم شما باید بدانید هدف تان چیست و چقدر می خواهید زمان صرف کنید تا به کاهش وزن مورد نظر برسید؟

همیشه یک هدف با زمان پایان داشته باشید. اینکه بدون هدف وارد این گود بشوید هیچ نتیجه ای برای شما نخواهد داشت.

یک زمانی را مشخص کنید که در آن شما به مقدار مشخصی از چربی بدن و وزن مشخص خواهید رسید. وقتی به این زمان رسیدید، وقت ارزیابی خودتان فرا رسیده است:

آیا در جایی هستید که قصدش را داشتید؟

اگر نه! چه چیزی را باید تغییر بدهید؟

اگر بله هدف بعدی شما چیست؟

زمان رسیدن به هدف بعدی چه موقع است؟

باید کاملاً شفاف باشید.

۱. سنگین بلند کنید در حالی که زمان های استراحت را کم می کنید

سنگین وزنه زدن tamrino.ir

وقتی کسی می خواهد وزن از دست بدهد اولین چیزی که به ذهنش می رسد، انجام حرکات هوازی و کم کردن کربوهیدرات در رژیم غذایی اش است!!

به جای انجام این کارها سعی کنید وزنه های سنگین تر بلند کنید در حالی که زمان استراحت بین تکرار ها را کاهش می دهید. هر چقدر سنگین تر کار کنید، شما میزان سوزاندن کالری در بدن را افزایش می دهید.

سعی کنید بین ۵-۸ تکرار در هر ست را انجام بدهید.

۲. تمرینات خود را روی تمام عضلات انجام بدهید

اگر چربی سوزی و حفظ عضلات هدف اصلی شماست، پس برروی تمرینات روی کل بدن تمرکز کنید. سعی کنید فواصل استراحت را هم کوتاه کنید.

سعی کنید در تمرینات خود عضلات متضاد را درگیر کنید. این گونه حرکات باعث می شود تا سیستم مرکزی اعصاب کمی استراحت بکند و در حرکت بعدی بتوانید سنگین تر کنید.

حرکاتی مثل:

بارفیکس و در ادامه شنا

شنای نعلیق tamrino.ir

بارفیکس tamrino.ir

یا پرس سینه و هالتر خم

پرس سینه tamrino.ir

هالتر خم

۳. هر روز همه چیز را ثبت کنید

ثبت حرکات tamrino.ir

این ضروری است که شما وعده های غذایی خود را ثبت کنید، حالا یا می خواهید مقدار کالری کلی را بسنجید یا اینکه مقدار درشت مغذی ها (کربوهیدرات و پروتئین و …) را بسنجید. به هر حال محاسبه این عوامل باعث می شوند تا بدانید چرا وزن اضافه می کنید یا کم می کنید؟!

البته از خیلی ها می شنوم که می گویند این کار سختی است. مسئله اینجاست که این کار برای شما هنوز تبدیل به عادت نشده است وگرنه کار سختی نیست.

اینکه برنامه غذایی خود را دقیقاً طراحی کنید سبب خواهد شد تا از انجام کار شانسی خودداری کنید.

در یک تحقیق که در سال ۲۰۰۸ صورت گرفت مشخص شد که افرادی که رژیم غذایی خود را دنبال می کنند تا ۲ برابر در فرایند کاهش وزن بیشتر موفق عمل کردند.

۴. خواب

استراحت خواب tamrino.ir

می خواهید مثل جغد شب ها بیدار باشید؟!

خوب پس باید منتظر اضافه وزن هم باشید! اگر در زمان مناسب و به مقدار کافی خواب داشته باشید، فرایند چربی سوزی آسان تر خواهد شد.

خواب مناسب باعث می شود که سطح هورمون کنترل اشتها (لپتین و گرلین) متعادل باشد.

لازم به اشاره نیست که بگویم خواب کافی عملکرد سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و جلوی بیمار شدن شما را موقعی که می خواهید در باشگاه کار کنید، می گیرد!

۵. به برنامه خود بچسبید و صبر داشته باشید

مشکلات بدنساز tamrino.ir

وقتی شما عصبانی هستید و می خواهید زودتر از چیزی که باید نتیجه بگیرید، یکی از سه اتفاق زیر می افتد:

  • شما از یک برنامه به برنامه دیگر پرش می کنید و دنبال برنامه کامل می گردید و در آخر هیچ نتیجه ای نمی گیرید!!
  • شما سراغ خرید یک مکمل چربی سوز یا کرم ماکاس که توی تلویزیون دیده اید می روید! (احمقانه تر از این نمی شود)!)
  • شما صبرتان به سر می رسد و کلاً بی خیال می شوید!

همان طور که قبلاً اشاره کردم یک کاهش وزن سالم هفته ای بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ گرم است. در ضمن به یاد داشته باشید که وزن همه چیز نیست. خسته و ناامید نشوید. همه چیز به سرعت اتفاق نمی افتد. شما باید در این فرایند تجربه بیندوزید، ببینید چه چیزی برای شما کار می کند و چه چیز کار نمی کند؟!

چیزی که کار نمی کند را بی خیال شوید و چیزی را که کار می کند را تا زمانی که کار می کند ادامه بدهید.

شما برای چربی سوزی چه راه هایی را امتحان کرده اید؟ تجربه خود را با دوستان تان به اشتراک بگذارید.

فردا در مورد نوع خاصی از کراتین صحبت خواهم کرد…

علی رضا ناصری

علی رضا ناصری

من علاقه شدیدی به مباحث تناسب اندام و سلامتی دارم. به نظر من سلامتی مهم‌ترین عامل برای شروع یک زندگی خوب است. بعد از بدنسازی، دیوانه دنیای تکنولوژی هستم!! در ضمن، شما نتیجه برنامه‌های دیگران نیستید، بلکه نتیجه عمل خودتون هستید. نوشته‌های من را می‌تونید در وبسایت تمرینو و چطور دنبال کنید. من با افتخار، یک بدنسازم

Website

TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusaparatStumbleUponYouTubeReddit

مطالب مرتبط

۴ کار ساده برای بهتر خوابیدن... هیچ چیزی به اندازه اینکه نتوانید درست بخوابید خسته‌کننده‌ نیست. مخصوصاً زمانی که سر خود را بلند می‌کنید و به ساعت نگاه می‌کنید و می‌بینید که نیم سا...
هوشمندانه ترین راه گرم کردن بدن... گرم کردن شما افتضاح است! یک بدنساز معمولی، وقتی وارد باشگاه می شود اولین کاری که برای گرم شدن خود انجام می دهد، شامل موارد زیر است: 10-15 دقیقه با...
۱۰ نشانه خطرناک کم آبی در بدن... مهم ترین عنصری که به احتمال زیاد شما در آن کمبود دارید، آب است. اینجا به شما نشان خواهم داد آیا به مقدار کافی آب دریافت می کنید یا نه؟ با تشکر از د...
آیا کربوهیدرات پیچیده مفید و کربوهیدرات ساده مضر ا... گاهی اوقات در این زمینه اطلاعات متناقضی وجود دارد. مطالعات نشان می‌دهد که کربوهیدرات‌ پیچیده برای کاهش وزن مفید است اما این به معنای آن نخواهد بود که ...
سوال ۶ میلیون دلاری: کربوهیدرات ها دوست هستند یا د... کربوهیدرات ها هم می توانند دوست باشند، هم دشمن، کاملاً بستگی به این دارد که چگونه از آن ها استفاده کنید. اینجا 5 تا از مزایای کربوهیدرات ها را برای شم...
کاهش چربی و کاهش وزن: بزرگ ترین تفاوت... در مورد عبارات کاهش چربی و کاهش وزن دچار سردرگمی هستید؟ شما تنها نیستید! همان طور که حدس زده اید اینها یک مفهوم نیستند! ما هر کدام از این مفهوم ها ...

پاسخ دهید

نظر من

دسترسی اختصاصی به مطالب و پیشنهادات ویژه بدنسازی و تناسب اندام