چربی سوزی دو آتشه (روزه داری متناوب) - تمرینو

چربی سوزی دو آتشه (روزه داری متناوب)

روزه داری متناوب نه رژیم غذایی tamrino.ir
Print Friendly, PDF & Email

من هم مثل شما از غذا های خوشمزه لذت می برم، و در عین حال دوست دارم همچنان بدنم از چربی به دور باشد. این دو خواسته خیلی وسوسه کننده هستند و اغلب اوقات ما مجبور می شویم یکی از این دو را انتخاب کنیم.

امروز می خواهم روشی را به شما پیشنهاد کنم که بتوانید هر دوی این خواسته ها را با هم داشته باشید.

روزه داری متناوب:

با استفاده از این روش شما هم می توانید غذاهایی که دوست دارید را بخورید و هم به بدنی که دوست دارید برسید.

یک دهه پیش محققانی از دانشگاه ییل همراه با محققانی از دانشگاه کپنهاگ در مورد روزه داری و چربی سوزی تحقیقات جامعی را بعمل آوردند.

روزه داری متناوب tamrino.ir

اگر شما هم مثل من علاقه مندید از غذاهای خوشمزه لذت ببرید و در عین حال فیزیک بدنی مناسبی داشته باشید، ممکن است روزه داری متناوب راه حل شما باشد. برای اینکه بالاخره شما تصمیم خود را بگیرید، من قصد دارم به بعضی از سوال های عمومی شما پاسخ بدهم تا بتوانید بهترین نتایج لازم را از این موضوع بگیرید:

روزه داری متناوب چیست؟

خیلی ساده باید بگویم شما در دوره های زمانی مشخصی هیچ کالری را به بدن خود نمی رسانید فقط آب یا قهوه یا چای می نوشید. انواع  مختلفی روزه داری متناوب وجود دارد. اما بهترین نوع آن مدل ۱۶ ساعت روزه داری است سپس خوردن غذا در طی ۸ ساعت بعدی است که اسمش را می گذاریم پنجره غذایی!

اسمی که روی این روزه داری گذاشته اند ۸/۱۶ است.

آیا خوابیدن شبانه بعنوان روزه داری محسوب می شود؟

خواب شبانه tamrino.ir

بله، به حساب می آید. اگر شما قبل از خواب مکمل پروتئین خود را میل کرده اید و ۸ ساعت هم به خواب رفته اید، در واقع شما اگر ۸ ساعت دیگر چیزی نخورید به هدف ۱۶ ساعته خود رسیده اید.

چه چیزی را در موقع روزه داری متناوب می توانم بخورم؟

کاملاً واضح است که در طول دوره ۱۶ ساعته شما هیچ چیزی به جز آب مصرف نمی کنید. پس یادتان باشد هیچ چیزی! اگر هم می خواهید چای میل کنید، آن را بدون قند مصرف کنید.

آیا باید همه غذایی را که در طول روز های معمولی می خوردم، در طی آن هشت ساعت (پنجره غذایی) بخورم؟

شما باید در طول آن هشت ساعت همان مقدار کالری مصرف کنید که در طول یک روز معمولی مصرف می کردید. شما که نمی خواهید در طول آن هشت کم خوری کنید و به توانایی های خود در داخل باشگاه ضربه بزنید؟! پس با خیال راحت بخورید، مخصوصاً پروتئین.

روزه داری متناوب چه سودی دارد؟

تحقیقات نشان داده است که برای یک دوره زمانی طولانی شما در زمینه چربی سوزی نتایج خیلی خوبی می گیرید، مخصوصاً وقتی که میزان کالری دریافتی شما تغییر نکند.

با استفاده از این روش می توانید غذا های مورد علاقه خود (تقلب کردن) را بیشتر میل کنید، بدون اینکه از عواقب آن ترسی داشته باشید.

اره ای دمبل tamrino.ir

یکی دیگر از دلایل محبوبیت این روش این است که برخلاف دستورات دیگر غذایی، این روش خیلی ساده است. به شما می گوید ۱۶ ساعت چیزی نخورید و ۸ ساعت هر چیزی خواستید بخورید!! از این ساده تر دیگر وجود ندارد.

چه فرقی بین چربی سوزی از طریق روزه داری متناوب و رژیم های متداول چربی سوزی وجود دارد؟

تحقیق دانشگاه ییل و کپنهاگ نشان داده است یکی از مکانیزم های اصلی چربی سوزی این روش این است که: ژن هایی را که باعث افزایش مصرف کالری بدن می شود را فعال تر می کند. (یعنی شما کالری بیشتری می سوزانید)

و نکته خوب قضیه این است که کاری به پروتئین های بدن ندارد و سراغ چربی ها برای دریافت کالری مورد نظر خود می رود.

البته منافع دیگری مثل کاهش سطح کلسترول و افزایش کلسترول خوب بدن نیز خواهد داشت.

در وعده اول بعد از ۱۶ ساعت روزه داری باید چه بخورم؟

این سوال خوبی است. تحقیقات دانشگاه ییل و کپنهاگ می گوید با پروتئین شروع کنید. اگر با کربوهیدرات ها شروع کنید آن ژن هایی که در مورد شان صحبت کردم، دیگر کالری نمی سوزانند.

شما این وعده را باید خیلی جدی بگیرید در این وعده شما باید یک محصول پروتئینی کامل را مصرف کنید، به نظر من اگر از یک مکمل (BCAAs) استفاده کنید، خیلی بهتر است چرا که شامل تمام آمینو اسید های ضروری و غیر ضروری است.

فردا در مورد غذا هایی صحبت می کنم که باید هر روز مصرف شان کنید…

علی رضا ناصری

علی رضا ناصری

من علاقه شدیدی به مباحث تناسب اندام و سلامتی دارم. به نظر من سلامتی مهم‌ترین عامل برای شروع یک زندگی خوب است. بعد از بدنسازی، دیوانه دنیای تکنولوژی هستم!! در ضمن، شما نتیجه برنامه‌های دیگران نیستید، بلکه نتیجه عمل خودتون هستید. نوشته‌های من را می‌تونید در وبسایت تمرینو و چطور دنبال کنید. من با افتخار، یک بدنسازم

Website

TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusaparatStumbleUponYouTubeReddit

مطالب مرتبط

سوال ۶ میلیون دلاری: کربوهیدرات ها دوست هستند یا د... کربوهیدرات ها هم می توانند دوست باشند، هم دشمن، کاملاً بستگی به این دارد که چگونه از آن ها استفاده کنید. اینجا 5 تا از مزایای کربوهیدرات ها را برای شم...
کاهش چربی و کاهش وزن: بزرگ ترین تفاوت... در مورد عبارات کاهش چربی و کاهش وزن دچار سردرگمی هستید؟ شما تنها نیستید! همان طور که حدس زده اید اینها یک مفهوم نیستند! ما هر کدام از این مفهوم ها ...
انجام کاردیو با شکم خالی، عضلات شما را می خورد... عضله بیشتر برابر است با سوخت و ساز بالاتر وقتی مردم تصمیم می گیرند که چربی بسوزانند، در اغلب اوقات اشتباهاتی را مرتکب می شوند که قبل از آنها نیز افرا...
چرا بدن شما کات نمی شود اگر شما در کات کردن بدن و چربی سوزی دچار مشکل هستید شاید یکی از اشتباهات زیر را مرتکب می‌شوید. شما تمرینات با وزنه و کاردیو خود را به موقع انجام دا...
چطور در فاز چربی سوزی تمرین کنیم... اگر در فاز چربی سوزی خود قرار دارید و می خواهید بیشترین میزان چربی سوزی را تجربه کنید باید بدانید چطور برای چربی سوزی تمرین کنید. این مطلب مخصوص این ف...
واقعیاتی که باید در مورد چرخه های کربوهیدرات و چرب... امروز استفاده از رژیم‌هایی مثل چرخه کربوهیدرات بسیار محبوب شده‌اند. اگر قصد دارید از این رژیم غذایی استفاده کنید بهتر است با واقعیاتی که وجود دارند آش...

2 دیدگاه برای “چربی سوزی دو آتشه (روزه داری متناوب)

پاسخ دهید

نظر من

دسترسی اختصاصی به مطالب و پیشنهادات ویژه بدنسازی و تناسب اندام