چه بخوریم برای شکم شش تکه - تمرینو

چه بخوریم برای شکم شش تکه

مواد غذایی لازم برای شکم شش تکه جی کاتلر بدن ساز فیگور tamrino.ir
Print Friendly, PDF & Email

این روز ها داشتن یک کمر باریک برای بدنسازان از دور بازو هم مهم تر شده است. البته از دیدگاه علمی هم افزایش چربی های دور شکم رابطه مستقیم با بیماری های قلبی و دیابت نوع ۲ دارد. ساختن شکم شش تکه علاوه بر ایجاد زیبایی به قوی تر شدن عضلات میانی کمک بسزایی می کند.

همان طور که بارها توضیح داده ام ساختن شکم شش تکه هم زمان می خواهد و هم همت بلند!!

امروز می خواهم در مورد بخش تغذیه شکم شش تکه صحبت کنم.

اینجا چند راهکار را خدمت تان نشان خواهم داد تا بتوانید بهترین انتخاب ها را داشته باشید.

میوه ها و سبزی ها

میوه tamrino.ir

خوردن میوه و سبزی می تواند در فرایند کاهش وزن به کمک شما بیاید. یک تحقیق که در سال ۲۰۰۸ برروی زنان برزیلی که اضافه وزن داشتند و مصرف سبزی و میوه بیشتر داشتند نشان داد از کاهش وزن بیشتری برخوردار می شدند.

میوه ها و سبزی ها داراری مقادیر بالای فیبر هستند که خوردن آنها باعث می شود احساس سیری مدت زمان بیشتری طول بکشد بدون اینکه مجبور باشید کالری زیادی را دریافت کنید.

برای دریافت مقدار کافی از میوه و سبزی در رژیم غذایی خود، در هر وعده نصف بشقاب سبزی یا میوه را همراه با پروتئین و چربی های سالم برای خوردن در نظر بگیرید.

پروتئین دریافتی خود را در طول روز تقسیم کنید

پروتئین tamrino.ir

اینکه پروتئین بالایی را برای ساختن عضلات دریافت بکنیم، یک اصل بدیهی است! آیا باید مقدار پروتئین خود را از این هم بیشتر افزایش بدهید؟! به نظر من اگر شما یک بدنساز باشید تا حالا هم پروتئین کافی را دریافت کرده اید! نکته ای که بدنسازان فراموش می کنند به آن توجه کنند این است که چه موقع این پروتئین ها را دریافت کنند.

یک تحقیق در سال ۲۰۱۴ برروی اثر توزیع پروتئین در طول روز برروی سنتز پروتئین صورت گرفت، نشان داد افرادی که میزان پروتئین یکسانی را مصرف می کردند اما یک عده فقط در عصرها و عده دیگر در طول روز به طور متناوب پروتئین مصرف می کردند، ۲۵% کمتر سنتز پروتئین در آنها صورت می گرفت.

بعبارت دیگر اگر شما پروتئین خود را در طول روز و به طور متناوب مصرف کنید عضلات بیشتری را خواهید ساخت!

اما اینکه چقدر باید پروتئین مصرف کرد؟ جواب های مختلفی دارد. ولی به صورت کلی ۱۵-۲۵% کالری دریافتی شما باید از پروتئین ها باشد. در هر وعده غذایی حداقل ۳۰ گرم پروتئین را دریافت کنید.

آب را قبل از وعده غذایی خود بنوشید

آب بدن تشنهtamrino.ir

نوشیدن آب کافی قبل از وعده غذایی به میزان ۵۰۰ میلی لیتر، طبق تحقیقی که در سال ۲۰۱۵ صورت گرفت نشان داد که می تواند به کاهش وزن شما کمک کند.

در واقع با نوشیدن آب شما احساس پری خواهید کرد و میزان دریافت کالری خود را پایین خواهید آورد.

مصرف شکر و غذاهای فراوری شده را قطع کنید

شکر نوشابه tamrino.ir

اگر شکم شش تکه می خواهید باید مصرف شکر و سایر کربوهیدرات های ساده مثل: نان سفید، بسکویت، چیپس و … را قطع کنید. غذاهایی این چنینی مواد مغذی خیلی کمی دارند و فقط قند خون شما را بالا خواهند برد و باعث خواهند شد انسولین در خون آزاد شود و ذخایر چربی شما افزایش پیدا کند.

با خوردن پروتئین و میوه و سبزی جات در طول روز، باعث خواهید شد سطح قند خون تان در تمام طول روز ثابت باقی بماند.

مواظب نمک باشید

نمک ید خطرناک tamrino.ir

خوردن نمک زیادی در زندگی های امروزی امری شایع و گاهاً بدون اطلاع ما است!! غذاهای فراوری شده سرشار از نمک هستند، سعی کنید غذاها را خودتان آماده کنید.

نمک باعث می شود احساس نفخ کنید و باد کرده به نظر بیایید که آخرین چیزی است که شمایی که دنبال شکم شش تکه هستید، بدنبال آن هستید!!

مخلص کلام:

داشتن یک شکم شش تکه به چیزی بیشتر از ۶ بار در هفته تمرینات سخت را انجام دادن، نیاز دارد. امیدوارم موفق باشید.

شما برای بدست آوردن شکم شش تکه چه کرده اید؟

فردا یک راهنمای مقدماتی برای چربی سوزی را مطرح خواهم کرد…

علی رضا ناصری

من علاقه شدیدی به مباحث تناسب اندام و سلامتی دارم. به نظر من سلامتی مهم‌ترین عامل برای شروع یک زندگی خوب است. بعد از بدنسازی، دیوانه دنیای تکنولوژی هستم!! در ضمن، شما نتیجه برنامه‌های دیگران نیستید، بلکه نتیجه عمل خودتون هستید. نوشته‌های من را می‌تونید در وبسایت تمرینو و چطور دنبال کنید. من با افتخار، یک بدنسازم

Website

FacebookLinkedIn

مطالب مرتبط

۴ کار ساده برای بهتر خوابیدن... هیچ چیزی به اندازه اینکه نتوانید درست بخوابید خسته‌کننده‌ نیست. مخصوصاً زمانی که سر خود را بلند می‌کنید و به ساعت نگاه می‌کنید و می‌بینید که نیم سا...
گیاه خواران با بدنسازی چه کار کنند... رژیم غذایی گیاهی منافع زیادی برای سلامتی ما دارد، مثل: پایین آوردن سطح کلسترول بد، کاهش وزن، عمر بالاتر و... اما مسئله ای که همیشه برای بدنسازان وج...
هوشمندانه ترین راه گرم کردن بدن... گرم کردن شما افتضاح است! یک بدنساز معمولی، وقتی وارد باشگاه می شود اولین کاری که برای گرم شدن خود انجام می دهد، شامل موارد زیر است: 10-15 دقیقه با...
۱۰ نشانه خطرناک کم آبی در بدن... مهم ترین عنصری که به احتمال زیاد شما در آن کمبود دارید، آب است. اینجا به شما نشان خواهم داد آیا به مقدار کافی آب دریافت می کنید یا نه؟ با تشکر از د...
آیا کربوهیدرات پیچیده مفید و کربوهیدرات ساده مضر ا... گاهی اوقات در این زمینه اطلاعات متناقضی وجود دارد. مطالعات نشان می‌دهد که کربوهیدرات‌ پیچیده برای کاهش وزن مفید است اما این به معنای آن نخواهد بود که ...
سوال ۶ میلیون دلاری: کربوهیدرات ها دوست هستند یا د... کربوهیدرات ها هم می توانند دوست باشند، هم دشمن، کاملاً بستگی به این دارد که چگونه از آن ها استفاده کنید. اینجا 5 تا از مزایای کربوهیدرات ها را برای شم...

دیدگاهتان را بنویسید

نظر من

دسترسی اختصاصی به مطالب و پیشنهادات ویژه بدنسازی و تناسب اندام