مکمل وی را مصرف بکنیم یا نه

بدنساز تازه کارمکمل

نوشته شده توسط:

مصرف مکمل وی همچنان یکی از مسائل بحث برانگیز در سلسله مباحث تغذیه و بدنسازی است. شاید ندانید اما یک جنگ پروتئینی در بین صاحب نظران و حتی بدنسازان داخل باشگاه ها در جریان است. اما به هر حال در این آشفته بازار باید خود شخص با در نظر گرفتن نکات مثبت و منفی تصمیم بگیرد.

این با عقل جور در می آید که همه ورزشکاران مخصوصاً بدنسازان، علاقه مند عضلاتی بدون چربی هستند و ساختن این عضلات بدون آمینو اسید هایی که پروتئین به بدن می دهد، غیرممکن است.

خبر خوب برای شما بدنسازان عزیز این است که پروتئین وی یکی از مکمل هایی است که هر روز مطالعات جدیدی روی آن در یکی از دانشگاه های معتبر دنیا صورت می گیرد و همه مطالعات در مورد اثرات مثبت این مکمل ارزشمند صحبت می کنند، و شما می توانید با خیال راحت به مصرف آن بپردازید. 🙂

خوب اگر شما تصمیم گرفته اید مکمل وی را خریداری کنید و یا اینکه تا حالا این مکمل را خریده اید، نکاتی هستند که باید اینجا متذکر شوم:

چرا پروتئین وی اینقدر مهم است؟

مکمل وی
وی محصول جانبی تولیدات پنیر است. وی در واقع مایعی است که پس از دلمه بستن شیر باقی می‌ماند. جالب است بدانید این مایع را قبلاً دور می‌ریختند. بعدها مشخص شد که وی حاوی پروتئین‌هایی کاملی است که به سنتز پروتئین و عضله سازی کمک می‌کند و اینطوری بود که مکمل وی خلق شد.
دلایلی دیگری نیز در این میان وجود دارند: وی دارای آمینو اسیدهای مهمی از جمله لوسین است. لوسین آمینو اسید مهمی است که نقش اساسی در سنتز پروتئین را بازی می‌کند. منبع (۱ و ۲)
مکمل وی بعد از تمرین به سرعت هضم می‌شود و لوسین زیادی را در خون آزاد می‌کند که همین موضوع سبب موثر بودن آن می‌شود. محققان ثابت کرده‌اند که هر چقدر پروتئین زودتر جذب شود و لوسین بالاتری هم داشته باشد رشد عضلانی بیشتری هم خواهید داشت. به همین دلیل مکمل وی بهترین مکمل بعد از جلسه تمرینی است. منبع (۳، ۴ و ۵)

انواع مکمل وی

انواع پروتئین tamrino.ir

در واقع تمام مکمل های وی مثل هم نیستند، و اگر شما یک سری به بازار بزنید انواع و اقسام مکمل وی را خواهید دید. به هرحال تمام مکمل های بازار به ۳ نوع مختلف تقسیم بندی می شوند:

کنسانتره پروتئین پنیر ( وی غلیظ)

این نوع از وی خیلی طبیعی است، برای طرفداران محصولاتی که کمتر فراوری شده اند، خیلی مناسب است، اما کمتر فراوری شده به معنی بهتر نیست! در واقع کمتر فراوری شده به معنی محصول ناخالص است.

مکمل های وی تغلیظ شده، شامل چربی و لاکتوز بیشتری هستند و در مجموع پروتئین کمتری دارند و شامل ۷۰ تا ۸۰ % پروتئین هستند. البته این موضوع از برندی به برند دیگر متفاوت است.

مکمل وی ایزوله

از سوی دیگر مکمل وی ایزوله مراحل فراوری بیشتری را طی کرده است تا چربی و لاکتوز خود را از دست بدهد. و معمولاً تا ۹۰% پروتئین دارد. البته هزینه بیشتری را نیز خواهد داشت و برای دوستانی که به لاکتوز حساسیت دارند خیلی مناسب است.

مکمل وی هیدرولیز شده

در واقع در تکنولوژی تولید این نوع مکمل آنقدر فراوری صورت می گیرد که پروتئین ها را به قطعات سازنده آن تبدیل می کنند، بله منظورم آمینو اسید هاست! وی هیدرولیز شده از قبل هضم شده است و به راحتی توسط بدن جذب می‌شود. همچنین دارای خواص آلرژیک شیر نیز نیست. محققان همچنین معتقدند که فرایند هیدرولیز کردن حلالیت و هضم شدن آن را نیز بهبود می‌بخشد. این نوع از مکمل وی گران ترین نوع آن است. 🤑 منبع (۶ و ۷)

البته مطالعات صورت گرفته، تفاوت زیادی بین وی هیدرولیز شده و  وی ایزوله شده را نشان نمی دهد. در ضمن مزه این پروتئین کمی تلخ‌تر است.

ولی باید به متخصصانی که موفق به هیدرولیز کردن مکمل وی شده اند تبریک گفت، کار بسیار پیچیده ای را انجام داده اند. 🙏

خوب کدام نوع مکمل وی را انتخاب کنیم؟ 🤨

مکمل وی

در حالی که ادعا می‌شود مکمل‌های وی ایزوله و هیدرولیز شده بهترین نوع در بازار هستند اما مدرک علمی در این زمینه در دسترس نیست که اگر شما مکمل کنسانتره پروتئین پنیر را با یک رژیم غذایی خوب ترکیب کنید نمی‌توانید به اهداف تناسب اندامی خود برسید.
با این وجود …
انتخاب ارزان‌ترین مکمل وی نمی‌تواند فکر خوبی باشد. یک کنسانتره پروتئین پنیر باکیفیت حدود ۸۰٪ پروتئین دارد اما انواع تقلبی می‌توانند تا ۳۰٪ بیشتر پروتئین نداشته باشند. اگر یک مکمل بی کیفیت فقط ۳۰٪ پروتئین داشته باشد به نظر شما در ۷۰٪ باقی‌مانده چه چیزی ریخته‌اند؟! 😳
عموماً مالتودکرستین و آرد را به مکمل‌ها اضافه می‌کنند!

یک دلیل دیگر انتخاب مکمل وی ایزوله این است که لاکتوز در آن به حداقل و گاهی هیچ رسیده است که برای افراد حساس خبر خوبی است.
البته بعضی شرکت های مکمل ساز کلاهبردار سعی می‌کنند با مخلوط کردن این سه نوع مکمل وی یک ترکیب جدید را با یک نام دیگر به بازار عرضه کنند. به همین دلیل خیلی مهم است که به عنوان مصرف‌کننده روی جلد جعبه مکمل را بخوانید.

یک نکته مهم در انتخاب ❗

اگر اسکوپ داخل مکمل ۴۰ گرم را در خود جای می‌دهد و روی جلد مکمل نوشته شده که هر اسکوپ ۲۲ گرم پروتئین دارد این مکمل را نخرید مگر اینکه خودتان می‌دانید ۱۸ گرم باقی‌مانده از چه ساخته شده‌اند. البته میزان حجمی که اسکوپ دارد با میزان پروتئین وی یکسان نخواهد بود چرا که باید مقداری طعم دهنده به مکمل اضافه کنند.

چقدر مکمل وی را مصرف کنیم؟

مکمل وی
در رابطه با انتخاب درصد میزان مصرف پروتئین از مکمل ها و منابع طبیعی یک درگیری وجود دارد که هنوز هم هیچ مدرک دال بر اثبات آن وجود ندارد اما عقلای قوم حکم داده‌اند حداقل ۵۰٪ پروتئین خود را از منابع طبیعی تهیه کنید. 🤓
به یاد داشته باشید که مکمل قرار است تکمیل کننده رژیم غذایی شما باشد نه منبع اصلی!

اجازه بدهید دوباره کمی علمی صحبت کنم (امیدوارم خسته نشوید 🧐)

یک مطالعه علمی خیلی مهم وجود دارد که می‌گوید شما باید بعد از تمرین ۲۰ گرم پروتئین بیشتر مصرف نکنید چرا که بیشتر از آن تاثیری روی رشد عضلانی ندارد! منبع (۸)
بله این ادعا خیلی سرراست می‌گوید ۲۰ گرم و نه بیشتر! اما همان طور که حدس می‌زنید همه چیز به این سادگی نیست. سوخت و ساز پروتئین و نیاز شما تحت تاثیر عوامل زیادی است:

میزان عضلات شما

هر چقدر بیشتر عضله داشته باشید بدن شما برای اینکه همچنان عضلانی باقی بماند نیازمند پروتئین بیشتری است. منبع (۹)

میزان فعالیت فیزیکی شما

هر چقدر بیشتر ورزش بکنید پروتئین بیشتری هم نیاز دارید. منبع (۱۰)

سن شما

بدن که پیرتر می‌شود نیاز ما به پروتئین برای حفظ عضلات کنونی بیشتر هم می‌شود. تحقیقات نشان داده‌اند که یک بدنساز میانسال که ۳۵-۴۰ گرم پروتئین بعد از جلسه تمرینی مصرف می‌کند سنتز پروتئینی بیشتری نسبت به فردی دارد که فقط ۲۰ گرم پروتئین مصرف کرده است. منبع (۱۱ و ۱۲)

سابقه هورمونی شما

هورمون‌های عضله سازی مثل: تستوسترون و هورمون رشد می‌توانند سنتز پروتئین را تقویت کنند. اگر بدن شما سطح بالایی از این هورمون‌ها را دارد قادر خواهید بود تا از مقادیر بالای پروتئین در بدن بیشتر استفاده کنید. منبع (۱۳)
از طرف دیگر سطح بالای کورتیزول باعث کاهش سطح سنتز پروتئین می‌شود و باعث شکسته شدن و تبدیل آمینو اسیدها به گلوکز می‌شود (گلوکونوژنز). بعضی افراد به صورت طبیعی سطح کورتیزول بالایی دارند. منبع (۱۴)

تازه مبحث جنسیت هم مطرح است که به آن اشاره ای نشد.

نتیجه

وی مکمل بدن ساز tamrino.ir
بنابراین شاید ۲۰ گرم برای سنتز پروتئین کافی باشد اما برای همه صادق نیست. دوز مصرف متداول روزانه مکمل وی ۲۰-۳۰ گرم است. البته این مقدار با توجه به مصرف روزانه پروتئین شما تعیین میشود.

این را هم در نظر داشته باشید که شما به ازای وزن بدن به کیلوگرم، ماکزیمم ۲ گرم پروتئین در طی روز بیشتر نیاز ندارید.

در ضمن اسکوپ‌هایی که داخل بسته مکمل وجود دارد از برندی به برند دیگر اندازه مختلفی دارد و میزان پروتئین وی در هر کدام از این مکمل‌ها به ازای یک اسکوپ فرق می‌کند بنابراین نوشته‌های روی بسته را به دقت بخوانید.

نکات احتیاطی مصرف مکمل وی

خطر افدرین
مکمل وی شما را دچار بیماری‌های کلیوی و پوکی استخوان نمی‌کند، حتی تحقیقات نشان می‌دهند که در برابر بیماری پوکی استخوان شما را محافظت هم می‌کند!! و روی کلیه اثر منفی نمی‌گذارد. منبع (۱۵، ۱۶، ۱۷ و ۱۸)

اما اگر در حال حاضر بیمار کلیوی یا کبدی هستید بهتر است قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید.

آیا مکمل وی سبب کاهش وزن می شود؟

این سوال را هزاران بار شنیده‌ام و مطمئنم هزاران بار هم در طی روز بدنسازها آن را پرسیده‌اند!
خیلی کوتاه جواب بدهم باید بگویم نه!
مکمل وی را مصرف نکنید برای چربی سوزی!

ولی

مکمل وی به روش‌ دیگری می‌تواند به شما کمک کند تا کاهش وزن را تجربه کنید.
مصرف مکمل وی سبب می‌شود تا شما کمتر احساس گرسنگی کنید، خوب هر چقدر هم که کمتر کالری مصرف کنید وزن شما کمتر خواهد شد منبع (۱۹) (قبلاً در مورد مصرف میزان کالری صحبت کرده بوده‌ام)

البته شما یک سری مقالات علمی را پیدا می‌کنید که ادعا می‌کنند مصرف مکمل وی سبب بسته شدن ظرفیت ذخیره چربی بدن می‌شود اما این تحقیقات محدود هستند و بیشتر روی حیوانات صورت گرفته است. پس تا زمانی که تحقیقات بیشتری صورت بگیرد بدانید و آگاه باشید که مکمل وی سبب چربی سوزی به صورت مستقیم نمی‌شود! 🤔

زمان مصرف مکمل وی

پروتئین وی tamrino.ir

مکمل وی بسیار زود جذب است و همین خصوصیت باعث می شود به یکی از بهترین مکمل ها برای وعده بعد از باشگاه تبدیل شود.

وقتی شما در باشگاه وزنه می زنید شما بدنتان را وارد فاز فشار و استرس می کنید و در واقع به بافت های عضلانی خود آسیب وارد می کنید! (البته این آسیب، خیلی هم مفید است)

ساخت عضلات در داخل باشگاه صورت نمی گیرد. بلکه شما با تمرین در باشگاه بدن را مجبور می کنید بعد از باشگاه برای ترمیم عضلات آسیب دیده وارد عمل شده و در واقع عضله جدید بسازد.

تمرین شما در باشگاه باعث می شود خون بیشتری به سمت عضلات شما سرازیر شود و در واقع عضلات مثل یک اسفنج عمل می کنند و آماده دریافت مواد غذایی هستند.

با مصرف پروتئینی مثل وی شما به عضلات تان آمینو اسید های لازم، برای ساخت و ترمیم عضله را می رسانید.

هر چه زودتر مکمل وی را مصرف کنید، بهتر است. شما بعد از تمرین یک فرصت دو ساعته دارید تا به جای تخریب عضلات تان، با مصرف مکمل وی عضله بسازید.

اما این حرف به این معنی نیست چون ۲ ساعت وقت دارید، باید منتظر بمانید! هر چقدر بیشتر منتظر بمانید عضلات شما از آن حالت اسفنجی که خدمت تان عرض کردم خارج می شوند.

نتیجه

بهترین زمان های مصرف بعد از صبحانه نهار و قبل و بعد از تمرین است. در روزهایی که تمرین ندارید می توانید این میزان را به ۲ وعده کاهش بدهید.

چه کسی باید از پروتئین وی استفاده کند؟

پروتئین وی tamrino.ir

به خاطر محبوبیت و راحتی هضم این پروتئین، یکی از بهترین گزینه ها برای اکثر مردم است.

اما یکی از بزرگترین دلایلی که علیه مکمل های وی مطرح می شود این است که: مردم به راحتی می توانند پروتئین مورد نیاز خود را از رژیم روزانه خود تامین کنند و البته عدد ۸ گرم پروتئین به ازای هر کیلو وزن یکی از اعداد مقدس این افراد است!

از لحاظ تئوری این دوستان درست می گویند اما این عدد برای نیاز های روزانه یک فردی است که تحرک و فعالیت زیادی در طول روز ندارد ولی برای یک بدنساز یا کسی که دارای جراحتی در بدن خود است میزان پروتئین مورد نیاز خیلی بیشتر است.

از طرفی همه ما می دانیم با زندگی شلوغ و فشرده ای که همه ما آن را تجربه می کنیم گاهی اوقات غیر ممکن است که راحت بنشینیم و بعد از باشگاه یک وعده غذایی را مصرف کنیم.

پس مکمل وی یکی از بهترین منابع مصرف پروتئین بعد از باشگاه برای آن دسته از دوستانی است که زمان کافی را برای مصرف یک وعده کامل بعد از باشگاه را ندارند.

البته باید در نظر داشت دستگاه گوارش افرادی که با شیر و محصولات لبنی مشکل دارد با مکمل وی نیز مشکل خواهد داشت، پس بهتر است انواع هیدرولیز شده آن را مصرف کرد.

شما از چه نوع مکملی بعد از باشگاه استفاده می کنید؟

این مطلب در تاریخ ۶ مرداد ۱۳۹۶ دوباره مورد بازنگری قرار گرفت و جدیدترین تحقیقات صورت گرفته در مورد مکمل وی در متن و نتیجه گیری های آن لحاظ شد

مطالب مشابه

517 پاسخ به “مکمل وی را مصرف بکنیم یا نه”

 1. amin گفت:

  با سلام یک سوال من حدودا نه ماه است بدنسازی کار میکنم وزنم ۱۱۳ و قدم ۱۸۸ است ایا خوردن پروتین وی را شروع کنم؟

 2. علی گفت:

  سلام و ممنون از سایت خوبتون .
  یک ماهه ورزشو شروع کردم و لاغر هستم برای اینکه یکم وزنم بالاتر بره اما چربی کمی داشته باشم چه مکملی رو پیشنهاد میکنید ؟
  برای شروع گینر مناسبه ؟

 3. سارا گفت:

  سلام وقت بخیر. من ۷ماهه که ورزش میکنم- دوره اول چربی سوزی بوده و باقیش حجم- با اینکه حجم کار میکنم ولی بازم هر دوره ۲ کیلو وزن کم میکنم و الان به شدت لاغر شدم. میتونم از پروتئین وی استفاده کنم؟؟؟ قد ۱۶۲ وزن ۵۴

 4. zahra گفت:

  سلام مرسي مطالب خوبتون
  من قدم ١٧٤ هست و وزنم ٦٢
  ٢١سالم هست و هي ميرم بدنسازي باز نميرم ولي الان ٢هفته اي هست كه شروع كردم به باشگاه رفتن ميخواستم از مكمل وي استفاده كنم ولي خوب يه سريا ميگن بايد يه مدت كار كني بعد مكمل بخوري نظر شما رو ميخواستم كه چيكار كنم
  و اينكه برا حجم ميخوام مكمل وي استفاده كنم و روزانه چند گرم بايد استفاده كنم ؟؟؟

 5. navid گفت:

  سلام ببخشید اگر مثلا یکی دو روز هیچ غذایی به بدن نرسه عضلات تحلیل میرن ؟ در صورتی که تمرین هم نکنیم

 6. خادم گفت:

  درود.
  بالاخره هر مکملی در بحث عضله سازی، ضعف یا کمبودهایی دارد.
  ۱- از نظر شما، پروتئین وی، چه کاستی هایی دارد؟
  ۲- مورد مهمتر اینکه، پروتئین وی با کدامیک از مکملهای معروف، میشه گفت دیگه کامل می شه؟
  ممنون

 7. حامد گفت:

  سلام
  خواستم ببینم نظرشما در مورد این مکمل های گیاهی که شامل پودر سفیده تخم مرغ و جوانه گندم و مالت و شیر خشک ووو چیه ؟؟
  و دوم اینکه اگر این مکمل های گیاهی قبل از صبحانه و قبل از تمرین استفاده بشه و بعد از تمرین از مکمل وی یا وی ایزوله استفاده بشه مشکلی ایجاد نمی کنه؟

 8. علی گفت:

  سلام وقت بخیر
  مصرف مالتودکسترین به عنوان یک کربو زود جذب برای افزایش وزن خوبه؟ و اینکه مصرفش عوارضی نداره؟ حداکثر چه مقدار در روز مصرف بشه؟
  با تشکر

 9. سینا گفت:

  سلام من فوتبالیستم ولی خیلی لاغر میخواستم مکمل استفاده کنم که زیاد سنگینم نکنه شما چی پیشنهاد میدید؟

  • سلام
   اگه منظورتون از سنگین شدن، نفخ کردن است به طور کلی اگر با لبنیات مشکل داشته باشید در مصرف وی مشکل خواهید داشت
   اگه هم منظورتون افزایش وزنه
   این موضوع به مصرف کالری کلی بدن در طی روز بستگی داره

 10. A.s گفت:

  سلام و خسته نباشید
  ۱۷ سال دارم ۱۸۰ cm قد و ۵۰ کیلو وزن دارم و همون طور که معلومه لاغر و بلند قد هستم و فقط امکان تمرین در خانه را دارم و باشگاه نمیرم.
  فقط میتونم ۱۵۰ هزار تومان خرج مکمل بکنم.
  میخوام بدونم پروتئین وی بهتره یا کراتین از این لحاظ که هم کمی وزن رو افزایش بده و هم عضله سازی و افزایش هجم زیادی برای ماهیچه ها داشته باشه؟
  میخوام عضلانی بشم مثل یک بدنساز حرفه ای
  و کمی هم افزایش وزن داشته باشم که یموقع لاغر عضلانی نشم.
  ممنون

 11. بخشی گفت:

  سلام

  لطفا بفرمائید برای بنده که ۱٫۸۰ قد و ۸۳کیلو وزن دارم ولی از مچ ودستان ضعیفی برخوردارم ایا راهی( بجز ورزش) برای تقویت مچ و ساعد وجود دارد یاخیر؟

 12. سارا گفت:

  سلام مادر چند تا بچه هستم ۳۶ سالمه ..قد ۱۶۱ و وزنم ۷۲ کیلو هستش ..میخوام رژیم برای لاغری شروع کنم که ۹۰ درصد سبزیجات گنجانده شده ..میخوام از پروتئین وی استفاده کنم برای تقویت عضلات ..چون تحلیل رفتگی عضلات هم دارم …خواستم بپرسم آیا نوشیدن مکمل پروتئین وی بدون حرکت های ورزشی تاثیر گذار است برای عضلات یا خیز ؟

 13. خادم گفت:

  سلام.
  بدون در نظر گرفتن بحث حجم و کات و، اگر بصورت خیلی ساده بخواین پاسخ دهید، لطفا بگید که:
  BCAA عضله ساز تره و یا Whey؟
  ممنون

 14. علي عبادي گفت:

  سلام خسته نباشيد
  بنده ۱۷۶ قدم هست و ۸۰ كيلو وزن
  دوماه هست ك بدن سازي رو شروع كردمو تقريبا از ۸۶ رسيدم ب ۸۰ كيلو
  توي تمرينم حجم غضلم بالا نمياد با اينكه خيلي دارم سخت تمرين ميكنم
  روزي ۴ كيلومتر هم دويدن دارم براي كاهش حجم چربي سينه و شكم بنظرتون اين مكمل براي حجم دادن با تمريني ك دارم سازگار هست؟
  با تشكر

 15. حسین گفت:

  سلام بنده ۱۸سالمه حدود۴یا۵ماهه تی ارایکس کارمیکنم یک مدت کراتین مصرف میکردم والان ۶۲کیلووزنم به نظرشمامن گینربخورم یا وی برای یک فوتبالیست کدوم بهتره؟

 16. محمدامین گفت:

  سلام خسته نباشید آقای ناصری دیدم شما جواب همه رو دادید منم سوالم رو بپرسم،من الان ۱۸ سالم هست حدود دو سال هست بدن سازی کار میکنم و در روز اولی که شروع کردم ۱۰۶کیلو وزن داشتم و میشه گفت کل این دو سالو درگیر وکاهش وزن بودم والان ۷۴کیلو وزن دارم(بدون استفاده از مکمل ) ولی الان هر کاری میکنم عضلاتم افزایش حجم پیدا نمیکندد وبیشتر خشک میشوند میخواستم بدونم با استفاده از این مکمل افزایش حجم پیدا میکنم و این که کدام نوع اش رو استفاده کنم ممنون

 17. حامد گفت:

  سلام. من حدود ۱سال هست که بدنسازی کار میکنم ۱۸کیلو وزن اضافه کردم کلا ۲تا کراتین خوردم که یکیشو ۲هفتس میخورم
  قدم ۱۹۲ و وزنم ۷۶ هست. بنظر شما از الان وی و گلوتامین رو هم مصرف کنم جواب میده؟

 18. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 19. محمدرضا گفت:

  سلام ممنون از سایت خوبتون میخواستم بدونم من که قدم ۱۹۰وزنم۷۴هست و والیبال تقریبا به صورت حرفه ای بازی میکنم کدوم مکمل برام خوبه خیلیا گفتم وی با گلوتامین همراه با ارژنین میخوام وزنم حدودا ۵کیلو زیاد شه البته با افزایش قدرت که در پرشم مشکلی ایجاد نکنه

 20. ali گفت:

  سلام,وقت به خیر
  من ۲۰ سالمه قدم ۱۷۶ و وزنم ۵۳ کیلو هستش و تیپ بدنیم اکوتومرف هستش من ۳روز در هفته رزمی کار میکنم و تقریبا ۲,۳ روزم بینش بدنسازی کارمیکنم من کنبود وزن دارم و تا حالا از هیچ مکمل ورزشی هم استفاده نکردم ولی به خاطر ورزش و تیپ بدنیم وزنم کم هم میشه حالا می خواستم از یک مکمل برای اینکه وزن و حجم عضلانی هم بگیرم استفاده کنم و اینکه می خواستم ببینم از گینر استفاده کنم خوبه یا پروتیین وی و این که چه مکمل ویا چه مارکی خوبه
  و اینکه استفاده از مکمل عوارضی نداره؟
  خیلی ممنون میشم اگر در زمینه انتخواب مکمل کمکم کنین

 21. نادر گفت:

  من سه ماهه بدنسازی کار میکنم ده کیلو اضافه وزن دارم.مکمل ال کارنیتین و ال ارژنین وگلوتامین استفاده میکنم.برای عضله سازی چی استفاده کنم

 22. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 23. سیاوش گفت:

  سلام خسته نباشد من ۳۳سالمه وزنم ۹۶قدم ۱۸۴ ای دوره وینسترول و پرپیانات استفاده کردم خداروشکر عالی حواب داد الان دو ماه پاکسازی کردم بنظر شما چی استفاده کنم ای دوره

  • سلام
   در مورد مصرف داروها مشاوره ارائه نمی کنیم

  • فیتنس گفت:

   سلام
   از چه لحاظ عالی جواب داد؟
   منظور فقط از لحاظ ظاهری؟
   چون بالواقع عوارض و مضرات مصرف استروئید در کوتاه مدت یا دراز مدت گریبانگیر شما شده است بدون آن که حتی خودتان از مطلع باشید.
   پاکسازی به معنای از بین بردن کامل عوارض و مضرات ناشی از مصرف استروئیدها نیست بلکه شما فقط درصد ناچیزی را از بدن دفع و پاکسازی می کنید که صرفاً از هیچی بهتر است نه اینکه واقعاً عالی و کامل باشد.

 24. مریم 7 گفت:

  سلام خسته نباشید بی زحمت میشه توضیح بدین که مصرف پودر پوروتئین وی برای مسابقات دوپینگ محسوب میشه یا خیر و اینکه بعد از مصرف چقدر زمان میبره تا کاملا در بدن سوخته بشه

 25. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 1 Stars

 26. mohammad گفت:

  سلام من ۱٦ سالمه یه تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید مصرف کراتین به تنهایی تاثیری داره یا حتما باید با یه مکمل دیگه ترکیب بشه ‌

 27. Erfan گفت:

  ببخشید آقای ناصری میخواستم بدونم افراد زیر ۱۸ سال هم میتونند مصرف کنند . من که ۱۴سالمه میتونم مصرف کنم چون بعضی منابع میگن افراد زیر ۱۸سال نباید از این محصول استفاده کنند ممنون مشم اگه راهنمایی کنین

 28. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 2 Stars

 29. محمدیان گفت:

  سلام.
  آیا میشه به مکمل وی، مثلا عسل اضافه کرد؟
  به گینر چطور؟
  ممنون

 30. محمد گفت:

  سلام
  ممنون از مطلب مفیدتون…
  وی رو در تمام طول سال میشه مصرف کرد؟
  یا بدن نیاز به استراحت داره؟

 31. نيما گفت:

  سلام اقای ناصری و خسته نباشید، من چند روز اخیر یه بسته پنج پوندی وی خریدم، سوالم این هست که بهتره قبل و بعد باشگاه استفاده کنم و در عوض سریع تر تموم شه یا اینکه فقط بعد از باشگاه مصرف کنم که اهسته و پیوسته پیش بره! لازم به ذکره که نمیخوام بلافاصله بعدش دوباره وی یا مکمل دیگه ای بگیرم. با این شرایط نظرتون راجب حجم مصرف چیه؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   مکمل وی یک دستور کلی مصرف داره نمی شه شما طوری مصرف کنید که صرفه جویی بشه!!
   ابتدای صبح بعد نهار قبل و بعد تمرین

 32. مهرداد گفت:

  سلام اقای ناصری میخواستم بدونم طریقه مصرف کراتین به تنهایی چه باشگاه بری چه نری چطوره؟ و طریقه مصرف کراتین با مگامس هردو باهم چطوره ؟
  ممنون از زحماتتون خیلی ممنونم از لطفتون..

  • فیتنس گفت:

   سلام
   تأثیرگذاری برای چه منظوری؟
   برای افزایش یا کاهش وزن بدن ، برای افزایش راندمان و کارآیی تمرین ، برای هضم و جذب بهتر و …؟
   اگر باشگاه نروید و ورزش نکنید مصرف کراتین کارآیی چندانی برای شما ندارد چون مکمل ها قرار نیست معجزه کنند که بدون ورزش و تمرین برای شما بدنی قوی و عضلانی بسازند.

 33. مهرداد گفت:

  شچسلام اقای میخواستم بدونم طریقه مصرف کراتین به تنهایی چه باشگاه بری چه نری چطوره؟ و طریقه مصرف کراتین با مگامس چطوره ؟
  ممنون از زحماتتون خیلی ممنونم از لطفتون..

 34. محسن گفت:

  درود.
  ترکیب یک گینر که کربو هیدارت بالاتری نسبت به پروتئینش داره، با مکمل Whey، برای یک فرد غیر ورزشکار جهت افزایش وزن و در اصطلاح عامیانه، چاق شدن چطوره؟
  کلا تایید دارید؟
  متاسفانه استعداد عجیبی در لاغر شدن دارم و ضمنا از نظر آزمایشهای پزشکی هم هیچ مشکلی ندارم.
  تشکر

 35. جعفر گفت:

  سلام و درود
  من چند سالیه فیتنس کار می کنم(۶ ساعت در هفته). نسبت به قبل عضلاتم تحلیل رفته. پیشنهاد میکنین چه مکمل هایی استفاده کنم.
  (وزن۷۴ قد۱۷۶ سن ۳۰)

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   مشکل شما به احتمال زیاد مربوط به برنامه غذایی شماست این مطلب رو بخونید
   قوانین تغذیه برای عضله سازی

  • فیتنس گفت:

   سلام
   اصولاً تایم ورزش و تمرین را به صورت چند روز در هفته تعیین می کنند نه به طور ساعتی در هفته!
   اگر ۶ روز و روزی ۱ ساعت تمرین میکنید دلیلش تمرین زیاد و عدم ریکاوری مناسب عضلات هست.
   اگر اصول تغذیه ای را رعایت میکنید مصرف مکمل پروتئین وی برای تقویت عضلات شما مناسب است.

 36. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 4 Stars

 37. Hamed گفت:

  سلام متشکرم از اینکه جواب من را دادید.
  آیا به نظر شما مکمل کراتین هم به این مکمل هایم اضافه کنم.فقط ترسم از استفاده مکمل کراتین اضافه وزنم هستش.
  شما چه نظری دارید.با تشکر

 38. Hamed گفت:

  سلام اقای ناصری خسته نباشید
  من دو دوره مکمل وی با گلوتامین داشتم و الان هم آخر دوره دوم هستم.عضلاتم هم بگم خوبه و هم بگم زیاد ازش راضی نیستم.من در دوره بعدی چه مکمل های استفاده کنم که هم عضلاتم رشدش بهتر باشه و هم به وزنم اضاف نکنه.
  قد:۱۸۴ وزن:۹۶ سن:۲۶
  مچکرم میشم دوره خوبی بهم پیشنهاد کنید

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   ممنون
   اگه رشد خوبی نداشتید باید به برنامه غذایی خودتون نگاه کنید مشکل به احتمال زیاد در اونجاست.

  • Mehdi گفت:

   سلام رفیق من میخام دوره مکمل وی بردارم میخاستم بدونم که شما دودوره برداشتید چه قدر تغییر کردین بعد از دوره اول مرسی

  • فیتنس گفت:

   سلام
   برای دوره بعدی شما مصرف کراتین ، گلوتامین ، ال کارنیتین ، آمینو اسید ، پروتئین وی مناسب است.
   احتمالاً بدن شما تا حدودی احتباس آب و چربی دارد که مصرف چربی سوز مثل ال کارنیتین پیشنهاد می شود.

 39. Milad گفت:

  سلام خسته نباشید. ۴سال پیش بدنسازی میکردم و الان یک ماه میشه که دوباره شروع کردم. ۲۳سالمه قدم ۱۸۸ و وزنم ۷۶ هستش. مکمل های گینر سریوس مس اپتیموم و پروتیین وی ۱۰۰درصد گلد استاندارد و کراتین نوترکس و امینو دارم. میخواستم ازتون بپرسم‌ برای شروع و افزایش حجم کدومارو مصرف کنم و کدومو بزارم برای دوره بعد و اینکه به نظر شما مصرف همزمان گینر و پروتئین وی توصیه میشه؟و امینو اسید چه دوره و چه زمانی مصرف بشه بهتره
  ممنون از پاسخگوییتون

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   برای حجم می تونید کراتین و وی رو مصرف کنید.
   مصرف مکمل وی و گینر هم بسته به برنامه غذایی شما داره
   اگه نیاز به یک برنامه مصرف مکمل و غذایی حرفه ای دارید توصیه می کنم از طریق قسمت خرید برنامه بدنسازی اقدام کنید.

 40. سینا گفت:

  سلام.خسته نباشید.من ۲۱ سالمه قدم ۱۸۶ وزنم ۱۱۰ . دو ساله که بدنسازی کار نمیکنم به دلیل خدمت.قبل خدمتم اضافه وزن داشتم ولی روز اول خدمت خودمو کشیدم ۹۴ بودم الان دوباره رفتم بالا.یه ماه دیگه خدمتم تموم میشه میخوام یه دوره برا کاهش وزن برم.هم کاهش وزن کنم هم در کنارش عضله بسازم.چربی شکم و پهلوم زیاد شده :) در کنار تغذیه و ورزش با وزنه از چه مکمل هایی میتونم استفاده کنم ؟ که هم وزنم نرمال شه هم عضله سازی کنم.پیشاپیش ممنون بابت پاسخوگی <3

 41. حسین گفت:

  سلام ، آمینو مکس با پروتئین وی زمانبندی مناسب مصرفشون چطوره چون رو آمینو نوشته ۸ تا بلافاصله بعد از تمرین وی هم که میگید بهترین زمان مصرف بعد از تمرین ؟
  غیر از این ۲تا مکمل دیگه ای هم همراهشون نیازه مصرف شده مثل کراتین ؟

 42. Marmar گفت:

  سلام جناب ناصری.
  من ۱۶۸ قدم و وزنم ۶۷٫ولی بدنم لاغرنشون میده وباید در مدت کوتاهی چندکیلو اضافه کنم برای پرتر شدن. فعلا دسترسی و وقت برای باشگاه ندارم. آیا میتونم از مکمل وی استفاده کنم همراه با برنامه غذایی؟ در خونه تحرک دارم مثل اسکات و بارفیکس.
  واینکه اگه مکمل با قرص امگا ۳و ویتامین E مصرف شود مشکلی پیش نمیاد ؟
  تشکر فراوان از شما

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   اگه داخل خونه بتونید تمرین کنید و میزان کالری و سایر مواد مغذی را هم درست محاسبه کنید می شه شاهد افزایش وزن درست بود.
   نه تداخل نداره

 43. سجاد گفت:

  سلام.خسته نباشید.من سه ماهه بدنسازی کار میکنم و وزنم ۹۸ بود الان به ۸۶ رسیده میخواستم بپرسم برا چربی سوزی بیشتر و ساخت عظله از چه مکمل هایی استفاده کنم.باتشکر

 44. میلاد گفت:

  سلام میخوام عضله سازی کنم چه چیزی پیشنهاد میکنید طی یه ۱۴ماه پیش ۱۰ ماه بدنسازی کار کردم ۴ماه کنار گذاشتم یه ۴ماهیه شروع کردم دوباره
  قدم ۱۷۴ وزنم ۷۰ سنم ۲۳

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   می تونید از مکمل های وی کراتین استفاده کنید
   البته اگه رژیم غذایی خوبی ندارید در کنارش می شه از گینرها نیز استفاده کرد.

 45. مهسا گفت:

  سلام ببخشید من دختر ۲۳ ساله هستم ۱۶۴ قدمه و ۶۲ کیلو بودم بدنسازی شروع کردم الان نزدیک یک سال میشه وزنم شده ۷۰ سایزم تغییری نکرده و بدنم چربی داره نمیتونم خیلی مواد پروتئین دار بخورم میخوام چربی بسوزونم و فکر کنم وزنم کمتر بشه خیلی بهتره میتونم از مکمل برای این منظور استفاده کنم؟ چه مکملی؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   مشخصه در این مدت برنامه غذایی خوبی نداشته داشتید به جای اینکه روی مکمل حساس باشید
   توصیه می کنم به دنبال یک برنامه بدنسازی مناسب باشید

  • فیتنس گفت:

   سلام
   برای چربی سوزی و کاهش وزن به چند فاکتور اساسی باید توجه کنید :
   میزان کالری دریافتی و میزان کالری مصرفی = چه میزان غذا میخورید و چه میزان میسوزانید.
   داشتن رژیم غذایی مناسب برای کاهش وزن که شامل مواد غذایی دارای کالری و چربی کمی باشد.
   ورزش کردن به خصوص تمرینات هوازی مستمر برای سوزاندن کالری و آب کردن چربی های اضافه بدن.

 46. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 47. محمدرضا گفت:

  سلام من‌ ۱۷۳قدم و ۵۰کیاو وزنه و۱۸ سالمه الان یک ماهی هست که میرم باشگاه میخواستم‌ بپرسم من الان وی مصرف کنم خوبه یا نه زوده؟؟؟؟؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   بله می تونید مصرف کنید
   مکمل وی یک مکمل غذایی است برای تامین پروتئین مورد نیاز شما در کنار رژیم غذایی

 48. پارسا گفت:

  با سلام و خسته نباشید. سوالم اینه که در کنار وی چه مواد غذایی و به چه اندازه مصرف بشه خوبه برای عضله سازی

 49. امیر گفت:

  سلام،خسته نباشید؛
  ۲۳ سالم هست و قدم ۱۷۹ هست و وزنمم ۶۵،میخواستم مکمل مصرف کنم،به نظرتون با توجه مشخصاتم پروتئین وی مصرف کنم بهتره یا گینر؟
  ممنون

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   مکمل وی رو مصرف کنید
   البته اگر رژیم غذایی خوبی ندارید و راحت وزن از دست می دید می تونید از گینر هم استفاده کنید

 50. Hamed گفت:

  سلام دوست عزیز.خیلی از شما سوال میکنم میدونم که حال و حوصله هم ندارید به سوالاتم جواب بدهید.
  فقط اینکه میتونم یه ماه کراتین با پروتئین وی استفاده کنم بعد دیگه کراتین را بذارم کنار و پروتئین وی خالی استفاده کنم و در کنار همون دوره حرکات هوازی و شکم انجام بدهم تا وزنم بخاطر کراتین بالا نرود.
  چون من الان پروتئین وی خالی استفاده میکنم و رازی نیستم از عضلاتم.
  یا شما مکملهای دیگه ای سراغ دارید برای افزایش حجم.
  من میخوام بدنم رو حالت حجم خشک رشد کند.
  باز هم از زحمات شما ممنونم با تشکر

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   کراتین رو یک دوره ۴-۵ هفته ای مصرف کنید
   در ضمن شما یک ماه نتایج عجیب و غریب نمی گیرید
   بنابراین برنامه غذایی خود را بهبود دهید
   حرکات هوازی را هفته ای یک بار بیشتر انجام ندهید و بیشتر برای چربی سوزی روی حرکات اینتروال حساب باز کنید

 51. hamed گفت:

  و یه سوال دیگر.مطمئنن که مطلبش در سایت شما هست و میخوام دوباره بپرسم.آیا کراتین که حجم میدهد،وزن را هم افزایش میدهد.چون من میخوام حجم بیارم بدون حتی یه کیلو افزایش وزن.
  با تشکر از شما

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   بله کراتین حجم و قدرت می دهد

   • Hamed گفت:

    ببخشید شما جواب سوالم را دادید من متوجه نشدم.
    در رابطه با سوالات،در مورد پروتئین وی یعنی هر چندتا دوره بگیریم مشکلی برای کلیه ایجاد نمیکنه پس یعنی بعضیها ما را خراب راهنمایی میکنند.
    و در مورد کراتین حجم که میدهد وزن را هم افزایش میدهد این درست هست.
    با تشکر

    • علی رضا ناصری گفت:

     اشاره کردم مکمل وی یک مکمل غذایی است که می شه همیشه ازش استفاده کرد
     اگر شما دچار مشکلات کلیوی و کبدی هستید مصرف بیش از حد پروتئین از هر منبعی به شما ضرر می زنه
     گفتم اگه مکمل وی استفاده نمی کنید باید کمبود این مکمل را در رژیم غذایی خود جبران کنید وگرنه شاهد افت خواهید بود
     کراتین هم حجم عضلانی می دهد و سبب احتباس آب در عضلات خواهد شد که مطمئناً سبب افزایش وزن نیز می شود

    • Hamed گفت:

     متشکرم دوست عزیز که این همه جامع در موردش بهم توضیح دادید.
     دست شما درد نکنه دوست خوبم?

    • علی گفت:

     سلام من۱۶سال دارم تقریبا ۴ماهه به بدنسازی میرم وزنم ۸۰و قدم۱۷۶هست از نظر جسمانی خوبم ولی میخام یکم بدنم عضلانی تر بشه که مربیم پروتئن وی را پیشنهاد داد منم میخام استفاده کنم اما بیشتر منبع ها میگن برای سنین کمتر از ۱۸عوارض داره نظر شما چیست؟؟؟

  • Hamed گفت:

   سلام ممنونم میشم که به سوالات جواب بدهید

 52. hamed گفت:

  سلام خدمت دوست عزیز.
  چندتا دوره مکمل پروتئین وی میتوانیم بگیرم.سوالیه که همیشه برای من پیش میاد و ممنون میشم که جوابش را بدهید.

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   مکمل وی یک مکمل غذایی است که می تونید اون رو همیشه در کنار رژیم غذایی خودتون مصرف کنید
   به هر حال اگه این مکمل رو مصرف نکنید باید از یک منبعی این پروتئین را در بدن جایگزین کنید

 53. Milad گفت:

  سلام خسته نباشید. ۲۳ سالمه ۱۸۸ قد و ۷۵ کیلو وزنم. لطف میکنید بفرمایید چه مکمل هایی باید تهیه کنم؟هفته ای ۴بار باشگاه هم‌میرم‌ و میخوام حجم بیارم
  و به نظرتون وی گلد استاندارد بهتره یا پلاتینوم هیدرو وی؟ ممنون میشم‌پاسخ بدید

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   در مورد برندها اظهار نظری نمی کنم اما مکمل وی ایزوله مکمل مفیدیه از لحاظ مالی بهتره اون را خرید کنید

 54. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 55. امیر گفت:

  سلام آقای ناصری
  ۸۲ کیلو وزنمه ۱۸۰ قد . بدنمم تقریبا رو فرمه.
  میخواستم بدونم با توجه به وزن و قد من گینر با چه نسبتی برام معقول تره؟
  مثلا ۶۰ درصد کربو ۴۰ درصد پروتیین . یا ۸۰ کربو ۲۰ پروتیین
  ممنون از مطالب جالبتون

 56. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 57. علی رضا ناصری گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 58. حسین گفت:

  ۲-در روزهایی که تمرین نمیکنیم اگر مکمل استفاده نکنیم مشکلی هست یا باید استفاده کنیم.

 59. حسین گفت:

  با سلام و خسته نباشی خدمت شما دوست گرامی.بنده دو تا سوال داشتم اگر به سوالاتم جواب بدهید ممنون شما بزرگوار میشم.
  ۱-bcaa پودری برای روزهای غیر تمرین میخواد استفاده کنیم و چه موقعه باید استفاده کنیم.
  با تشکر از شما

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   ۱: نیازی نیست در روزهای غیرتمرین مصرف کنید (البته این موضوع می تونه با توجه به رژیم غذایی شما تغییر کنه)
   ۲: نه مشکلی پیش نمی یاد

 60. کوهنورد گفت:

  سلام خسته نباشید
  من کوهنوردم یه چیزی میخوام پروتیین لازم بدنمو تامین کنه و عصلاتمو تقویت کنه ایا پروتیین وی خوبه؟ عارصه برای بدن نداره؟

  با تشکر

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام ممنون
   بله پروتئین مناسبی برای شما
   عارضه ای ندارد

  • Mohammad گفت:

   با سلام.منم یه سوال داشتم از تک تک اون کسانی که شناختی درباره مکملهای پروتئینی و کربوهیدراتی دارن.اینکه من ۱۷۲ سانت قدمه و وزنم ۵۰ سنمم ۱۷ و خورده ای.ایا میتونم با باشگاه بونسازی رفتن مکمل پروتئینی یا کربو هیدراتی استاده کنم؟

 61. حسام گفت:

  با سلام و خسته نباشید. بنده هفته ای ۴روز بدنسازی کار میکنم وضع تغذیه ای بدی هم ندارم .وزنم حدود۹۵کیلو و قدم ۱۸۰است و میخوام وی مصرف کنم. لطفا راهنمایی کنید روزی چند گرم مصرف کنم؟ و ایا روزی که باشگاه نمیرم چقد؟ با تشکر

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   درون همین مطلب توضیح داده شده که میزان مصرف بستگی به مصرف پروتئین در برنامه غذایی شما دارد.
   اما به صورت کلی:
   دوز مصرف ۲۰ تا ۳۰ گرم البته این مقدار با توجه به مصرف روزانه پروتئین شما تعیین میشود.
   زمان مصرف بعد از صبحانه نهار و قبل و بعد از تمرین مصرف کنید

 62. علی بیات گفت:

  سلام داش علیرضا من قدم ۱۷۰ و وزنم۵۰ هستش پروتئین وی هیدرو گرفتم ایا میتونه واسه افزایش وزن بهم کمک کنه خوراکم خوبه

 63. mehran گفت:

  سلام اقای ناصری
  با تشکر از سایت بسیار عالی و مفیدتون
  من از سال قبل با رژیم غذایی حدود ۱۱ کیلو وزن کم کردم الان حدود یک ماهی هست که باشگاه رو شروع کردم در طول این یک ماه هر روز ۱۵ دقیقه از تردمیل استفاده می کردم با توجه به این که قدم ۱۸۰ و وزنم ۸۱ کیلو گرم ایا هنوز نیاز است که از تردمیل استفاده کنم و برای چربی سوزی شکم شما چه راه کاری را پیشنهاد می دهید ایا برای چربی سوزی مکملی را نیز پیشنهاد می کنید

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   ممنون از لطف شما
   بهتره هوازی رو تعطیل کنید و روی وزنه زدن تمرکز داشته باشی
   راهکار شما ۲ قسمت داره اول عضله سازی و در کنارش رژیم غذایی که سبب عضله سازی بشه
   به مرور سطح چربی پایین می یاد

 64. نیلوفر گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  میخاستم ببینم ایا مکمل وی ایزوله باعث اضافه وزن میشه؟
  یا احتباس اب در بدن؟
  چون من با وجود رژیم و باشگاه ۴ ۵ کیلو اضافه وزن کردم.و سایز کمر و شکم به اندازه ۱ سانت بالا اومده
  مربیم میگه بخاطر استفاده از مکمل وی.استفاده نکنم بهتره
  ایا چنین چیزی امکان داره؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   باعث عضله سازی می شه البته همراه با بدنسازی
   نه استفاده کنید مشکل نداره اگه حس می کنید چربی اضافه کردید ربطی به وی نداره مربوط به رژیم غذایی است

 65. Nima گفت:

  سلام
  با تشکر از سایت عالیتون
  یه سوال داشتم،من یه ماهه بدنسازیو شروع کردم،از لحاظ بدنی لاغرم و هیچ مشکل طبق ازمایشایی که دادم،ندارم،قدم ۱۸۵ وزنم ۶۵،به نظر شما برای افزایش وزن از گینر به همراه کراتین استفاده کنم?یا وی با کراتین?یا مورد بهتری سراغ دارید?

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   ممنون
   بهتره در کنار برنامه غذایی از مکمل وی برای عضله سازی و گلوتامین برای ریکاوری بهتر استفاده کنید (نیازی نیست به یکباره مصرف کالری خود را بالا ببری)

 66. مهدی گفت:

  سلام مکمل اورجینال وی رو کجا میتونم تهیه کنم؟

  بعد اینکه میتونم برای یک ماه استفاده کنم دیگه استفاده نکنم؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   بهتره مکملی رو خریداری کنید که دارای برچسب اصالت باشه
   بله اما باید به جای مکمل وی در رژیم خود به فکر جایگزین کردن منبع پروتئین باشید.

 67. مهدی گفت:

  سلام مکمل اورجینال وی رو کجا میتونم تهیه کنم؟

 68. rad گفت:

  سلام
  میخاستم بدونم میشه پروتئین وی رو همیشه و بدون وقفه مصرف کرد یا باید دوره ایی باشه ؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   مکمل وی به عنوان منبع پروتئین رو می شه همیشه مصرف کرد.
   البته میزانش کم و زیاد می شه با توجه به برنامه غذایی

 69. خادم گفت:

  سلام.
  آیا مصرف وی به تنهایی، نیازهای یک فرد بدنساز مبتدی، که هیچ هدف حرفه ای ندارد را مرتفع می سازد؟

  شخص مورد نظر قصد ندارد از هیچ مکملی غیر از وی استفاده کند.
  ممنون

 70. bagher گفت:

  baghersoleimani10:
  سلام خسته نباشید
  سوال داشتم خدمتتون ممنون میشم پاسخ بدید
  من ۲۶ سالمه وزنم ۶۵ و قدم ۱۷۸ ، از وزنم راضی نیستم و لاغر هستم میخوام وزنم رو اضاف کنم شغلی هم که دارم یه کار سنگین هستش روزانه انرژی زیادی مصرف میکنم و علاوه بر شغلم هر روز به مدت ۱ ساعت و نیم فوتبال میزنم میخواستم بپرسم میتونم مکمل کینگ وی مصرف کنم بدون رفتن به باشگاه ؟ و شما چه راهی دیگه پیشنهاد میکنید برای اضاف کردن؟ نحوه مصرف مکمل با شرایطی که گفتم برای من چطوریه است؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   ممنون
   می تونید مکمل های گینر و پروتئین را مصرف کنید البته به شرطی که سطح فعالیت خود را بالا نگه دارید تعداد جلسات فوتبال خود را هم کاهش بدهید این مکمل ها را می تونید روزی ۲ وعده مصرف کنید

 71. مهدی گفت:

  ممنون مطالب خوبی و آموزنده ای گردآوری شده بود

 72. میلاد گفت:

  سلام.میخواستم بپرسم میشه پودر سفیده تخم مرغ رو مصرف کرد؟واینکه پودر سفیده تخم مرغ رو چجوری حل کنم؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   آره می شه مصرف کرد
   اما با اینکه این پودر تخم مرغ و مکمل وی از نظر کالری تقریباً یکسان هستند اما
   یک فرق هایی با هم دارند من جمله اینکه وی از نظر کربوهیدرات کمی بالاتر است اما در انواع هیدرولیز شده این موضوع برعکس است
   همچنین میزان کلسترول در تخم مرغ بالاتر است.
   یک مسئله دیگر که باید مدنظر قرار بدهید این است که مطالعات زیادی روی اثر مثبت مکمل وی روی عملکرد ورزشی صورت گرفته این درحالی است که این نوع مطالعات در مورد اثر پودر تخم مرغ بسیار محدودتر بوده است!

 73. علی اصغر امیدی گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من ۳۲ سالمه و نزدیک به ۱۰ ساله که دارم بدنسازی کار میکنم. تا به حالم در کل ۳دفعه از مکمل استفاده کردم. و این۳بار هم از پروتیین معمولی استفاده کردم.
  الان نزدیک ۴روزه که یک پروتیین وی ایزوله همراه با کراتین مصرف میکنم از روز سوم دچار افت فشار خون شدم. تا به این سن دچار افت فشار اینچنینی نشده بودم.
  آیا مشکل از پروتیین وی هست؟

 74. مرتضی گفت:

  سلام اقا من ۱۵ سالمه الان نزدیک ۱سال و نیمه که بدنسازی کار میکنم وزنمم ۶۲ تو این ی سال و نیم فقط ۷ کیلو وزن اضاف کردم الان دیگه هرکاری میکنم نمیره بالا وزنم الان میخوام از مکمل استفاده کنم خواستم بدونم تو این سن میشه استفاده کنم ؟ محدودیتی نداره ؟بعد من این مکمل و یه دوره مصرف کنم بعد قطع کنم وزنم تغیری نمیکنه ؟

 75. محمدی گفت:

  سلام من خانومی ۲۱ ساله با ۶۰ کیلو وزن و ۱۶۵ قد هستم یکساله بدنسازی کار میکنم و حالا میخام برای نتیجه بهتر پروتیین وی مصرف کنم ایا باید حرفه ای تر باشم ک بتونم استفاده کنم یا مشکلی نداره .و اینکه عوارض کلیوی و قلبی میزاره رو من یا نه .ممنون میشم کمکم کنید

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   می تونید استفاده کنید از همون روز اول هم می تونستید ازش استفاده کنید.
   مکمل وی یک مکمل پروتئینی است که به تامین پروتئین بدن کمک میکند.
   مشکل و عوارضی ندارد

 76. خادم گفت:

  سلام.
  من برای افزایش حجم عضله، ۵ گرم کراتین رو با یک پیمانه پروتئین وی قاطی میکنم و مصرف میکنم.

  سوال: میگن کراتین با گلوتامین تداخل داره. اما آیا قاطی کردن کراتین با وی تداخل داره؟

 77. علیرضا گفت:

  با عرض سلام وخسته نباشی
  من چند ماهی بدنسازی کار کردم و قدم۱۸۰ و وزنم ۶۷ هستش می خواستم بپرسم برای افزایش وزن وحجم عضلانی از گینر استفاده کنم یا از وی؟ بیشتر هدفم روی حجم عضله است

 78. سوگند گفت:

  سلام ببخشید تو شیردهی میشه ازاین مکمل استفاده کرد

 79. سوگند گفت:

  سلام خسته نباشید . من فقط میخوام ورزنم زیاد بشه تو یه سایتی خوندم که تو دوران شیردهی میشه از مکمل وی استفاده کرد ایا میتونم بدون ورزش کردن وزنمو بالا ببرم واینکه ضرری ندارع برام

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام ممنون
   بله می تونید مکمل وی استفاده کنید (البته با پزشک خود مشورت کنید)
   بله میشه وزن رو بالا برد اما بدون ورزش کردن احتمال اینکه چربی بسازید بیشتره

 80. امیر گفت:

  سلام آقای ناصری
  با پایان دورم حدود ۵ کیلوگرم افزایش وزن پیدا کردم. وزنم شدهو۸۱ . قدمم ۱۸۰‌
  برای چربی سوزی متابِرن با cla بهتره یا ال کارنتین با cla ? عوارض تا چه حده ؟ بنظر خودم نزدیک ۱۰ کیلو چربی اضافه دارم!!!!!

 81. علیرضا گفت:

  با عرض سلام وخسته نباشی خدمت شما میخاستم از شما یک مشاوره بگیرم لطفا اینجانب را کمی راهنمایی کنید.من میخاستم مکمل وی on بخرم اما مربیم بهم گفت که این مکمل تقلب زیاد داره و این مارک را بهم پیشنهاد دادند(Viking) اما دراینترنت درموردش تحقیق کردم و تنها چند عکس ازش پیدا کردم وقتی دلیل آنرا از مربیم پرسیدم گفت که مارک جدیدی است حال از شما تقاضا میکنم که مرا درمورد خرید این مارک مکمل وی راهنمایی کنید.آیا به نظر شما که دراین زمینه سر رشته دارید چون این مارک مکمل جدید است آنرا بخرم یاخیر ویا اینکه اگه شما بودید چه پیشنهادی میدادید ویا به نظر شما این مکمل وی خوب است یاخیر.باتشکر فراوان ازشما

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   اگر مطالب تمرینو و سایر نظرات را دنبال میکردید
   متوجه میشدید که در زمینه برندهای تولیدکننده اظهارنظر نمیکنیم

 82. افشين گفت:

  سلام/.لطفا راهنمايي كنيد. ميزان فررتين خون من(ذخيره اهن بدن)حدود ۳۶۰ ميباشد يعني ۳ برابر حد مجاز.با توجه به اينكه من بدنسازي كار ميكنم ايا ميتونم پروتئين وي را مصرف كنم؟
  و سوال بعد اينكه گاها فشار خون مينيمم من بالا ميره. چه مكملي رو نبايد مصرف كنم؟
  لازم بذكر كه بعد از ورزش فشارم نرمال ميشه.

 83. فاطمه گفت:

  سلام ۳۶ سالمه و حدود ۵-۶ سال بدنسازی کار کردم،الان حدود ۲ سال ک پیلاتس کار میکنم؛ البته در کنار بدنسازی؛میخوام وزن کم کنم و همینطور در قسمت باسن و سینه افزایش سایز داشته باشم؛میتونم پروتئین وی رو در کنار لیپو۶هرز استفاده کنم،که هم کاهش چربی داشته باشم و هم افزایش سایز ؟؟؟
  ممنون میشم جوابمو بدین

 84. مهرداد گفت:

  سلام اقای ناصری من میخوام از قرص برای افزایش حجم عضلات استفاده کنم شما چه قرص بدون عوارض یا کم عوارضی رو برای افزایش حجم میشناسید ۲٫در داروخانه ها چه قرص هایی برای افزایش حجم وجود دارد۳٫ایا بعد قطع مصرف قرص بدن به حالت اول بر میگردد یانه ۴٫قرص های کم عوارض یا بدون عوارض کدامند. خیلی ممنون از لطفتون

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   وبسایت تمرینو به عنوان ناشر رسمی دیجیتال هم مسئولیت حقوقی و هم اخلاقی داره تا فقط در زمینه ارائه مکملهای مجاز غذایی توصیه به کاربرها داشته باشه.

  • علی گفت:

   سلام خسته نباشید
   من یه دوره پروتئین وی با گلوتامین و بی سی ای ای داشتم و الان هم تمومه.
   شما برای دوره بعد چه پیشنهاد میدید.من میخوام بدنم عضلانی و حجمی و بدون اینکه اضافه وزن پیدا کنم.
   با تشکر

   • علی رضا ناصری گفت:

    سلام
    اگه این مکمل ها و البته برنامه غذایی که داشتی بهت جواب داده
    همین روند رو برو جلو و حواست روی روند رشدت جمع کن
    به محضی که توقف را مشاهده کردی اول با تغییر برنامه غذایی و تمرینی شروع کن
    در ادامه هم همین مکمل ها را به مصرفش ادامه بده در نهایت می تونه برای تحریک بیشتر از بتا آلانین استفاده کنی

 85. ایوب گفت:

  سلام مصرف پروتئین وی شرایط سنی خاصی هم داره؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   نه سن خاصی نداره
   شما به عنوان یک انسان از روزهای اولیه زندگی پروتئین مصرف کردید حالا اون پروتئین رو استخراج کردند و به عنوان مکمل در اختیارتان قرار میدهند

 86. رضا گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  من ۴۱ سالمه, ۱۷۶ قد و ۸۷ وزنمه, شکم هم دارم
  ۲ هفتست بدنسازی رو شروع کردم.
  از کِی میتونم مصرف پروتئین رو آغاز کنم؟
  سپاس

 87. hosein گفت:

  سلام خسته نباشید. میخوام وزنمو افزایش بدم متاسفانه مشکل معده دارم و معدم عصبی هست و نمیتونم زیاد غذا بخورم ایا مصرف مکمل وی میتونه کمک کنه بهم . وزنم ۶۴ و قدم ۱۸۰٫ یه چند ماهی هم بسکتبال تمرین میکردم و چند روز دیگه میخوام باز شروع کنم . ممنون

 88. hamed گفت:

  سلام خدمت دوست عزیز و گرامی
  من حدود یه سال هست که دارم میرم باشگاه وزنم هم ۹۵ کیلو هست میخوام هم وزنم کم کنم و برای عضله سازی کار کنم.
  به نظر شما مصرف همزمان آمینواسید۲۲۲۲با گلوتامین بهتر است ویا مصرف همزمان پروتیئن وی با گلوتامین.با تشکر

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   ممنون از لطف شما
   هر دو ترکیب هم خوب هستند اما کار خود را با مکمل وی و گلوتامین شروع کنید.

   • hamed گفت:

    سلام
    دست شما درد نکنه از جوابی که دادید
    ولی من از اطرافیانم که سوال کردم،آمینو اسید۲۲۲۲ برای حجم خشک خوبه و کمک میکنه برای چربی سوزی ولی مکمل پروتئین وی تاثیر کمتری داره برای چربی سوز آیا این نظر دوستان درست هست.
    و بهترین مارک یا برند هرکدام از این مکمل ها کدام باشند خوب هستند.
    با تشکر از دوست گرامی خودم

  • hamed گفت:

   سلام خدمت شما دوست گرامی
   دست شما درد نکنه از جوابی که به من دادید
   من از اطرافیانم که سوال کردم،آمینو اسید۲۲۲۲ برای حجم خشک هستش وکمک میکند برای چربی سوزی ولی مکمل پروتئین وی تاثیر کمتری دارد.آیا این نظر دوستان درست هست.بهترین مارک یا برند هرکدام از مکمل ها کدام باشند بهتر هست.
   با تشکر از شما

   • علی رضا ناصری گفت:

    سلام ممنون از لطف شما
    آمینو سبب افزایش سنتز پروتئین و افزایش رشد عضلانی میشود
    این در حالی است که مکمل وی سبب افزایش نیتروژن و افزایش سنتز پروتئین میشود.
    مکمل وی یا آمینو برای چربی سوزی طراحی نشده اند. دلیل اینکه مکمل وی توصیه میشود ارزش خرید بالاتر آن نسبت به آمینو است.
    در مورد معرفی برند هم سیاست فعلی تمرینو عدم معرفی برندهای تولیدکننده مکمل است ?

 89. وحید گفت:

  با سلام خدمت شما.من وزنم۶۳ هست وقدم هم ۱۷۵میشه بگیدچه مکملی استفاده کنم تاوزنم بال بره.باشگاه بدنسازی هم میرم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   استفاده از مکمل هایی مثل وی و کراتین در ترکیب با یک برنامه غذایی مفید به فایده است. این مطلب رو ملاحظه کنید:
   چطور وزن اضافه کنیم

   • hosein گفت:

    سلام خسته نباشد. من میخوام وزنمو افزایش بدم . وزنم ۶۵ و قدم ۱۸۰ هست به‌نظر شما چی مصرف کنم ؟ درضمن باشگاه بدنسازی نمیرم ولی چند روز دیگه میخوام کلاس بسکتبال ثبت نام کنم
    و یه سوال داشتم که مصرف این مکمل ها ضرر نداره وقیمتش تو بازار حدودا چقدره ؟ با تشکر ببخشید طولانی شد

    • علی رضا ناصری گفت:

     سلام ممنون از لطف شما
     مصرف مکمی مثل وی و گینرها با توجه به اینکه احتمالاً رژیم غذایی خوبی ندارید مناسبه ضرری هم نداره فقط جنس اصلی تهیه کنید.
     در رابطه با قیمت نظری ندارم اما عموماً بالای ۱۵۰-۲۰۰ قیمت دارند.
     توصیه می کنم در کنار بسکتبال هفته ای ۲ جلسه برای انجام تمرینات بدنسازی قدرتی وقت بگذارید.

     • hosein گفت:

      سلامی دوباره ببخشید مزاحم شدم میخواستم بدونم من مشکل معده دارم واس همین نمیتونم زیاد غذا بخورم این مکمل برای معده من مشکل نداره ؟

      • علی رضا ناصری گفت:

       سلام
       تاکنون گزارشی در مورد اثر منفی این مکمل روی معده گزارش نشده است
       اما برای اطمینان خاطر بیشتر با پزشک متخصص خودتان مشورت کنید.

 90. محمد گفت:

  با سلام و تشکر از سایت بسیار عالی که محتویات خوبی تولید میکنید.
  بنده بیست سالمه با قد ۱۷۶ و وزن ۵۵ کیلو.
  الان حدودا دو هفتس که به باشگاه بدنسازی میرم.قصدم افزایش وزنه.به نظر شما بهترین مکمل و بهترین چیزی که میتونم مصرف کنم برای افزایش وزن چیه.در ضمن قصدم اول افزایش وزنه و بعد حالا عضله سازی.در ابتدا به فکر عضله خیلی نیستم

 91. میثم گفت:

  با سلام.من ۳۰ سالمه ۳ ساله دیابت دارم و انسولین مصرف می کنم.قد۱۷۰ وزن ۶۲٫ میخاستم ببینم وی برای دیابت ضرر نداره؟ مرتب بدنسازی کار میکنم ولی تا الان مکملی مصرف نداشتم و الان میخام کمی افزایش وزن داشته باشم با تشکر

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   تاکنون گزارشی در این مورد مشاهده نشده است
   ولی قبل از مصرف هر مکملی با پزشک خود مشورت کنید.

 92. pAhlwan گفت:

  سلام
  راستش من پروتئین وی رو خریداری نمودم ولی بعد مصدوم شدم ویک مدت نتونستم استفاده کنم ولی الان ازون موقع چند ماه است که گذشته میخواستم بپرسم که استفاده از اون پروتین کدام مانعی داره یا نه. ممنون

 93. علی گفت:

  باسلام. آیا مصرف همزمان وی که گلوتامیک اسید داره با ال گلوتامین مشکلی نداره؟

 94. Sina گفت:

  سلام راسته میگن گینر چربی میاره؟
  قدم ۱۷۷ وزنمم ۸۱
  گینر بردارگ یا وی؟

 95. مهراد گفت:

  سلام وقت بخیر
  سوال من از خدمتتون این هست که نحوه مصرف پروتئین وی چگونه است?
  با تشکر

 96. امیر گفت:

  سلام و خسته نباشید من ۱۸سالمه وزنم ۵۸ . قدم ۱۷۰فوتبالیستم. و بدنیازی هم میرم تمریمون در حد شدت هست تغذیه خوبی هم ندارم میخواستم بدنم خوب عضله ای بشه و یکم که چربی دارم کم بشه بدن عالی و قوی ترین داشته باشم پروتعین وی میتونه نیاز منو تامین کنه؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام ممنون
   پروتئین وی را به طور مشخص برای چربی سوزی مصرف نمیکنند
   پروتئین وی را مصرف میکنند تا عضله سازی داشته باشند و از بافت عضلانی خود محافظت کنند
   البته زمانی که میزان عضلات بدن بیشتر باشد در طول روز کالری بیشتری خواهید سوزاند که سبب چربی سوزی خواهد شد.

 97. علی۲۰ گفت:

  سلام میشه بنده رو راهنمایی کنین
  وزنم ۸۵ قدم ۱۷۳ و رزمی کار میکنم میخوام بدنی بدون چربی وخشک و شکمی سکس پک داشته باشم از کدوم نوع دارو استفاده کنم البته میخواهم یه چند روز بعد بدنسازی برم میشه کمکم کنئ خیلی ممنون

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   اگر منظورتون از دارو استفاده از استروئیدهاست که باید عرض کنم در تمرینو نسبت به استفاده از این داروها توصیه ای به ورزشکاران ارائه نمیکنیم.
   اگر منظورتان مکمل است استفاده از ترکیب وی و کراتین یا وی و گلوتامین را توصیه میکنیم

   • محمد گفت:

    سلام اقا علي اميدوارم كه حالتون خوب باشه من ٢١سالمه٩٤كيلو وزن دارم و قدمم١٦٤هست به تازگي باشگاه ميرم بدنسازي مربيم گفت كه كراتين و گلوتامين و پروتئين وي بگيرم با مولتي ويتامين منم همشو گرفتم از داروخانه و دارم مصرف ميكنم اما خيلي استرس دارم و همش ميترسم كه مشكلي واسه سلامتيم پيش نياد نظر شما در اين مورد چيه بنظر شما ترسم بي مورده

 98. Tilong گفت:

  سلام آقای ناصری
  ممنون از مطالب مفیدتون
  من میخوام بدنسازی رو بعد از یک سال شروع کنم.وزنم ۵۰وقدم۱۷۰هستش.بدنم خشک و کاملآ عضله‌ای هست.خواستم ببینم چه زمان باید بدنسازی رو ادامه بدم و بعد پروتئین استفاده کنم

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام خواهش میکنم
   اگر منظورتون اینکه چه روزی باید بدنسازی را متوقف کرد، باید عرض کنم هیچ وقت البته می تونیم وقفه بزارید اما برای سلامتی و ثبات نتایجی که بدست آوردید باید ادامه بدهید.
   بله استفاده کنید البته میزان کلی پروتئین مصرفی روزانه خود را در نظر بگیرید

   • Tilong گفت:

    ببخشید منظورم اینه که اگه من یک مبتدی باشم چند وقت بعد از شروع بدنسازی استفاده از مکمل رو شروع کنم

    • علی رضا ناصری گفت:

     اگر قصد خرید دارید هر چه زودتر
     اینطور نیست که فکر کنید ۲-۳ ماه بدون مکمل تمرینی میکنید و بعدش بدن برایددریافت مکمل آماده میشه!
     خیر هر وقت که حس میکنید رژیم غذایی شما نمیتونه برنامه تمرینی را ساپورت کنید مکمل مصرف کنید.

 99. مهرداد گفت:

  سلام اقای ناصری من دوست واشنا برای خرید کراتین ندارم برای همین هم میخوام از داروخانه منتخب شهر کراتین بگیرم سوالم اینه که قیمت کراتین داروخانه از مکمل فروش های بازار خیلی ارزان تره ولی نمیدونم کدومشون بهتره به نظرشما کدوم بهتره ؟سوال دیگم اینه که ایا با توجه به ارزانی کراتین داروخانه تاثیر وکیفیت دارند؟

 100. مهرداد گفت:

  سلام اقای ناصری به نظر شما کراتین منوهیدرات از داروخانه بگیرم بهتره یا مکلمل فروش ها .یه دوست دارم میگه از مغازه های مکمل فروشی بگیری بهتره خواستم نظر شما هم بدونم به نظرم نظر شما واجب تره ولی مال داروخانه ارزان تره البته به خاطر ارزانیش نمیگم برای کیفیت.
  ممنون

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   راستش رو بخواهید اگر آشنا دارید و از آشناتون مطمئن هستید در دست مکمل فروش محصولات متنوع تری وجود دارد. اما داروخانه هایی نیز وجود دارند که محصولات متنوع عرضه میکنند. جهت اطمینان داروخانه توصیه میشود.

 101. Mohammad گفت:

  سلام سایتتون خیلی بهم‌کمک‌کرد
  ممنون ناصری جان
  ولی یکم سر درگمم
  قدم ۱۸۳ هست وزنمم ۸۰ کیلو
  چربی پهلو شکم ران و باسن دارم
  دستام نسبت به بدنم‌هنوز رشد انچنانی نکردن. بنظرتون گینر بگیرم عضلاتمو رشد بدم بعد چربی سوزی کنم یا وی با دوتا چربی سوز استفاده کنم ؟

 102. ساناز گفت:

  سلام. قدم ١٦٩ و وزنم ٦٢ كيلو هست. فيتنس كار ميكنم. پروتيين وي برام بهتره يا bcaa؟؟

 103. سیروان گفت:

  سلام و خسته نباشيد
  ٣٤سالمه١٨٩ قد ١٠ماهه شروع به بدنسازي كردم،تمرين ملايم همراه هوازي و تغذيه طبيعي مناسب از١٢٠كيلو، دور شكم ١٢٠ و دور بازو ٤٢رسيدم به ١٠١كيلو، دور شكم١٠١و دور بازو٤١
  هدفم رسيدن به٩٥كيلو و بدني عضلاني و بدون چربی ھستش
  مکملھای پیشنھادیتون و مقدار مصرف چیە؟
  خیلی ھم برای بە ایدە ال رسیدن عجلە ندارم!
  نظرتون راجب تغذيه طبيعي چیە مثلا الان بجای پروتیین وی از پنیر لور استفادە میکنم کە ھمون پروتیین مایع میشە و با گوشت و …بە ١٥٠ گرم پروتیین روزانە میرسونمش
  با تشکر از زحماتتون

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام ممنون از لطف شما
   اول تبریک میگم به خاطر روند پیشرفتی قابل توجهی که داشتید
   با توجه به مشخصات فیزیکی که دارید توصیه میشه از قدرت و توان خودتون در حوزه تمرینات ترکیبی بیشتر استفاده کنید این می تونه کلید موفقیت شما در دور بعدی تلاش هاتون باشه.
   در رابطه با مصرف مکمل علاوه بر مصرف وی به نظر وقتش میرسه یک چربی سوز رو هم امتحان کنید به این مطلب مراجعه شود: نگاهی به محبوب ترین قرص ها و مکمل های کاهش وزن
   بله می تونید از این مواد غذایی هم استفاده کنید اما با توجه به اینکه وزن شما قبلاً بالا بوده احتمال میدم سوخت و ساز بالایی نداشته باشید. به همین دلیل استفاده از مکملی مثل وی توصیه میشد
   پیروز باشید.

 104. مهرداد گفت:

  سلام اقای ناصری ممنون از اینکه جواب میدین خیلی دوستون دارم میشه یکم واضه تر جوابو بنویسید که تا چه مدت کراتین مصرف کنم یااصلا همیشه فقط کراتین را تنها استفاده کنم؟
  اخه من … هستم این جوابی که نوشته اید را یه کم نمیفهمم میشه یکم واضه تر بنوییسید.
  خیلی ببخشید که هی مزاحمتون میشم.

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام خواهش میکنم
   نه لازم نیست همیشه کراتین مصرف کنید. هدف اصلی از مصرف کراتین افزایش توان داخل باشگاه است. همیشه به بالابردن این توان نیاز نیست و از طرف کراتین هم اثرش رو از دست می ده به مرور زمان
   پس تا روزی که بهت توان میده مصرف کن وقتی حس کردی دیگه اون قدرت قبلی رو ایجاد نمی کنه بهتر مصرفش رو برای چند دوره قطع کنی.

 105. مهرداد گفت:

  سلام ممنون از لطفتون.
  چند تا سوال دیگه داشتم
  ایا میشود کراتین را به تنهایی مصرف کرد؟
  کراتین را تا چه مدت ادامه بدم؟
  خیلی بهم کمک میکنین ممنون از لطفتون.

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام خواهش میکنم
   بله
   به صورت دوره ای با فواصل ۲ ماه
   البته شما باید وضعیت تان را به دقت مانیتور کنید و اگر عملکردتان کاهش پیدا مصرف را قطع کنید و اجازه ندهید بدن به پروسه عادت بکند.

 106. الي گفت:

  با سلام و تشكر از مطالب خوبتون
  سوالي داشتم خدمتتون
  من خانم ٢٩ ساله، قد ١٥٨، وزن ٦٨
  درحال كاهش وزن هستم كه ١٣ كيلو ديگه كم كنم
  در هفته سه روز كيك بوكس و دو روز يوگا كار ميكنم ، ايا ميتونم براي اينكه تغذيه درست ندارم به دليل مشغله زياد ،
  از پروتئين وي استفاده كنم ؟
  پيشنهاد شما رو ميخوام بدونم

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام ممنون از لطف شما
   بله یکی از گروه هایی که به مصرف مکمل نیاز دارند افرادی هستند که زمان لازم برای مصرف مواد غذایی در طی روز ندارند و این امکان برای شما وجود دارد.

 107. مهرداد گفت:

  سلام من ۱۶سالمه وزنم هم ۵۶کیلو بدنم هم خوبه ولی میخوام بیش تر حجم بگیره ومیخوام از کراتین استفاده کنم چندتا سوال داشتم ۱٫ایا بعد قطع مصرف کراتین البته بدنسازی ادامه میدم بدن نمیخوابد؟
  ۲٫از چه نوع کراتینی استفاده کنم؟
  ۳٫ایا کراتین برای سن من ضرر دارد؟
  ۴٫کراتین های داروخانه اصل اند؟
  خیلی خیلی پیشاپیش ممنون لطفا جواب بدین خوشحال میشم من عاشق حجم هستم.

 108. محنام گفت:

  ترکیب ‌گینر با کراتین و ال کارنتین خوبه اقای ناصری؟ میشه سی ال ای بهش اضافه کنم ؟ چگالی عضله میخوام بهمراه چربی سوزی. قدم ۱۸۵ وزن ۸۰.

 109. امیر گفت:

  سلام
  اقای ناصری ۳ هفتس وی مصرف میکنم
  ۲ کیلو و ۸۰۰ گرم به وزنم اضافه شده ولی تغییر محسوسی مشاهده نمیکنم! چربی های قبلی هم سر جاشونن.دلیلیپش چیه؟
  اوایل دوره کراتین مصرف میکردم ولی بشدت ناحیه شکمم سفت میشد قطعش کردم. بنظرتون ادامه بدم ؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   ظرف ۳ هفته که نمیتوان در مورد افزایش وزن یا چربی سوزی نتیجه گیری کرد. این افزایش وزن هم خوبه ادامه بدید و حواس خود را به میزان دریافت کالری جمع کنید. حرکات ترکیبی هم فراموش نشود.
   در مورد کراتین هم اگر با مصرف آن مشکل دارید میتوانید از جایگزینش استفاده کنید. آیا کری آلکالین برای شما مناسب است

 110. Mitra گفت:

  سلام دختری ۲۴ ساله با قد ۱۶۰ و وزن ۴۵ کیلو هستم..کم کاری تیروئید دارم و تاحدی مشکل کبدی..یک دوره یک ماهه باشگاه رفتم برای افزایش حجم و وزن که بخاطر امتحانات کنار گذاشتم..حالا دوباره میخوام باشگاه رو شروع کنم میخوام ۳ تا ۴ کیلو وزن اضافه کنم و سینه و باسنم حجم بگیره و شکمم سفت و عضلانی بشه..بنظر شما از کدام مکمل کنار برنامه تغذیه استفاده کنم که به هدفم برسم؟(خیلی میترسم افزایش وزنم تبدیل به شکم و پهلو نشه)
  باتشکر از شما

 111. Boder گفت:

  با سلام و تشکر که واقعاً زحمت میکشید برای پاسخگویی،دوتا سوال داشتم،من دستگاه بدنسازی توی خانه دارم،هالتر و میز پرس و دمبل و….
  میخوام پروتئین وی بخرم اما ازین میترسم که استفاده ازش برنامه خاصی بخواد!
  قدم ۱۷۰ وزنم ۶۴ سابقه تمرین ۶ ماه!
  اگر من تهیه کنم چقدر در روز مصرف کنم؟!؟
  و اصلا توصیه میشه به من؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام سپاس از لطف شما
   نیازی به برنامه عجیب و غریبی ندارد. بعد از صبحانه و نهار و قبل و بعد از تمرین زمان هایی است که عموماً مصرف میشود.
   میزان مصرف هم بسته به میزان پروتئین کلی در رژیم غذایی شماست به این مطلب مراجعه کنید. یک بدنساز چقدر پروتئین نیاز دارد
   به طور کلی مکمل ها از آن جهت که قابلیت جذب راحت تری دارند و اینکه وقت کمی در اختیار ماست و نمیتوانیم تمام نیازهای خود را از منابع غذایی تامین کنیم توصیه میشوند.
   اگر مصرف نکنید مشکلی پیش نمی آید اما اگر در کنار یک رژیم غذایی خوب قرار بگیرند نتیجه بخش خواهند بود.

   • Boder گفت:

    نمیتونید لطف کنید مطابق وزن و قد من بگید روزی چقدر وی باید مصرف کنم؟
    رژیم غذایی خاصی هم ندارم،غذای عادی میخورم اما سعی میکنم با مصرف سویا و ماهی سطح پروتیین رو ببرم بالا!

 112. رضا گفت:

  درود
  من حدود ۳ماهه که مصرفه مکملو شروع کردم ولی هیچ تغییری در بدنم حس نمیکم با اینکه تغذیه و تمرینات مناسبی دارم و از اصل بودن محصولاتم اطمینانه کامل دارم خواستم بدونم مشکل چیه؟
  با تشکر

 113. کازرونی گفت:

  عرض ادب و احترام.
  بزرگوار اگر محدودیتی براتون نداره لطفا بهترین برندهای وی رو معرفی نمایید.
  آخه یکی میگه وی Gold خوبه. دیگری میگه چون تقلبی Gold زیاد شده، در حال حاضر Iron Maxx آلمانی بهتره. عده ی کمی هم میگن وی های شرکت کارن هم خوبه که در اصل کاناداییه اما در ایران بسته بندی میشه.
  پاینده و پُر روزی باشید.

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   بله محصولات محبوب عموماً بیشتر هدف تقلب واقع میشوند.
   متاسفانه نمیتوانم برند خاصی را توصیه کنم

 114. بهنام گفت:

  با عرض سلام و درود خدمت شما
  بنده آقا هستم.۱۷۵قد و ۶۲ کیلو وزن دارم. شکم منم به طور خیلی نامحسوس یه مقدار جلو هست(با لباس اصلا معلوم نیست).مدت ۲ هفته هست که شروع به باشگاه رفتن کردم. هدفم اینه که یه مقدار وزنم بره بالا (طی یه سال یا دوسال برسم به ۷۲ کیلو البته به صورت مفید و نه چربی) و یه مقداری عضلاتم شکل بگیره. باتوجه به اینکه به لاکتوز حساسم و یه مقداری تپش قلب وگاهی فشار خون بالا دارم، ۲ سوال از خدمتتون داشتم
  ۱) استفاده از مکمل رو توصیه میکنین و چه مکمل هایی؟
  ۲) اگر قرار به استفاده از فقط یه مکمل باشه چه چیزی رو توصیه می کنین؟(مثلا فقط پروتئین وی استفاده کنم)

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام برشما دوست عزیز
   ۱: اگر حساسیت شما به لاکتوز شدید است توصیه میشود سعی کنید از آمینو یا مکملهای گیاهی استفاده کنید.
   ۲: آمینو
   با توجه به توصیفی که از شرایط بدنی خود داشتید توصیه میکنم این مطلب در مورد مردنی چاق را ملاحظه کنید.

   • بهنام گفت:

    ممنون از جوابتون
    مطلب شما در رابطه با مردنی چاق رو خوندم بسیار مفید بود ممنون
    چند تا سوال مجددا در ذهنم شکل گرفت ، که ممنون میشم اگر جواب بفرمایید
    ۱)اگر بنده هیچ محدودیتی در رابطه با مصرف مکمل نداشته باشم چه مکمل هایی رو توصیه می کنین برا رسیدن به بدنی که میخوام؟چون حساسیت بنده به لاکتوز خیلی کم هست
    ۲)آیا مصرف کراتین باعث افزایش فشار خون میشه؟؟واینکه اگر کسی مصرف کراتین رو کات کنه،وزنی رو که بدست آورده از دست میده
    ۳)مصرف کراتین و گینر رو برای بنده توصیه میکنین
    ۴)وفرقه بین آمینو اسید و bcaa وآمینو انرژی در چی هستش؟فرفی با هم دارن آیا؟چون یه شرکتی مثل اپتیموم برا هر کدوم یه محصول ارائه کرده.
    بی نهایت از سایت خوبتون سپاسگزارم

    • علی رضا ناصری گفت:

     سلام
     ۱: استفاده از وی و کراتین رو توصیه میکنم البته باز هم تاکید میکنم مکمل به تنهایی شما را به بدن ایده آل نمیرسونه
     ۲: خیر باعث افزایش فشار خون نمی شه. در مورد بخش دوم سوال به این مطلب در مورد کراتین مراجعه کنید.
     ۳: میتونید از این ترکیب هم استفاده کنید اما یک فرصتی به وی و کراتین بدهید و میزان پیشرفت خود را بررسی کنید برای تنوع هم میتوانید از این ترکیب بهره ببرید.
     ۴: به این مطلب مراجعه شود. اینها بیشتر حربه های بازاریابی است.

     • بهنام گفت:

      سلام و عرض ادب دوباره
      اگر امکانش باشه بفرمایید با چه برنامه ای شروع به استفاده از این دو مکمل(کراتین و وی) کنم؟چه نحوه مصرفی برای این دو مکمل توصیه میکنین ؟

 115. یاسمین گفت:

  سلام ببخشید یه سوال دارم که خیلی برام مهمه من ۳۴ سن دارم و مدت سه ساله دارم بدنسازی کار میکنم قدم ۱۷۰وزنم ۶۸چون رژیم غذایی خاصی نمیگیرم از ناحیه شکم و پهلو چربی دارم مربی پیشنهاد پودر وی ایزوله و امینو و گلوتامین و الکانتین داده میخواستم ببینم نظر شما چیه تمریناتم شش روز در هفته هستش تقریبا تخصصی کار میکنم در ضمن تا حالا از مکمل استفاده نکردم دوست دارم یه بدن عضلانی بدون حجم داشته باشم ممنون میشم جواب سوالمو بدید

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   همینکه اشاره میکنید برنامه غذایی خاصی ندارید خودش یک مشکل است و باید روی رژیم های غذایی که برای عضله سازی اتخاذ میکنید حساس باشید.
   ترکیب وی و کراتین یا وی و گلوتامین را تست کنید. در ضمن توصیه میکنم تعداد روزهای تمرینی خود را به ۴-۵ جلسه در هفته کاهش بدهید.

 116. سودابه گفت:

  با سلام و احترام.۳۳ سالمه و دو ساله که حرفه ای بدنسازی کار میکنم.قدم ۱۷۰ و ۶۲ کیلو وزن دارم. می خواستم بدونم که اگه بخوام عضلاتم فقط کات بشن، بدون اینکه حجم بگیرن و وزنم زیاد بشه، چه مکملی باید استفاده کنم. تاکید میکنم که نمی خوام مثل آقایون بدنساز عضلاتم حجیم بشن. با تشکر

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   مصرف مکملی مثل وی میتواند نیازهای شما را برطرف کند اما همان طور که تجربه باید به شما آموخته باشد مصرف مکمل فقط بخشی از راه حل برای رسیدن به هدف شماست.
   این دو مطاب در مورد کات شدن را ملاحظه کنید. کات ۱ کات ۲

 117. احسان گفت:

  سلام ی سوال داشتم
  بنده ۱۶ سال دارم
  قدم ۱۶۰ و وزنم حدود ۴۵
  تقریبا لاغر هستم بدلیل اینکه بداشتها بودم ولی الان مشکل رفع شده وبیشتر از قبل میخورم
  من به خاطر سنم فک میکنم کمی زودباشه که برم باشگاه و با یکسری تمرینات سنگین مثل شنا و چنتا تمرین تو مایه های شنا (منظورم تو مایه های شنا این هست که تمرینات نسبتا سنگینی هستند ) انجام میدم و دمبل هم میزنم
  تغذیه هم سعی میکنم روزی دو لیوان شیر + دوعدد سیب زمینی و تخم مرغ + حبوبات و آجیل بخورم
  حالا سه تا سوال برام پیش میاد
  توی این سن مشکلی نداره بدنسازی برای من ؟ البته ورزش هایی که میشه درخانه انجام داد
  چون من شنیدم بدنسازی در سن رشد باعث میشه رشد قد کند بشه
  به نظرتون میتونم با بدنسازی درخانه بدنی عضلانی داشته باشه؟
  با وجود این تغذیه هایی که گفتم به نظرتون بازم وی بخورم ؟ اصلا تو این سن ضرر داره ؟
  پیشاپیش ممنون

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   نگران نباشید میتوانید حتی با وجود سن کم هم به بدنسازی بپردازید و گرفتار این مهملات هم نشوید!
   بله با انجام تمرینات در خانه هم میتوانید به بدنسازی بپردازید به قسمت بانک حرکات بدنسازی وبسایت مراجعه و حرکاتی را که نیازی به وزنه و دستگاه ندارند را انتخاب کنید.
   اگر تمام تغذیه شما همین چند موردی که در روز معرفی کردید هست خود مطمئناً با کمبود کالری مواجه خواهید شد و مصرف مکمل ضروری میشود اما اگر در کنار اینها مواد غذایی دیگری هم مصرف کنید مصرف مکمل وی میتواند کمک شایان توجهی بکند.

 118. کازرونی گفت:

  عرض ادب و احترام.
  کیفیت وی زیر چطور می بینید؟ مربی میگه این وی آلمانی، از وی گُلد استاندارد بهتره. خیلی هم بهتره.
  درست گفته؟ سپاس
  لینک

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز
   این یکی از مکمل های آلمانی است که با فرمول ساده خود محبوبیت زیادی بدست آورده است. در مورد اینکه کدامیک بهتر است نظری نمیدهم اما این مکملی است با یک فرمول ساده و موثر. البته مزه ی خیلی خوبی هم دارد (:

 119. Khademi گفت:

  آیا پروتئین وی میتواند جای پروتئین های طبیعی، همچون سفیده تخم مرغ، شیر، سینه مرغ و . . . را تا حدی پر کند؟ ممنون

 120. تهرانی گفت:

  سلام.
  ۱- آیا میتوان به پروتئین وی که در آب یا شیر حل کرده ایم عسل هم اضافه کرد؟ بدنم بسیار ضعیف است و بعد از انجام ۲ تمرین بدنسازی شدیدا ضعف میکنم و فشارم کمی می افتد.
  ۲- در این مقاله فرمودید بهتره در ۴ وعده پروتئین وی مصرف گردد. حالا روزانه چند گرم وی برای فرد بدنساز آماتور لازم است؟ برای حرفه ای چند گرم؟
  با تشکر

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   ۱: مشکلی نداره اما ابتدا از حل شدن مکمل وی با آب یا شیر اطمینان حاصل پیدا کنید.
   ۲: مکمل وی یک پروتئین است و میزان مصرف آن باید با توجه به میزان مصرف کلی پروتئین روزانه شما تنظیم گردد. برای محاسبه میزان پروتئین به این مطلب مراجعه کنید.

 121. حسین گفت:

  سلام خسته نباشد
  من ۱۷ سال دارم قد ۱۷۶ وزن ۷۳ و ۸ ماهه که بدن سازی رو شروع کردم میخواستم از مکمل استفاده کنم نظر شما درباره مصرف پودر وی همرا با گینر سیریوس مس چیست ؟وطریقه مصرف این دو مکمل چگونه است . باتشکر از شما.

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام ممنون دوست عزیز
   اگر رژیم خوبی دارید استفاده از گینر را توصیه نمی کنم. مکمل وی در ترکیب با کراتین و یا گلوتامین خیلی خوب جواب میدهد.
   مکمل وی را بعد صبحانه و نهار و قبل و بعد از تمرین مصرف کنید. نحوه مصرف کراتین را در اینجا مشاهده کنید.

 122. بهنام گفت:

  سلام.ممنون از مطالب مفیدتون
  من ۲۷سالمه قد ۱۷۴ وزن ۶۸٫ تیپ بدنی لاغر دارم
  برای افزایش حجم و کمی افزایش وزن و تناسب اندام باشگاه میرم. قبلا مکمل مصرف نکردم هیچوقت
  الان مربی مصرف وی و آمینو پیشنهاد داده.آیا مصرف هردو مناسبه؟ با ۱ماه مصرف و ۴جلسه تمرین بنظرتون میتونم افزایش حجم و وزن محسوسی داشته باشم؟
  سوال دیگه اینکه زمان مصرفشون چطور باید باشه؟
  تشکر

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام ممنون از اظهار لطف شما
   نیازی به مصرف هر ۲ ندارید مکمل وی کفایت می کند. به این مطلب در مورد آمینو و وی مراجعه کنید.
   بعد از ۱ ماه اوضاع بدنی شما بهتر خواهد شد اما انتظارات عجیب و غریب نداشته باشید بدنسازی ورزش فصلی نیست اگر به این رشته اعتیاد نداشته باشید موفقیت های شما ماندگار نخواهد بود.
   زمان مصرف وی: بعد از صبحانه و نهار قبل و بعد از تمرین

 123. عاطفه گفت:

  سلام
  من ۱۸ سالمه قدم ۱۶۲ وزنم خیلی کمه ۴۰!
  حدود ی ماه بدنسازی میرم ولی اشتهام زیاد نیست
  من اگ بخوام از این پودر پروتئن مصرف کنم دقیقا کدوم نوعش؟میشه اسم کاملشو برام بنویسید
  و اینکه چقد طول میکشه ب وزن دلخواهم برسم؟مثلا ۱۸ کیلو بیشتر شم؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز
   با توجه به کمبود وزن شدید توصیه می کنم حتماً با یک پزشک تغذیه در مورد عملکرد درست سیستم هورمونی بدن و یا غده تیروئید خود مشورت کنید. منظور مکمل وی است اگر منظورتان معرفی یک برند خاص است این سیاست وبسایت تمرینو نیست.
   در ادامه بخواهم خیلی ساده توضیح بدهم باید مصرف میزان کالری خود را بالاتر ببرید. اینکه چقدر طول می کشد یک جواب سرراست ندارد. توصیه میکنم این مطالب را ملاحظه کیند. ۱ ۲ ۳

 124. عشق حجم گفت:

  درود به شما مشاور گرامی.
  بنده یه پروتئین وی گلد استاندارد خریدم + یک کراتین بصورت پودر و گلوتامین بصورت قرص.
  اولا برای یک فرد مبتدی زیاد نیست؟
  ثانیا اگر زیاد نیست، در شبانه روز چطور مصرف کنم؟
  تمایل دارم بدنی حجیم با عضلاتی بزرگ داشته باشم. دقیقا مثل ۲ عکس زیر.
  http://s8.picofile.com/file/8295465742/takahanin_.jpg
  http://s9.picofile.com/file/8295465776/jasoon_1_.jpg
  با تشکر

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز
   این عکس هایی که فرستادید مشخص میکند که واقعاً عشق حجم هستید :)
   نه مشکلی ایجاد نمیکند. در مورد نحوه مصرف: مکمل وی ابتدای صبح بعد از نهار قبل و بعد از تمرین
   در مورد مکمل کراتین و گلوتامین به مطالبی که لینک داده ام مراجعه شود.
   یک نکته مهم: در مورد فرایند حجم گیری این مطالب را مطالعه کنید. ۱ ۲

 125. کازرونی گفت:

  آقای ناصری عزیز سلام. ارادتمندم بزرگوار.
  کاکو یه سوال دارم.
  آیا میتوان بجای Whey از ترکیبات طبیعی زیر بهره گرفت؟
  مثلا ترکیب شیر خشک، پودر سفیده تخم مرغ، مغز بادام، مغز پسته، مغز گردو، مغز فندق، بادام زمینی، عسل، نشاسته و . . . استفاده کرد؟
  با این ترکیب طبیعی و البته بسیار مقوی، آیا میتوان هم عضله سازی کرد و هم عضله بدست آمده را نگهداری نمود؟ جهت افراد آماتور که هدف شان از بدنسازی تناسب اندام و سلامتی جسم و روح است.
  معرفت داری کاکو.

  • علی رضا ناصری گفت:

   درود بر شما هم وطن عزیز
   این معجونی که معرفی کردید یک گینر خیلی خوبه که می تونه برای افزایش وزن به کارتون بیاد خصوصاً اینکه کمبود وزن زیادی هم داشته باشید
   اما
   مصرف وی به این علت توصیه می شه که میزان کربوهیدرات خیلی خیلی کمتری داره و صرفاُ با پروتئین شروع به عضله سازی می کنید.
   این معجون خودتون رو هم هفته ای ۱-۲ بار طرف های صبح یا بعد از تمرین مصرف کنید

 126. بهزاد گفت:

  يا سلام ووقت بخير سؤال داشتم اگه كسي ميتونه كمكم كنه ممنون ميشم دليل اينكه نميتونم پروتيين يا كلا مكمل استفاد كنم ودر صورت استفاده بالا ميارم كمكم كنيد

 127. حسین گفت:

  سلام . من ورزش سبک انجام میدم و سنم ۱۸هست این پروتئین مصرف کنم یا نه و اینکه کدام نوع اونرو .
  و وزنم هم نسبت به قدم کم هستش.
  مرسی

 128. محسن گفت:

  عرض ادب.
  ظاهرا پروتئین وی های مختلفی با درصدهای متفاوتی وجود داره.
  اولا چه تفاوتی با هم دارند؟
  ثانبا شما کدامیک رو پیشنهاد میدهید؟
  اینجانب کمبود عضله دارم اما کمبود وزن نه.

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   بله البته پروتئن وی ایزوله درصد بالاتری دارد ولی همین طور که اشاره کردم تفاوتی برای شما ایجاد نمی کند.
   این مطالب را ملاحظه کنید. ۱ ۲

 129. خادم گفت:

  سلام.
  آیا مکمل وی برای افراد غیر ورزشکار هم مفیده؟ اگر بله چند وعده در روز؟
  چون وی پروتئین هست، آیا برای کسی که اصلا صبحانه نمیخورد هم مفید هست؟ جهت تامین پروتئین مورد نیاز بدن

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   بله مکمل وی برای افرادی که مشکل در جذب پروتئین دارند تجویز می شود. در این مورد باید پزشکی که آن را برای شما تجویز می کند. البته میزان مصرف به میزان مصرف پروتئین روزانه شما بستگی دارد.

 130. مهسا گفت:

  سلام بنده قدم ۱۵۶ و وزنم ۴۵ کیلو خیلی لاغرم ،۱ ماه بدنسازی رفتم و مربیم هم بهم پودر پروتیین وی رو پیشنهاد داد ولی با دوستانم که مشورت کردند گفتن عوارض داره ،خواهش می کنم اگر عوارض داره یا نداره رو بهم اطلاع بدین ممنون میشم

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   نه عوارضی نداره. البته دوستانی که در هضم لبنیات مشکل دارند ممکن است با خوردن مکمل وی دچار نفخ شوند. که اون هم مشکل حادی نیست.

 131. مهسا گفت:

  سلام خوب هستین آقای ناصری،من قدم ۱۵۶ و وزنم ۴۵ کیلو خیلی لاغرم ،بدنسازی رو ۱ ماه رفتم و به دلیل امتحانات نشد که برم ،مربیم بهم پروتیین وی رو پیشنهاد داد با دوستانم مشورت کردم گفتن عوارض داره خواهش میکنم اگر این مکمل عوارض داره یا نداره بگین ممنون میشم

 132. کاربر گفت:

  سلام مجدد.
  لطفا دقیق بخونید و سپس پاسخ دهید که دیگه مزاحم تون نشم. پیشاپیش ممنون.

  فرمودید جهت ساختن حجم عضلانی بزرگ و حجیم، “ترکیب مکمل وی و کراتین بسیار موثر است.”
  فقط نحوه مصرف این دو را هم محبت کنید.
  آیا باید کراتین رو با وی مخلوط کنم؟ آیا باید این ترکیب مخلوط شده، قبل و بعد تمرین استفاده بشه؟
  یا نه باید مثلا کراتین رو قبل تمرین و وی رو بعد تمرین مصرف کنم؟
  راستی من همیشه ساعت ۹ شب تمرین دارم.
  مرد ۳۵ ساله. دارای سیستم بدنی بسیار ضعیف که با یک سرماخوردگی عجیب لاغر و سیاه میشم و وزن کم میکنم.
  قد ۱۸۰ و وزنم ۹۰ کیلو هست اما با این وزن لاغر بنظر میرسم چون استخوان بندی بسیار ریز و دخترانه ای دارم.

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   نه نیازی به مخلوط کردن ندارد. در مورد مصرف کراتین به این مطلب مراجعه کنید بهترین متد توضیخ داده شده است. در مورد مصرف وی چندین متد وجود دارد. یک روش که بسیار محبوب است ابتدای صبح، بعد از نهار، قبل و بعد از تمرین است.

 133. امیر گفت:

  با تشکر از شما بابت مطالب بسیار مفیدتون
  حقیقتا برای کسانی که اماتور هستند ودر انتخاب نوع مکمل دچار سردرگمی هستند.مرجع خوبی میتونین باشین
  حقیقتا سابقه سابقه یکسال تمرین رو داشتم و.یه مدت واسم مشکل پیش اومد نتونستم ادامه بدم.دو سه ماه میشه استارت زدم. بدنم عادت کرده به وزنه و آهن.ولی دچار استپ وزنی هستم.۲۳ سالمه.۱۸۰ قد .۷۶ کیلوگرم وزن.
  چربی شکم پهلو و ران دارم!حجم عصلانی انچنانی هم ندارم.حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد بدنم چربی داره. نمیدونم برای شروع وی +کراتین + cla بردارم یا بجای وی گینر جایگزین کنم. ممنون میشم راهنمایی کنین

 134. محبوبه گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من دختری هستم سی ساله که وزنم ۴۲ کیلو و قد ۱۶۰ هست میخواستم وزنم رو بیست کیلو اضافه کنم ولی چون مشکل معده ایی دارم زیاد نمیتونم برنامه غذایی سنگینی داشته باشم.ولی اگر نیاز باشه باشگاه میتونم شرکت کنم و از مکمل غدایی استفاده کنم. شما چه مکملی رو پیشنهاد میکنید و چطور میتونم اشتهای خودمو زیاد کنم.و اینکه چه باشگاهی شرکت کنم؟ ایروبیک یا بدنسازی؟ ممنون

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   استفاده از مکمل وی را توصیه می کنم. برای افزایش اشتها توصیه می کنم از مواد غذایی انرژی زا استفاده کنید این مطلب را که در یک وبسایت دیگر منتشر کرده ام مطالعه کنید. البته بهتر است در موارد خاص به پزشک مراجعه کنید. مطمئناً بدنسازی را توصیه می کنم.

   • امیر گفت:

    با سلام
    خیلی ممنون از اطلاعات بسیار مفیدتون
    حقیقتا یکسال سابقه تمرین دارم. بدلیل مشکلاتی چند ماه نتونستم کار کنم. ۱ ماه میشه استارت زدم… بدنم عادت کرده تقریبا. ۱۸۰ قدمه. ۷۶ وزن. با ۳۰ درصد چربی بدن!!!!!!!! سردرگمم گینر با کراتین + cla بردارم. یا وی + کراتین + ال کارنیتین
    سی ال ای بهتره یا ال کارنیتین؟
    نتیجه چند ماه بعد حاصل میشه؟

    • علی رضا ناصری گفت:

     سلام ممنون از اظهار لطف شما
     توصیه می کنم با وی و کراتین کار را شروع کنید. در مورد مدت زمان هم باید بگویم همه چیز بستگی به شرایط تغذیه و تمرینی شما دارد. بدنسازی به صورت اصولی ورزش ۱-۲ ماه نیست!
     در مورد استپ وزنی و داشتن چربی بالا با توجه به وزن پایین توصیه می کنم مطالب عضله سازی پیوسته و مردنی چاق را ملاحظه کنید.

 135. کاربر گفت:

  سلام.
  ۱- وزن بسیار خوبی دارم. واسه عضله ساختن آیا باید پروتیئن وی مصرف کنم یا چیز دیگه ای؟ دلم میخواد سینه ها و بازوهای بسیار بزرگی داشته باشم.
  ۲- چه مکملی مخصوص عضله سازی است؟ بعضی ها میگن کراتین. عده ای هم میگن فقط پروتئین وی.
  ممنون

 136. احمدرضا گفت:

  سلام خسته نباشید.من ۱۷ سالمه ۷۳ وزنمه قدم ۱۸۵ حدود ۷٫۸ ماهه میرم بدنسازی نتیجه مثبتیم دیدم من یه امینو ۲۲۲۲tabs گرفتم هروقت ک میخورد کلیه هام یکم احساس درد و سنگینی میکرد میتونم قطعش کنم و پروتئین وی بخورم؟؟

 137. محمد گفت:

  سلام
  بطور کل راهی هست که عوارض مکمل ها رو کم کنه؟؟؟ ممنون

 138. حمیدرضا گفت:

  سلام و درود. از اینکه اینطور دلسوزانه و با تعهد، جواب دوستان را میدهید، نشان از شخصیت والای شما دارد و من به نوبه‌ی خودم از صمیم قلب ارادتمند و سپاسگزارم. و اما سوالم: من ۵۰ سال دارم با ۱۸۷ قد و وزن ۱۰۰ کیلو! دوساله که بدنسازی کار میکنم و باتوجه به سنم و پایین بودن متابولیسم، بدنم چربی داره! ابتدای بدنسازی مکمل مصرف نمیکردم ولی الان بنا به ضرورت و کم آوردن توان، مکمل آمینو ۲۲۲۲، گلوتامین، اپتی من و سی ال آ اپتیموم و ال کارنتین و آرژنین شرکت کارن مصرف میکنم. آیا در کنار مصرف مکملهای نامبرده، نیاز به مصرف وی گلد اپتیموم هم دارم یا خیر؟ و درصورت اضافه شدن وی گلد، مکملهای نامبرده را هم همزمان مصرف کنم؟ ضمنن من بصورت معمول هفته‌ای چهار روز تمرین بدنسازی دارم. پیشاپیش از جوابگویی شما سپاسگزارم.

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام ممنون از توجه و اظهار لطف شما
   شما خودتان بخش زیادی از پاسخ سوال تان را داده اید! به درستی اشاره کردید که سوخت و ساز شما پایین است و باید روی افزایش این سوخت و ساز تمرکز کنید. توصیه می کنم از این ترکیبات غذایی بهره مند شوید.
   در جواب به قسمت دوم سوال: توصیه می کنم برای ایجاد توان و ریکاوری بالاتر مکمل های مصرفی خود را محدود به وی، گلوتامین و آرژنین کنید. تعداد جلسات هفتگی خود را به ۳ جلسه کاهش دهید و روی تمرینات قدرتی متمرکز شوید.

   • حميدرضا گفت:

    سلام و وقت بخير. ممنونم از پاسخ تون. ميخواستم بپرسم بطور کلي آمينوها چاق کننده هستند؟ وي چطور؟ البته منظورم از چاقي، حجم عضله نيس! بلکه چربي منظورمه! من با اينکه نسبتن سنگين بدنسازي ميکنم ولي علاوه بر رشد کلي عضلات، چربي دور کمر و شکم دارم و متاسفانه کم که نميشه بلکه فک کنم داره زياد هم ميشه!!! از راهنماييتون پيشاپيش سپاسگزارم.

    • علی رضا ناصری گفت:

     سلام
     چندان نگران کالری موجود در مکمل وی نباشید البته بهتر است از مکمل وی خالص تر استفاده کنید تا میزان کربوهیدرات کمتری داشته باشد. در مورد چربی بدن توصیه می کنم این مطلب را مشاهده کنید شاید با شرایط شما سازگار باشد. ۱

     • حمیدرضا گفت:

      سلام و شب بخیر. موضوع لپتین عالی بود. واقعن عالی بود. صمیمانه سپاسگزارم. ولی برای اینکه بفهمم مقاومت به لپتین در من ایجاد شده یا نه، آیا راهی مثل آزمایش و … وجود دارد؟ منتظر راهنمایی‌تون هستم و سپاسگزارم.

      • علی رضا ناصری گفت:

       سلام و ممنون از اظهار لطف شما
       بله اما نیازی به استفاده از آزمایشهای پرهزینه نیست. همان طور که در انتهای همان مطلب توضیخ دادم:
       «خلاصه اینکه اگر ورزش می‌کنید و رژیم غذایی هم دارید ولی کاهش وزن را تجربه نمی‌کنید احتمالاً مشکل مربوط به سطح لپتین شما می‌باشد»

       • حمیدرضا گفت:

        سلام و شب بخیر. بسیار عالی. ممنونم از راهنمایی‌های شما. در مقاله‌ی مورداشاره چندین راهکار برای رفع مشکل مقاومت به لپتین بیان کرده بودید که بیشترشون رو من بصورت ناخودآگاه انجام میدادم! اگه اشکالی نداره ازتون درخواست دارم که در فضایی محدودتر (مثلن ایمیل یا بهرصورتی که صلاح میدانید) یک پزشک و متخصص طب ورزش و تغذیه خوب بمن معرفی کنید تا مشکلم رو با کمک شما حل کنم. صمیمانه سپاسگزارم.

 139. Khademi گفت:

  سلام.
  اگر سوالم اشتباه نباشه بفرمایید که در شرایط و تمرینات یکسان و برابر، قدرت عضله سازی Bcaa بیشتره یا Whey؟
  ممنون

 140. حمید گفت:

  سلام،۲۲ سالمه اما وزنم ۵۰!!، خیلی لاغرم، میخام حجمی کار کنم، تغذیمم درست کنم، کراتین و مکمل وی هم بنظرتون باید کنارش مصرف کنم؟
  اگر راهنماییه دیگه ای هم دارید ممنون میشم بگید

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   لزوماً نیازی نیست از مکمل استفاده کنید اگر رژیم غذایی خوبی دارید می توانید مکمل استفاده نکنید. البته اگر مصرف کنید سرعت جذب مواد مغذی مثل پروتئین بیشتر خواهد شد.

 141. Mohsen گفت:

  درود.
  کراتین و Bcaa؟
  یا کراتین و Whey؟
  کدامیک برای عضلات بزرگ داشتن بهتره؟ ضمنا تمریناتم همیشه حجمی است.
  در کل پیشنهاد شما برای عضله ساختن بیشتر بدون افزایش وزن چیست؟
  ممنون

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   ترکیب دوم با تجربه ای که کاربران منتقل کرده اند موثرتر است.
   البته اگر به دنبال ساختن عضلات بدون افزایش چربی هستید این ۲ مطلب را ملاحظه بفرمایید. ۱ ۲

 142. محمد گفت:

  سلام دوست عزیز
  من ۱۶سالمه سه هفته است که بدن سازی میرم آیا من می تونم مکمل وی استفاده کنم
  و آیا بعد از قطع مصرف بدن می خوابه؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   مصرفش مشکلی نداره در رابطه با قطع مصرف هم باید گفت همه چیز بستگی به رژیم غذایی کلی شما داره
   باید بین میزان کالری و پروتئین دریافتی شما همیشه یک رابطه مثبت برقرار باشد.

 143. Ali گفت:

  سلام , خسته نباشید آقای ناصری
  قد بنده ۱۸۲ و وزنم ۸۶ کیلو هست ,
  من سه ماه است ک بدنسازی میکنم و نتایج بدی هم نگرفتم اما در ناحیه شکم با اینکه وقت زیادی میگذارم موفق به از بین بردن چربی نمیشوم , هر چقدر هم ک سعی میکنم نمیتونم تغذیه ای مفید و منظم داشته باشم , میخواستم بپرسم که مدتی صرفا روی شکم کار کنم یا توامان میتونم موفق بشم ؟ , برای تغذیه هم چه مکملی استاده کنم ؟
  خیلی ممنون از وقتی ک میگذارید .

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام ممنون از حمایت شما دوست عزیز
   در مورد چربی شکم و نحوه کار با آن قبلاً در این مطالب صحبت کرده ام. ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
   اما به طور خلاصه باید میزان چربی کل بدن را کاهش بدهید. برای نمایان شدن عضلات شکم که تب آن جامعه را گرفته است شما می بایست چربی کلی بدن را به زیر ۱۰٪ برسانید.

   • Ali گفت:

    ممنون از پاسخگویی تون ,
    بنده قصد نمایان کردن عضلات رو ندارم و هدفم صرفا آب کردن کامل شکم است , اگر ممکن است بفرمایید برای تمرکز روی شکم لازم است که مدتی فقط زمانم رو برای عضلات شکم بگذارم یا نه به طور عادی و مساوی کار کنم هم نتیجه میگیرم , بازم مرسی از سایت عالیتون.

    • علی رضا ناصری گفت:

     می توانید ۳۰-۴ روز برنامه های خود را برای تقویت هر چه بیشتر عضلات شکم دوباره برنامه ریزی کنید. اما نیازی نیست همیشه اینکار را بکنید. در برنامه های عادی خود می توانید یک روز در هفته را بیشتر روی عضلات شکم تمرکز داشته باشید.

     • Ali گفت:

      خیلی ممنونم که سوالات بنده رو باحوصله جواب دادین , آخرین سوال اینکه بنده وسایل کامل بدنسازی رو در منزل دارم و در خانه ورزش میکنم , میخواستم بپرسم که آیا محیط اجتماعیِ باشگاه نتیجه ی بهتری نمیدهد یا خیر ؟
      بازهم ممنون

      • علی رضا ناصری گفت:

       سلام
       جواب این سوال برمی گردد به روحیه شخصی خودتان
       به شخصه وقتی در یک باشگاه ورزشی همراه با دوستانم ورزش می کنم احساس بهتری دارم اما اگر در همان باشگاه بدون دوستانم باشم زیاد راحت نیستم.
       اگر قصد دارید باشگاه بروید توصیه می کنم مطالب زیر را ملاحظه کنید. ۱‍ ۲

 144. سهیل گفت:

  سلام قربان
  اولا اینکه خیلی مچکرم از بابته مطالب بسیار خوبتون☺
  راستش من ۲۵سال سنمه با قدی ۱,۷۶و باوزنی۴۵کیلو
  که خیلی کمبود وزن دارم نسبت به قدم

  شما میتونید یه راهنمایی بهم بکنید که آیا اصلا با مصرف مکمل تو این سن میتونم ب وزن دلخوام برسم؟؟؟
  و اگه امکانش هست بفرمایید که از چه مکمل هایی برای شروع استفاده کنم؟؟
  خیلی ممنون

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام ممنون از اظهار لطف شما
   با توجه به کمبود وزنی که دارید توصیه می کنم علاوه بر افزایش مصرف کالری روزانه خود از مکمل های گینز و وی استفاده کنید.
   این مطالب را ملاحظه کنید. ۱ ۲

 145. Amir گفت:

  سلام .. من ۱۷ سالمه و حدود ۱ هفته است که بدنسازی میرم .. اگه از الان پروتئین وی استفاده کنم مشکلی نداره ؟ و اینکه یکم در ناحیه شکم و پهلو چربی دارم .. و موقعی که عضله سازی داسته باشم با پروتئین .. این چربی ها از بین میره؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   امیدوارم همچنان با انگیزه ادامه بدهید.
   نه مشکلی نداره
   شما می توانید با عضله سازی میزان مصرف کالری روزانه خود را بیشتر کنید که باعث خواهد شد تا کاهش چربی را در تمام بدن تجربه کنید.
   انتظار معجزه از مکمل وی نداشته باشید این مکمل صرفاً برای پشتیبانی و تقویت عضله سازی مصرف می شود. در رابطه با کاهش چربی ناحیه شکم توصیه می کنم این مطالب را ملاحظه بفرمایید. ۱ ۲ ۳ ۴ ۵

 146. سارا گفت:

  سلام دختری هستم با قد ۱۶۳ و از وزن ۶۴ با رژیم و ورزش تو ۶ماه به ۷۵رسیدم.الان برای ادامه کاهش وزن و ماهیچه سازی شکم میتونم از پروتئین وی استفاده کنم؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   تبریک عرض می کنم به خاطر پیشرفتی که داشتید.
   برای ادامه کاهش وزن و البته ماهیچه سازی لزوماً نیازمند مکمل نیستید. البته مکمل وی برای عضله سازی مفید است. توصیه می کنم برای عضله سازی پیوسته این مطلب را مطالعه کنید. لینک

 147. سعيد گفت:

  با سلام و خسته نباشيد
  بنده ٢٦ سال سن دارم ، قدم ١٧٥ و وزنم ٦٥ كيلو هست
  ميخواستم ببينم با مصرف پروتين وي و رفتن به باشگاه ميتوانم وزنم رو افزايش و بدنم را توپر نمايم ؟
  با تشكر از شما

 148. asef گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما.
  ممنونم بابت اطلاعات مفیدتون.
  من یک جوان ۲۱ ساله هستم قدم ۱۷۶ هست ولی وزنم ۵۶ که نسبت به قدم خیلی کمه میخواستم بپرسم که اگه من این مکمل رو استفاده کنم و فقط به فعلالیت های روزانه مثل کارم تمرکز کنم کافیه یا حتما باید باشگاه هم برم؟
  این رو هم بگم که کار من سنگینه
  و میخواستم بپرسم که ظرف چه مدتی تغییرات محسوسی دیده میشه در من؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز
   خیلی ساده بگویم خیر
   نمی شود یک جا بنشینید و انتظار داشته باشید با مصرف یک مکمل رشد عضلانی را تجربه کنید.
   البته یک سری کارها وجود دارند که می توان آنها را استثنا کرد. از تجربه شخصی خودم می گویم. شغل یکی از آشنایان، تعویض لاستیک ماشین های سنگین است.
   به خاطر ماهیت کارش بدنی بسیار خوب و باکیفیت دارد. اگر کار سنگین شما باعث می شود تا در طول روز اشیای سنگینی را جا به جا کنید آن وقت می شود روی مصرف مکمل سرمایه گذاری کرد و انتظار نتیجه هم داشت.

 149. سميه گفت:

  سلام، ممنون از مطلب خوبتون، من خانوم سي چهار ساله هستم، تقريبا از هجده سالگي ورزشهاي مختلف مثل ايروبيك و پيلاتس و بدنسازي رو انجام ميدادم، اما سال نودوچهار باردار شدم و استراحت مطلق بودم و سي و سه كيلو اضافه وزن پيدا كردم، اضافه وزني ك بزرگ شدن بازوهام و زير شكمم باعث شد پوست اضافي بيارم، الان بعد پانزده ماه ب وزن قبل بارداريم رسيدم و چهار ماهه بدنسازي كار ميكنم دوباره، رژيم غذاييم تو اين دوران كم كالري بوده و الان دريافتيم هزار كالريه، مربيم ميگه براي فرم گرفتن بدنم بايد سنگين كار كنم و برنامه سنگيني بهم داده و ميگه كنارش مكمل وي استفاده كنم، بنظرتون كالري رژيم من براي سنگين كار كردن جواب ميده؟؟؟ مكمل وي وزنمو دوباره بالا نميبره،؟؟؟ اصلا براي فرم گرفتن من نياز ب مكمل دارم؟؟؟؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   خوشحالم که دوباره می توانید به ورزش بدنسازی بپردازید.
   میزان کالری دریافتی شما با توجه به توضیح کوتاهی که دادید به نظر کم می آید و می توانید مقدار آن را بالاتر ببرید.
   من هم موافق سنگین تر کار کردن هستم. بدن شما هر چقدر عضله بیشتر داشته باشد در طولانی مدت چربی سوزی بدن تضمین می شود.
   مکمل ها نیستند که وزن شما را بالا می برند این کار کالری هاست. پس نگران نباشید اگر رژیم شما دچار کمبود پروتئین است توصیه می کنم مکمل وی استفاده کنید.

 150. مژگان گفت:

  سلام خانم ۳۹ ساله هستم قد ۱۶۷ از وزن ۷۰ به ۶۲ رسیدم از نظر تحرک متوسط هستم ، و قصد دارم در همین وزن باقی بمانم ، بعد از رزیم غذایی عضلات بازو و سینه ام شل شده چه مکمل و ورزشی پیشنهاد میکنید؟
  با تشکر

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   برای سفت کردن این عضلات شما نیاز به مکمل ندارید بلکه باید به تمرینات با وزنه روی بیاورید.

   • مژگان گفت:

    با تشکر از راهنمایی شما ، این تمرینات را در خانه میشه انجام داد یا حتما باید به باشگاه رفت؟ و آیا پس از تمرینات و رسیدن به نتیجه دلخواه باز هم باید ادامه داد یا خیر؟
    ممنون از پاسخگویی شما

 151. مهیار گفت:

  سلام بنده ۱۶۸ قدمه وزنم ۵۰ سنم ۱۷ الان سه ماهه بدنسازی کار میکنم از چهلو سه اومدم پنجاه حالا میخوام دوره بردارم البته من میخوام فیزیک برم و مثل بادی بیلیدینگیا نشم به نظرتو در فیزیک از چه مکملی استفاده کنم تا نتیجه صد در صد ببینم؟؟؟؟؟؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   شما در سن خوبی قرار دارید و با توجه به سابقه ورزشی کوتاه این رشد جای تعجبی ندارد.
   مکملی که نتیجه ۱۰۰٪ بدهد نداریم. مصرف مکمل همون طور که از اسمش معلوم است باید در کنار یک رژیم غذایی مناسب تکمیل کننده آن باشد.
   علی ایحال توصیه ما برای شما استفاده از ترکیب مکمل وی و کراتین است.

 152. نیما گفت:

  با عرض سلام مجدد.دوست عزیز من هدفم حجم دهی نیست.من میخوام چربی نوک سینه هام و چربی شکمی و پهلوم صاف بشه و اینکه به تناسب اندام برسم و خوش تیپی.دوست ندارم تی شرت ک میپوشم شکمم قلمبه باشه و سینه هام دخترونه.لطفا راهنمایی بفرمایید دوست عزیز.در ضمن چهرشونه هستم و میخوام تخت سینه هام پر کنه و اینکه یک تناسب داشته باشم.مکمل وی خوبه؟و اینکه ورزشم چطو باشه؟هوازی و بدنسازی منظورمه؟نحوه مصرف هم لطف کنید بگید.بینهایت سپاسگزارم

 153. نیما گفت:

  با عرض سلام و ادب
  بنده شاغل عسلویه هستم وقتی میگن شاغل یعنی تحرک کم.اما روزانه ۱ ساعت ورزش پیاده روی و دویدن دارم.قدم ۱۹۶ و وزنم از ۱۰۷ کیلو اوردم به ۹۶ کیلو.راستش ی خورده سینه دارم و چربی شکمی و پهلو.میخواستم راهنمایییم کنید که برم بدنسازی چ مکملی بخورم خوبه؟یکماه هم رفتم و همه میگن رشد عضلانی خوبی داری.ممنونم جواب بدید

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز
   ترکیب مکمل bcaa و کراتین را توصیه می کنم

   • نیما گفت:

    با عرض سلام مجدد.دوست عزیز من هدفم حجم دهی نیست.من میخوام چربی نوک سینه هام و چربی شکمی و پهلوم صاف بشه و اینکه به تناسب اندام برسم و خوش تیپی.دوست ندارم تی شرت ک میپوشم شکمم قلمبه باشه و سینه هام دخترونه.لطفا راهنمایی بفرمایید دوست عزیز.در ضمن چهرشونه هستم و میخوام تخت سینه هام پر کنه و اینکه یک تناسب داشته باشم.مکمل وی خوبه؟و اینکه ورزشم چطو باشه؟هوازی و بدنسازی منظورمه؟نحوه مصرف هم لطف کنید بگید.بینهایت سپاسگزارم

    • علی رضا ناصری گفت:

     سلام
     مکمل هایی که به شما توصیه شد برای این بود که بتوانید عضله سازی کنید چرا که بهترین راه برای سوزاندن چربی در دراز مدت افزایش میزان عضلات است.
     با افزایش میزان عضلات میزان کالری که در روز خواهید سوزاند نیز افزایش پیدا می کند. مکمل وی هم می تواند گزینه خیلی خوبی برای شما باشد. در مورد هوازی و نوع تمرینات به این مطالب مراجعه کنید. ۱ ۲ ۳

 154. آرين گفت:

  سلام
  رشته ورزشي من فوتسال است حدودا ٤ ماه پيش رباط صليبيم دچار پارگي ناقص شد بعد فيزيوتراپي بدنسازي رو شروع كردم دكترم گفته زماني ميتونم دوباره فوتسال رو شروع كنم كه عضلات چهار سرم خيلي قوي شده باشه اوايل بدنسازي خيلي خوب عضله سازي ميكردم اما الان چند وقتي هست كه بدنم استپ شده فيزيوتراپم مصرف مكمل BCAA همراه گلوتامين رو توصيه كردند اما مربي بدنسازيم مصرف وي رو پيشنهاد كرده به نظر شما كدوم براي من مناسب تره؟ و فرق وي با BCAA در عضله سازي چيست؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   به خاطر آسیب دیدگی قبلی توصیه می کنم همان ترکیبی که فيزيوتراپ توصیه کرده را مصرف کنید. برای پیدا کردن علت به این مطلب مراجعه کنید لینک

 155. Mohammad گفت:

  سلام ممنون از مطالب مفیدتون
  من ۱سال و ۷ ماه دارم بدنسازی کار میکنم ۲۱ ساله هستم و قدم ۱۸۳ روز اول که میخواستم بدنسازی شروع کنم وزنم ۵۴ بود ولی الان ۶۹ کیلو شدم تا حالا از هیچ مکملی استفاده نکردم ولی چند وقته احساس میکنم بدنم استپ کرده میخواستم از داروخونه مکمل بگیرم ولی نمیدونم پروتئین وی بگیرم یا گینر یا کراتین و آمینو خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید.از مربی نپرسیدم چون حتما مکمل های خودشو پیشنهاد میده

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز
   بهتر است از مربی خودتان هم بپرسید. سوال کردن که برای شما خرجی ندارد در نهایت به شما مکمل خودش را پیشنهاد می دهد اما یک سری اطلاعات را دریافت می کنید و این شما هستید که باید تصمیم نهایی را بگیرید.
   اما در مورد سوال اصلی شما: رشد خوبی داشته اید اما علت رکود خود را فقط در مصرف نکردن مکمل جستجو نکنید. دلایل زیادی برای عدم رشد وجود دارد. این مطالب را مشاهده کنید. در ضمن توصیه ما برای شروع استفاده از کراتین و وی می باشد.
   مطلب ۱ ۲ ۳

 156. احسان گفت:

  سلام و عرض ادب
  ممنون که اینقد کامل جواب همه رو میدید
  من قدم ۱۸۸ وزنم ۸۰ و سنم ۳۰ سال هست،توی کامنتا گفتید که در مورد برندها نمیگید اما واقعا من نمیتونم به کسی اعتماد کنم اگه امکانش هست یه برند خوب مکمل وی رو بگید ممنون میشم.

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز
   تکنولوژی های که در ساخت مکمل ها به کار می رود به قدری همه گیر شده است که ایجاد یک مجموعه تولیدی مکمل بسیار سهل و آسان است.
   تنها توصیه ای که می توانم به شما بکنم این است که هر مکملی را که خریداری می کنید از محل های مورد اطمینان تهیه کنید تا محصول اصلی و سالم به دست شما برسد.
   چون بازار مکمل های تقلبی داغ است.

  • امیر گفت:

   سلام .دوست عزیز.برندی که اگه اصلی گیرت بیاد بیوتچ یک برند عالیه

 157. بابک گفت:

  با سلام
  من ۱۸ سال سن دارم قدم ۱۸۷ و وزنم ۷۰ کیلو
  من توان بدنی و زوره باور نکردنی نسبت به وزنم دارم ولی ساختار زیبایی بدنم جوری که باید نیست
  به نظر شما برای به تناسب رسیدن ظاهر بدنم باید چی کار کنم(گینر ۲ کیلویی هم مصرف کردم ولی بدنم اصلا استعداد افزایش وزن نداره )
  لطفا راهنمایی کنید

 158. داوود اقایاری گفت:

  با عرض سلام بنده دانشجوی ارشد فیزیولوژی ورزش هستم رشته ورزشی ام نیز فوتسال می باشد باتوجه به محدودیت در زمان تایم برای بدنسازی ندارم.
  قدم۱۸۲ و وزنم ۶۳ کیلوگرم است می خواستم نظرتان را راجع به افزایش وزن باتوجه به محدودیت ها وشرایطم بدانم
  ایا روی لقمه اخر شب مثل سفیده تخم مرغ و سیب زمینی یا عسل و موز متمرکز شوم نتیجه میگیرم یا راه بهتری مد نظرتان است؟
  با تشکر فراوان.

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   امیدوارم در رشته ورزشی و دانشگاهی خود موفق باشید.
   ورزشی مثل فوتسال به خودی خود انرژی زیادی را از شما خواهد گرفت و اگر این انرژی از دست رفته را جایگزین نکنید افزایش وزن محال است
   بدنسازی به خاطر تقویت و رشد عضلات است صورت می گیرد اگر وقت باشگاه رفتن ندارید توصیه می کنم حداقل یک سری تمرینات را با وزن بدن در خانه انجام بدهید.

 159. Reza گفت:

  باسلام
  من وزنم ۸۹ و قد ۱۷۵ هستش
  یک سال هست که بدنسازی کار میکنم اما نتیجه مطلوبی نگرفتم هیچ مکملی هم تا حالا مصرف نکردم
  میخوام وزنمو پایین بیارم
  میگن پروتئین وی چربی سوز هم هست و به کاهش چربی و افزایش عضلات کمک میکنه
  آیا این مکمل واسه من مناسبه یا نه ؟اگه هست کدوم نوع وی رو بگیرم ؟ اگه نیست پس چه مکملی استفاده کنم؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   اول از همه دست از ناامید شدن بردارید و ریشه مشکل را پیدا کنید.
   مکمل وی یک مکمل عضله ساز است و به طور مستقیم سبب چربی سوزی نخواهد شد. البته شما با عضله سازی میزان کالری کلی روزانه خود را که می سوزانید بالاتر خواهید برد که در نهایت به چربی سوزی منتهی می شود.
   مکمل وی برای افرادی که به دنبال کاهش یا افزایش وزن هستند توصیه می شود.
   اما در مورد کاهش وزن که هدف شما می باشد توصیه می کنم مطالبی که در ادامه معرفی می شود را مطالعه کنید و پی به ریشه مشکل ببرید.
   ۱ ۲ ۳

 160. امیر گفت:

  سلام
  من ی ساله بدنسازی کار میکنم
  قدم۱۷۸
  وزن۷۲
  میخام وزنمو اضاف کنم حداقل ۶کیلو پروتئین وی بگیرم یا گینر?

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   برای افزایش وزن در ابتدا باید مصرف کالری خود را نسبت به کالری که می سوزانید بالاتر ببرید. به این مطلب مراجعه کنید.
   اگر هدف فعلی شما حجم گیری می باشد مطمئناً گینر انتخاب بهتری است توصیه می کنم در فرایند حجم گیری دچار این اشتباهات نشوید.

 161. علیرضا چراغعلی گفت:

  با سلام.من ۲۱سالمه.قد۱۶۶٫وزن۶۱٫علاقه شدیدی به بدنسازی دارم.۳ماه کارکردم اما به دلایلی جدا شدم از ورزش.الان میخوام ادامه بدم.همچنین میخوام مکمل مصرف کنم تا زود نتیجه بگیرم.چه مکملی خوبه؟
  لاغر اندام هستم.بدنم استعداد رشد خوبی داره.

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   اول باید اشاره کردم که جدا شدن از باشگاه یک تجربه عمومی در بین بدنسازهاست و جای نگرانی ندارد! توصیه می کنم برای بازگشت به باشگاه این مطلب را بخوانید.
   اگر بدن شما استعداد خوبی برای رشد دارد نیازی به مکمل های جادویی ندارید. مکمل هایی مثل کراتین و وی به راحتی می تواند جوابگوی نیازهای شما باشد. البته
   اصول تغذیه برای رشد عضله فراموش نشود.

 162. hamed گفت:

  سلام استاد
  من يك ماهه دارم تمرين ميكنم
  هفته اي چهار جلسه وزنه باقي روزها هم هوازي
  با رژيم و كم كردن كالري مصرفي البته
  پهلو و شكمم چربي داره
  قدم ١٨٠و وزنم هم ٨٥
  ميخوام از مكمل استفاده كنم واسه چربي سوزي و يه مقداري هم افزايش حجم
  چه چيزي رو پيشنهاد ميدين ماركش رو هم معرفي كنيد عالي ميشه
  پيشاپيش از وقتي كه ميذاريد ممنونم

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز
   اول به شما توصیه می کنم میزان تمرینات هوازی خود را به ۱-۲ جلسه در هفته کاهش بدهید. توصیه می کنم این مطلب را مطالعه بفرمایید.
   برای چربی سوزی هم مکمل های مختلفی وجود دارند که هر کدام اثر خود را دارند. توصیه می کنم با ZMA و کافئین شروع کنید و اثر آنها را روی بدن خود به دقت بسنجید.
   در مورد معرفی مارک هم سیاست فعلی تمرینو در این راستا نیست.

 163. hossein گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه قدم ۱۹۰ وزن ۸۰ و حدود ۵ ماهه که بدنسازی کار میکنم و میخوام مکمل های پروتین وی و انرژی زا استفاده کنم می خواستم بدونم که بین گلوتامین و کراتین کدوم رو استفاده کنم ؟ چه مقدار باید روزانه مصرف کنم در چه زمان هایی؟
  چون موقع تمرین بعضی موقع ها کم میارم
  با تشکر

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   در مورد گلوتامین و کراتین ۲ مطلب قبلاً نگارش شده که توصیه می کنم مطالعه کنید. مطلب ۱ و ۲
   البته توصیه من به خاطر مشکل شما استفاده از کراتین است.

 164. علی گفت:

  سلام
  حدود یک ماه هست به طور مستمر یک روز در میان بدنسازی کار میکنم. (به استثنا بعضی از اروزها که به خاطر خستگی و شرایط کاری کار نمیکنم). قدم ۱۷۴ و وزنم ۶۶ و سن ۳۳ و کمی لاغر هستم؛ تمرینات رو داخل خونه با دستگاه پنج کاره بدنسازی انجام میدم. بعد از انجام چند حرکت انرژی بدنم کلا خالی میشه و بازوهام شروع به لرزش میکنن و مجبور میشم تمرین رو تموم کنم؛ تا این لحظه هیچ مکملی استفاده نکردم؛ لطفا راهنمایی فرمایید از چه مکمل هایی استفاده کنم گینر یا کراتین و پروتیئن وی. بهترین مارک مکمل پیشنهادی رو هم بفرمایید.

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   در ابتدا توصیه می کنم برنامه خود را مشخص کنید و هفته ای ۳-۴ روز بیشتر تمرین کنید.
   در مورد ضعف و لرزش عضلات دلایل متفاوت هستند که سعی می کنم بعداً مطلب کاملی در این زمینه آماده کنم عجالتاً این ۲ مطلب رو به شما توصیه می کنم. مطلب ۱ و ۲
   در ابتدا به شما توصیه می کنم از مکمل های کراتین و وی استفاده کنید. در مورد مارک مکمل ها باید عرض کنم سیاست وبسایت روی معرفی برندها نیست اما محصولاتی که به صورت قانونی وارد کشور می شوند قابل اعتماد هستند.

  • علی گفت:

   با سلام و تشکر از راهنمایی‌های شما
   چه فرقی بین پروتیین وی هیدرولیزه شده پلاتینوم کمپانی اپتیموم و وی گلد استاندارد ۱۰۰% هست. با شرایط من (سن ۳۳ ، قد ۱۷۴ و وزن ۶۶؛ کمی لاغر)کدام رو پیشنهاد میکنید؟ برای شروع چه مقدار پروتیین و کراتین تهیه کنم (یک کلیو پروتیین و ۳۰۰ گرم کراتین برای چند مدت کافی هست)؟

   • علی رضا ناصری گفت:

    سلام
    در مورد تفاوت بین وی هیدرولیز شده و ایزوله در خود متن این مطلب توضیح داده شده است.
    همان طور که در متن اشاره شده تفاوت چندانی وجود ندارد اما اگر می خواهید پول بیشتری خرج کنید شرکت ها همیشه بهانه ای را برای شما پیدا می کنند!
    مقداری که اشاره کرده اید با توجه به یک وعده درصبح قبل و بعد از تمرین برای پروتئین و یک وعده قبل از تمرین برای کراتین می تواند تا یک ماه شما را به سختی پشتیبانی کند.

    • علی گفت:

     سلام
     اگر وقفه در مصرف در دوره بارگیری کراتین بیافته باید دوباره از اول شروع کنیم؟ مصرف کراتین بدون انجام فعالیت و تمرین مضرر هست برای بدن؟

     • علی رضا ناصری گفت:

      سلام
      اگر وقفه طولانی نباشد می شود اغماض کرد اما اگر وقفه طولانی است باید دوباره شروع کنید.
      بلکه کراتین یکی از مکمل هایی است که باید فعالیت ورزشی در کنارش حتماً انجام بشه

 165. محمد حسینی گفت:

  خواهش می کنم جواب بدین.سوالای زیادی دارم.لطفا جواب بدین.مثلا پولم در حد ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار است دوست دارم پروتین وی بخرم آیا می شود.در چه زمانی باید چند پیمانه در چه مقدار آب بریزم.بسیار متشکرم عزیزان. چرا اخطار میده پیام نمیاد خواهش میکنم باید پیامو به دست یه کار بلد مثل شما بفرستم تا به نتیجه برسم

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز
   نظر شما حالا نمایش داده می شود نگران نباشید!
   با این هزینه هم می شود مکمل وی خریداری کرد اما مقدار کمتر.
   قبل و بعد از تمرین و ابتدای صبح یک پیمانه در آب یا شیر می توانید بریزید و مصرف کنید.

 166. محمد حسینی گفت:

  خواهش می کنم جواب بدین.سوالای زیادی دارم.لطفا جواب بدین.مثلا پولم در حد ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار است دوست دارم پروتین وی بخرم آیا می شود.در چه زمانی باید چند پیمانه در چه مقدار آب بریزم.بسیار متشکرم عزیزان

 167. علیرضا گفت:

  خیلی ممنون دمتون گرم

 168. علیرضا گفت:

  باسلام.من۱۸سال دارم قد۱۷۵ و وزن۷۰ الآن حدودیک سال و۵ ماهه دارم میرم بدنسازی اوایل خوب وزن اضافه کردم اما الآن ۲ ماهی هست که نه عضله ای اضافه کردم نه وزن از مربی سوال کردم گفت که باید مکمل استفاده کنم اما باتوجه به شنیده هام میترسم که ضرر داشته باشه میخاستم بدونم استفاده از مکمل ضرر دارد اگه آره چه ضرراتی داره و شما چه مکملی پیشنهاد میدید. همین طور یک سوال دیگه هم داشتم اینکه پودر سفیده تخم مرغ را چطور وچند بار درروز باید استفاده کرد آیا باید با آب قاطی کرد وخورد ممنون میشم راهنماییم کنید

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   اینکه همه در اوایل کار وزن خوبی اضافه می کنند یک امر کاملاً طبیعی است و اینکه بعد از مدتی روند رشد کندتر می شود هم طبیعی است.
   مصرف مکمل می تواند به شما کمک کند به شرطی که از اصول تغذیه تخطی نکنید.
   خیر اگر مکمل های بهداشتی را مصرف کنید ضرری ندارد.
   پیشنهاد من به شما در اوایل کار استفاده از کراتین و وی است.
   پودر سفیده تخم مرغ هم یک پروتئین است که درست مثل سایر پروتئین ها ابتدای صبح بین وعده های غذایی و از همه مهم تر بعد از تمرین بهترین زمان مصرف است.
   می توانید با آب گرم مخلوط کنید و کمی آن را به هم بزنید و بعد مستقیماً مصرف کنید یا اینکه این مخلوط را درون ماهی تابه سرخ کرده و میل کنید.

 169. amir.s گفت:

  سلام با عرض خسته نباشید.
  قدم۱۸۰
  وزنم۹۳
  سنم۱۷
  ۱/۵ ساله بدنسازی میرم و میخوام برای تابستون اگه خدا بخواد دوره بردارم.بنده حین ورزش توان بدنم کم میشه و کمی شکم و پهلو دارم در ناحیه سینم هم چربی وجود داره ولی استیل بدنیم کاملا خوبه چهارشونه ام و فقط در ناحیه زیر سینم چربی وجود داره…در کل میخواستم بدونم چه مکملی خوبه مصرف کنم تا هم قدرت بده بهم هنگام تمرین و هم چربی های بدنم آب بشه(مخصوصا چربی های سینه و شکم پهلو)و عضلات بدنم حجم بیاره

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام ممنون از شما
   امیدوارم به بدنسازی ادامه بدهید و در این مسیر موفق باشید.
   توان بدنی شما اگر در حین تمرین کم می شود می تواند علل مختلفی داشته باشد که به همین خاطر سعی می کنیم یک مطلب جدا در این مورد آماده کنیم
   اما اگر به دنبال یک راه حل مکملی می گردید توصیه من استفاده از بتاآلانین است.
   در پاسخ به بخش دوم سوال شما در رابطه با چربی سوزی توصیه می کنم تمرکز خود را روی راه حل های تمرینی و تغذیه ای بگذارید.

   • amir.s گفت:

    خیلی ممنون و متشکر بابت راهنمایی مفیدتون…
    من خودم مد نظرم این بود که پودر وی با قرص آمینو اسید خریداری کنم و مصرف کنم نظر شما چیه میتونم این دوتا مصرف کنم یا اگ بودجم رسید کراتینم بهشون اضافه کنم؟؟؟؟؟؟میخوام اصلا چربی نداشته باشن…و سوال اخر اینکه با مصرف وی یا کراتین چربی های سینه یا شکم بیشتر نمیشن؟
    بازم ممنون و متشکر :)

    • علی رضا ناصری گفت:

     مصرف وی و آمینو عضله سازی شما را تضمین می کنه که خودش در درازمدت یک راه حل عالی برای چربی سوزی است.
     در مورد مصرف کراتین هم نظر من مثبت است و برای افزایش توان شما در تمرینات عالی است.
     شما با مصرف وی و کراتین چربی اضافه نمی کنید. البته کراتین باعث افزایش آب در عضلات می شه که برای بدن خوب هم هست و ربطی به چربی افزایی ندارد

 170. امین گفت:

  سلام من قدم ۱۸۳هستو وزنم۹۶میخام برم بدنسازی واسه عضله سازی که بیس بدنمم خوبه از چی استفاده کنم پروتئن و یا کراتین

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   علاوه بر رعایت نکات تغذیه ای و تمرینی اگر قصد مصرف مکمل دارید مصرف مکمل وی یا کراتین هر ۲ برای شما مناسب است.
   البته پروتئین به مراتب اثر بهتری دارد.

 171. کـارن گفت:

  سلام.
  من حدود هفت ماهه بدنسازی کار میکنم بخاطر لاغر بودنم تو دو سه ماه اول خوب بدنم شکل گرفت اما الان حس میکنم دیگ رشد عضلانی ندارمو درجا میزنم قدم ۱۹۶ وزن ۸۴.باید وزنمو افزایش بدم برنامه غذاییمو رعایت نمیکنم از طرفی ذهنتیت بدی ب مکمل دارمو اصلا استفاده نکردم،ب نظر شما باید استفاده کنم مربیم گف ی پروتئین کربو +کراتین برا دوره اولت لازمه تا حجم بیاری.ممنون میشم اگ راهنماییم کنید.

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز
   امیدوارم از ورزش بدنسازی خسته نشوید و همین طور ادامه بدهید.
   حرف شما کاملاً درست است و این تجربه ای است که همه در بدنسازی به آن برمی خورند.
   همین اول بگویم که باید برنامه غذایی را رعایت کنید و نمی توانید بدون رعایت آن انتظار معجزه را داشته باشید.
   پروتئین های توصیه شده به شما هم جز مکمل هایی است که ما هم آن را توصیه می کنیم. برای اطلاعات بیشتر مطالعه این مطالب را توصیه می کنم.
   ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶

 172. far گفت:

  سلام من ديابت نوع ٢ دارم مي تونم از اين مكمل استفاده كنم

 173. amin گفت:

  ممنون که جواب دادید
  یک سوال دیگه هم که داشتم این بود که باید هر روز مصرف کنم یا نه چون من ۳ تا ۴ روز بدنسازی میرم
  بعد ایا پروتئین وی باعث افزایش قدرت هم میشه؟
  و من نمیخوام حجم بیارم بستگی به طرز مصرفم داره که حجم میارم یا نه؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   مکمل وی یک پروتئین است که شما باید میزان مصرف آن را با توجه به میزان مصرف کلی پروتئین روزانه خود ست کنید.
   بله بهتر است در تمام روزهای تمرینی مکمل وی را مصررف کنید.
   خیر مستقیماً باعث افزایش قدرت نمی شه می تونین از کراتین و بتا آلانین استفاده کنید.
   مکمل وی به حفظ و ساختت عضلات شما کمک می کند. در ضمن توصیه می کنم در مورد حجم گیری این ۳ مطلب رو مطالعه کنید. ۱ ۲ ۳

 174. amin گفت:

  سلام من ۱۴ سال دارم و قدم ۱۷۵ و وزنم حدود ۷۳ کیلو است من ۶ ماه است که بدنسازی کار میکنم میخواستم ببینم من بخورم برام خوبه یا نه؟
  ایا پف هم میاره ؟ چون من دارم فیتنس کار میکنم نمیخوام پف بیاره و طرز مصرف رو لطفا بگید
  ممنون از سایت خوبتون

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام ممنون از حمایت شما
   مصرفش مشکلی نداره البته ممکنه اگر با هضم مواد لبنی مشکلی دارید کمی دچار نفخ معده بشید که خیلی معمولیه
   منظورتون از پف اگه حجمه! بله کمک می کنه تا عضلات شما به رشد خود ادامه بدهند.
   در مورد نحوه و مقدار مصرف هم یک فرمول که خیلی طرفدار داره قبل و بعد از تمرین و ابتدای صبح است. در مورد مقدار هم بهتره به راهنمای روی بسته مکمل توجه کنید البته معمولاً ۱ پیمانه در هر وعده کار راه انداز است.
   راستی به خاطر ظاهر سایت هم عذرخواهی می کنم داریم این شب عیدی روی ظاهرش کار می کنیم!

 175. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید من۲۰ سالمه ۱۹۰ قدم و ۱۰۲ کیلو وزن دارم میخام بازهم وزنمو بیارم پایین تا ۹۵ کیلو و بدنمو بسازم ب نظر شما وی مکمل مناسبی برای من هست

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام ممنون از لطف شما
   مکمل وی و به طور کلی پروتئین ها در روند عضله سازی به شما کمک خواهند کرد
   عضله سازی کلید چربی سوزی پیوسته و دائمی برای شما خواهد بود.

 176. محمد حسینی گفت:

  سلام .من حدود ۸ماهه بدنسازی کار میکنم.مربیم یه دوره به من داده که وی و کراتین و دیانابول بود.الان یکی از دوستام میگه پروتیین وی بدردت نمیخوره .میگه گینر برات بهتره‌.قدم حدود ۱۸۰و وزنم حدود ۵۷.به نظر شما گینر بهتره یا وی؟خیلی لاکپشت وار وزنم بالا میره.ممنون میشم اگه جواب بدید.

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   مشخص است که وزن شما پایین است. این موضوع را نمی توانید مستقیماً به گردن مکمل وی یا هر نوع مکمل دیگری بیندازید!
   میزان کالری مصرفی خود را بالا ببرید توصیه می کنم این مطلب را مطالعه کنید.
   البته مصرف گینر قاعدتاً کالری بیشتری وارد بدن شما می کند اما می توانید با مصرف مواد غذایی کالری مورد نیاز خود را تامین کنید.
   در مجموعه مکمل وی به خاطر وجود پروتئین های باارزش مصرف آن بیشتر توصیه می شود.

  • حسن گفت:

   با وزن کمی که داربد گینر برای شما بهتر

 177. سجاد گفت:

  سلام
  من ۱۱۰ کیلو وزنمه دوره چربی سوزی شروع کردم آمینو و لیپو ۶ آیا پروتیین وی کمک بیشتری میکند به همراه ال کارنیتین
  هم عضله دارم هم چربی زیاد

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   امیدوارم به اهداف تناسب اندامی خود برسید.
   ترکیب آمینو و لیپو ۶ می تواند موثر باشد البته ترکیب وی و ال کارنیتین هم نتایج خوبی را به بار می آورد.
   البته بهتر است با استفاده از تجربه متوجه بهترین ترکیب برای هدف خود بشوید.
   به شما مطالعه این مطالب را توصیه می کنم: ۱ ۲ ۳

 178. بابک گفت:

  سلام
  مکمل گینر با مارک Apexو Vita P که ظاهرا ایرانی هستن و تو داروخانه عرضه میشه برای افزایش وزن و حجم از نظر کیفیت مناسب هستن؟خواهشا جواب بدید ممنون

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   گینرهای که معرفی کردید و با برچسب وزارت بهداشت در دسترس هستند از لحاظ کیفیت مناسبند. هر چند مارک های بهتری نیز وجود دارند.
   البته به شما توصیه می کنم برای افزایش وزن خود روی رژیم غذایی خود تمرکز بیشتری کنید شما وقت زیادی برای مصرف مکمل ها خواهید داشت.
   این مطلب در مورد شمارش کالری ها را مطالعه کنید.

 179. بابک گفت:

  سلام
  من ۳۰ سالمه،۱۸۴قد،۷۰ کیلو وزن،لاغر اندام هستم.دو ماهه باشگاه میرم،هدفم افزایش وزن هست،میخوام بدونم گینر های ایرانی مثل مارک Apexو Vita P که تو داروخانه ها عرضه میشه برای افزایش وزن مناسب هستن؟

 180. alireza گفت:

  سلام خسته نباشید
  من سنم ۱۷ قدم۱۸۳ وزنم ۶۲
  دوماه بدنسازی میرم میخوام بدونم پروتئین وی ضرری نداره ?
  ایا میتونم استفاده کنم?

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام ممنون
   نه ضرری نداره البته اگر با هضم مواد لبنی مشکل دارید ممکن است نتوانید راحت این مکمل را هضم کنید.
   با خیال راحت مصرف کنید فقط دنبال خرید محصولات مجاز باشید.
   پیروز باشید.

 181. عرفان گفت:

  سلام خسته نباشید
  ۱۵سالمه وزن اولیم ۱۰۷بود و الان ۴ماه بدنسازی کار میکنم و در کنارش هوازی ۳۰دقیقه در حال حاظر وزنم ۹۵و قدم ۱۸۲هستش میخواستم بدونم ک مکمل ورزشی استفاده کنم یا به همین روال ادامه بدم

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام ممنون
   امیدوارم به مسیری که انتخاب کرده اید ادامه بدهید و موفق باشید دوست عزیز
   بله شما می توانید از مکمل های ورزشی استفاده کنید برای شروع می توانید سراغ مکمل وی یا کراتین بروید.
   خوشحال می شوم بتوانم پاسخگوی شما باشم.

 182. فاضل گفت:

  سلام
  مصرف همزمان پروتئین وی و کراتین و پمپ مشکلی ایجاد میکنه؟
  قرص یا پودر امینو در کنار وی نیاز هست؟؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   خیر مشکلی را ایجاد نمی کند. اما توصیه می کنم اگر اولین بار است که از مکمل ها استفاده می کنید ابتدا با وی و کراتین شروع کنید تا بتوانید ارزیابی درستی نسبت به نتایج حاصله داشته باشید.
   نه نیازی نیست.
   پیروز باشید.

 183. هیدن گفت:

  سلام

  من ۲۵ سالمه . وزنم ۶۷ . قدم ۱۸۰ تقریبا.

  یه مقدار لاغرم و حدوده یه ساله بدنسازی کار میکنم.

  برای وزن گیری و خصوصا حجم گیری بهم گفتن ال آرژنین و وی رو با هم مصرف کنم

  نظر دوستان صاحب نظر چیه ؟ هر دو با هم نابودم نکنه

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   مصرف این دو مکمل هیچ مشکلی را ایجاد نمی کند مگر اینکه حساسیت داشته باشید که خیلی نادر است.
   توصیه می کنم برای درک بهتر اثر آرژنین این مطلب را بخوانید.

 184. امیرحسین گفت:

  سلام خسته نباشید من قدم ۱۸۳ و وزنم ۵۹ سنم ۱۷ و ۵ ماهه میرم بدنسازی و میخوام حجم سازی کنم تا کمبود وزنی که دارم جبران بشه به نظر شما چه مکملی باید استفاده کنم؟ واقعا وی از همشون مناسب تره؟ ضمنا برنامه غذایی هم ندارم. متشکرم

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام ممنون از شما دوست عزیز
   خیلی خلاصه بگویم شما مکمل های پروتئینی می خورید تا از عضلات خود محافظت کنید و آنها را توسعه بدهید.
   اما مکمل های پروتئینی مثل وی، بخشی از راه حل هستند. شما باید به طور کلی برای افزایش وزن میزان کالری مصرفی خود را بالا ببرید. البته در کنار رژیم غذایی خود می توانید از مکمل های
   حاوی کربوهیدرات هم استفاده کنید.

 185. رضا گلمحمدی گفت:

  سلام وحسته نباشید
  من حدود یکساله بدنسازی میکنم و هفته ای یکبار فوتسال بازی میکنم بدنم بد نیست اما به اون نتیجه مطلوب نرسیدم
  قدم۱۷۳ و وزنم ۶۶ کیلو هس چریی بخصوصی ندارم اما میخام دور کمر پایین و سکس پک بسازم غضلاتمو هم بیشتر کنم راهنمایی کنید لطفا
  چه مکملی مناسبه؟؟؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز
   ممنون از شما
   همان طور که بارها اشاره کرده ام یک مکمل جادویی وجود ندارد که بتواند اشتباهاتی که در طول این یکسالی که اشاره کرده اید را رفع کند!
   اگر می خواهید فقط برای شما مکمل تجویز کنم همین مکمل وی بسیار کاربردی است.
   اما برای بدست آوردن نتایج مورد نظر باید برنامه تمرینی و تغذیه ای خود را با محوریت عضله سازی دوباره بازسازی کنید.
   پیروز باشید.

 186. امیر گفت:

  سلام
  خسته نباشی
  اگه پروتئین وی مصرف کنم امکان داره صورتم جوش بزنه
  مرسی

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   اگر داخل مکمل شما ترکیبات پروتئین بالا باشد احتمال جوش زدن خیلی کم است
   دقت کنید ترکیبات قندی و کربوهیدرات داخل مکمل حداقل باشند.

 187. raha گفت:

  با سلام.ممنونم از مطالب بسیار مفیدتون .من س ماهه باشگاه میرم تو این س ماه کاهش وزن نداشتم اما کاهش سایز مخصوصا در قسمت پا و باسن داشتم و از اونجا ک پایین تنم نصبت ب بالا تنم لاغرتره بسیار نگران شدم ایا پروتیین وی میتونه در حجیم کردن عضلات پا و باسنم کمکم کنه؟؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام ممنون از اظهار لطف شما
   اینکه پایین تنه شما نسبت به بالا تنه تناسب لازم را ندارد را نمی توانید با مصرف یک مکمل حل کنید!
   شما باید روال و نوع برنامه تمرینی خود را تغییر بدهید.
   توصیه می کنم حرکات ترکیبی بیشتری را در برنامه خود قرار بدهید.
   پیروز باشید.

 188. saman گفت:

  سلام … پروتئین وی ساخت شرکت کارن ک توی داروخونه ها هست همون پروتئین وی معروف است و آیا از نظر کیفیت مناسب هست و قابل مقایسه با محصولات خارجی هست یانه ؟ … متشکر…!

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز
   کارن یک شرکت ایرانی است که با مجوز وزرات بهداشت در ایران اقدام به فروش مکمل می کند.
   بله اگر روی بسته ای که به عنوان مکمل فروخته می شود نوشته شده مکمل وی
   این همان مکمل وی است. البته شما می توانید از برندهای دیگر نیز خرید خود را انجام بدهید.

 189. behzad گفت:

  سلام ببخشین من ۲۰ سالمه و ۶۰ کیلو وزن دارم رفتم دکتر تا وزنم بیشتر شه ولی اثری نمیکنه میخواستم ببینم اگ از پروتویین وی استفاده کنم چن درصد احتمال داره وزنم بیشتر شه؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز
   افزایش وزن به طور طبیعی به این صورت شکل می گیرد که میزان مصرف کالری شما از کالری که در طول روز می سوزانید بیشتر باشد.
   پس مکمل وی به تنهایی نمی تواند به طرز معجزه آسایی وزن شما را بیشتر کند!
   اگر مشکل پزشکی خاصی نداشته باشید با افزایش میزان کالری خود خواهید توانست افزایش وزن پیدا کنید
   البته سعی کنید منابع این کالری ها مفید باشند در ضمن بدنسازی هم فراموش نشود.

 190. فرهادعلای گفت:

  سلام رشته من فول کیک بوکسینگ میخواستم پروتین وی مصرف کنم کدوم پروتین مصرف کنم هم چربی سوزی باشه هم عضله بسازه
  سوال بعدی اگه پروتین وی بخرم وبعداز۲ماه نخوام مصرف کنم هیکلم شل میشه
  قیمت پروتین وی چنده

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز
   مصرف پروتئین به طور مستقیم سبب چربی سوزی نمی شود. مصرف پروتئین باعث خواهد شد تا روند عضله سازی شما حفظ شود و حفظ عضلات به چربی سوزی شما کمک می کنند.
   از طرف دیگر مصرف پروتئین باعث خواهد شد در طول روز سیرتر بمانید و از مصرف مواد غذایی مضر دوری کنید که خود برای کاهش وزن و چربی بسیار ضروری است.
   پروتئینی که هم توصیه می شود خریداری کنید پروتئین وی است.
   خیر بدنتان شل نمی شود! اما نمی توانید ۲ ماه به بدن خود گرسنگی بدهید و انتظار داشته باشید عضلات شما همچنان حفظ شوند.
   پس نیاز است همچنان تغذیه خود را کامل نگه دارید حتی اگر پروتئین وی هم مصرف نمی کنید.
   در مورد قیمت هم نمی توانم اظهار نظر کنم.
   پیروز باشید.

 191. ali گفت:

  سلام
  ببخشید میخواستم بدونم که اگه گینر و مکمل وی رو با هم استفاده کنم مشکلی نداره؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   نه مشکلی ندارد
   البته باید میزان مصرف خود را با میزان مصرف مورد نیاز کربوهیدرات و پروتئین روزانه خود تنظیم کنید.

 192. bita گفت:

  با سلام و وقت بخیر، من ۲۷ سالمه و قدم ۱۶۲ و وزنم ۶۰ کیلو هست و ۵ ساله تمرین بدنسازی دارم میخواستم ببینم از کدوم مکمل باید شروع کنم؟ من علاقه ای به مصرف مکمل نداشتم ولی به خاطر ضعف روزانه و بیشتر موقع تمرین به ناچار باید از یجایی شروع کنم. اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   برای رفع ضعف روزانه خود علاوه بر تقویت رژیم خود توصیه می کنم در صورت رفع نشدن به پزشک مراجعه کنید.
   اما در مورد مکمل بهترین توصیه استفاده از مکمل کراتین است تا توان اجرای تمرینات در شما بالاتر برود.

 193. ALI گفت:

  سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه وزنم ۶۰ کلیو هست به نظرتون کربوهیدرات استفاده کنم یا مکمل وی ایزوله؟؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   دوست عزیز
   همان طور که اشاره کردم
   باید نیازهای خود را بسنجید و سبک زندگی روزانه خود را مدنظر قرار بدهید.
   اگر وزن خیلی کمی دارید و سبک زندکی شما طوری نیست تا بتوانید کربوهیدارت لازم را به بدن برسانید استفاده از مکمل های حاوی کربوهیدرات توصیه می شود. البته در همین شرایط نیز مکمل وی هم می تواند مصرف شود.
   اما اگر کربوهیدرات کافی را دریافت می کنید نیاز خاصی به مصرف مکمل های حاوی کربوهیدرات نیست و مکمل وی برای تکمیل رژیم غذایی شما کفایت می کند.
   پیروز باشید.

 194. ALI گفت:

  ببخشید مثلا اگر روزی یک قاشق مصرف کنم مشکلی نداره؟؟

 195. ALI گفت:

  سلام ببخشید من هفده سالمه و در خانه با دمبل و حرکات دیگه تمرین میکنم به نظرتون میتونم از وی استفاده کنم؟؟اگر میتوانم مصرف کنم روزی چند گرممصرف کنم ممنون

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   بله می توانید استفاده کنید مشکلی ایجاد نمی کند.
   در مورد مقدار استفاده باید میزان مصرف مکمل وی به عنوان پروتئین را با میزان کلی پروتئین مصرفی کل روز خود تناسب بدهید.
   شما در روز به ازای هر پوند وزن بدن نیاز به ۱ گرم پروتئین دارید.

 196. امیر گفت:

  سلام
  ی کراتین گرفتم تو آب حل نمیشه
  حتما باید حل شه یا ن?
  مرسی

 197. رویا گفت:

  سلام
  ممنون از راهنماییتون بزرگوار
  مشکلی پیش نمیاد اگه گینر و پروتئین وی رو همزمان مصرف کنم؟ اگه میشه لطفا زمان و میزان مصرفش رو بگید
  در ضمن سه جلسه در هفته تمرین دارم

  • علی رضا ناصری گفت:

   نه مشکلی پیش نمی یاد
   برای زمان مصرف به طور کلی مکمل وی را قبل و بعد از تمرین
   گینر را بعد از تمرین
   ابتدای صبح مکمل وی و گینرو شب هنگام هم فقط مکمل وی مصرف شود.
   در مورد میزان مصرف باید میزان را با میزان کلی مصرف پروتئین و کالری روزانه خود هماهنگ کنید. فقط همین قدر بدانید که به ازای هر پوند وزن بدن شما نیازمند یک گرم پروتئین هستید. حالا می توانید بخشی از این میزان پروتئین را از مکمل وی و بخش اعظم آن را از رژیم غذایی خود تهیه کنید.

 198. رویا گفت:

  سلام
  من ۲۳ سالمه قدم ۱۷۰ وزنم ۵۵
  سه ماه هست که دارم تخصصی بدنسازی کار میکنم و نمیدونم چرا تو این سه ماه ۲-۳ کیلو کم کردم میخوام ۷-۸ کیلو چاق بشم نمیدونم گینر بیشتر به دردم میخوره و عوارضش کمتره یا پروتئین وی از هرکی میپرسم یه جوابی میده تصمیم گرفتم به شما اعتماد کنم و پیشنهادتون رو انجام بدم لطفا راهنماییم بکنید

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز
   خیلی ممنون از شما که ما را ندیده اعتماد می کنید امیدواریم شایسته این اعتماد باشیم.
   اگر به دنبال افزایش وزن هستید شما باید خود را در شرایط کالری مثبت قرار بدهید.
   یعنی باید کالری مصرفی شما بیشتر از کالری که می سوزانید باشد.
   برای رسیدن به این مهم خیلی ساده باید کالری بیشتری مصرف کنید.
   خوب این کالری را می توانید تماماً از مواد غذایی تامین کنید. ولی یک امای بزرگ وجود دارد!
   و آن این است که سبک زندگی امروزی افراد طوری است که برای غذا خوردن وقت کافی را ندارند و از طرفی باید زمانی هم منتظر باشند تا مواد غذایی هضم و جذب شوند.
   اینجاست که مکمل وارد داستان می شود.
   پس به مکمل به عنوان جواب تمام آرزوهای خود نگاه نکنید. مکمل فقط آمده تا رژیم غذایی شما را تکمیل کند نه بیشتر!!
   توصیه من استفاده از مکمل وی به عنوان مکملی است که در بیشتر طول سال باید استفاده شود.
   گینرها هم با توجه به داشتن کربوهیدرات مناسب هستند اما توصیه می کنم از آنها در شرایطی استفاده کنید که رژیم شما واقعاً در زمینه کربوهیدرات کمبود دارد و یا اینکه فوق العاده وزن پایینی دارید که در مورد شما صدق نمی کند.
   پیروز باشید.

 199. رامین گفت:

  سلام.۱۷۵قد.۷۰ کیلو وزن.قبلا هم بدنسازی کار کردم ولی ب خاطر عمل بینی ۷ ماهه کار نکردم.میخوام دوباره شرو کنم تا حالا مکمل نخوردم میخوام بدنی تفکیکی و عضلانی داشته باشم نه حجیم.ممنون اگر نظرتونو بدین

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز
   در مورد عمل بینی بهتر است با دکتر معالج خود مشورت کنید که آیا امکان انجام حرکات بدنسازی و فشار آوردن به خود را دارید یا نه!
   در مورد شروع دوباره باید بگویم امیدوارم که شروع خوبی داشته باشید. برای داشتن بدنی عضلانی و البته نه چندان حجیم باید مواظب فرایند حجم گیری خود باشید که
   در ۲ مطلب مفصل به آنها اشاره کرده ام. مطلب ۱ و ۲
   امیدوارم جواب سوال های خود را پیدا کنید.

 200. امیر گفت:

  سلام
  آیا کراتین داروخانه ها اصله?

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   کراتین یکی از ارزان ترین و البته موثرترین مکمل هاست.
   خیلی کم پیش می آید که بخواهند به شما تقلبی بفروشند البته بعضی ها سعی می کنند کراتین را داخل جعبه ی برندهای معروف به شما بفروشند تا قیمت بالاتری را طلب کنند ولی همان ها هم کراتین اصل هستند چرا که همان طور که گفتم خود کراتین بسیار ارزان است.
   اما نگران کراتین داروخانه ها نباشید سالم و اصل هستند.

 201. محسن گفت:

  از عوارش مکمل به شدت می ترسم چون خداروشکر بدنم سالمه و مشکل خاصی ندارم. فقط لاغری از نظر ظاهری اذیتم میکنه . ممنون میشم راهنماییم کنین.

 202. محسن گفت:

  اکتومورف. باتوجه به وزن گیری دشوار با هفته ای سه چهارروز تمرین چقدر طول میکشه از۶۴ به ۷۰ کیلو برسم. حدودا…

 203. محسن گفت:

  سلام. من ۲۸ سالمه. وزن ۶۴ و قد۱۷۸٫ لاغرهستم. قصددارم بدنسازی رو شروع کنم تادرمرحله اول وزن بگیرم و بعد تناسب. میخوام بدونم باید از مکمل استفاده کنم حتما و اینکه بدون مکمل نمیشه وزن زیاد کرد؟بدنم اکتونورف هست ظاهرا و به سختی وزن زیاد میکنم. حدود ده ساله وزنم ثابته.

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   شما که برای اضافه کردن وزن مشکل دارید بایستی میزان دریافتی کربوهیدرات خود را بالاتر ببرید به این مطلب مراجعه کنید.
   موفق باشید

 204. atashzar گفت:

  با عضله سازی میزان کالری سوزی پایین میرود یا بالا؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   عضلات بیشتر، به این معناست که بدن شما به کالری بیشتری نیاز دارد. یک فرد عضلانی نسبت به افراد دیگر وقتی در حال استراحت است کالری بیشتری می سوزاند.
   عضلات برای اینکه به عملکرد روزانه خود بپردازند نیازمند انرژی زیادی هستند. یکی از دلایلی که عضله سازی کار مشکلی است این است که بدن دوست ندارد عضله بسازد.
   عضله سازی از نظر بدن شما یک سرمایه گذاری بد است. در مقابل بدن تمایل زیادی به چربی سازی دارد چرا که چربی به مثابه بانک انرژی است!

 205. آنا گفت:

  سلام
  من آنا هستم.۳۲ ساله قد ۱۶۹ و وزن ۷۳ و سه روز در هفته به مدت یکساعت تی آر ایکس کار میکنم.کمی چربی در قسمت شکم و پهلو دارم.چه مکملی برای کاهش وزن و چربی سوزی و در عین حال عضله سازی که زیاد هم هیکلم گنده نشه پیشنهاد میکنید؟و در عین حال عوارض نداشته باشه..

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   اول از همه توصیه می کنم اگر علاقه دارید تمرینات تی آر ایکس خود را به یک جلسه در هفته کاهش دهید و ۳-۴ روز به تمرینات بدنسازی بپردازید.
   مکملی که بتواند همزمان چربی سوزی و عضله سازی را انجام بدهد نداریم دوست عزیز البته از نوع قانونی!
   توصیه من این است که روی عضله سازی تمرکز کنید چرا که با داشتن عضله میزان کالری سوزی شما در طول روز پایین می رود.
   برای عضله سازی هم بهترین مکمل هایی که توصیه می کنم: مکمل وی و کراتین است.
   موفق باشید.

 206. امین 99 گفت:

  سلام
  آیااز وی ام پروتئین که ایرانی هست می توان به جای پروتئین وی استفاده کرد؟
  و این که وی ام پروتئین به افزایش وزن و عضله سازی کمک می کند؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   نه دوست عزیز
   این محصول ترکبیی از املاح معدنی و برخی پروتئین هاست.
   پروتئین وی محصول متفاوتی است.

 207. ریحان گفت:

  سلام……..من ۲۷ سالمه قدم ۱۷۰ و وزنم ۵۳ کیلو…..اینو برای چاقی و چاقی صورت بهم معرفی کردن…….فرصت ورزش کردنم ندارم…..بنظر شما استفاده کنم؟ کدوم نوعش و چه مقدار؟؟؟؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • ریحان گفت:

   مشکل اشتها و کم غذایی هم ندارم….فقط مشکلم اینه که چاقق نمیشم……..دکترم رفتم گفت نیاز نداری وزن اضافه کنی و بیرونم کرد

   • علی رضا ناصری گفت:

    سلام
    منظورتون از «اینو به من معرفی کردن» اگر مکمل وی است
    مکمل وی برای چاقی صورت کاربردی ندارد!
    اما همراه با یک رژیم عضله ساز می تواند به افزایش وزن شما کمک کند.

 208. رها گفت:

  سلام.من ٢٥سال،١٥٧قد و ٤٨كيلو وزن دارم..براي افزايش وزن بهترين مكمل چي هست؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   مکمل های افزایش وزن مانند گینرها ترکیبی از کربوهیدرات و پروتئین هستند. البته مکمل های پروتئین مثل وی هم می توانند به کمک شما بیایند.
   پس هر دوی این دو دسته مکمل ها می توانند به افزایش وزن شما کمک کنند.
   اما باید مکمل را با توجه به رژیم غذایی و سبک زندگی خود و همچنین هدفی که دارید (که در اینجا افزایش وزن است) انتخاب کنید.
   توصیه می کنم اگر رژیم غذایی پرکالری ندارید سراغ گینرها بروید. اما اگر رژیم متعادل و خوبی دارید برای تکمیل این رژیم از مکمل وی استفاده کنید.
   موفق باشید.

 209. Iii گفت:

  میخاستم بدونم مصرف پروتیین وی دوره خاصی داره که عوارضش کمتر بشه یا نه؟ من سه دوره اس پروتئین وی مصرف میکنم میخاستم قطع کنم چون از عوارضش خیلی صحبت میشه میخاستم نظر شمارا بدونم

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   پروتئین وی یکی از مورد تحقیق قرار گرفته ترین مکمل های بازار است که هیچ عوارضی برای آن گزارش نشده است.
   البته بعضی افراد که در هضم پروتئین ها دچار مشکل هستند دچار نفخ می شوند که بسیار نادر است و اصلاً مشکل به حساب نمی آید.

 210. Iii گفت:

  خسته نباشد مصرف پروتین وی چند دوره باید باشه مصرف بیش از حدش عوارض نداره من سه دوره مصرف کردم فقط انرژیم بیشتر شده میخاستم بدونم عوارض مصرف طولانی چیه؟باید قطع کنم مصرف پروتین وی؟

 211. شاهین گفت:

  اقای ناصری خیلی ممنون فقط به نظرتون من پروتین مصرف بکنم

 212. هادی گفت:

  با سلام و تشکر از مطالب مفیدتون
  بنده حدود دوسال هست بصورت مستمر و یک روز در میان بدنسازی کار میکنم تا حالا از مکمل استفاده نکردم!.فقط به خاطر شرایط کاری در ماه یک هفته وسطش کار نمیکنم.قدم ۱۸۲ و وزنم ۸۲ و سن ۲۹ واندامم متناسبه ،فقط به جایی رسیدم که رشد عضلانیم محسوس نیس.یکمم چربی زیر شکم دارم.به نظر شما آمینو اسید bcaa به همراه پروتیین وی خوبه استفاده کنم؟؟(این به پیشنهاد یه مربی هست!)
  در ضمن چطوری مکمل اصل و فیک را تشخیص بدیم؟!
  با تشکر

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   اینکه به ایست عضلانی و همچنین مقداری چربی لجوج رسیده اید اتفاقی شایع است و راه حل آن شامل چند مرحله می باشد. ابتدا باید به برنامه تمرینی و غذایی خود نگاهی دوباره بیندازید. احتمالاً چند چیز را باید تغییر بدهید. این موارد می تواند بسیار متفاوت باشد از میزان کالری مصرفی روزانه گرفته تا میزان درشت مغذی ها. از عدم تنوع در حرکات تمرینی و سبک زونه زدن. با جستجویی در وبسایت به جواب های کامل تری خواهید رسید که نمی توانم در این کامنت به شما بگویم.
   ترکیب مکملی که به شما معرفی شده خوب است.
   در مورد اصل و تقلبی بودن مکمل ها باید بگویم کار تشخیص خیلی سخت شده است. حتی برای دوستانی که خارج از کشور زندگی می کنند.
   تنها توصیه من خرید از افراد و مراکزی است که صلاحیت دارند.

 213. شاهین گفت:

  سلام خسته نباشید من ۱۸۰ قدمه وزنم ۱۲۰ ۴سال باشگاه رفتم از ۱۷۰ کسلسو به ۱۲۰ رسیدم فقط میخوام عضله سازی بکنم لطفا بفرمایید چی مصرف کنم چقدر مصرف کنم و کدوم مارک خیلی ممنون

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   در مورد مارک نمی توانم اظهار نظر کنم توصیه می کنم فقط محصول اصلی خریداری کنید.
   در مورد نوع مکمل توصیه استفاده از کراتین و مکمل وی است. در مورد مقدار و نحوه مصرف هم با کمی جستجو در وبسایت مطالب مفیدی پیدا خواهید کرد.

 214. امیر گفت:

  سلام
  سن۲۵
  قد۱۷۸
  وزن۷۰
  ۹ماه بدنسازی کار میکنم بدنم عضله ی شده و تا حالا از مکملی استفاده نکردمر بنظر شما چه مکملی استفاده کنم مرسی

 215. فرشید گفت:

  سلام
  ۲۸ ساله – ۱۰۰ کیلو ویزن – ۱۸۰ قد
  ورزش TRX انجام میدم. مکمل وی (هیدرولیز شده ) برای کاهش وزن و چربی مصرف کنم خوبه یا پیشنهاد بهتری دارین ؟!
  مشکل شکم دارم که چربی داره. بیماری خاصی ندارم. فقط از اضافه وزن رنج میبرم.
  لطفا راهنمایی کامل کنین . مرسی. ایمیل هم بزنید مشکلی نیست

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز
   توصیه می کنم در کنار تی ار ایکس به بدنسازی و تمرینات با وزنه روی بیاورید. مصرف مکمل وی خود را ادامه بدهید.
   در مورد مشکل اضافه وزن می توانید در وبسایت مطالب مورد نظر خود را پیدا کنید.

 216. Shahram گفت:

  سلام من شانزده سال سن دارم و تقریبا چهار ماه میشه بدنسازی کار میکنم . رژیم غذایی دارم و شانزده کیلو وزن کم کرده ام میخوام بدونم آیا چیزی مصرف کنم ؟؟ اگر مصرف کنم چه چیزی برای حجم سازی به کارم میاد

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز
   امیدوارم بدنسازی و تلاش برای تناسب اندام تبدیل به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی شما شود.
   قبل از اینکه به شما توصیه ای در مورد مصرف مکمل داشته باشم توصیه می کنم در میزان کاهش وزن خود کمی تغییر ایجاد کنید.
   این مقدار کاهش وزن در چنین زمان کمی می تواند مشکلات مخصوص به خودش را داشته باشد.
   در مورد حجم سازی هم توصیه ما استفاده از مکمل وی و البته کراتین است.
   موفق باشید.

 217. حمید گفت:

  با سلام خدمت شما
  من ۳۱ سالمه-حدود۲ سال بدنسازی کار میکنم-وزنم ۹۲ و قدم ۱۸۰ -بالا تنم حجم پر و شکل داری داره- ولی شکم و پهلو دارم-از اون طرف بدلیل مشکل زانو که دارم نمیتونم زیاد هوازی کار کنم
  پیشنهاد شما برای استفاده از چربی سوز چیه؟و اگر شما نیز تایید میکنین از چه چربی سوزی استفاده کنم؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز
   استفاده از چربی سوز را برای شما توصیه نمی کنم
   در مورد تمرینات هوازی هم پیشنهاد می کنم از تمرینات اینتروال مربوط به بالا تنه استفاده کنید.

 218. میلاد گفت:

  سلام من یک هفتس میرم بدن سازی و میخام ی بدن تیکه ای عضلانی و یک بدن خشک داشته باشم
  چه مکملی توصیه میشود

 219. reza گفت:

  سلام ببخشید من قدم ۱۶۹ و وزنم ۷۷ هستم یک ماه هست که من میرم باشگاه میخواستم ببینم چه مکملی باید مصرف کنم تا بدنم اعضلانی بشه ؟

 220. b.h.m گفت:

  سلام ببخشید..من قدم ۱۶۸ و وزنم ۵۴ میباشد.. تقریبا لاغرم…ی هفتس میرم باشگاه…میخواستم ببینم چه مکملی بخورم تا یکم عضلاتم حجیم تر بشه…راستش همه بهم میگن لاغری نرو بدنسازی من چیکار کنم.؟مرسی.
  ی مکمل خوب بگید که هم یکم چاق البته ن زیاد هم عضلاتم قوی شه…
  و اینکه مکمل وی عوارضی هم داره؟مرسی

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز
   استفاده همزمان مکمل وی و کراتین را به شما توصیه می کنم.
   از بدنسازی ترسی نداشته باشید و باید بدانید که بدنسازی فقط یک ورزش نیست بلکه یک سبک زندگی است و باید بدنسازی را وارد جریان زندگی خود کنید.
   عوارضی ندارد اما از رژیم غذایی خود غافل نشوید.
   موفق باشید.

 221. متین گفت:

  سلام و خسته نباشید من ۱۷ سالمه قدم ۱۷۶ و وزنم ۶۵ کیلو هست ۱ماه هست که بدنسازی رو شروع کردم و الان میخوام دوره مکمل رو اغاز کنم راسیاتش موندم گینر رو بخورم یا وی ولی میترسم اگه گینر بخورم چاق بشم راسیاتش از بدن های سون(۷) و خطی و عضله ای خیلی خوشم میاد دوست دارم اونجوری شم میشه لطفا راهنماییم کنید؟
  اهان در ضمن تیپ بدنی من مزومورف هست هیکل لاغری ندارم گوشتی هست تقریبا

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز
   به شما توصیه می کنم رژیم خود را بر پایه پروتئین قرار بدهید و به رشد ادامه بدهید.
   در ضمن از کربوهیدرات ها نترسید این دسته از مواد سوخت اصلی برای ادامه کار شما خواهند بود.
   موفق باشید.

 222. علی گفت:

  سلام.من وزنم ۸۵کیلو و قدم ۱۹۹هست می خواستم چهار سر پام رو تقویت کنم و حداکثر وزن مجازی که میتونم داشته باشم ۹۱ کیلو هست چون والیبالیست هستم.ممنون اگر راهنمایی کنین

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام
   دوست عزیز
   خیلی ممنون هستیم که ما را مورد اعتماد خود قرار داده اید.
   باید خدمت شما عرض کنم ما در وبسایت تمرینو فعلاً به ارائه مشاوره تخصصی نمی پردازیم.
   ممنون

 223. محمد۷۸۳۹ گفت:

  سلام.من۱۷سالمه میخواستم بدونم میتونم استفاده کنم؟ایاچربی سوزیم داره؟

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز جوان ما
   مصرف مکمل وی مشکلی ایجاد نمی کند.
   توصیه می کنم روی عضله سازی تمرکز کنید و نگران چربی سوزی نباشید.
   با داشتن عضلات بیشتر سرعت سوخت و ساز شما بالاتر خواهد رفت.

 224. علی گفت:

  سلام من بیست ویک سالمه ۶۶کیلووزنمه و۱۷۵دارم تازه یک هفته ای میرم باشگاه ازچه پروتئین استفاده کنم برای افزایش وزن

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز
   از مکمل وی استفاده کنید.

  • رضایی گفت:

   سلام من ۳۳ سالمه و ۱۵۹ قد. ۴۱ کیلو هستم. چه نوع پودر وی و به چه میزان مصرف کنم؟ دو هفته است هر روز باشگاه بدنسازی می روم.

   • علی رضا ناصری گفت:

    سلام دوست عزیز
    اولاً توصیه می کنم هر روز باشگاه نروید و یک برنامه منطقی را انتخاب کنید.
    در مورد نوع پودر بهتر است کراتین و وی را مصرف کنید. در مورد میزان مصرف می توانید مطالب وبسایت را مطالعه کنید تا متوجه نیازهای خود بشوید.

 225. یونس یزدان دوست گفت:

  سلام من ۲۰ روز هس بدنسازی میرم قدم ۱۸۸ وزنم ۱۰۱ و سنم ۲۹ میباشد کمی چربی شکم و پهلو دارم میخام هم عظله ام قوی بشه هم چربی هام بسوزن لطفا راهنمایی کنید از کدوم مکملا استفاده کنم ضمنا طی چن سال قبلی دو سه بار نیمه تمام چن ماهی کار کرده ام

  • علی رضا ناصری گفت:

   سلام دوست عزیز
   امیدوارم در این مسیر موفق باشید.
   پیشنهاد من استفاده از مکمل کراتین و وی است. بهتر است روی عضله سازی تمرکز کنید.

   • فرید گفت:

    با سلام
    من پسری ۱۶ ساله هستم قد ۱۶۴ دارم ونسبت به همکلاسیهایم رشد قدم خیلی کم است آیا برای افزایش رشد قدم می توانم از ویتامین وی استفاده کنم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *