قوانین رو بشکنید و برای بلند کردن هر وزنه ای قوی تر باشید - تمرینو

قوانین رو بشکنید و برای بلند کردن هر وزنه ای قوی تر باشید

پتک در بدنسازی
Print Friendly, PDF & Email

از انجام دادن یک سری تمرینات تکراری با وسایلی تکراری توی باشگاه خسته شده اید؟

اگر می خواهید از باشگاه خلاص بشید و در انجام دادن حرکات جدید استاد بشوید و در عین حال قوی تر بشوید. نوشته ای که می خوانید از یکی از مربیان مطرح آمریکایی، نویسنده چندین کتاب در رشته بدنسازی و تناسب اندام، زک ایون (Zach Even-Esh) است.

من طبق تعریف یک بدنساز با ۱۳ سال سابقه بودم و خوب من خودم هم از این موضوع راضی هستم. من قدرتمند بنظر می اومدم و قهرمانی های زیادی هم داشتم که نتیجه تلاشم در باشگاه بود اما این همه ماجرا نبود.

من نسبت به افرادی که تا حالا یکبار در زندگی شان دست به وزنه نبرده بودند بیشتر آسیب دیدگی داشتم. من هم گیج شده بودم، هم عصبانی بودم. چرا یک درد دائمی مرا رها نمی کرد در حالی که رکورد های من در باشگاه فوق العاده بود. چطور چنین چیزی ممکن بود.

ناامیدی من همچنان ادامه داشت تا اینکه من یک تصمیم عجیب گرفتم. من تمرین در باشگاهی را که همیشه می رفتم متوقف کردم و از دست همه دستگاه ها توی باشگاه خودم را خلاص کردم. من دقیقاً به سمتی مخالف آنچه که تا حالا انجام داده بودم رفتم.

من از شر کارت باشگاهم خلاص شدم و رفتم توی حیاط خونه پدرم شروع به تمرین کردم. همه چیزی که داشتم یک هالتر و نگه دارنده آن برای حرکت اسکوات، چند تا دمبل و تعدادی سنگ بود.

من و رفیقم با سرعت از پله ها و تپه ها بالا می رفتیم، ماشینم را در طول حیاط خونه هل می دادیم و از پتک برای هر تمرین استفاده می کردیم.

آیا این تمرینات کامل بودند؟ قطعاً نه! اما اینگونه تمرینها به بعضی از سرسخت ترین و قدرتمند ترین ورزشکارانی که من می شناختم کمک کرده بودند تا از پس سختی های بر بیایند که رقبای شان ابداً امکان ندارد این کارها را بکنند.

پتک tamrino.ir

یک زمان و مکان برای همه

امروز بعد از گذشت ۱۳ سال از اینکه تمریناتم را از باشگاه رفتن سنتی خارج کرده ام من به یک نقطه ای از آگاهی و بلوغ در این زمینه رسیده ام. ببینید هم زمان و هم مکان برای استفاده از دستگاه ها، وزنه های آزاد، اشیاء عجیب و غریب، وزن خود بدن برای تمرین وجود دارد. همه اینها جواب می دهند تا زمانی که شما کار خودتان را انجام بدهید.

و این همان جایی است که اکثر ورزشکاران مشکل دارند. اونها انتظار دارند یک وسیله یا یک روش خاص راه میان بری باشد اما حقیقت اینگونه نیست.

این برمی گردد به حرفهای آرنولد که در مورد موانعی از جنس درد صحبت می کرد:

شما باید باهاش کنار بیایید تا موفق بشید. اگر مرز محدودیت های خود را نشکنید، هرگز این موانع را نه درک می کنید نه تجربه خواهید کرد. این یک عامل مهم است تا تبدیل به یک قهرمان شوید نه تنها در بدنسازی بلکه در زندگی هم اینگونه است. این خیلی مهمتر از اشیائی است که شما تلاش می کنید بلند کنید.

دانلود زیرنویس:

tamrino.ir از مرزهای درد گذر کن. آرنولد

فقط انجامش بدهید

امروز، من خودم و ورزشکارانم را با وسایل مختلفی تمرین می دهم هر کدوم از اونها زمان و مکان خودشان را برای استفاده دارند. فاکتورهای زیادی هستند که مشخص می کنند از کدامشان استفاده کنم:

  • میزان سطح ورزشکار
  • اهداف او
  • مصدومیت
  • نقاط ضعف
  • سطح هماهنگی اعضای بدن او
  • سرسختی ورزشکار

تایر، سنگ، هالتر و ... tamrino.ir

این وسایلی است که من استفاده می کنم:

سنگ ها، کیسه های شنی، پتک، زنجیر، تایر تراکتور، دمبل و هالتر و خیلی چیزهای عجیب دیگر.

علی رضا ناصری

علی رضا ناصری

من علاقه شدیدی به مباحث تناسب اندام و سلامتی دارم. به نظر من سلامتی مهم‌ترین عامل برای شروع یک زندگی خوب است. بعد از بدنسازی، دیوانه دنیای تکنولوژی هستم!! در ضمن، شما نتیجه برنامه‌های دیگران نیستید، بلکه نتیجه عمل خودتون هستید. نوشته‌های من را می‌تونید در وبسایت تمرینو و چطور دنبال کنید. من با افتخار، یک بدنسازم

Website

TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusaparatStumbleUponYouTubeReddit

مطالب مرتبط

هوشمندانه ترین راه گرم کردن بدن... گرم کردن شما افتضاح است! یک بدنساز معمولی، وقتی وارد باشگاه می شود اولین کاری که برای گرم شدن خود انجام می دهد، شامل موارد زیر است: 10-15 دقیقه با...
انجام کاردیو با شکم خالی، عضلات شما را می خورد... عضله بیشتر برابر است با سوخت و ساز بالاتر وقتی مردم تصمیم می گیرند که چربی بسوزانند، در اغلب اوقات اشتباهاتی را مرتکب می شوند که قبل از آنها نیز افرا...
چگونه بصورت ثابت عضله بسازیم... امروز می‌خواهم از واقعیت‌هایی بگویم که در دنیای بدنسازی و تناسب اندام وجود دارد اما تازه‌ کارها بدون توجه به آنها کار خود را می‌کنند. یک بنده خدایی...
چطور دچار آسیب دیدگی می شوید... از آسیب دیدگی خسته شده‌اید؟ شما می‌توانید همه چیز را تغییر بدهید و نیازی نیست مرتب جلسات ماساژ درمانی را پشت سر بگذارید. خیلی ساده بخواهیم توضیح بد...
آیا تمرینات شکم چربی ها را آب می کند... عضلات شکم تبدیل به یک مشخصه بدنسازی شده است. به همین خاطر سراسر اینترنت پر است از مطالب مرتبط با شکم‌های شش تکه. اما آیا این تمرینات اثری هم در چربی‌س...
پیاده روی مفید ترین تمرینی که بدنسازان می توانند ا... پیاده روی می‌تواند آسان‌ترین و مفیدترین تمرین ممکن باشد. چرا که باعث بهبود ریکاوری، عملکرد و تناسب اندام می‌شود. با این حال بدنسازان از این حرکت سا...

پاسخ دهید

نظر من

دسترسی اختصاصی به مطالب و پیشنهادات ویژه بدنسازی و تناسب اندام