13 تا از پولدارترین بدنساز های تاریخ - تمرینو

۱۳ تا از پولدارترین بدنساز های تاریخ

پولدارترین بدنسازها
Print Friendly, PDF & Email

صنعت بدنسازی گاهی مرموز به نظر می رسد، اگر شما می خواهید بدانید چه افرادی در این صنعت پول های حسابی را بدست می آورند با ما همراه باشید.

بودن در دنیای بدنسازی حاصل سال ها تلاش فیزیکی و تلاش ذهنی می باشد. برای تبدیل شدن به یک بدنساز فوق العاده شما باید هر سال محدودیت های فیزیکی و ذهنی خود را پشت سر بگذارید.

حتی اگر شما وارد بخش حرفه ای بدنسازی هم نشده باشید، باز هم نیازمند از خود گذشتی هستید! افرادی که در این صنعت موفق شده اند تا رویاهای خود را به حقیقت تبدیل کنند، سالها عرق ریخته اند و درد ها را تحمل کرده اند.

از طرف دیگر ما افرادی زیادی را هم داشته ایم که بروی یک سکوی جهانی قرار گرفته اند و بعداً فراموش شده اند! چرا که تعداد کمتری توانسته اند تبدیل به افسانه در این صنعت شوند. نکته جالب اینجاست که ما افرادی را هم داریم که روی سکوی قهرمانی نرفته اند اما نامشان جاودانه شده است!!

۱. آرنولد شوارتز نگر

آرنولد tamrino.ir

ارزش خالص: ۳۰۰ میلیون دلار

قبل از اینکه فرماندار کالیفرنیا بشود و یا اینکه تبدیل به یک بازیگر حرفه ای هالیوود بشود، این مرد اتریشی یک قهرمان بدنسازی است. او در سال ۱۹۶۵ عنوان مرد اروپا را بدست آورد. در ادامه او ۵ بار عنوان آقای جهان و ۷ بار عنوان آقای المپیا را بدست آورد. او رکورد آقای المپیا را به مدت ۱۱ سال حفظ کرد.

شوارتز نگر بازنشستگی خود را پس از بدست آوردن ششمین آقای المپیا اعلام کرد، اما بعد از بازی در فیلم Barbarian از بازنشستگی در آمد و در رقابت های ۱۹۸۰ شرکت کرد و بعد از حدود ۷ هفته تمرین عنوان آقای المپیا را برای هفتیم بار بدست آورد.

بهرحال او آرنولد است و همیشه در یادها به یاد می ماند.

۲. گاسپاری

گاسپاری tamrino.ir

ارزش خالص: ۹۰ میلیون دلار

گاسپاری اولین عنوانش را در سال ۱۹۸۳ بدست آورد. لقب او قاتل اژدها بود!! او در طی ۱۳ سال ۹ بار برنده رقابت های IFBB شد و در چهار رقابت آقای المپیا شرکت کرد. در سال ۱۹۸۹ او عنوان اول آرنولد کلاسیک را بدست آورد. گاسپاری در سال ۱۹۹۶ بازنشسته شد.

امروزه نام او را با خط تولید مکمل های غذایی او می شناسیم که همیشه جز بهترین مکمل های بدنسازی هستند.

۳. جو ویدر

جو ویدر tamrino.ir

ارزش خالص: ۳۵ میلیون دلار

او در سال ۱۹۷۳ در سن ۱۷ سالگی اولین عنوان خود را در رقابت های آماتور بدست آورد. فعالیت های او در زمینه تغذیه و تمرینات قدرتی الهام بخش خیلی از قهرمانان بعد از او بوده است.

او فردی است که در تاسیس IFBB و رقابت های آقای المپیا نقش اساسی دارد. او علاوه بر انتشار چندین مجله موفق در زمینه بدنسازی، خط تولید مکمل ها و وسایل ورزشی خود را نیز دارد.

اما به نظر من مهمترین کار او تشویق آرنولد و فرانکو کولومبو برای آمدن به آمریکا بود!!

۴. تریپل اچ

تریپل اچ tamrino.ir

ارزش خالص: ۳۳ میلیون دلار

امروز او را به عنوان مسئول اجرایی رقابت های کشتی کج WWE می شناسیم. وقتی جوان تر بود، پاول لوسک دو چیز را بیشتر از هر چیزی دوست داشت: بدنسازی و کشتی کج.

او عنوان آقای همپشایر را در سال ۱۹۸۸ بدست آورد و ۴ سال بعد او حرفه کشتی خود را شروع کرد.

او ۱۴ عنوان جهانی را بدست آورد. در یک دهه گذشته او کتاب هایی در زمینه تمرینات منتشر کرده است. او هم در تلویزیون و سینما حضور داشته است.

۵. جی کاتلر

چی کاتلرtamrino.ir

ارزش خالص: ۳۰ میلیون دلار

او در سن ۱۸ سالگی شروع به تمرینات بدنسازی کرد. در اولین رقابتش او جایگاه دوم در سال ۱۹۹۲ را بدست آورد. در سال ۱۹۹۳ عنوان قهرمانی مردان آهنی را بدست آورد. او ۳ بار قهرمان مسابقات آرنولد کلاسیک شده است. او در ۱۳ رقابت آقای المپیا شرکت کرده است و در ۴ تا از آنها عنوان قهرمانی را بدست آورده است.

او هم اکنون مالک خط تولید مکمل و لوازم ورزشی خود است.

۶. جان سینا

جان سینا tamrino.ir

ارزش خالص ۳۰ میلیون دلار

جان سینا را شاید به عنوان بدنساز شناخته شده نباشد، اما قبل از اینکه وارد دنیای کشتی کج بشود، او یک بدنساز بود و در سن ۱۲ سالگی شروع به بلند کردن وزنه کرده است!

او در سال ۱۹۹۹ از بدنسازی به سمت کشتی کج رفت. از آن موقع او ۱۵ بار قهرمان جهان شده است. او هم خوانندگی کرده است هم به عنوان یک چهره سینمایی شناخته می شود.

۷. رونی کولمن

رونی کولمن tamrino.ir

ارزش خالص: ۱۰ میلیون دلار

خیلی ها او را به عنوان بهترین بدنساز تمام ادوار می شناسند. او اولین عنوان خود را در سال ۱۹۹۵ در کانادا بدست آورد. او برنده ۸ عنوان آقای المپیا است! او در این رکورد یک شریک به نام لی هانی دارد. او همچنین برنده ۲۶ بار عنوان حرفه ای های IFBB است.

او در سال ۲۰۱۱ خط تولید مکمل های خود را افتتاح کرد. او همچنین به عنوان یکی از سفیران فدراسیون جهانی بیشتر از هر کس دیگری در جهت توسعه این ورزش در دنیا فعالیت کرده است.

۸. لی هانی

لی هانی tamrino.ir

ارزش خالص: ۱۰ میلیون دلار

او اولین عنوان خود را در سال ۱۹۷۹ بدست آورد. او ۸ بار عنوان قهرمانی را در آقای المپیا را کسب کرده است.

او در ۳۱ سالگی بازنشسته شد و تلاش های خود را در جهت تربیت و هدایت جوانان به کار گرفت. او در سال ۱۹۹۴ یک موسسه غیر انتفاعی را تاسیس کرد تا الهام بخش جوانان ۸ تا ۱۷ ساله باشد.

۹. فرانکو کولومبو

فرانکو کولومبو tamrino.ir

ارزش خالص: ۱۰ میلیون دلار

بعد از اینکه جو ویدر او را تشویق کرد به آمریکا بیاید، فرانکو چندین رکورد را در پاور لیفتینگ و آقای المپیا به جا گذاشت. او ۴ عنوان آقای المپیا را بدست آورد. او همچنین به عنوان یکی از سبک وزن ترین ورزشکاران عنوان قهرمانی قوی ترین مردان جهان را نیز در کارنامه خود دارد!

او همچنین حضور بسیار زیادی در تلویزیون و سینما داشته است. از جمله، فیلم هایی با حضور آرنولد مثل ترمیناتور، کانن و Barbarian شرکت داشته است.

۱۰. دکستر جکسون

دکستر جکسون tamrino.ir

ارزش خالص: ۷ میلیون دلار

دکستر ملقب به تیغه اولین عنوان خود را در ۱۹۹۲ کسب کرد. او در ۱۶ مسابقه آقای المپیا شرکت کرده است و در سال ۲۰۰۸ بروی سکوی قهرمانی قرار گرفت در همین سال عنوان قهرمانی آرنولد کلاسیک را نیز بدست آورد. او ۵ بار توانست عنوان قهرمانی آرنولد کلاسیک را بدست بیاورد.

در سال ۲۰۱۵ در سن ۴۵ سالگی در جایگاه دوم در رقابت های آقای المپیا قرار گرفت!!

۱۱. لو فریگنو

لو فریگنو tamrino.ir

ارزش خالص ۶ میلیون دلار

او در سال ۱۹۷۳ برنده عنوان آقای امریکا و آقای المپیا شد. فریگنو بعد از شرکت در مستند Pumping Iron  بسیار مشهور شد. او در سال ۱۹۹۴ بعد از قرار گرفتن در جایگاه دوم آقای المپیا بازنشستگی خود را اعلام کرد.

او در سریال مشهور تلویزیونی هالک در سال ۱۹۷۰ بازی کرده است. او همچنین یک سری مسابقات بدنسازی با نام خودش برای مردان و زنان برگزار می کند.

۱۲. فیل هیس

فیل هیث tamrino.ir

ارزش خالص: ۵ میلیون دلار

او در سال ۲۰۰۲ وارد دنیای بدنسازی شد. او در سال ۲۰۱۳ جایگاه اول را در آرنولد کلاسیک اروپا بدست آورد. او در ۵ مسابقه آقای المپیا به مکان اول دست یافته است.

امروزه یک موسسه ورزشی به نام Gifted Athletics را اداره می کند. او اولین بدنسازی است که در هنگامی که یک ورزشکار حرفه ای بود صاحب خط تولید مکمل های خود نیز بود.

۱۳. دوریان یتس

دوریان یتس tamrino.ir

ارزش خالص: ۴ میلیون دلار

او متولد انگلیس است که توانسته ۱۵ عنوان را در مسابقات مختلف بدست آورد. او از سال های ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۷ جایگاه اول را در آقای المپیا بدست آورد. لقب او سایه بود! علت این نامگذاری نیز این بود که او مدت زیادی را از انظار به دور می ماند و در ادامه در مسابقات حضور پیدا می کرد.

در سال ۲۰۰۶ او در بیرمنگام ۴ باشگاه بدنسازی زنجیره ای را احداث کرد. او همچنین صاحب خط تولید مکمل های خود نیز هست.

نتیجه

همان طور که بدنسازی گسترش می یابد، افسانه این ۱۳ نفر نیز ادامه خواهد یافت. اینکه خود را وقف این ورزش کرده اند و این از خود گذشتگی ها باعث الهام برای هزاران نفر شده است، خودش بتنهایی یک افسانه است.

نظر شما در مورد این اسطوره ها چیست؟

فردا در مورد رژیم غذایی شکم های شش تکه صحبت می کنم…

علی رضا ناصری

من علاقه شدیدی به مباحث تناسب اندام و سلامتی دارم. به نظر من سلامتی مهم‌ترین عامل برای شروع یک زندگی خوب است. بعد از بدنسازی، دیوانه دنیای تکنولوژی هستم!! در ضمن، شما نتیجه برنامه‌های دیگران نیستید، بلکه نتیجه عمل خودتون هستید. نوشته‌های من را می‌تونید در وبسایت تمرینو و چطور دنبال کنید. من با افتخار، یک بدنسازم

Website

FacebookLinkedIn

مطالب مرتبط

۷ حقیقت در مورد تمرینات قدرتی... تمرینات قدرتی از آن حوزه هاست که اکثر بدنسازان در مورد آن دچار سوء تفاهم هستند! همه می خواهند قوی تر باشند اما فقط با رویا بافتن در مورد آن نمی توانید...
منفور ترین بدنساز دنیا (گرگ والنتینو)... مصاحبه ای با گرگ والنتینو برای افراد معمولی که تمرین نمی کنند، آن هایی که در باشگاه ها وزنه می زنند، به عنوان یک فرد عجیب و غریب به نظر می آیند! ...
پیر بدنسازی از ۵۰ سال افتخار می گوید... افرادی که بدنسازی را حرفه ای انجام می دهند حتی امثال من که یک آماتور هستم، اگر توانسته باشید با این رشته ورزشی ارتباط برقرار کرده باشید، می دانید که ا...
پدر بدنسازی هند ۱۰۲ ساله شد اما هنوز تسلیم نمی شود... چه به شانس اعتقاد داشته باشید یا نه؟ بعضی از مردم در رفاه و بدست آوردن خوش شانسی از دیگران در موقعیت بهتری قرار می گیرند. اما مانوهار ایک یکی از این ا...
آیا گوش دادن به موسیقی در باشگاه بدنسازی مفید است... وقتی شما دکمه صدا پخش کننده موسیقی را بالا می کشید، یک منبع نامحدود از نیرو و انگیزه منتظر شماست. در میدان مبارزه با وزنه ها سربلند باشید. همه ما م...
۷ اشتباه که آقایان در رژیم غذایی خود مرتکب می شوند... اشتباهاتی وجود دارد که آقایان در رژیم غذایی خود مرتکب می شوند که باعث می شود آقایان لاغر شوند اما صاحب یک هیکل ورزشکاری نشوند. آیا شما هیچ کدام از این...

دیدگاهتان را بنویسید

نظر من

دسترسی اختصاصی به مطالب و پیشنهادات ویژه بدنسازی و تناسب اندام