بدنساز تازه کارنکات مهم حفظ سلامتی

شش اشتباه رایج در مورد صبحانه خوردن شما

آیا صبحانه شما می تواند به روند پیشرفت شما در باشگاه ضربه بزند؟

جواب این سوال ممکن است شما را متعجب کند.

۱. استفاده زیاد از شکر و خامه در قهوه

شروع یک روز با قهوه مطمئناً باعث افزایش تمرکز و بهره روی روزانه خیلی ها می شود. بهر حال شکر و خامه زیادی مقدار کالری شما را زیاد می کند و سطح انرژی شما به سرعت کاهش خواهد یافت.

5-common-breakfast-mistakes-youre-making-graphics-1

حالا اگر شما به انرژی زیاد و تمرکز در صبح ها نیازمندید باید بدانید شکر و خامه زیادی شما را از اهداف تان دور می کند. شاید الان برای قهوه سیاه آماده نباشید اما سعی کنید با کم کردن یک قاشق شکر و خامه شروع کنید. به من اعتماد کنید هر چه بزرگتر شوید شما بیشتر از قهوه سیاه لذت می برید!

۲. آب را فراموش می کنید

خیلی بعیده که شب ها بلند شوید و آب میل کنید در نتیجه وقتی صبح از خواب بیدار می شوید بدنتان بی آب است. حتی اگر تشنه نباشید، مطمئن باشید شما به آب نیاز دارید. کمبود آب روی توانایی های بدنی و ذهنی شما اثر منفی دارد.

۳. قربانی سیاست های بازاریاب ها شوید

هدف تمام کارخانه های مواد غذایی فروش هر چه بیشتر مواد غذایی تولید شده توسط آنهاست. این به معنی آن است که آنها در تبلیغ محصولات شان حتی اگر شده دروغ هایی مثل “محصول ما به اندازه تخم مرغ پروتئین دارد” ” کم شکر “هم می گویند. مخصوصاً در تبلیغ غلات صبحانه این دروغ ها بیشتر شایع است. اما اگر درست به این محصولات نگاه کنید پر هستند از شکر و پروتئین های ناقص.

5-common-breakfast-mistakes-youre-making-graphics-2

زمانی صرف کنید و روی جعبه های این محصولات را بخوانید ببینید، از چه درست شده اند.

۴. انتخاب کربوهیدرات های خطر ناک

کربوهیدرات ها جزء اصلی هر صبحانه ای هستند، اگر یک شیرینی یا آب پرتقال انتخاب کنید آنها در وعده صبحانه وجود دارند پس مطمئن باشید آنها را درست انتخاب می کنید.

دقت کنید فیبر بالایی داشته باشند کربوهیدرات های زود هضم، سریع هضم می شوند و باعث کاهش سطح انرژی شما می شوند. فیبر ها باعث کاهش سرعت هضم  و ایجاد حس سیری می شوند.

پس روز تان را با انتخاب غلات کامل مثل جو دو سر و غلات صبحانه پر از فیبر شروع کنید.

۵. زود خوردن آب میوه ها در صبحانه

آب میوه ها مطمئناً در دنیای تناسب اندام موضوع داغی برای بحث ها هستند. آبمیوه ها بتنهایی صبحانه کافی نیستند. آبمیوه های فاقد فیبر فقط باعث افزایش گشنگی، سریع خسته شدن می شوند. اگر اصرار به مصرف آنها دارید کمی پروتئین یا کربوهیدرات به آنها اضافه کنید.

5-common-breakfast-mistakes-youre-making-graphics-3

۶. محدود کردن خود به صبحانه های همیشگی

اگر هر روز قرار باشد تخم مرغ بخورید چون پروتئین کامل است مطمئناً بسیار خسته کننده است. نترسید و از غذاهای دیگر هم استفاده کنید مثلاً از غذایی که دیشب از شام باقی مانده است هم می شود استفاده کرد.

کلام آخر

مصرف صبحانه اشتباه و یا غفلت از خوردن این وعده می تواند شما را از رسیدن به هدفهای تان باز بدارد.

علی رضا ناصری

Blogger for tamrino.ir Remember: Facts don't care about your feelings & There are no stupid question, just stupid people

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا