بدنساز تازه کارجالب

چطور یک باشگاه بدنسازی برای تمرین را انتخاب کنیم

همان طور که تعداد زیادی رستوران و هتل برای انتخاب وجود دارد، باشگاه هایی زیادی نیز برای انتخاب وجود دارد و این انتخاب گاهی ممکن است خیلی سخت باشد.

شما می خواهید سلامتی را در اولویت خود قرار دهید اما چگونه انتخاب کنیم؟

گاهی اوقات ما باشگاهی را انتخاب می کنیم که دوستانمان آنجا هستند چرا که بودن اونها باعث می شود یک عاملی باشد تا به باشگاه برویم. اما معیارهای دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

۱. آیا به خانه و اداره شما نزدیک است؟

راحتی از همه چیز مهمتر است. هر چه قدر باشگاه به محلی که بیشتر اوقات روزتان را در آن می گذرانید نزدیکتر باشد شانس بیشتری وجود دارد تا باشگاه رفتن تبدیل به عادت روزانه بشود. باشگاه هایی که قابل دسترس ترند و جای پارک فراوانی هم دارند باعث می شوند روند فعالیت شما در باشگاه سریعتر شود.

۲. آیا زمانی که شما به آن مراجعه می کنید باز هستند؟

مثل راحتی دسترسی به باشگاه اگر شما نتوانید به باشگاه در زمانی که مناسب برنامه روزانه شماست دسترسی داشته باشید تبدیل شدن باشگاه بعنوان بخشی از برنامه روزانه تان خیلی سخت می شود. باشگاهی را انتخاب کنید که در بیشتر ساعات روز باز باشد.

باشگاه tamrino.ir

۳. آیا با جو باشگاه کنار می آیید؟

باشگاهی را انتخاب کنید که به شما خوش آمد می گویند و پر است از آدم هایی مثل خودتان. آخرین جایی که می خواهید محلی است که پر از استرس باشد و یا احساس خوش آیندی آنجا ندارید مخصوصاً برای دوستانی که اولین بار است به یک باشگاه بدنسازی می روند. پیدا کردن آدم هایی که مثل شما هستند، هدف هایی همانند شما دارند این روند را خیلی آسان می کند. به نظر ما در ابتدا برای کل ماه ثبت نام نکنید بلکه برای یک روز ثبت نام کنید تا با جو باشگاه بیشتر آشنا بشید.

۴. آیا از شما حمایت کافی بعمل می آید؟

حالا که صحبت از مردم شد باید در مورد کارکنان باشگاه هم ملاحظات خود را داشته باشید. آیا کسی وجود دارد پاسخ شما را بدهد یا اینکه برای پیدا کردن جواب باید پول جداگانه ای پرداخت کنید. شاید شما تازه کار نباشید اما گاهی اوقات به کسی احتیاج خواهید داشت تا شما را در مسیر درست قرار بدهد.

۵. آیا وسایل و امکاناتی را که می خواهید ارائه می دهند؟

ببینید وسایل مورد نیاز مثل دستگاه های ورزش های هوازی را به اندازه کافی را در اختیار خواهید داشت. اون زمانی که قصد دارید به باشگاه بروید مطمئن شوید باشگاه آنقدر ها هم شلوغ نباشد. هیچ چیز بدتر از توی صف ایستادن برای استفاده از یک وسیله داخل باشگاه نیست. نگاه کنید ببینید وزنه های مورد نیاز شما در باشگاه موجود باشد. ببینید فضای لازم در باشگاه برای حرکاتی که باید انجام بدهید وجود خواهد داشت. وضعیت دوش ها را چک کنید. جایی برای عوض کردن لباس ها وجود دارد؟!

باشگاه tamrino.ir

۶. آیا محل تمیزی است؟

زمانی که باشگاه خیلی شلوغ است یک سر بزنید و ببینید باشگاه چطور است. تمیزی برای سلامتی و ایمنی شما بسیار مهم است.

۷. آیا با بودجه شما همخوانی دارد؟

این سوال عموماً اول به ذهن می رسد اما ما اون را در آخر گذاشتیم چون عواملی خیلی زیادی وجود دارد که باید مورد نظر قرار بگیرد. شاید نیاز باشد مقداری از خرج و مخارج دیگر خود در طول ماه را کم کنید. ناراحت نشوید این به نفع سلامتی شماست.

امیدوارم باشگاه مناسب خود را پیدا کنید.

فردا در مورد علل شکست در عضله سازی صحبت خواهم کرد…

علی رضا ناصری

Blogger for tamrino.ir Remember: Facts don't care about your feelings & There are no stupid question, just stupid people

نوشته های مشابه

‫6 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا