بدنساز تازه کارجالب

چگونه در یک باشگاه شلوغ ورزش کنیم

اگر شما آخر هفته ها به پارک ها رفته باشید یا در صف تخفیف 90% یک فروشگاه منتظر باشید، متوجه حال یک بدنساز در یک باشگاه شلوغ خواهید شد!

گاهی اوقات به خودتان می گویید یک ماه دیگر به باشگاه مراجعه می کنم اما به خودتان می گویید ای بابا من پول داده ام! اگر از داخل صف ایستادن خوشحال نیستید چندین توصیه برای شما داریم که فکر می کنیم داخل باشگاه به کمک شما می آید.

۱. دنبال یک باشگاه خاص بگردید

به نظر ما بهتر است برای انتخاب باشگاه بدنسازی مناسب وقت لازم را کنار بگذاریم.

بعضی باشگاه ها مطمئناً وجود دارند که شاید معروف نباشند یا تازه افتتاح شده باشند اینها باشگاه هایی هستند که به شما این امکان را می دهند بتوانید راحت تر تمرین کنید.

باشگاه خلوت tamrino.ir

۲. در ساعت های خاصی به تمرین بپردازید

بعد از ظهر های روز های شنبه به بعد ساعت های بسیار شلوغی است. به نظر ما می شود در ساعت هایی هم تمرین کرد که جزء ساعات کاری مردم است در این ساعات عموماً باشگاه ها خلوت ترند. البته ممکن است این ساعات برای شما نیز ساعات ایده آل نباشد. شاید زمان هایی مثل صبح زود هم یک گزینه مناسب برای شما باشد. یا می توانید زمان نهار تان در سر کار را به باشگاه اختصاص بدهید و نهار را در روی میز اداره میل کنید.

اگر هم مثل من عادت دارید مثل جغد ها تا دیر وقت بیدار بمانید تمرین در ساعات شبانه می تواند گزینه مناسب دیگری باشد.

۳. روز های شنبه و یک شنبه را روزهای استراحت قرار دهید

برخلاف جریان آب شنا کنید. اکثر ما شنبه را به عنوان روز شروع برنامه تمرینی قرار می دهیم می توانید این روز را دوشنبه قرار دهید! آسمان که زمین نمی آید. آخر هفته ها هم زمان مناسب دیگری برای تمرین است.

تقویم tamrino.ir

۴. از تمرینات جایگزین استفاده کنید

همیشه تمرینات جایگزین حرکتی را که مدنظر تان است را در آستین داشته باشید. اینکه فاصله بین انجام دادن حرکات را کوتاه نگه دارید خیلی مهمتر از این است که در صف پرس سینه منتظر باشید.

۵. از تمرینات چند گانه روی یک وسیله بهره ببرید

خوب بالاخره یک وسیله را پیدا کردید و خوشحال هستید و اصلاً هم دوست ندارید این وسیله را از دست بدهید ولی می دانید بعد از انجام دادن حرکت مد نظر باید دوباره وارد یک جنگ تمام عیار برای بدست آوردن یک وسیله دیگر بشوید.

به نظر ما با یک جفت دمبل و میز تخت می شود کلی حرکت را انجام داد. نیمکت های قابل تنظیم هم گزینه مناسبی هستند.

باشگاه شلوغ tamrino.ir

به هر حال وقتی در مضیقه هستید باید با هر چیزی بسازید.

۶. در انتخاب کمد لباس تان هوشمندانه عمل کنید

اکثر مردم کمد خود را در جایی انتخاب می کنند که حریم شخصی بهتری داشته باشد اما توصیه من به شما این است که کمدی را انتخاب کنید که خیلی به وسیله های باشگاه نزدیکتر باشد و کلاً توی دید باشد.(به هرحال خیلی ها مون توی باشگاه با دزدیده شدن وسایل مان رو به رو بوده ایم!)

رختکن tamrino.ir

در انتها باید بگم یکی از خوب های رشته بدنسازی این است که ورزشکارانش صبورترند!

فردا در مورد زامبی ها صحبت خواهم کرد…

علی رضا ناصری

Blogger for tamrino.ir Remember: Facts don't care about your feelings & There are no stupid question, just stupid people

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا