بدنساز تازه کارجالبنکات تمرینی

راهنمای باشگاه برای تازه کارها

اینکه به عنوان یک تازه کار به برنامه های باشگاه عادت کنید، به چیزی بیشتر از قدرت اراده نیاز دارد. باید از قبل خود را آماده کنید!

چرا؟

ساده است! خیلی سخت است که بتوانید به باشگاه رفتن عادت کنید، مهم نیست به کدام باشگاه می روید یا چه تمرینی را انجام می دهید.

البته درست است تمرین کردن می تواند سرگرم کننده باشد اما نکات و ترفند های زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند به اهداف تناسب اندام خود برسید.

لینک در شنوتو

لینک در کست باکس

نکته مهم: این مطلب یک آشنایی اولیه به شما می‌دهد. توصیه می‌کنم به بخش بدن ساز تازه کار وبسایت مراجعه کنید. این مطلب را هم حتماً بخوانید:

هیپرتروفی چطور باعث افزایش رشد عضلانی می شود (به همراه برنامه تمرینی رایگان)

کیف و وسایل باشگاه را در معرض دید قرار بدهید

اگر در اینکه باید باشگاه بروید، دچار فراموشی می شوید یا اینکه انگیزه لازم را از دست داده اید، لباس ها و کیف ورزشی خود را مرتب کنید و به جای اینکه داخل کمد مخفی اش کنید در معرض دید قرار بدهید.

همچنین باعث می شود تا زمان زیادی را هم تلف نکنید و به سرعت به باشگاه بروید!

بیش از یک لباس برای باشگاه داشته باشید

اغلب افرادی که به طور مرتب باشگاه نمی روند، فقط یک دست لباس برای باشگاه دارند! متاسفانه همین اشتباه باعث می شود برای باشگاه رفتن بهانه داشته باشند!

چطور؟

روزهایی که لباس شان کثیف است، درست به خاطر همین بهانه مسخره، باشگاه رفتن را می پیچانند!

اگر می خواهید پول خرج کنید و بروید همین اول کاری مکمل بخرید، دست نگه دارید! و بروید یک دست لباس ورزشی دیگر خریداری کنید. باور کنید مهم تر از خرید مکمل این است که به صورت ادامه دار باشگاه بروید!!

 

 

 

اهداف در دسترس تعیین کنید

انگیزه tamrino.ir

اگر باشگاه آمده اید با این نیت که می خواهم وزن کم کنم یا وزن اضافه کنم، باید خدمت تان عرض کنم کار شما خیلی سخت است!!

چرا؟

چون هدف شما معلوم نیست! هدف باید قابل اندازه گیری باشد. باید اهداف قابل شمارش برای هر هفته و ماه خود تعیین کنید. چرا که با تحقق این اهداف کوتاه مدت، باعث خواهید شد در این مسیر هم چنان با انگیزه باقی بمانید.

آماده شوید تا پول خرج کنید

پول tamrino.ir

می خواهید در خانه تمرین کنید؟

دستگاه ها و دمبل و … ممکن است، خرج روی دست تان بگذارند. هزینه ماهیانه باشگاه ها هم تعریفی ندارد. البته بستگی دارد کجای شهر می خواهید باشگاه بروید!!

اما اگر یک چیز باشد که برای خرج کردن از همه اولویت بیشتری دارد، انتخاب کفش مناسب است.

کفش ها کمک می کنند تعادل خود را حفظ کنید و در اجرای حرکات بدنسازی تعادل همه چیز است!

یک رفیق پایه برای باشگاه پیدا کنید

انگیزشی رفیق پایه tamrino.ir

چسبیدن به یک برنامه بدنسازی سخت است، مخصوصاً اگر این کار را تنهایی انجام بدهید. یکی از بهترین راه ها این است که با یک رفیق پایه باشگاه بروید تا هم به برنامه خود پایبند باشید و هم این که به شما فشار وارد کند تا سخت تر تلاش کنید. از طرفی بودن یک نفر دیگر کنار شما باعث می شود تا احتمال آسیب دیدگی پایین بیاید.

گرم کنید ( درست گرم کنید!)

حرکت کششی tamrino.ir

در مورد گرم کردن و حرکات کششی توضیح مفصل داده ام، پس مواظب باشید! فقط مواظب باشید، عضلات خود را به صورت سرد مورد کشش قرار ندهید.

یک دفترچه یادداشت تهیه کنید

رژیم غذایی دفترچه tamrino.ir

یک تاریخچه از تمرین ها و رکورد های خود را نگه دارید. اگر این رکورد ها را در یک شبکه اجتماعی با دوستانی که شما را حمایت می کنند به اشتراک بگذارید، هم بد نیست!

فرم درست حرکات را یاد بگیرید

رعایت فرم درست حرکت چه برای یک تازه کار و حتی یک حرفه ای، مسئله ای حیاتی است. شما که قصد ندارید دچار آسیب دیدگی بشوید؟!

نکات ریزی مثل فاصله پاها از یکدیگر، نحوه تنفس و … می توانند برای شما تعیین کننده باشند.

وقت بگذارید و از مربی، با سماجت نحوه درست حرکت را بپرسید! چرا که اگر از الان که اول راه هستید، روش درست اجرای حرکات را یاد نگیرید، بعداً یاد گیری خیلی سخت می شود!! حتی اگر زور سوپر من را هم داشته باشید، دیگر خیلی دیر است!

درست غذا بخورید

تقلب در رژیم غذایی tamrino.ir

از هر کسی در باشگاه بپرسید به شما خواهد گفت تمرین کردن همه چیز نیست، بلکه این تغذیه است که نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

در واقع تغذیه درست مکمل تمرینات شما خواهد بود. در مورد وعده قبل و بعد از تمرین هم اینجا مباحث مفصلی را پیدا خواهید کرد.

آب نوشیدن را فراموش نکنید

آب بدن tamrino.ir

آب رسانی به بدن را جدی بگیرید، مخصوصاً موقع تمرین کردن!

حتی اگر عرق نمی کنید و احساس تشنگی هم نمی کنید، باز آب رسانی را فراموش نکنید.

بین ست ها و تکرارها جرعه ای آب بنوشید. حواس تان به نشانه های کم آبی باشد!

نترسید!

ترسیدن غول tamrino.ir

این حرف خیلی مسخره به نظر می آید، اما خیلی از تازه کارها باشگاه رفتن را بعد از مدتی قطع می کنند فقط به خاطر اینکه مرعوب هیکل و فیزیک سایر بدنسازان قرار شده اند!

خواهش می کنم نترسید!! به یاد داشته باشید، خانوم یا آقایی که کنار شما تمرین می کند و یک فیزیک فوق العاده دارد، روزی مثل شما تازه کار بوده است! شما هم می توانید.

بقیه گزینه های تمرینی را نیز در نظر بگیرید

حرکات شکم tamrino.ir

تعداد زیادی از تازه کارها از اینکه مجبورند تمام هفته را باشگاه بروند و با دمبل و هالتر و بقیه دستگاه ها سر و کله بزنند، ناراحت می شوند!

خبر خوب برای شما این است که می توانید در کنار تمرینات با وزنه، به انجام ورزش های دیگر هم بپردازید.

مهم این است که ارتباط خود را با ورزش قطع نکنید.

تمرین در خانه را هم در نظر بگیرید

اگر در بدترین حالت باشگاه نمی روید، سعی کنید در خانه تمرین کنید. گاهی اوقات پیش می آید که وقت رفتن به باشگاه را ندارید یا اینکه خواب مانده اید، پس باید به فکر انجام تمرینات در خانه نیز باشید. باور کنید گاهی اوقات یک روز از دست دادن باشگاه می تواند به معنی پایان باشگاه رفتن شما باشد!

سعی کنید همچنان با انگیزه باقی بمانید

از حس خلاقیت خود استفاده کنید، بعضی ها داخل باشگاه به روی یک هالتر یا یک دستگاه اسم مسخره ای می گذارند و با این روش محیط بامزه ای برای خود ایجاد می کنند! گاهی اوقات یک موسیقی شاد هم می تواند حال و هوای شما را عوض کند.

با برنامه تمرینی خود بازی کنید

برای تازه کار ها خیلی پیش می آید که باشگاه می روند و از یک دستگاه خوش شان می آید و تا چندین ماه به انجام حرکت با آن دستگاه می پردازند!!

باور کنید سرانجام آن دستگاه خسته کننده می شود و در نهایت خود باشگاه رفتن خسته کننده می شود و از طرفی نتیجه لازم را هم نخواهید گرفت.

سرد کنید

سرد کردن کششی tamrino.ir

درست مثل گرم کردن قبل از شروع، بعد از تمام شدن جلسه تمرینی هم خود تان را سرد کنید. این کار را بکنید تا جلوی گرفتگی عضلات خود را بعد از باشگاه بگیرید، شما که نمی خواهید زیاد درد بکشید؟!

به خودتان جایزه بدهید

اگر برای شما سخت است که به باشگاه رفتن ادامه بدهید و همچنان با انگیزه باقی بمانید، از سیستم جایزه استفاده کنید. البته این جایزه یک چیز مفید و سالم باشد!

قرار نیست، رفتن به یک فست فود و خوردن همبرگر باشد! کارهایی که در باشگاه کرده اید را خراب نکنید!!

جایزه خوب قرار نیست فقط غذا باشد. دیدن یک فیلم، رفتن به یک جلسه ماساژ می تواند جایزه شما باشد.

خواهشاً مثبت فکر کنید و مثبت رفتار کنید!

مثبت tamrino.ir

در پایان باید به شما بگویم، بدست آوردن هر چیزی در زندگی نیازمند داشتن خلق و خوی درست است. بدست آوردن تناسب اندام هم از این قاعده مستثنی نیست!

اگر شما تمرین کردن را مثل یک کار روزانه بدانید، باور کنید فقط خود را دچار خشم خواهید کرد و تمام توانی را که دارید در باشگاه استفاده نخواهید کرد!

راهی پیدا کنید تا در داخل باشگاه مثبت فکر کنید. فرقی نمی کند به خودتان جایزه می دهید یا اینکه می خواهید به خود یاد آوری کنید، هدف شما از باشگاه آمدن چه بوده است؟!

مخلص کلام

در ابتدا خیلی سخت به نظر می رسد که بتوانید باشگاه رفتن را برای خود تبدیل به یک عادت بکنید، ولی این احساس هم به زودی از بین می رود. قرار نیست باشگاه رفتن کار سختی باشد، نکاتی را که ذکر کردم رعایت کنید و شما هم تبدیل به یکی از معتادین به باشگاه خواهید شد!!

تجارب شما از اولین روز هایی که باشگاه رفتید، چه بوده است؟

فردا در مورد چند راه ساده برای کنترل قند خون صحبت می کنم…

علی رضا ناصری

Blogger for tamrino.ir Remember: Facts don't care about your feelings & There are no stupid question, just stupid people

نوشته های مشابه

‫11 دیدگاه ها

 1. سلام خسته نباشید.
  میخواستم ببینم در روز اول رفتن به باشگاه بدنسازی چکار باید کرد.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

 2. سلام
  من پسر هستم و 16 سالمه بنظرتون من از الان بدنسازی رو شروع کنم خوبه؟؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.

 3. سلام خداقوت میشه لطفا در مورد این بند یکم توضیح بدید یعنی چی/ منطورتون چی هست؟ مممنونم ازتون

  اگر شما تمرین کردن را مثل یک کار روزانه بدانید، باور کنید فقط خود را دچار خشم خواهید کرد و تمام توانی را که دارید در باشگاه استفاده نخواهید کرد!

   1. از اطلاعات کاملتون واقعا سپاسگذارم. من از طریق سایت تخفیفی ویرا برگ با یک اشگاه بدنسازی در ارومیه آشنا شدم اما ایندفعه می خواستم که واقعا اصولی و حرفه ای کار کنم و به همین دلیل با سایت پر بار شما آشنا شدم که خواستم از این بابت ازتون تشکر کنم.

 4. سلام خیلی سایت عالی هستش
  اما نکته ای که خیلی مهم هست رعایت بهداشت فردی
  گاهی اوقات ممکنه بعضی ها با رعایت نکردن بهداشت دیگران رو نا خود اگاه از خودشون دور کنند

 5. سلام واقعا ممنون. یه خرده اضطراب داشتم که میخوام باشگاه با این مطلب استرسم رفت پی کارش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا