بدنساز تازه کارچربی سوزی

خواهش می کنم رژیم تان را خراب نکنید

رژیم های سنتی اغلب فقط روی کاغذ خوب کار می کنند تا در عمل!

هر سال که میگذرد تحقیقات نشان می دهد روش های سنتی عملی نیستند. یک سوم افرادی که از این رژیم ها استفاده می کنند کمتر از یکسال بعد دوباره به وزن قبلی خود باز می گردند حتی با کمی اضافه وزن! در بعضی مطالعات حتی بعد از 3 تا 5 سال دوباره به وزن قبلی خود بر می گردند.

خوب شاید بگید خوب باید مردانه به رژیم بچسبیم تا موفق بشیم و اینهایی که نتوستند رژیم های شان را رعایت کنند تقصیر از خودشان است و …!

بعضی از مردم ماه ها از کمبود شدید کالری رنج می برند ولی چربی از دست نمی دهند. همان طور که بدنمان به یک وزنی عادت می کنند همان طور هم در غذا خوردن به یک سری محرک عادت می کند.

به این قضیه خوب دقت کنید: اگر شما برای 20 هفته پرس سینه را 40 کیلو بزنید آیا این به رشد عضلات شما کمکی می کند؟! خوب پس به چه علت باید دریافت مقدار مشخصی از کالری در 20 هفته به شما کمک کند؟!

بدن شما طراحی شده تا نجات پیدا کند و خود را با شرایط تطبیق بدهد. پس وقتی شما مقدار کالری دریافتی خود را کم می کنید بدن شما هر کاری می کند تا جلوی روند کاهش وزن را بگیرد.

عواقب عادت کردن به رژیم غذایی

اگر شما می خواهید به مبارزه با مسائل خود با گرفتن رژیم هایی سنتی بروید باید از علت وقوع مشکلات آگاه باشید. تحقیقات چندین تغییر منفی را نشان می دهد وقتی شما به یک رژیم غذایی برای طولانی مدت عادت می کنید.

غذا خوردن tamrino.ir

از جمله این اثرات منفی:

کاهش هماهنگی عصبی بدن

کاهش هورمون های کنترل کننده اشتها

کاهش هورمون های غده تیروئید

وقتی شما کالری کمتری را وارد بدنتان می کنید بدن شما با کاهش متابولیسم (سوخت و ساز) اطمینان حاصل می کند تا در عملکرد بدن تغییر روی ندهد و این منجر به یک اتفاق جالب می شود هر چه کالری کمتری دریافت کنید بدنتان هم کالری کمتری را می سوزاند.

چرخه کالری در مقابل رژیم های سنتی

اگرچه این تحقیقات جدید هستند اما شواهدی وجود دارد که نشان می دهد مصرف مقادیر متفاوت کالری به پایدار نگه داشتن احساس سیری و افزایش هورمون های عضله ساز مثل تستوسترون کمک می کند.

کمبود در مقابل افزایش: چقدر؟

براساس مطالعات انجام شده کاهش مصرف کالری در یک بازه زمانی 4 هفته ای اثرات بسیار زیادی را از خود بجای خواهد گذاشت.

هر چقدر زمان بیشتری در رژیم هایی با کاهش کالری را سپری کنید زمانی بیشتری نیاز خواهد بود تا خود را به سطح پایدار و مناسبی برسانید.

یک عدد کلی وجود ندارد تا بتوانم برای همه شما عزیزان در مورد مصرف کالری توصیه کنم، چیزی که من به شما توصیه می کنم ممکن است برای دوستان شما اثر متفاوتی داشته باشد. شاخص هایی مثل سن و میزان چربی بدن و … در نتایج حاصله اثر خود را نشان خواهند داد.

چهار روش برای اجرای درست چرخه های مختلف مصرف کالری

در زیر چند نمونه را خدمت تان نشان خواهم داد همین جا عرض کنم این برنامه ها ممکن است برای شما مناسب نباشد پس باید با صحیح و خطا موردی را که مناسب حال شماست پیدا کنید.

اسکوات tamrino.ir

چرخه هفتگی: 5 روز را کالری مصرفی را به 500 کالری محدود کنید و دو روز هفته را بصورت معمولی و پایدار مصرف کنید.

چرخه داودی: 11 روز در حد 500 کالری در روز مصرف کنید و سه روز در بصورت معمولی مصرف کنید.

چرخه سه به یک: 3 هفته 500 کالری در روز و 1 هفته بصورت معمولی.

چرخه ماهانه: 4 تا 5 هفته 500 کالری در روز و 10 تا 14 روز بصورت معمولی کالری مصرف کنید.

چند نکته مهم:

روز های تمرینی خود را طوری برنامه ریزی کنید تا در روزهای پر مصرف کالری باشد.

نیازی نیست در روزهایی که مصرف کالری بالاتری دارید منابع دریافت کالری خود را تغییر دهید از چیزی استفاده کنید که همیشه استفاده می کردید و برای شما جواب می دهد.

روزهایی که قرار است کالری بیشتری دریافت کنید به این معنی نیست که جلوی خودتان را نگیرید و هر چیزی که بدست تان آمد را مصرف کنید.

این روش های که در بالا ذکر شد فقط بایستی برای مدت زمانی محدودی استفاده شود و نباید برای بقیه سال های زندگی از آن استفاده شود.

فردا در مورد اشتباهات شما در باشگاه صحبت خواهم کرد…

علی رضا ناصری

Blogger for tamrino.ir Remember: Facts don't care about your feelings & There are no stupid question, just stupid people

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا