بدنساز تازه کارچربی سوزی

۵ دلیل غیر معمول که شما به خاطر آن وزن کم نمی کنید

از دست دادن وزن گاهی اوقات می تواند خیلی سخت باشد. همه ما می دانیم باید مقدار کالری خود را کم بکنیم اما

گاهی اوقات حتی موقعی که ما تمام کار ها را درست انجام می دهیم از دست دادن وزن می تواند چالش برانگیز

باشد.

این موضوع می تواند بنا به دلایل گوناگونی روی دهد اینجا در مورد 5 تا از آنها با شما صحبت می کنم که نیازمند تغییر در سبک زندگی شما هستند و مطمئناً رعایت آنها ساده نخواهد بود.

۱. شما دچار استرس هستید

استرس هی وای tamrino.ir

استرس یک قاتل خاموش است. این موضوع وقتی در مورد کاهش وزن صحبت می کنیم خیلی درست است. استرس هورمون کورتیزول را آزاد می کند و در جوامع امروزی سطوح بالای کورتیزول یک امر کاملاً عادی است. کورتیزول بافت های عضلانی را نابود می کند و از طرفی باعث می شود چربی در بدن ذخیره شود و باعث بوجود آمدن مشکلاتی برای بدن شما می شود که به شما قول می دهم از چربی دور شکم شما جدی تر هستند!

اگر می خواهید لاغر شوید باید با استرس خود رو به رو شوید (می دانم گفتنش از عمل کردن به آن ساده تر است!). مدت زمان تمرین در باشگاه خود را به 45 دقیقه محدود کنید و با آدم های مثبت معاشرت کنید، کمی در طبیعت قدم بزنید و از خواب کافی خود را محروم نکنید.

۲. شما خواب کافی ندارید

نه تنها خواب کافی باعث می شود سطح کورتیزول پایین بیاید از طرف دیگر باعث افزایش هورمون رشد هم می شود. هورمون رشد تقریباً عملکردش برخلاف کورتیزول برروی بدن است. هورمون رشد چربی سوزی را سرعت می دهد، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و کمک می کند ارگان های بدن درست کار کنند.

عدم خواب کافی tamrino.ir

خواب کافی از طرفی هورمون های مربوط به احساس گشنگی را کنترل می کند. دقیقاً به همین خاطر است که اگر شما یک خواب شبانه را از دست بدهید، به احتمال زیاد  روز بعد کالری بیشتری را مصرف می کنید.

در مورد ساعت خواب باید گفت از فرد به فرد تفاوت دارد اما عدد 7 تا 9 ساعت یک عدد معقول است.

۳. شما به اندازه کافی آب نمی خورید

باور کنید من خودم  هم خسته شدم از بس در مورد اهمیت آب خواندم و نوشتم، اما با این حال نکته ناراحت کننده این است که مردم به اندازه کافی آب نمی نوشند!

یکی از مزایای مصرف آب کافی کلیه های سالم است. کم آبی روی کلیه های شما اثر مخرب می گذارد و زمانی که کلیه های شما درست کار نکند کبد شما درست کار نمی کند و همانطور که میدانید کبد شما مسئول تنظیم سوخت و ساز چربی در بدن است و نتیجه اش چیزی جز چاقی نیست.

راه حل خیلی ساده است وقتی تشنه هستید آب بنوشید، خصوصاً در زمان های منتهی به جلسه تمرینی در باشگاه!!

۴. سیستم گوارش و هضم شما دچار مشکل است

یبوست دل درد گوارشی معده tamrino.ir

دل و روده و آنچه در داخل آن می گذرد بسیار پیچیده است! تاکنون دانشمندان توانسته اند به یک دانش سطحی در این زمینه دست پیدا کنند.

اما یک چیز خیلی روشن است: مهم نیست شما می خواهید چربی بسوزانید یا سیستم ایمنی بدن را تقویت کنید یا به سلامتی پوست برسید، رسیدن به همه این اهداف نیازمند دل و روده هایی سالم است.

متاسفانه بدنسازان وقتی می فهمند سیستم گوارشی شان مشکل دارد، که خیلی دیر شده است. اما روش هایی وجود دارد که باعث شود شما جلوی اختلال در عملکرد سیستم گوارشی خود را بگیرید.

کاهش استرس، خوردن وعده های غذایی کوچک، استفاده از تکنیک روزه داری متناوب، کاهش استفاده از حبوبات، شکر، لبنیات در وعده های غذایی و از همه مهمتر جویدن کامل غذا قبل از قورت دادن آن.

۵. شما فیبر کافی دریافت نمی کنید

فیبر tamrino.ir

فیبر ها به هضم غذا کمک می کنند و از طرفی یک حس سیری را در شما بوجود می آورد که جلوی غذا خوردن بیشتر در شما را می گیرد.

بیشتر ما فکر می کنیم میزان کافی فیبر را از محصولاتی مثل غلات صبحانه و نان دریافت می کنیم اما واقعیت این است که این محصولات فراوری شده از فیبر و سایر مواد مغذی خالی شده اند!!

به جای این ها میوه و سبزی جات بیشتری بخورید و از خوردن جو دو سر، برنج قهوه ای هم غافل نشوید.

آیا شما هم یکی از اشتباهات بالا را مرتکب شده اید؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

علی رضا ناصری

Blogger for tamrino.ir Remember: Facts don't care about your feelings & There are no stupid question, just stupid people

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام
    به من گفتم که اب زیاد مصرف نکنم من یکم چاقم قد 173 وزن 95 میخوام هم عضله در بیارم هم بدن لاغر شه یعنی یه بدن معمولی شه فقط نمیدونم چکار کنم و چطور اب مصرف کنم ایا تمرینات هوازین با وزنه کمکم میکند چون دوستام میگن وزنه و هوازین با هم نمیشن بعد بعضیا میگن که قبل از تمرین چیزی نخورم تا بدن چربی بسوزد خیلی در گیرم نمیدونم از کجا شروع کنم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا