نکات مهم حفظ سلامتی

نگاهی به جالب ترین رژیم قرن بیستم ام (رژیم پاک)

امروز در مورد رژیم پاک صحبت می کنم، شاید در موردش شنیده باشید و از خود بپرسید به چه درد یک بدنساز می خورد؟!

این یکی از رژیم های بسیار قدیمی است که از داخل کمد عتیقه ها بیرونش کشیده ام! اما گول ظاهر قدیمی اش را نخورید، دود از کنده بلند می شود!

خوب بیایید با هم این رژیم را مرور کنیم و در عمل ببینیم به چه دردی خواهد خورد.

۱. کاهش شکر

شکر فقط آن دانه های سفیدی نیست که شما با چشم می بینید، شکر امروزه در اکثر مواد غذایی سوپر مارکت ها به صورت پنهان خود را مخفی کرده است. بعنوان مثال در آمریکا هر فرد روزانه 22 قاشق چایخوری شکر مصرف می کند! مطمئن باشید آمار کشور ما از این بهتر نخواهد بود. (با آن همه نوشابه که مصرف می کنیم!) این بدترین کاری است که شما می توانید با بدن تان انجام بدهید.

در یک تحقیق که در دانشگاه سان فرانسیسکو صورت گرفته دو گروه از بچه های چاق را به دو دسته تقسیم کرده بودند، به یک دسته گفتند رژیم غذایی پر شکر خود را همچنان ادامه دهند، اما به دسته دیگر گفته شد به جای کربوهیدرات های ساده مثل شکر و فروکتوز از کربوهیدرات های مثل غلات و حبوبات استفاده کنند.

همان طور که حدس می زنید بچه های گروه دوم سطح گلوکز خون شان تا پنج امتیاز، سطح انسولین خون تا یک سوم، کلسترول بد تا 33 امتیاز کاهش پیدا کرده بود. و همه این اتفاقات مبارک فقط در طی 9 روز صورت گرفت!

از طرف دیگر شکر سیستم ایمنی بدن را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث ایجاد عفونت در بدن می شود. بعبارت دیگر اگر می خواهید دستگاه ایمنی بدن خود را تقویت کنید، لطفاً پشمک حاج عبدا… نخورید!!

۲. دوره های کوتاه مدت کاهش کالری

کاهش کالری tamrino.ir

همان طور که قبلاً در مطلبی در مورد روزه داری متناوب توضیح دادم کاهش مقطعی کالری در بدن مزایای بسیار زیادی خواهد داشت.

دانشگاه سلامتی هاروارد در تحقیقی دو گروه 19 نفره ایجاد کرد،  از یک گروه خواست به رژیم همیشگی شان بپردازند و از گروه دوم خواست مقدار کالری خود را به 1200 کالری در روز کاهش بدهند و این آزمایش را به مدت 5 روز ادامه دادند.

گروه دوم کاهش سطح گلوکز  خون شان و کاهش مقدار چربی شکمی و همچنین کاهش پروتئینی خاص را که عمل بیماری عروقی است، را تجربه کردند.

۳. کاهش غذا هایی که سبب التهاب می شوند

موادی مثل شکر، چربی های ترانس و غلات و حبوبات (درست می خوانید) باعث ایجاد التهاب در بدن می شوند. در طول یک رژیم پاک شما مقدار این مواد را کاهش و یا حتی حذف می کنید و از سبزی جات، میوه ها و مخصوصاً سرکه سیب استفاده می کنید.

اگر می پرسید خوب مزایای این اقدام چیست؟ باید بگویم خواب بهتر و انرژی بیشتر است.

۴. خوردن سبزی و میوه بیشتر

سبزی جات tamrino.ir

حتی در آمریکا 23% از مردم از سبزی جات و میوه استفاده نمی کنند. یک تحقیق نشان داده افرادی که روزانه 5-7 وعده سبزی و میوه میل می کنند، ریسک مرگ خود را تا 36% کاهش می دهند.(به نظر من که ارزش امتحان کردن را دارد!)

۵. استفاده از محصولات مخصوص رژیم پاک

موادی که در زیر پیشنهاد می دهم علاوه بر دوره رژیم پاک می توانند برای بقیه رژیم ها نیز بکار آیند.

مواد پرو بیوتیک:

پروبیوتیک tamrino.ir

استفاده از مواد پرو بیوتیک که امروزه در هر مغازه ای وجود دارد، می تواند به افزایش عملکرد مغزی و سیستم ایمنی و همچنین کاهش سطح التهاب بدن کمک کند.

سرکه سیب:

سرکه سیب tamrino.ir

یک تحقیق نشان داده است مصرف 2 قاشق چای خوری سرکه سیب قبل از خواب باعث کاهش 4% قند خون موقع بیدار شدن از خواب و کاهش چربی شکمی خواهد شد.

آب لیمو:

سرکه سیب tamrino.ir

لیمو منبع ویتامین C است و کمک بزرگی برای هضم غذا است، بدون آب لیمو رژیمی پاکی نیز وجود ندارد.

مخلص کلام:

آیا رژیم پاک برای همه افراد توصیه می شود؟ شاید نه همه!

آیا رژیم پاک یک معجزه و درمان کننده همه درد هاست؟ قطعاً نه!

آیا باعث سم زدایی در بدن می شود؟ در اغلب مواقع بله!

ببینید امروزه شما چه بخواهید چه نخواهید سطحی از سموم را در بدن خود حمل می کنید (مگر اینکه سر بیابان بزنید و تماماً محصولات طبیعی مصرف کنید!) ولی با استفاده از رژیم پاک سطح این مواد سمی را پایین خواهید آورد.

فردا در مورد یکی از علوم غریبه برای افزایش عضله و کاهش چربی صحبت خواهم کرد…

علی رضا ناصری

Blogger for tamrino.ir Remember: Facts don't care about your feelings & There are no stupid question, just stupid people

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا