بدنساز تازه کارچربی سوزیعضله سازی

چه بخوریم برای شکم شش تکه

این روز ها داشتن یک کمر باریک برای بدنسازان از دور بازو هم مهم تر شده است. البته از دیدگاه علمی هم افزایش چربی های دور شکم رابطه مستقیم با بیماری های قلبی و دیابت نوع 2 دارد. ساختن شکم شش تکه علاوه بر ایجاد زیبایی به قوی تر شدن عضلات میانی کمک بسزایی می کند.

همان طور که بارها توضیح داده ام ساختن شکم شش تکه هم زمان می خواهد و هم همت بلند!!

امروز می خواهم در مورد بخش تغذیه شکم شش تکه صحبت کنم.

اینجا چند راهکار را خدمت تان نشان خواهم داد تا بتوانید بهترین انتخاب ها را داشته باشید.

 

 

میوه ها و سبزی ها

میوه tamrino.ir

خوردن میوه و سبزی می تواند در فرایند کاهش وزن به کمک شما بیاید. یک تحقیق که در سال 2008 برروی زنان برزیلی که اضافه وزن داشتند و مصرف سبزی و میوه بیشتر داشتند نشان داد از کاهش وزن بیشتری برخوردار می شدند.

میوه ها و سبزی ها داراری مقادیر بالای فیبر هستند که خوردن آنها باعث می شود احساس سیری مدت زمان بیشتری طول بکشد بدون اینکه مجبور باشید کالری زیادی را دریافت کنید.

برای دریافت مقدار کافی از میوه و سبزی در رژیم غذایی خود، در هر وعده نصف بشقاب سبزی یا میوه را همراه با پروتئین و چربی های سالم برای خوردن در نظر بگیرید.

پروتئین دریافتی خود را در طول روز تقسیم کنید

پروتئین tamrino.ir

اینکه پروتئین بالایی را برای ساختن عضلات دریافت بکنیم، یک اصل بدیهی است! آیا باید مقدار پروتئین خود را از این هم بیشتر افزایش بدهید؟! به نظر من اگر شما یک بدنساز باشید تا حالا هم پروتئین کافی را دریافت کرده اید! نکته ای که بدنسازان فراموش می کنند به آن توجه کنند این است که چه موقع این پروتئین ها را دریافت کنند.

یک تحقیق در سال 2014 برروی اثر توزیع پروتئین در طول روز برروی سنتز پروتئین صورت گرفت، نشان داد افرادی که میزان پروتئین یکسانی را مصرف می کردند اما یک عده فقط در عصرها و عده دیگر در طول روز به طور متناوب پروتئین مصرف می کردند، 25% کمتر سنتز پروتئین در آنها صورت می گرفت.

بعبارت دیگر اگر شما پروتئین خود را در طول روز و به طور متناوب مصرف کنید عضلات بیشتری را خواهید ساخت!

اما اینکه چقدر باید پروتئین مصرف کرد؟ جواب های مختلفی دارد. ولی به صورت کلی 15-25% کالری دریافتی شما باید از پروتئین ها باشد. در هر وعده غذایی حداقل 30 گرم پروتئین را دریافت کنید.

آب را قبل از وعده غذایی خود بنوشید

آب بدن تشنهtamrino.ir

نوشیدن آب کافی قبل از وعده غذایی به میزان 500 میلی لیتر، طبق تحقیقی که در سال 2015 صورت گرفت نشان داد که می تواند به کاهش وزن شما کمک کند.

در واقع با نوشیدن آب شما احساس پری خواهید کرد و میزان دریافت کالری خود را پایین خواهید آورد.

مصرف شکر و غذاهای فراوری شده را قطع کنید

شکر نوشابه tamrino.ir

اگر شکم شش تکه می خواهید باید مصرف شکر و سایر کربوهیدرات های ساده مثل: نان سفید، بسکویت، چیپس و … را قطع کنید. غذاهایی این چنینی مواد مغذی خیلی کمی دارند و فقط قند خون شما را بالا خواهند برد و باعث خواهند شد انسولین در خون آزاد شود و ذخایر چربی شما افزایش پیدا کند.

با خوردن پروتئین و میوه و سبزی جات در طول روز، باعث خواهید شد سطح قند خون تان در تمام طول روز ثابت باقی بماند.

مواظب نمک باشید

نمک ید خطرناک tamrino.ir

خوردن نمک زیادی در زندگی های امروزی امری شایع و گاهاً بدون اطلاع ما است!! غذاهای فراوری شده سرشار از نمک هستند، سعی کنید غذاها را خودتان آماده کنید.

نمک باعث می شود احساس نفخ کنید و باد کرده به نظر بیایید که آخرین چیزی است که شمایی که دنبال شکم شش تکه هستید، بدنبال آن هستید!!

مخلص کلام:

داشتن یک شکم شش تکه به چیزی بیشتر از 6 بار در هفته تمرینات سخت را انجام دادن، نیاز دارد. امیدوارم موفق باشید.

شما برای بدست آوردن شکم شش تکه چه کرده اید؟

فردا یک راهنمای مقدماتی برای چربی سوزی را مطرح خواهم کرد…

علی رضا ناصری

Blogger for tamrino.ir Remember: Facts don't care about your feelings & There are no stupid question, just stupid people

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا