چربی سوزیعضله سازیمکمل و داروهای بدنسازی

مکمل آمینو اسید و تمرین های قدرتی

خرید مکمل درست ممکن است گیج کننده باشد. آمینو اسید ها بهترین مثال هستند.

چرا به آنها نیاز داریم؟

چگونه به شما کمک می کنند؟

چه چیزی را شما نیاز است بدانید؟

نگران نباشید. امروز اینجا هر چه را که نیاز است خواهید یافت.

👇👇👇👇👇👇👇👇

آیا همراه پروتئین باید آمینو هم مصرف کرد؟

اخیراً برای خرید به مکمل فروشی رفته اید؟

مکمل فروشی مغازه tamrino.ir

اگر رفته اید، شما انواع مختلفی از مکمل های پروتئینی را مشاهده کرده اید. اکثر علاقه مندان بدنسازی به اهمیت پروتئین در رژیم روزانه خود واقف اند. شما می دانید پروتئین برای ساختن بدنی قدرتمند بسیار ضروری است و آمینو اسید ها آجر های ساخت عضلات هستند. جای تعجب است که عده زیادی از بدنسازان اطلاعات کمی در مورد آمینو اسید ها دارند.

خیلی ساده بگویم، آمینو اسید ها آجر های سازنده پروتئین هستند. از طرف دیگر آمینو اسید ها نقش اساسی در کارکرد درست مغز، فرایند ریکاوری و انرژی در بدن را ایفا می کنند. جالب تر اینکه آمینو اسید ها در چربی سوزی نیز نقش بازی می کنند!

شما همیشه آمینو اسید ها را در انواع پودر های پروتئینی و مواد غذایی پروتئینی پیدا خواهید کرد. نکته مهمی که باید به یاد داشته باشیم این است که تمام مواد پروتئینی یکسان نیستند! از نظر نوع و مقدار آمینو اسید ها با هم تفاوت های اساسی دارند!!

آمینو اسید ها چه کار می کنند؟

آمینو اسید ها در بدن بطور طبیعی ایجاد می شوند که ما آنها را با نام آمینو اسید های غیر ضروری می شناسیم. آمینو اسید های غیر ضروری عملکرد های متفاوتی را دارند.

عملکرد هایی مانند: سم زدایی در بدن، افزایش عملکرد مغزی، سنتز سلول های خون، افزایش ایمنی بدن و فراهم کردن انرژی.

بدون داشتن آمینو اسید ها در بدن شما ممکن است بیمار شوید، حس تنبلی و رخوت می کنید، مخصوصاً اگر در باشگاه مشغول به فعالیت باشید، کمبود آمینو اسید اثرات دیگری هم دارد.

توسط رژیم غذایی می توانید آمینو اسید مورد نیاز خود را دریافت کنید. هر چیزی از جمله حبوبات سبز، شکلات تلخ، میوه، سبزی جات، مواد لبنی، ماهی و گوشت جز منابع پروتئین هستند. بدن شما سرانجام آنها را به پروتئین های قابل استفاده تبدیل می کند.

یادتان باشد، اینکه در مصرف هر چیزی افراط کنیم، سرانجام به بدن آسیب می رساند، حتی آمینو اسید ها!!

بحث های زیادی در مورد مصرف بیش از حد آمینو اسید ها وجود دارد، عده ای معتقدند مصرف آنها برای بدن ضرری ندارد در حالی که عده دیگری از متخصصین ادعا می کنند آنها باعث تصلب شریان می شوند!!

اینها آمینو اسید هستند

آمینو اسیدها tamrino.ir

در کل 20 آمینو اسید وجود دارد که سازنده پروتئین ها هستند. وقتی شما پروتئین مصرف می کنید، پروتئین به واحدهای کوچکی تبدیل می شود.

12 آمینو اسید در بدن شما می توانند از سایر آمینو اسید ها ساخته شوند. این 12 آمینو اسید را آمینو اسید های غیر ضروری می گویند. 8 آمینو اسید باقی مانده را آمینو اسید های ضروری می نامند. این ها همان آمینو اسید هایی هستند که شما مجبورید آن ها را مصرف کنید.

آمینو اسید های شاخه دار

این آمینو اسید ها شامل 3 تا از آمینو اسید های ضروری هستند. ( والین، لوسین و ایزولوسین) این آمینو اسید ها یک سوم پروتئین های عضلات را تامین می کنند و جایگزین مناسبی برای 2 آمینو اسید ضروری دیگر هستند. (گلوتامین و آلانین)

آمینو اسید های شاخه دار در طول یک جلسه تمرینی هوازی در مقادیر بالا در بدن آزاد می شوند. آنها در زمانی که بدن خالی از گلیکوژن است می توانند بعنوان منبع انرژی به مصرف برسند.

در نگاه کلی، وقتی ما یک وعده غذایی را مصرف می کنیم توجه خیلی کمی به تعادل آمینو اسید ها می کنیم. ما به این توجه نمی کنیم که محتوای آمینو اسید هر ماده غذایی چگونه با سایر ریز مغذی ها واکنش نشان می دهد! چگونه هضم و جذب و فراهمی زیستی خواهند شد.

 فراهمی زیستی چیست؟

فراهمی زیستی در علوم تغذیه به این معنا است که چه درصدی از مواد مغذی که مصرف می کنیم وارد جریان خون می شود. عوامل زیادی در این که چه مقدار آمینو اسید وارد خون شود، موثر هستند.

یک از این عوامل این است که: چه مقدار چربی در منبع پروتئینی که مصرف می کنیم، وجود دارد. پختن هم می تواند برروی آمینو اسید ها تاثیر بگذارد. توصیه این است که منابع پروتئینی هر چقدر ممکن است کمتر پخته شوند.

موقعی که تمرینات قدرتی می کنید این اتفاق رخ می دهد

بدون اینکه بخواهم فنی صحبت کنم، تمرینات قدرتی، سنتز پروتئین و کاهش پروتئین در عضلات را تحریک می کند.

این حرف به چه معنی است؟

عضلات شما بعد از تمرین با تغذیه درست رشد خواهند کرد.

آیا کاهش چربی هدف شماست؟

هر موقع چربی سوزی هدف ماست، غالباً کاهش کالری راه علاج است. اینجاست که آمینو اسید ها می توانند نقش حیاتی را بازی بکنند.

مصرف آمینو اسید ها می تواند باعث تبدیل چربی به انرژی و افزایش سوخت و ساز بشود!

وقتی کالری مصرفی خود را پایین می آورید. مکمل های حاوی آمینو اسید ها مثل BCAA و گلوتامین می توانند به ما کمک کنند در عین حالی که مقدار غذای مصرفی خود را پایین آورده ایم همچنان از سلامتی ما دفاع کنند!

شکست عضلات ممکن اتفاق بیافتد

کاهش عضلات tamrino.ir

بدن ما توانایی از بین بردن عضلات و تبدیل آنها به انرژی را دارد. این اتفاق مخصوصاً در طول تمرینات قدرتی بسیار اتفاق می افتد.

مصرف مکمل هایی مثل BCAA می تواند بدن را از مصرف عضلات به عنوان منبع انرژی باز دارد!

تحقیقات زیادی نشان داده اند که مصرف 4 گرم BCAA قبل و بعد از تمرین می تواند جلوی تخریب عضلات توسط بدن را تا حدود زیادی بگیرد.

مصرف مکمل را در نظر بگیرید

اره ای دمبل بدن ساز مکمل tamrino.ir

محبوبیت مکمل آمینو اسید رو به افزایش است. یکی از مزایای این مکمل ها این است که مصرف آنها مانند سایر مواد غذایی نیازمند هضم نیست! و به همین دلیل آنها به سرعت در جریان خون جذب می شوند.

وقتی این مکمل ها جذب شدند کبد می تواند روی آنها کار کند! کبد در هر لحظه کار های زیادی را انجام می دهد. به همین دلیل است که اشاره کردم مصرف 3-4 گرم آمینو اسید مقدار مطمئنی است!

از طرفی آمینو اسیدی به نام آلانین کمک می کند تا مواد سمی که در طول تمرین در بدن منتشر شده اند، جمع آوری شوند. نکته مهم اینجاست که این آمینو اسید در بدن بطور طبیعی تولید می شود. اگر شما بدن سالمی دارید و اغلب تمرین می کنید و تغذیه مناسبی را نیز دارید، شما نیازی به مکمل هایی که حاوی آلانین هستند، ندارید!!

آیا برای شما مناسب هستند؟

قبل از اینکه دست به جیب شوید و اقدام به خرید مکمل های حاوی آمینو اسید بکنید، نیاز است که به رژیم غذایی روزانه خود نگاه دقیق تری بیندازید. در رژیم غذایی خود تنوع را از دست ندهید. انواع میوه ها و سبزی جات و مواد غذایی طبیعی را مصرف کنید.

در طول روز به بدن خود مرتب آب رسانی کنید. مصرف آمینو اسید ها بستگی زیادی به شدت تمرین های شما و اهداف شما دارد.

مخلص کلام

می خواهید سالم تر باشید؟!

خیلی ساده به یک سبک زندگی سالم بچسبید: تمرین کافی، تغذیه مناسب!

اگر شما یک زندگی پر تحرک و رژیم غذایی سالم داشته باشید، بدن شما بطور طبیعی آمینو اسید ها را تولید می کند. اما اگر اهداف اختصاصی برای خود دارید، استفاده از مکمل های حاوی آمینو اسید می تواند کمک بزرگی به شما باشد.

آیا شما آمینو اسید مصرف می کنید؟ مزایا و معایب آن از نظر شما چیست؟

فردا در مورد افزایش طبیعی تستوستورن صحبت می کنم…

علی رضا ناصری

Blogger for tamrino.ir Remember: Facts don't care about your feelings & There are no stupid question, just stupid people

نوشته های مشابه

‫15 دیدگاه ها

 1. سلام ممنون از سایت خوبتوناول اینکه چرا مشاوراتون همیشه افلاینن :/دو تا سوال از خدمتتون دارم:یکی اینکه بنده گودی کمر دارم و این موضوع رو با مربی هم مطرح کردم، ولی احساس میکنم بدتر شده! با اینکه حرکات شکم و فیله کمر رو توی باشگاه میزنم. شما چه پیشنهادی برای من دارید و اگر سایت معتبری هم مسشناسید که بتونم ازش استفاده کنم ممنون میشم راهنماییم کنید.سوال دوم: بنده بدلیل نداشتن پول یا بقولی وضع مالی نامناسب، نمیتونم مکمل بخرم و بخورم :/ معمولاً سیب زمینی و تخم مرغ و مرغ و خرما خلاصه از اینجور خوراکی های ساده میخورم. اگه بخام یه مکمل خوب و ارزون بگیرم شما چه پیشنهادی دارید؟ نظر خودم ال گلوتامینِ . چون هم قیمتش مناسبِ و مکمل خوبیه.البته BCAA هم یه بار خوردم خیلی راضی بودم.ممنون میشم راهنماییم کنید

 2. با عرض سلام وخسته نباشید یکی از بهترین سایت ها در زمینه بدنسازی به صورت علمی به تحیلی بدنسازی ومساءل مربوط به اون می پردازه همین جاست که واقعا جایه تشکر داره از شما وزحمت های شما که بهترنید.می خواستم در باره تفاوت مکمل بی سی ای ای بدونم و آمینو 2222 که مطالب زیادی راجبش پیدا نکردم..اگه امکامش هست به صورت مختصر توضیحی بدید راجبش ممنون میشم..

 3. سلام
  میخاستم بدونم مصرف مکمل bcaa تاثیری بر میزان اسید اورریک خون میزاره؟ چند ماهه پیش حمله اسید اوریکی داشتم( پا درد معروف به درد نقرص) نمیدونم ک مصرف مکمل تا چه حدی تاثیر گذاره روی این موضوع!

 4. سلام
  و خداقوت بابت سایت خوبتون
  سوال من اینکه من 2 ماه تمرین میکنم و کمی هم چربی تو قسمت پهلو و شکم دارم میخاستم بدونم ک برای تهیه مکمل whey با امینو و کراتین بگیرم یا در حالت دوم bcaa با امینو و کلوتامین؟ واقعا گیج شدم نمیدونم کدومو با کدوم بگیرم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا