بدنساز تازه کارنکات تمرینی

5 تا از بدترین اشتباهات برای درست کردن یک شکم شش تکه عالی

من تا حالا در باشگاه به کسی بر نخورده ام که یکی از اهدافش درست کردن شکم شش تکه نباشد. برای بعضی ها این به معنی از دست دادن چربی شکم و بدست آوردن یک شکم صاف است و برای عده ای دیگر قدرتمند کردن بخش میانی بدن است.

درست کردن یک شکم شش تکه نیازمند دانش هسته ای نیست! اما به هر حال اشتباهاتی وجود دارد که همه ما مرتکب آن می شویم. هر چقدر هم که شما در باشگاه خوب کار کنید، عضلات شکم شما خود را نشان نخواهند داد مگر اینکه چربی بدن خود را به زیر 9% برسانید. که این به معنی توجه بیشتر به رژیم غذایی است.

 

 

اما اینجا ما در مورد اقداماتی که در باشگاه باید انجام ندهید، صحبت خواهیم کرد:

۱. تمرینات کم فشار

کرانچ tamrino.ir

شکم هم مانند سایر عضلات شما هستند، پس چرا آنها را مثل هم تمرین نمی دهید؟

اینکه ست های پر تکرار از کرانچ را انجام بدهیم، همان قدر در ایجاد یک شکم شش تکه کمک می کند که اگر با انجام تکرار های زیاد از شنا، به سینه های آرنولد برسیم. از اینکه از تمرینات با وزنه برای شکم استفاده کنید، پرهیز نکنید!

بیشتر از 12-15 تکرار را انجام ندهید، البته اگر می خواهید شکم شش تکه بسازید؟!

۲. تمرین بدون شدت

شکم خلبانی tamrino.ir

خیلی از دوستان تصور می کنند تنها کاری که برای بدست آوردن شکم شش تکه باید بکنند، این است که در آخر تمرینات شان چند تا ست کرانچ و دراز و نشست بروند، همین و بس!!

اما همان طور که قبلاً تاکید کردم، شکم هم مثل سایر عضلات یک عضله است، و باید آنها را با همان شدتی که باقی بدنتان را فشار می دهید، بر شکم هم باید فشار بیاورید. نترسید بگذارید کمی دل درد بگیرید!!

۳. تکرار های کم یا خیلی کوتاه

کرانچ از بغل tamrino.ir

اگر فقط یک عضله باشد که باید آن را خیلی آهسته تمرین داد، آن عضله، عضلات شکمی است. در انجام هر حرکت سعی کنید تمام دامنه حرکتی را رعایت کنید و انجام دهید. تکرار های سریع نتیجه ای به جز صدمات فیزیکی برای شما نخواهد داشت.

۴. حرکت های غلط

شکم شش تیکه tamrino.ir

درست همانند عضلات شانه یا سینه که با استفاده از حرکات گوناگون و متنوع سعی در این داریم که عضله را تحت فشار قرار دهیم برای عضلات شکم هم باید از تنوع حرکتی بهره ببریم. یک نکته مهم در طراحی برنامه تمرینی برای عضلات شکم این است که سعی کنید تاکید بیشتری را روی قسمت پایینی شکم داشته باشید.

البته حرکت پیچشی نیز برای فشار آوردن روی عضلات کناری شکم بسیار مناسب هستند.

۵. لنگر کردن پا ها

دراز و نشست tamrino.ir

موقعی که دارید حرکتی مثل دراز و نشت یا خلبانی را می زنید، سعی کنید پا های خود را در جایی قلاب نکنید! وقتی شما پا های خود را در جایی لنگر می کنید فشاری که باید به شکم خود وارد کنید به عضلات باسن شما منتقل می شود و این می تواند منجر به درد های عضلانی در قسمت پشت بشود.

امیدوارم بتوانید به شکم شش تکه تان برسید، اگر شما هم تجاربی مفیدی دارید، ما و دوستان تان را از نظرتان بهره مند سازید.

فردا در مورد خرید پروتئین های ارزان قیمت گیاهی صحبت می کنم…

علی رضا ناصری

Blogger for tamrino.ir Remember: Facts don't care about your feelings & There are no stupid question, just stupid people

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

 1. سلام
  مطلب بسیار عالی بود
  نکته ی مهمی که میخوام بگم اینه که تجربه نشون داده اگر از پک های شکمتون، قسمت های بالا شکم رو تمرین ندید اتفاق خاصی نمیفته!! و به جاش هفتاد درصد وقت و تمرکز تمرینات شکمتون رو روی زیر شکم بگذارید و سی درصد تو حرکات مستقیم پهلو و مسگری زدن
  چون آوردن پک های پایینی بسیار مشکل تر از پک های بالایی هست، ضمن اینکه پک های بالایی خودشون طی زمان با حرکات پرس سینه هم ساخته میشن!
  تمرکز رو روی پایین شکم بگذارید که پک های شکم پایین هم به اندازه ی بالایی ها رشد کنند و عضلات شکمتون v شکل نشه
  با تشکر از سایت خوب تمرینو😃

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا