چربی سوزی

چربی سوزی پایدار در ۱۲ مرحله

وقتی به چربی سوزی می رسیم عده ای زیادی از اطلاعات غلطی استفاده می کنند که هیچ سودی برای شان ندارد. شما می دانید که چه هیکلی می خواهید داشته باشید اما همه چیز را اشتباه انجام می دهید. نتیجه نهایی چیزی جزء سرخوردگی، افسردگی و آسیب به سوخت و ساز تان نیست.

به نظر من چربی سوزی مثل معادله ریاضی است. جواب این معادله ریاضی این است که بعد از چربی سوزی هیکل مان چطوری به نظر خواهد آمد؟! اما متغیر های لازم برای حل این معادله، شامل مراحل و عاداتی است که برای چربی سوزی باید طی کنیم.

نکته مهم:

وقتی خوندن این مطلب رو تموم کردید، این مطلب خیلی مهم را هم بخونید:

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

چطور در فاز چربی سوزی تمرین کنیم

چربی سوزی بدن ساز tamrino.ir

در این مطلب می خواهم در مورد قسمتی از این چربی سوزی صحبت کنم که مربوط به شخص شماست. مسئله در عین پیچیدگی خیلی ساده است، روشی که برای دوست شما کار می کند ممکن است برای شما کار نکند.

من شما را تشویق می کنم که در این آشفته بازار راه خود را پیدا کنید و سعی کنید رفته رفته عادات جدید را برای خود برگزینید.

به خودتان حداقل 6 ماه وقت بدهید تا به اهداف تان برسید. به جای اینکه ناامید بشوید و شروع کنید به گرفتن رژیم های عجیب و غریب آرام آرام عادت های جدیدی را انتخاب کنید و متوجه این قضیه باشید که اگر بتوانید این عادات را حفظ کنید شما می توانید از روند چربی سوزی و سالم تر شدن بدن تان، لذت ببرید.

۱. از کربوهیدرات های فراوری شده خودداری کنید

اشتها شیرینی شکر tamrino.ir

کربوهیدرات های فراوری شده شامل نان، پاستا، کلوچه، شکر، آب میوه های صنعتی، غلات صبحانه، شکلات های انرژی زا هستند.

کربوهیدرات های فراوری شده قند خون شما را به سرعت بالا می برند و انسولین زیادی را آزاد می کنند.

وقتی مصرف کربوهیدرات های فراوری شده را پایین می آوریم بدن می تواند چربی های ذخیره شده را به عنوان منبع سوخت بسوزاند.

قند خون برروی اشتهای شما هم اثر می گذارد، اگر قند خون متعادلی داشته باشید خیلی ساده کمتر هم غذا می خورید!

۲. پروتئین بیشتری بخورید

پروتئین tamrino.ir

پروتئین یکی از موادی است که باعث بوجود آمدن احساس سیری می شود و شما برای مدتی طولانی از غذا خوردن اضافی برحذر می دارد.

پروتئین یک اثر دیگر نیز دارد و آن این است که باعث ایجاد اثر حرارتی در بدن می شود که خود اثر بسیار زیادی در چربی سوزی دارد.

۳. روزانه حداقل 8 ساعت بخوابید

زمان خواب از آن وقت هایی است که بدن شروع به ساخت عضله می کند و یک خواب راحت باعث ایجاد ریکاوری مناسب در بدن می شود. خواب ناکافی باعث افزایش اشتها برای خوردن کربوهیدرات ها و شکر می شود.

عدم خواب کافی باعث می  شود سطح قند خون شما از تعادل خارج شود که همان طور که قبلاً گفتم در روند چربی سوزی شما اختلال ایجاد می کند

۴. یخچال را تمیز کنید

مواد غذایی که در روند چربی سوزی شما اختلال ایجاد می کنند را شناسایی کنید و از شرشان خلاص شوید. دور از جان شما یک معتاد که می خواهد ترک کند، مواد مخدر را از اطراف خود حذف می کند!

این غذا ها را که از یخچال تان جمع آوری کردید به یک بی خانمان هدیه دهید!

با حذف این مواد غذایی حالا شما می توانید عادات غذایی جدیدی برای خود پیدا کنید.

۵. از اینکه چقدر می خورید آگاه باشید

یک رژیم کم کربوهیدرات برای رام کردن گشنگی خیلی بدرد بخور است. اما کالری  های که شما به بدن  وارد می کنید باید محاسبه شوند. توصیه من به شما حفظ تعادل است.

همین طور که جلو می رویم و شما به بدن مورد علاقه تان نزدیک تر می شوید، آن چیزی که در گذشته برای شما کار می کرده ممکن است دیگر برای شما کار نکند!

همیشه بیاد داشته باشید اگر روند چربی سوزی شما متوقف شده است، یک جای کار می لنگد و باید چیزی را عوض کنید.

۶. سنگین کار کنید ( حداقل 3-4 بار در هفته)

ددلیفت tamrino.ir

همیشه این را گفته ام: عضله بیشتر نتیجه ای جز چربی سوزی بیشتر ندارد.

این که وزنه های سنگین در باشگاه جا به جا کنید باعث می شود سطح حساسیت انسولین در خون شما بالاتر برود و این به آن معنی است که بدن تان می تواند از کربوهیدرات هایی که مصرف می کنید به نحو احسن استفاده کند و کربوهیدرات های کمتری به چربی تبدیل می شود. در باشگاه اگر می خواهید سنگین کار کنید آن را به 3 تا 5 ست تبدیل کنید.

از حرکاتی استفاده کنید که تمام بدن را درگیر می کند مثل: اسکوات، ددلیفت، پرس سینه، لانگ. البته از ایمنی غافل نشوید، شما نمی توانید خود را مجروح کنید و انتظار داشته باشید تمرین هم بکنید!

۷. مدیریت استرس

خطرناک استرس ترس بچه طناب tamrino.ir

بعد از سالیان سال بدن ما برای مقابله با استرس تکامل پیدا کرده است. منظورم این است که به چندین هزار سال پیش فکر کنید که اجداد مان برای حفظ جان شان باید از دست دایناسور ها (شما بخوانید گودزیلا) فرار می کردند! در مقایسه با اجداد مان استرس های ما مثل پرداخت قبض آب و دیر رسیدن به سر کار هیچ است.

استرس حس گشنگی را افزایش می دهد و از همه بدتر بدن نیازمند شکر می شود. سعی کنید هر روز مدت زمان کوتاهی مثل 5 دقیقه به خودتان وقت بدهید تا استرس خود را مدیریت کنید.

کارهایی مثل مدیتیشن، قدم زدن در یک پارک خلوت و طبیعت، خواندن یک کتاب آرامش بخش خیلی می تواند به شما کمک کند. این ها را تبدیل به یک عادت روزانه کنید.

۸. از چربی های خوب استفاده کنید

چربی غذا روغن چربی tamrino.ir

در گذشته هرکس می خواست چاقی خود را گردن یک نفر بیندازد دیواری کوتاه تر از چربی پیدا نمی کرد.

با مصرف چربی های سالم و عدم مصرف کربوهیدرات های فراوری شده ما به بدن این اجازه را می دهیم که چربی را به عنوان یک منبع سوخت بسوزاند. از طرف دیگر چربی تخلیه معده ما را کند می کند که خود باعث می شود کمتر هله و هوله بخوریم.

۹. صبور باشید

کربوهیدرات گشنه گرسنگی خنده دار جالبtamrino.ir

همان طور که خوردن یک وعده سالم ماده غذایی شما را سالم نمی کند یک وعده غذایی بد هم شما را چاق نمی کند! چربی سوزی و رسیدن به یک هیکل ایده آل نیازمند صبر و مداومت است.

این سبک زندگی که شما انتخاب کرده اید چیزی است که باید به آن افتخار کنید. عادت هایی که کسب کرده اید و اینکه از کجا به اینجا رسیده اید، باید مایه افتخار شما به عنوان یک بدنساز باشد.

۱۰. 1-2 بار در هفته با سرعت بدوید

تند دویدن tamrino.ir

با سرعت دویدن یک عمل آنابولیک است به این معنی که باعث ایجاد عضله و قدرت در شما می شود. با سرعت دویدن باعث می شود حتی بعد از اینکه تمرین را قطع کردید هم چربی بسوزانید.

۱۱. اهدافی برای خود مشخص کنید

هدف تردمیل خسته tamrino.ir

برای خود یک هدف کوتاه مدت 1 ماهه در نظر بگیرید. اهداف خود را بنویسید و آن ها را همیشه جلوی چشم خود بگذارید.

تصویری از خود را که دوست ندارید روی یخچال خانه بگذارید (البته با مادر یا  همسر گرامی هماهنگی کنید!) تا همیشه بیاد داشته باشید که می خواهید چه چیزی نباشید! به دوستان تان در مورد اهداف تان بگویید. اینکه اطرافیان تان بدانند چه هدفی دارید خود یک عامل انگیزه بخش برای شماست.

۱۲. عادت ها را تبدیل به بخشی از زندگی خود بکنید

قدرت اراده یک منبع محدود است! هر چقدر شما بیشتر از آن استفاده بکنید دفعات بعدی کمتر از آن خواهید داشت. بدون داشتن عادت هایی که ما به طور روزمره از آن ها استفاده کنیم، این قدرت اراده است که برای تصمیم گیری های روزانه باید استفاده شود. که رفته رفته شما را از داشتن قدرت اراده باز می دارد.

لازمه رسیدن به یک موفقیت دائمی داشتن عادت های خوب است و بس! و از طرفی زندگی هم برای شما آسان تر می شود.

فردا در مورد روش هایی صحبت خواهم کرد سطح تستوسترون بدن را بالا ببرید…

علی رضا ناصری

Blogger for tamrino.ir Remember: Facts don't care about your feelings & There are no stupid question, just stupid people

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا