بدنساز تازه کارچربی سوزیعضله سازینکات مهم حفظ سلامتی

سوال 6 میلیون دلاری: کربوهیدرات ها دوست هستند یا دشمن

کربوهیدرات ها هم می توانند دوست باشند، هم دشمن، کاملاً بستگی به این دارد که چگونه از آن ها استفاده کنید. اینجا 5 تا از مزایای کربوهیدرات ها را برای شما دوستانی که در باشگاه عرق می ریزید را بیان خواهم کرد.

گوش من و شما پر است از صحبت هایی که در رختکن باشگاه ها به ما می گویند، مصرف کربوهیدرات ها منجر به چاقی، دیابت و در نهایت مرگ می شوند.

کربوهیدرات می توانند انرژی لازم برای تمرینات سخت شما در باشگاه را فراهم کنند.

کلید موفقیت در شناختن نوع کربوهیدرات ها و زمان درست مصرف آن هاست. اینجا 5 دلیل را ذکر می کنم که دیگر از کربوهیدرات ها نترسید!

۱. کربوهیدرات ها سوخت بدن هستند

همه ما می دانیم تمرینات سخت منجر به افزایش قدرت و وزن شما می شوند اما اگر می خواهید به اینگونه تمرینات بپردازید باید جور هندوستان هم بکشید!

بله درست حدس زدید: باید کربوهیدرات مصرف کنید. کربوهیدرات ها بخش اعظم انرژی شما را تامین خواهند کرد. اگر کربوهیدرات مصرف نکنید، بدون تعارف بگویم زندگی برای تان تبدیل به جهنم می شود!

سوخت رسانی tamrino.ir

من به شما پیشنهاد می کنم یک مکمل پروتئین همراه با کربوهیدرات را قبل و بعد از باشگاه یا حتی در حین تمرین مصرف کنید. راه دیگر استفاده از وعده های کوچک کربوهیدرات مثل سیب زمینی شیرین قبل از تمرین است.

۲. کربوهیدرات ها پروتئین ها را به سمت عضلات هدایت می کنند

یک نکته خیلی مهم که باید مطلع باشید این است که پروتئین در بدن می تواند تبدیل به گلوکز شود. دقت کنید، گفتم می تواند تبدیل شود، یک چیز قطعی نیست!

در واقع آخرین چیزی که یک بدنساز می خواهد این است که پروتئین عزیز و گران بها تبدیل به گلوکز شود! تنها دلیلی که این تراژدی رخ می دهد، نبود کربوهیدرات در بدن است.

مطمئناً شما وزن از دست می دهید اما بیشتر آن از حجم عضلات شما خواهد بود.

نکته: در صورتی می توانید رژیم کم کربوهیدرات را بگیرید که حجم عضلات قابل توجه ای داشته باشید.

خوب برای جلوگیری از این اتفاق ناگوار، باید هر روز به اندازه کافی کربوهیدرات مصرف کنید.

وقتی می خواهید حجم عضلات خود را حفظ کنید یا اینکه حجم آنها را افزایش بدهید، بهتر است به ازای هر کیلو وزن بدن 4 گرم کربوهیدرات مصرف کنید و زمانی که قصد دارید چربی سوزی انجام بدهید به ازای هر کیلو وزن بدن 2 گرم کربوهیدرات مصرف کنید.

۳. سبزی جات مواد مغذی مورد نیاز بدن را فراهم می کنند

من یک توصیه به شما می کنم: اگر کسی به شما گفت تمام کربوهیدرات های خود را قطع کنید به اضافه سبزی جات، اصولاً به حرفهایش شک کنید!

سبزی جات tamrino.ir

نوع ویتامین هایی که داخل سبزی جات وجود دارد، به بدن تان کمک می کند تا با استرسی که بدن تان بعد از باشگاه رفتن پیدا کرده، درگیر شود و در ریکاوری بدن اثر فوق العاده ای دارند.

۴. کربوهیدرات ها فیبرهای لازم برای تناسب اندام و سلامتی شما را فراهم می کنند

کاری به این ندارم چه هدفی برای بدنسازی در نظر دارید، شما به فیبرها نیاز دارید، به مقدار زیادی هم نیاز دارید!

فیبرها معده گرامی شما را پر می کنند و احساس سیری را بین وعده های غذایی ایجاد می کند. از طرفی برای حفظ سلامتی روده های شما نیز اهمیت دارند.

البته شما می توانید مکمل های حاوی فیبر را مصرف کنید، اما اگر از منابع طبیعی آن ها را تامین کنید بهتر است. از طرفی وقتی منابع ارزان قیمت آن فراهم است، عاقلانه تر است به مکمل های حاوی فیبر پول ندهید!

همان طور که می دانید منابع فیبرها هم در سبزی جات، میوه ها، حبوبات، دانه های غلات وجود دارد.

۵. کربوهیدرات ها زمان ریکاوری را کاهش می دهند

خوب شما قبل از تمرین کربوهیدرات را مصرف کرده اید، رفته اید باشگاه، ولی حالا مثل خودم بعد از باشگاه بدن تان بی حال است و نیازمند سوخت گیری است.

سیب زمینی شیرین tamrino.ir

این زمانی است که کربوهیدرات ها بیشتر می توانند به شما کمک کنند. بعد از تمرین کربوهیدراتی که شما می خورید باعث می شود در بدن انسولین ترشح شود، اما بعد از تمرین انسولین برخلاف دیگر زمان ها، باعث می شود پروتئین به عضلات تان وارد شود. گاهاً هر چند شاید خنده دار به نظر بیاید اما بدنسازان حرفه ای درست بعد از تمرین شکر مصرف می کنند!

البته شما نیاز نیست این کار را بکنید، اما باید ذخایر گلیکوژن خود را که در طول تمرین خالی کرده اید، پر کنید. البته اگر دوست داشته باشید فردا هم در باشگاه به تمرین بپردازید!

خوب انگار سوال چندان سختی هم نبود، شما چه مشکلاتی با کربوهیدرات ها دارید؟

فردا در مورد بدنسازان بازیگر صحبت می کنم…

علی رضا ناصری

Blogger for tamrino.ir Remember: Facts don't care about your feelings & There are no stupid question, just stupid people

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. میشه در مورد رژیم غذایی برای کسانی که تازه وارد مسیر بدنسازی شدن صحبت کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا