جالب

چگونه دکتر فوق تخصص ریه خوب در ایران را پیدا کنیم؟

بر اساس گزارش‌ها، بیماری‌های تنفسی، مانند: آسم و بیماری انسدادی مزمن ریه (COPD)، در حال حاضر تعداد زیادی از ایرانیان مقیم شهرهای بزرگ را تحت تاثیر قرار داده‌اند.

تنگی نفس، سرفه یا سرماخوردگی گاه به گاه می‌توانند باعث ناراحتی شوند اما معمولاً جدی نیستند. با این حال، زمانی که علائم تمایل به عود دارند، از بین نمی‌روند یا باعث ناراحتی نمی‌شوند، وقت آن است که به بهترین دکتر متخصص و فوق تخصص ریه ایران مراجعه کنید.

اگر علائم مرتبط با تنفس دارید یا به تازگی بیماری ریوی شما تشخیص داده شده است، پیدا کردن یک متخصص ریه با تجربه و قابل اعتماد احتمالاً در صدر لیست شما قرار دارد. با این حال، حتی با وجود بسیاری از پزشکان بزرگ، هر متخصص ریه برای شما مناسب نخواهد بود.

هدف ما در این مقاله این است که به شما اطمینان بیشتری در تصمیم‌گیری‌های سلامتی بدهیم، به ویژه هنگامی که در مورد پزشک مناسب تصمیم‌گیری می‌کنید. به همین دلیل در طول این مقاله قصد داریم به شما متخصص ریه را بیشتر و بهتر معرفی کنیم.

متخصص ریه شما احتمالاً برای مدتی بخشی از زندگی شما خواهد بود، بنابراین ارتباط با پزشکی که می‌توانید به آن اعتماد کنید حیاتی است. هم‌چنین در طول این مقاله، در رابطه با پیدا کردن دکتر ریه شیراز صحبت خواهیم کرد.

اما ابتدا اجازه دهید ببینیم متخصص ریه کیست و چه کارهایی از او ساخته است؟

دکتر متخصص ریه کیست؟

متخصصان ریه، دکتر بیماری‌هایی هستند که بر سیستم تنفسی تأثیر می‌گذارند. سیستم تنفسی از اندام‌ها و بافت‌هایی تشکیل شده است که به شما کمک می‌کنند تنفس کنید و شامل: حفره بینی، حلق (گلو)، حنجره (جعبه صدا)، نای، برونش‌ها، برونشیل‌ها، ریه‌ها، رگ‌های خونی متصل کننده این‌ها و ماهیچه‌هایی که باعث کار ریه‌ها می‌شوند، است.

متخصصان ریه در تشخیص و درمان بیماری‌های تنفسی تخصص دارند، این بیماری‌ها گروهی از اختلالات هستند که با شرایطی مانند: افزایش تعداد تنفس، تنفس سخت، تغییر رنگ پوست و ناخن، گشاد شدن بینی، جمع شدن قفسه سینه، خس‌خس سینه، فشار خون پایین، سرفه و ضربان قلب سریع مشخص می‌شوند.

متخصصان ریه به طور کلی بیماری‌های تنفسی را با داروها و توانبخشی ریوی درمان می‌کنند. در صورت نیاز به جراحی، ممکن است شما را به متخصصان دیگری مانند جراح قفسه سینه نیز ارجاع دهند. هم‌چنین تخصص ریه خود، می‌تواند به زیر تخصص‌های دیگری هم تقسیم شود. برخی از این زیرتخصص‌ها به شرح زیر هستند:

فوق تخصص ریه مداخله‌ای

یک متخصص ریه مداخله‌ای از تکنیک‌های پیشرفته و کم تهاجمی برای تشخیص و درمان بیماران مبتلا به بیماری خوش‌خیم و بدخیم (سرطانی) ریه استفاده می‌کند. متخصص ریه مداخله‌ای می تواند روش‌هایی نظیر برونکوسکوپی سفت و انعطاف‌پذیر، استنت گذاری راه هوایی، انعقاد پلاسمای آرگون (APC)، اتساع با بالون، ترموپلاستی برونش (BT)، کرایوسرجری و فتودینامیک درمانی (PDT) را انجام دهد.

متخصص ریه اطفال

متخصص ریه اطفال متخصص بیماری‌های تنفسی در کودکان است. متخصصان ریه اطفال اغلب کودکانی را با طیف وسیعی از مشکلات تنفسی مانند: آسم، فیبروز کیستیک (CF)، آپنه خواب، نوزادان نارس مبتلا به بیماری مزمن ریوی، و کودکان مبتلا به اختلالات نادر، مانند بخشی از سیستم تنفسی که به طور غیرطبیعی رشد کرده است، درمان می‌کنند.

رشته‌های فرعی اضافی در ریه شامل فیبروز کیستیک (CF)، اختلالات خواب، بیماری بینابینی ریه (ILD)، فشار خون ریوی، و بیماری‌های انسدادی ریه، مانند آمفیزم و بیماری انسدادی مزمن ریه (COPD) است.

بهترین دکتر ریه ایران چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

متخصص ریه خوب، فردی است که بر همه مشکلات ریه آگاه است و می‌تواند آن‌ها را درمان کند. برخی از بیماری‌هایی که بهترین متخصص ریه ایران می‌تواند درمان کند به شرح زیر هستند:

 • سندرم تنفسی حاد (ARDS)
 • آسم
 • برونشکتازی
 • برونشیت
 • بیماری انسدادی مزمن ریه (COPD)
 • فیبروز کیستیک (CF)
 • بیماری التهابی ریه حساس
 • کووید طولانی
 • سرطان ریه
 • بیماری بینابینی ریه
 • ذات الریه
 • سل ریوی
 • فیبروز ریوی
 • فشار خون ریوی
 • بیماری روماتوئید ریه
 • سارکوئیدوز
 • آپنه خواب
 • سیلیکوزیس

روند درمان بیماری، پروسه‌ پیچیده‌ای است که وابستگی زیادی به تشخیص و تکنیک‌های درمان دارد. بنابراین، اینکه متخصص برای درمان، آگاه بودن متخصص به بیماری‌های ریه کافی نخواهد بود.

یک متخصص ریه خوب باید بتواند بر بروزترین تکنیک‌های تشخیصی مسلط باشد و بهترین و کم‌خطرترین شیوه درمان را به بیمار توصیه کند. بنابراین بهترین متخصص ریه ایران باید در زمینه‌های اطلاعات، تجربه و مهارت، همه فن حریف باشد.

پیدا کردن بهترین دکترهای متخصص ریه ایران

پیدا کردن یک متخصص ریه که مناسب باشد می‌تواند یک فرآیند گیج کننده و پیچیده باشد. با این حال، با ابزارهای مناسب، می‌توانید متخصصی را پیدا کنید که با آن احساس راحتی کنید و مراقبتی را که می‌خواهید و شایسته آن هستید دریافت کنید. برای مثال، می‌توانید از ابزار ارجاع دادن برای پیدا کردن متخصص ریه مورد نظر خود استفاده کنید.

ارجاع دادن

به طور معمول، پزشک عمومی شما را به یک متخصص ریه ارجاع می‌دهد اما این بدان معنا نیست که شما حتماً باید طبق آن ارجاع، به یک متخصص خاص مراجعه نمایید. در اغلب اوقات شما، پزشکی را که به او ارجاع داده شده‌اید نمی‌شناسید و نمی‌دانید که در کار خود به چه اندازه تبحر دارد.

دوستان و اعضای خانواده شما نیز ممکن است با نیت خوب شما را به یک متخصص ریه خوب معرفی کنند. با این حال مراقب باشید، عزیزان شما ممکن است ندانند کدام متخصص ریه در شرایط خاص شما تخصص دارد. در ادامه این بخش به این موضوع خواهیم پرداخت که چرا این مهم است.

هم‌چنین شما باید مراقب بررسی‌های آنلاین پزشک نیز باشید. در حالی که آن‌ها ممکن است به شما در ارزیابی مواردی مانند رفتار دوستانه کارکنان و زیبایی مطب کمک کنند اما تصویر کاملی از تخصص یک پزشک به شما ارائه نمی‌دهند.

تمامی ارجاعات گفته شده، راه‌های مناسبی برای پیدا کردن متخصص هستند اما تقریبا هیچ کدام نمی‌توانند به شما نشان دهند که آیا یک متخصص ریه خوب است یا خیر. برای فهمیدن این موضوع، شما باید تحقیقات گسترده‌ای انجام دهید.

برای شروع می‌توانید با بررسی مدرک متخصص ریه خود شروع کنید.

شما باید بفهمید که متخصص‌تان از چه دانشگاهی فارغ التحصیل شده است و در چه بخشی از ریه تخصص بیشتری دارد.

مورد دیگری که باید بررسی کنید، این است که دکتر شما چقدر تجربه دارد. شما می‌توانید این اطلاعات را از بیمارستانی که پزشک در آن فعالیت می‌کند یا اینترنت دریافت کنید.

چگونه از بهترین دکترهای ریه ایران اینترنتی نوبت بگیریم؟

راه‌های متعددی برای نوبت گرفتن از یک دکتر وجود دارد اما بهترین شیوه دریافت نوبت اینترنتی از بهترین دکترهای متخصص شیراز است. چرا که با استفاده از این روش شما هم در هزینه و هم در وقت صرفه‌جویی می‌کنید.

امروزه بیشتر متخصصان در همه رشته‌ها، در پلتفرم‌های آنلاینی نظیر دکترتو فعال هستند و هر یک پروفایل مختص به خود را دارند.

برای دریافت نوبت کافی است که شما به پلتفرم مورد نظر بروید و نام دکتر خود را جستجو کنید. سپس در بخش پروفایل بررسی نمایید که پزشک شما برای چه روزهایی نوبت خالی دارد و اولین نوبت مناسب خود را رزرو کنید.

قابلیت رزرو آنلاین باعث شده است که بیماران از شهرهای مختلف با متخصصان مورد نظر خود به سادگی ارتباط برقرار کنند و دیگر در فرآیندی به نام انتظار برای دریافت نوبت قرار نگیرند.

اگر در رابطه با دریافت آنلاین سردرگم هستید و متوجه نشدید که دقیقاً چگونه باید این کار را انجام دهید، می‌توانید با پشتیبانی آنلاین پلتفرم‌های رزرو نوبت آنلاین پزشک، مشاوره نمایید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا