جالب

بدنسازهای آزار دهنده

هر کسی که باشگاه می‌رود همین‌ که در باشگاه حضور دارد، قابل احترام است اما در چند سال اخیر، نسلی وارد باشگاه شده‌اند که راستش را بخواهید، گاهی اوقات سر و کله زدن با آن‌ها دیوانه کننده است!

اکثریت ما که به باشگاه می‌رویم، بالغ هستیم اما بیایید واقع‌بین باشیم، گاهی اوقات، ساده‌ترین درس‌هایی را که در کودکی یاد گرفته بودیم، فراموش می‌کنیم. یکی از آن‌ها رعایت حال اطرافیان است.

بر و بچه‌های کراس فیت

احتمالاً آن‌ها را دیده‌اید! جوراب‌های بلند، کتانی‌های ریبوک و اصطلاحاتی که اصلاً سر در نمی‌آورید چه هستند؟!

همین الان در باشگاهی که می‌روم، چند نفر دارند به اجرای این ورزش می‌پردازند و پیش خودشان بدنسازی را ورزش هم حساب نمی‌کنند و موقعی که می‌بینند بچه‌ها وزنه می‌زدند، آن لبخند حاکی از غرور روی لب‌های‌شان قرار دارد!

یک دقیقه دارند روی میز پرس سینه،  ۳۰ تا شنا می‌روند و لحطه‌ای دیگر، جلوی میز دمبل‌ها دارند برپی اجرا می‌کنند! همه این‌ها در حالی است که جلوی کار دیگران با دستگاه‌ها را می‌گیرند.

اشتباه نکنید، با کراس فیت مخالف نیستم اما اگر می‌خواهید کراس فیت کار کنید، بروید باشگاه کراس فیت! آنجا وسایل مورد نیاز شما هم فراهم است.

دونده‌های مزاحم

داخل باشگاه بارها پیش آمده که عده‌ای انگار در دوی سرعت شرکت کرده‌اند، با سرعت از کنارتان رد می‌شوند و حتی به دیگران برخورد می‌کنند.

درست است تمرینات هوازی برای شما خوب است اما تقصیر بقیه چیست که باشگاه فضای لازم برای دویدن ندارد؟

عاشقان تلفن (زامبی تلفنی!)

زامبی تلفنی‌های عزیز! مایلم شما را به بقیه آدم‌ها معرفی کنم!

آدم‌ها!

آدم‌ها آن‌هایی هستند که شما نیستند! تعجب کردید؟!

بقیه آدم‌ها همان‌هایی هستند که می‌خواهند از میز پرس استفاده کنند در حالی که حضرت عالی ۱۵ دقیقه است رویش نشسته‌ای و غرق در آن تلفن بی‌صاحاب هستی!! (اعصاب ندارم!)

حتماً می‌پرسی، پس بین ست‌ها چه کار کنم؟!

چطوره به ست بعدی فکر کنی یا به یار تمرینی خودت کمک کنی یا یک حرکت کششی انجام بدهی یا کمی آب بنوشی.

اگر هم حوصله‌ات سر رفته، خوب برو ست بعدی را اجرا کن!

اگر می‌خواهی آهنگ گوش بدهی، گوشی را داخل جیبت بگذار!

استروئیدبازهای تازه‌کار

کاری به استفاده از استروئید ندارم اما افراد زیادی را دیده‌ام که استروئید استفاده کرده‌اند و برخلاف چیزی که در رسانه‌ها می‌شنوید، کسی دست به خشونت نمی‌زند، حداقل من در باشگاه ندیده‌ام!

اما حرف من با بچه‌هایی است که تا دیروز رژیم تغذیه‌ای آن‌ها شامل: تی‌تاپ و ساندیس بوده اما حالا یکی دو هفته‌ای است استروئید مصرف می‌کنند!

همان‌هایی که به رفقای معمولاً کوچک و نحیف‌شان، مثل یک پادو دستور می‌دهند که “پسر برو اون دمبل سنگین‌ها را بیار” یا اینکه در باشگاه نعره می‌زنند و وزنه‌ها را جابه‌جا می‌کنند، درست مثل صحنه آخر فیلم پدر خوانده که آل پاچینو به خاطر از دست دادن دخترش نعره می‌زد!!

داداش پیاده شو با هم بریم!

سد معبر کنندگان جلوی میز دمبل‌ها

حرکت اره‌ای دمبل یکی از بهترین حرکت‌ها است اما خواهشاً جلوی میز دمبل‌ها این حرکت را انجام ندهید! بقیه هم می‌خواهند به دمبل‌ها دسترسی داشته باشند.

اگر هم‌چنان به این رفتار خودخواهانه خود ادامه دهید، بالاخره ممکن است یکی از بچه‌ها، خدای ناکرده، کاملاً بی‌منظور، یک دمبل را به روی انگشتان پای جناب‌عالی رها کند!!

پس خواهش می‌کنم ناراحت نشوید!!

داداش‌های عزیز

در اینجا و قبلاً خیلی‌ها اشاره کرده‌اند که: بهتر است با یک رفیق پایه باشگاه برویم تا انگیزه لازم برای باشگاه رفتن داشته باشیم.

اما نگفته‌اند: کل رفیق و رفقا و بچه‌های محل، دسته‌جمعی برین زیارت!!! ببخشید باشگاه!

توجه کرده‌اید اگر ۸ نفری بروید سراغ یک دستگاه، حدود ۱ ساعت طول می‌کشد تا شما و داداش‌های عزیز‌تان دستگاه را ترک کنید؟!

از آن گذشته، شما یک جلسه تمرینی مزخرف هم داشته‌اید! چرا که باید بین هر ست، چیزی حدود ۲۲ دقیقه استراحت کنید!!

گاهی این افراد تا ۲ ساعت را در باشگاه به سر می‌برند، بدون اینکه فشار لازم را به خود وارد کنند.

افراد خیره

اینکه داخل باشگاه از یک نفر خوش‌مان بیاید چیزی طبیعی است، افرادی را که دارای بدن‌های فوق‌العاده هستند تحسین می‌کنیم اما اینکه مرتب به دیگران زل بزنیم باعث معذب شدن ورزشکار می‌شود.

 پرحرف

می‌توانید در باشگاه رفیق‌های خوبی پیدا کنید اما این کار را نکنید!!

منظورم آدم‌هایی است که هم‌زمان با اجرای ست‌ها مزاحم ما می‌شوند و در کل، حرفی هم ندارند به جز صحبت کردن در مورد خودشان!

دوست پر حرف ما، رسوم باشگاه رفتن را بلد نیست و اصلاً چیزی از استراحت بین ست‌ها و فضای شخصی نمی‌داند!

فرقی نمی‌کند چقدر مودبانه بخواهید از شرش خلاص شوید، باید بگویم: راه فراری نیست! حتی بدتر اینکه: شما را دنبال می‌کنند و تا اجرای حرکت بعدی هم‌چنان آویزان هستند!

ممکن است متوجه شده باشید که بقیه تا شما را می‌بینند به سمت دیگر باشگاه می‌روند!

می‌دانید چرا؟!

چون تبدیل به آدم پرحرف و وراجی شده‌اید!

اگر نمی‌توانید جلوی زبان‌تان را بگیرید، بگذارید مردم پای‌شان را از باشگاه بیرون بگذارند و بعد مخ دوستان‌تان را تلیت کنید!

لینک آپارات

بدنسازهای باحال

بدنسازان سالخورده

پیر بدنسازی tamrino.ir

منظورم افرادی است که عمر نوح دارند! ولی هنوز زیر حرکت اسکوات می‌روند. این‌ها از نظر من، باحال‌ترین آدم‌های باشگاه هستند.

آرزو کنید اگر روزی پیر شدید، مثل این‌ها باشید!

غول‌های ساکت

این غول‌های دوست داشتنی که کارشون درسته! و هیچ یک از اشتباهات بالا را مرتکب نمی‌شوند.

به باشگاه می‌آیند، سخت کار می‌کنند و بیرون می‌روند. وقتی از آن‌ها سوال می‌پرسید، جواب‌های مفید می‌دهند. (البته، به شما دوست وراج ربطی ندارد!)

افراد چاق

از نظر من، آن‌ها افرادی هستند که به حس خجالت و شرم خودشان فائق آمده‌اند و باشگاه می‌روند که به مشکل‌شان غلبه کنند!

به همین خاطر، شایسته تمام حمایت شما هستند.

بهترین بازوهای تاریخ هالیوود

افراد معلول و آسیب دیده

قدرت اراده یک معلول tamrino.ir

اگر نیاز به انگیزه دارید به تمرین کردن افرادی که با ویلچر کار می‌کنند، نگاهی بیندازید! یا به بدنسازی که دستش آسیب دیده اما باشگاه آمده تا روی پایین تنه خود کار کند. (ساختن یک بدن بیونیک، داستانی تاثیرگذار)

لینک آپارات

شما با کدامیک از این زامبی‌ها داخل باشگاه برخورد کرده‌اید؟

علی رضا ناصری

I'm a fitness nerd & currently I'm blogging for https://tamrino.ir my main passion is creating excellent content for bodybuilding community.

مطالب مشابه

‫۸ دیدگاه‌ها

  1. سلام، اول از همه میخوام تشکر کنم بابت تمام اطلاعات کامل و آموزنده ای که گذاشتین، من خودم ورزشکارم و از بین تمام کسانی که اطلاعات میزارن ، از دانش شما بیشتر استفاده کردم، روی تمام عضلات شناخت دارم به جز یک عضله که سالیان ساله هنوز نتونستم ورزش صحیحشو پیدا کنم، عضاه داخل ران… میشه اطلاعات دقیقی برای این قسمت بزارین؟ من جزو کسانی هستم که اصلن از وزنه استفاده نمیکنم، ورزش هایی برای سفت شدن ( نه حجیم شدن ) اگه بزارین ممنون میشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا