بدنساز تازه کارجالب

حقایق جالب در مورد بدنسازان سرسخت

آدم های سرسخت! مردمی که می دانند چه می خواهند، نقشه می کشند تا چیزی را که می خواهند بدست آورند و همیشه نقشه های خود را دنبال می کنند. آنهایی که هرگز انگیزه خود را از دست نمی دهند و همیشه در باشگاه حاضر می شوند. آنهایی که نتیجه می گیرند.

 

اگر قصد دارید تبدیل به یکی از آنها بشوید و عضلات و قدرت خود را بدست آورید، چربی بسوزانید و یک دژ محکم ذهنی برای خود بسازید، با ما همراه باشید:

۱. آدم های سرسخت آرامش را در نظم پیدا می کنند

آرنولد نظم بدنساز tamrino.ir

چیزی که آدم های ضعیف را از سرسخت جدا می کند، این است که آنها با آغوش باز به استقبال نظم می روند. آنها از اینکه از نظر فیزیکی مورد چالش قرار بگیرند، هیجان زده هستند.

آیا اوقات سختی را پشت سر می گذارید؟ این دقیقاً شرایطی است که آدم های سر سخت با آن رو به رو می شوند. آنها به جای غر زدن در مورد خستگی، این انرژی را در یک مسیر مثبت هدایت می کنند.

آنها با این کار، صاحب یک اراده آهنین، یک بدن بهتر می شوند.

کارهای استرس زا، یک حادثه غم انگیز، از دست دادن یک عزیز، طلاق یا افسردگی اینها چیزهایی نیستند که بتوانند یک شخص سر سخت را از برنامه خود دور کنند!

آنها عرق می ریزند، سخت کار می کنند، به خودشان فشار می آورند و تمرکز می کنند و این غباری که ذهن شان را فرا گرفته است، به کنار می زنند!

اگر زندگی سخت می شود و شما همچنان سخت کار کنید، مقاوم تر می شوید (اصطلاح عامیانه اش این است که پوست تان کلفت تر می شود!) اگر عادت دارید موقع سختی، غر بزنید و تقصیر را گردن کسی دیگر بیندازید، واقعاً شرم آور است! و رفته رفته باعث می شود تبدیل به یک آدم ضعیف بشوید.

وقتی زندگی سخت می شود، شما هم سخت تر کار کنید. بجنگید و بلا نسبت، پدر خودتان را در بیاورید!! قبل از اینکه کس دیگری این کار را بکند! آیا زمانی که زندگی به شما سخت می گیرد، راه بهتر دیگری می شناسید؟!

باور کنید وقتی اوضاع برای شما آسان تر می شود، این سخت گیری شما در دوران های سخت شما را خیلی جلو می اندازد.

همین سر سختی را در بدنسازی نیز بکار بگیرید. به هیچ کس اجازه ندهید، فکر کند شما تنبل، حواس پرت یا ضعیف هستید! حتی به خودتان هم این شانس را ندهید.

بعضی ها می گویند: طوری تمرین کنید که برای شما سرگرم کننده باشد!

دنباله روی از این مزخرفات، شما را تبدیل به جوک می کند! این کار را با خود نکنید. تمرین کردن هیچ وقت قرار نبوده آسان باشد و هیچ تعهدی هم امضا نشده که شما در باشگاه خوش بگذرانید!

گول این تبلیغاتی که در آنها بدنسازان را موقع تمرین کردن خوشحال نشان می دهند! نخورید!

۲. آنها امتحان می کنند و سپس متعهد می شوند

بدنساز خنده جالب tamrino.ir

آدم هایی وجود دارند که هرگز دست به عمل نمی زنند و از طرفی همیشه دنبال بهترین روش ها نیز هستند. آنها می خواهند همه چیز از قبل امتحان شود اما توسط دیگران! و سپس آنها می خواهند نتایج حاصله را با سایر نتایج مقایسه کنند و این چرخه همچنان ادامه دارد.

آنها به شما می گویند که این کارها را می کنند تا بهترین عملکرد را داشته باشند ولی راستش را بخواهید این به خاطر ترس است!

ترس از شکست! ترس از اینکه در باشگاه آدم بی دانش و تجربه ای به نظر بیایند. ترس از تعهد! بنابراین آنها صبر می کنند برای کسی یا چیزی که به آنها بگوید آیا این روش جدید ارزش امتحان کردن را دارد یا نه؟! مردمی که بهانه می آورند همان هایی هستند که می ترسند!

آدم های سرسخت می خواهند خودشان آزمایش کنند، خودشان نتایج را ببینند. اگر روشی جواب نداد، می خواهند بدانند چرا؟ به خاطر اینکه چیزی که برای یک نفر جواب نداده، ممکن است برای یک نفر دیگر جواب بدهد. با دانش بر این موضوع آنها مخالف هیچ متدی نیستند تا زمانی که خودشان آن را امتحان کنند.

رضایت آنها حاصل تلاش کردن است. حتی اگر این تلاش نتیجه ندهد! اینکه آنها چیزهای جدید را امتحان می کنند، آنها را به جلو می راند.

آنها اطلاعات دست دوم نمی خواهند چرا که می دانند، مطالعات و دوستان همه حقیقت را نمی گویند.

بدنسازان سرسخت ممکن است گاهی غریزه های خود را دنبال کنند اما اگر از این غریزه ها نتیجه نگیرند، به سراغ دانش می روند. اگر هم که غریزه آنها درست باشد، آنها صاحب یک توانایی جدید شده اند.

اینکه شما بتوانید چیزهای جدید از مواد غذایی تا متدهای تمرینی را امتحان کنید، باعث می شود تا ترس را در وجود خود سرکوب کنید.

البته آنها هم شکست می خورند اما این تجربه ها آنها را بهتر می کند و باعث می شود تا راه های بهتری را پیدا کنند.

بدنسازان سرسخت اغلب می پرسند: اگر این کار را بکنم چه؟! و در ادامه آنها بدنبال پاسخ سوالی که مطرح کرده اند، می روند.

بدنسازان سرسخت همیشه بدنبال نتایج هستند. آنها همه باور خود را بر یک کتاب، وبسایت و دکتر نمی گذارند!

بدنسازان سرسخت بدنبال مربیانی با متد های کاملاً متفاوت می روند. نیازی نیست یک شلاق بر آنها بگیری تا حرکت کنند، بلکه آنها خودشان بدنبال خودشان می روند!

متدهای  جدید را امتحان کنید. یک مدت زمانی را با آنها طی کنید، سپس اگر جواب داد به آن بچسبید تا بعد!

اینکه بفهمید چه چیزی برای شما کار نمی کند بالاخره شما را به جایی می رساند که بفهمید چه چیزی برای شما کار می کند.

البته یادتان نرود، برای اینکه نتیجه بگیرید باید بالاخره به یک سری روش ها متعهد باشید! مسئولیت سلامتی خود را بدست بگیرید.

بخوانید، تحقیق کنید، امتحان کنید، متعهد شوید و بهبود بدهید!

این فرمول موفق شدن در بدنسازی است!

۳. آنها چیزی را که کار نمی کند، بی خیال می شوند

امتحان سخت سر سخت بدنساز سنگ تحمل tamrino.ir

افرادی وجود دارند که امتحان می کنند، در ابتدا موفق هم می شوند اما سال ها می گذرد و روش شان جواب نمی دهد اما دوباره و دوباره همان متد را تکرار می کنند!

آنها یا نمی دانند می شود متد را عوض کرد و موفق شد یا اینکه فکر می کنند اگر متد خود را عوض کنند دوباره به هیکل قبلی خود بر می گردند!

تعداد زیادی هستند که یک متد چربی سوزی را پیدا کرده اند که روی آنها جواب داده است اما دیگر مثل سابق متد آنها جوابگو نیست، اما همچنان با وسواس رژیم خود را رعایت می کنند. اگر هم از متد خود پیروی نکنند، عذاب وجدان می گیرند.

شما هم آدم های زیادی را می شناسید که از طرفداران متعصب یک رژیم کم کربوهیدرات برای کاهش وزن هستند و در ابتدا هم کاهش وزن را تجربه کرده اند و دیگر از عاشقان جان بر کف این متد شده اند! اما دیگر مثل سابق نتیجه نمی گیرند!

این بلا به خاطر تنبلی کردن به سراغ این افراد نمی آید بلکه به خاطر ترس از امتحان کردن متد های جدید است که سراغ این دوستان می رود. آنها احتمال نمی دهند شاید یک چیز جدید هم کار بکند!

اما بدنسازان سرسخت همیشه بدنبال خلق و پیدا کردن راه های جدید و موثر هستند.

توقف در برنامه های یک بدنساز، قابل قبول نیست.

آنها قبول می کنند که رژیمی که روزگاری آن را دوست داشتند دیگر به آنها جواب نمی دهد! و آنها با انجام متدهای جدید دوباره مثل یک بدنساز تازه کار به نظر خواهند آمد! اما خجالت را کنار می گذارند و فقط به نتیجه فکر می کنند.

بدنسازان سرسخت به خود اجازه رکود و توقف را نمی دهند. اما بدنسازان ضعیف بدنبال این هستند که به تمام دنیا بگویند آنها گیاه خوارند یا رژیم کتوژنیک دارند. (از این موجودات داخل باشگاه زیاد دیده می شود) آنها نیاز دارند تا به یک دسته و متد خاص تعلق داشته باشند و هویت خود را با آن تعریف کنند. برای آنها نتیجه مهم نیست!

شاید شما فردا یک رژیم چربی سوزی را دنبال کنید و این رژیم شما را به نقطه ای برساند و به شما نکات مهمی را نسبت به بدن خودتان آموزش بدهد. خیلی هم خوب! اما دیگر در این مرحله درجا نزنید و به عقب نگاه نکنید.

چیزی را یاد گرفته اید با خود نگه دارید و بدن خود را وارد شرایط تازه ای بکنید و سعی نکنید به متد قبلی خود عادت کنید. متدی که دیگر به شما کمکی نمی کند.

۴. آدم های سرسخت مسئولیت می پذیرند

آنهایی که خود را وقف کار کرده اند می دانند، مسئولیت پذیری پایه قدرت ذهنی است و این خصوصیتی است که باعث می شود تا آنها سرسخت تر شوند.

آنها می دانند، سرزنش کردن دیگران آسان ترین کار است که باعث می شود خودشان ضعیف بمانند و جلوی رشد شان نیز گرفته می شود.

بنابراین وقتی بدنسازان سرسخت به مانع برخورد می کنند، آنها بدنبال راهی می گردند تا بر این شرایط فائق بیایند و نقش قربانی را بازی نمی کنند.

آنها آنقدر سرگرم موفقیت خود هستند که وقت ندارند به دیگران اجازه بدهند تا سرنوشت آنها را کنترل کند.

به مشکلات و انتقادات سلام بکنید و آنها را در آغوش بگیرید. این باعث می شود تا تبدیل به یک شخص مقاوم چه در باشگاه و چه در زندگی بشوید.

منتقدان یکی از بهترین دما سنج های موفقیت شما هستند. هر چقدر شما موفق تر شوید، منتقدان شما را بیشتر مورد کنکاش قرار می دهند.

۵. آنها وسواس هستند

وسواس بچه خنده آبنبات شکر tamrino.ir

وسواس بودن از نظر خیلی ها صفت خوبی نیست! بعضی ها وسواس جمع کردن تمبر هستند، بعضی ها برای کفتر های شان خیلی وسواس هستند. بدنسازان سرسخت نسبت به عضلات و چربی بدن خود وسواس هستند!

و اهمیتی هم نمی دهند، حسن آقا، سوپر محل چه فکر می کند!! بعضی ها به شما می گویند: ظاهر بین، خود بین

اما من به شمایی که بدنبال بدست آوردن سلامتی خود هستید می گویم: قهرمان!!

سرسخت بودن به معنی رفتارهای مخرب نیست، به این معنی نیست که خود را ناقص کنید! یا پدر و همسر بدی باشید!! بلکه به این معنی است که حواس تان بیشتر به خودتان باشد تا با کیفیت بیشتری زندگی کنید و به دیگران کمک کنید.

بدنسازی به شما کمک می کند تا زندگی و همین طور خودتان را بهبود بدهید. باعث می شود مواقعی که دچار مشکل هستید رفتارهای سازنده انجام بدهید.

به سخت کار کردن خود اعتماد داشته باشید، یک روزی نتیجه اش را خواهید دید.

پس یادتان باشد، به هوس ها نه بگویید و نظم و ترتیب را در آغوش بگیرید.

بیایید جسارت داشته باشیم و سرسخت باشیم!

شما سرسخت هستید؟

فردا در مورد بدون فکر غذاخوردن صحبت خواهم کرد…

علی رضا ناصری

Blogger for tamrino.ir Remember: Facts don't care about your feelings & There are no stupid question, just stupid people

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا