نکات تمرینی

مزایای ورزش کردن در زمستان

آیا سرد شدن هوا باعث شده تا خللی در اراده شما برای تمرین کردن ایجاد شود؟ اگر این طور است با تمرینو همراه باشید چرا که دلایل زیادی وجود دارند تا به شما ثابت کنند ورزش کردن در هوای سرد مزایای زیادی را با خود به همراه دارد.

هوا سرد است و آخرین چیزی که می‌خواهیم این است که گوشه گرم و نرم خانه را ترک کنیم و در این هوای سرد کیف ورزشی خود را به دوش بکشیم و راهی باشگاه شویم.

زود تصمیم گیری نکنید چرا که زمستان می‌تواند تغییری اساسی در برنامه تمرینی شما ایجاد کند. به جای اینکه خود را زیر پتو پنهان کنید و منتظر آب شدن برف‌ها بشوید از این هوای سرد استفاده کنید.

خستگی

باعث خواهد بر افسردگی ناشی از فصول سرد سال غلبه کنید

جدای از زیبایی‌های فصل پاییز و زمستان اما اغلب افراد با شروع پاییز دچار نوعی افسردگی می‌شوند.

معمولاً از افراد خواسته می‌شود تا در معرض نور قرار بگیرند و یا با مدیتیشن به مبارزه با افسردگی بروند. خبر خوب این است که پیاده‌روی و شرکت در یک جلسه تمرینی در باشگاه نیز می‌تواند حال روحی شما را بهبود ببخشد.

قلب

دستگاه قلبی و عروقی شما خوشحال‌تر خواهد بود

همان طور که بقیه بدن در سرما باید سخت‌تر کار کند قلب شما نیز در سرما سخت‌تر کار می‌کند. با وجود آمار بالای بیماری‌های قلبی در کشور هر چیزی که به سلامتی قلب شما کمک کند کاری هوشمندانه است. چطور؟

هوای سرد باعث خواهد شد تا قلب با فشار بیشتری کار کند و خون را در تمام بدن شما به گردش درآورد.

البته قبل از ورزش کردن در هوای سرد با دکتر خود مشورت کنید مخصوصاً اگر شما دچار مشکلات قلبی بوده‌اید. با تقویت قلب در حین انجام تمرینات در هوای سرد، قدرت خود را در آینده تقویت می‌کنید.

بدون داشتن قلبی سالم چیز دیگر مهم نیست.

آتش بر کالری و غذا

شما کالری بیشتری خواهید سوزاند

تمرین کردن در زمستان میزان کالری بیشتری را طلب می‌کند. چرا که بدن برای حفظ دمای خودش باید سخت‌تر کار کند. همین‌طور که بدن کار می‌کند تا گرم‌تر بماند سوخت و ساز نیز بالاتر می‌رود و کالری بیشتری خواهید سوزاند.

بدنسازی در زمستان

هوای سرد سیستم ایمنی شما را تقویت می‌کند

به عنوان یک بدنساز آخرین چیزی که نیاز دارید این است که دچار سرماخوردگی شوید. سرماخوردگی چیزی است که شما را از ادامه مسیر باز می‌دارد.

نتایج یک تحقیق در انگلستان نشان داد که تمرین در ماه‌های سرد سال ۲۰-۳۰٪ جلوی سرماخوردگی را نسبت به افرادی که در خانه می‌نشینند، خواهد گرفت. اگر این دلیل خوبی برای باشگاه رفتن نیست دیگر نمی‌دانم چه دلیلی باید داشته باشید!

تمرین در هوای سرد زمستان شما را سرسخت‌تر می‌کند. از آنجایی که با افزایش سن سطح استقامت بدن کاهش پیدا می‌کند فصل زمستان را به عنوان موقعیتی در نظر بگیرید که می‌تواند کمک کند تا سطح استقامت بدن افزایش پیدا کند.

ویتامین دی

شانس دریافت ویتامین D را بالا می‌برید

در طول فصل زمستان با وجود کمبود نور خورشید و شانس عدم دریافت ویتامین D اینکه در خانه بمانیم اوضاع را بدتر خواهد کرد.

پس چه بهتر که با بیرون تمرین کردن و بیشتر در معرض نور خورشید بودن خود را از مزایای نور خورشید محروم نسازید. هر چند همان طور که قبلاً در مورد ویتامین D اشاره کرده بودم شما علاوه بر نور خورشید نیازمند استفاده از مکمل‌های حاوی ویتامین D هم هستید.

حرف آخر

با تمام حرف‌هایی که زده شد شما باید شهامت این را داشته باشید در هر هوایی هم که شده به تمرین کردن بپردازید.

فقط یک سری نکات را مدنظر داشته باشید:

  • از ضد آفتاب همان طور که در تابستان استفاده می‌کنید اینجا هم بهره ببرید (مهم نیست هوا ابری است یا نه).
  • اگر حس تشنگی نمی‌کنید باز هم آب بنوشید. حتی با وجود اینکه میزان عرق کردن شما پایین می‌آید اما دست از مصرف آب برندارید.
  • حتی اگر با وجود فعالیت احساس سرما نمی‌کنید اما از لباس‌ مناسب برای پوشش خود بهره ببرید.
  • به بدن خود گوش بدهید چرا که همیشه بهتر شرایط شما را درک می‌کند.

علی رضا ناصری

Blogger for tamrino.ir Remember: Facts don't care about your feelings & There are no stupid question, just stupid people

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. حتما ویتامین D 50000UI رو مصرف کنید ماهی 1 عدد دکتر خانواده به همه توصیه میکنه بنده هم به شما کربران این سایت بسیار خوب هست قیمتشم مناسبه .که خود دکتر اینو پرسیدم گفت ما به همه تصویه میکنیم جز ویتامین ها مهم و ضروری برای اکثر مردم هست چون زندگی امروزی همش در خانه و یا مغازه و غیره هستند و کمبود دارند و رول بزرگی رو با مفاصل استخوان بازی میکنه و خیلی این ویتامین مهم هست که در مواد غذایی طبیعی کمیاب هست . با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا