جالب

پدر بدنسازی هند ۱۰۲ ساله شد اما هنوز تسلیم نمی شود

چه به شانس اعتقاد داشته باشید یا نه؟ بعضی از مردم در رفاه و بدست آوردن خوش شانسی از دیگران در موقعیت بهتری قرار می گیرند. اما مانوهار ایک یکی از این افراد نبود، تصور کنید در یک روستای دور افتاده به نام هامتی در بنگلادش بدنیا بیایید، در ۱۲ سالگی دچار تب سیاه بشوید، به یک افسر ارتش سلطنتی بریتانیا سیلی بزنید، تازه تبدیل به یک قهرمان بدنسازی نیز بشوید!!

پیر بدنسازی tamrino.ir

برای کسی که زیر یک صخره زندگی کرده است او اولین مرد بنگلادشی است که عنوان آقای جهان سال ۱۹۵۲ را کسب کرده است، این در حالی است که کشورش درگیر خونین ترین جنگ های داخلی خود است و زندگی برای همه سخت است.

آقای مانوهار ۳ بار  در سال های ۱۹۵۱ ،۱۹۵۴ و ۱۹۵۸ قهرمان مدال طلای مسابقات بدنسازی آسیا شده است.

پیر بدنسازی tamrino.ir

اما همه این عناوین با پای خودشان سراغ مانوهار نرفته اند. مانوهار از وقتی کودک بود به ورزش هایی مثل کشتی، پاورلیفتر علاقه مند بود و تا سن ۱۲ سالگی هم قدرت بدنی زیادی را کسب کرده بود. اما متاسفانه در ۱۲ سالگی گرفتار تب سیاه می شود و از نظر بدنی دچار افت شدیدی می شود. البته او عقب ننشست و با استفاده از تمرین های سبک و تمرین هایی با استفاده از وزن بدن خودش شروع به ورزش می کند.

در نوجوانی او به حدی قدرتمند می شود که در نمایش های خیابانی که در آنها آهن و زنجیر را پاره می کنند شرکت می کند و از این راه کسب شهرت می کند.

پیر بدنسازی tamrino.ir

در سال ۱۹۴۲ به ارتش سلطنتی بریتانیا ملحق می شود و در آنجا با مفهوم تمرینات با وزنه آشنا می شود. از آن لحظه به بعد او تصمیم می گیرد به عنوان یک بدنساز حرفه ای عمل کند. او به فیزیکی دست پیدا می کند که در میان افسران بریتانیایی بسیار محبوب می شود.

پیر بدنسازی tamrino.ir

اما یک روز او با یکی از افسران مافوق خود درگیر می شود و سیلی به صورت او می زند و این باعث می شود به زندان برود. حتی با اینکه در زندان بود او از تمرین کردن دست بر نداشت و پشتکار او باعث شد تا زندان بان برای کمک به او رژیم غذایی او را نسبت به دیگر زندانیان متفاوت کند.

پیر بدنسازی tamrino.ir

بالاخره تلاش های او و رفتار او در زندان جواب می دهد و او در سال ۱۹۵۰ در سن ۳۷ سالگی جام آقای هرکول و در سال ۱۹۵۱ در مقام دوم آقای جهان و در سال ۱۹۵۲ مقام اول آقای جهان را کسب کرد.

آقای مانوهار اکنون ۱۰۲ ساله است و وضعیت سلامتی خوبی دارد. او آخرین بار در سال ۲۰۰۳ در سن ۹۰ سالگی در یکی از مسابقات فیگور شرکت کرد. تصاویر زیر باعث می شود همه ما درباره بهانه آوردن برای باشگاه نرفتن، تجدید نظر کنیم.

پیر بدنسازی tamrino.ir 15_1436442554 19_1436442649 13_1436442469 17_1436442597 11_1436442423

امیدوارم همه ما بتوانیم از اینگونه افراد الگو بگیریم و برای باشگاه نرفتن بهانه نیاوریم.

فردا می خواهم به شما نشان دهم چگونه چربی های خود را آتش بزنید….

3 1 رای
امتیاز مقاله

برچسب ها

علی رضا ناصری

⭐️۹۰ درصد زندگی من شامل: مباحث علمی مرتبط با عمل تمرین و تغذیه است.⭐️ ⭐️۱۰ درصد باقی مانده هم شامل: فناوری و سینماست.⭐️ ⭐️در ضمن همیشه به یاد داشته باشید: واقعیت‌ها به احساسات شما، اهمیت نمی‌دهند.⭐️

نوشته های مشابه

اشتراک در
مرا آگاه کن
guest
0 نظرات
بازخوردهای درون متن
نگاهی به همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
لطفاً نظر بدیدx
()
x
بستن
بستن

همه چیز را در مورد بدنسازی به آسانی یاد بگیرید 😎