جالب

پیر بدنسازی از ۵۰ سال افتخار می‌گوید

افرادی که بدنسازی را حرفه‌ای انجام می‌دهند حتی امثال من که یک آماتور هستم، اگر بتوانند با این رشته ورزشی ارتباط برقرار کنند، می‌دانند که این ورزش چیزی بیشتر از یک ورزش است، یک راه و روش برای زندگی است، شما را تبدیل به انسانی بیشتر از چیزی که هستید می‌کند.

فقط در مورد به دست آوردن حجم و وزن صحبت نمی‌کنم، حتی منظورم سلامت بدنی که به دست می‌آورید هم نیست، چیزی بزرگ‌تر در لایه‌های زیرین این ورزش وجود دارد.

چیزی که من آن را در مصاحبه اخیر آرتور پیکاک، یکی از قهرمان‌های خودم توانستم ببینم. امیدوارم از صحبت‌های او لذت ببرید.

آرتور پیکاک اولین بار سال ۱۹۶۵ وارد عرصه مسابقات بدنسازی شد و سال ۲۰۱۵ دوباره نشان داد: چه چیزی در چنته دارد.

در ۸۰ سالگی، پیکاک برنده جام قهرمانی بدنسازی در رده ۷۰ ساله به بالا شد و  در رده ۶۰ ساله‌ها در جایگاه چهارم ایستاد.

حیرت‌انگیز اینکه: پیکاک، این مقام‌ها را در حالی به دست آورد که عملی سنگین روی قلبش را پشت سر گذاشته بود.

ارنولد tamrino.ir

۵۰ سال جنگ با وزنه

بعد از ۵۰ سال رقابت، پیکاک در بیش از ۱۰۰ مسابقه شرکت کرده و دارای ۵۷ عنوان است. او در ونیز کالیفرنیا به همراه آرنولد و فرانکو کولومبو به تمرین می‌پرداخت اما حالا بعد از برنده شدن عناوین ملی و فدراسیون جهانی پرورش اندام، هم اکنون می‌تواند از دوران رقابت‌ها خداحافظی کند.

نیم قرن پیش، در سال ۱۹۶۵، پیکاک یکی از اعضای اولیه باشگاه معروف طلایی (GOLD) بود. اشاره می‌کند: آن روزها بدنسازی برای من یک سرگرمی بود. ۴ سال بعد، او این ورزش را جدی‌تر گرفت و اولین مقام خودش را به دست آورد. ۲ سال بعد، پیکاک در مسابقات ملی شرکت کرد و در جایگاه دوم، پشت سر کن والر افسانه‌ای قرار گرفت.

از آنجایی که پیکاک شهروند آمریکا نبود، نمی‌توانست در مسابقات ملی شرکت کند. وقتی او شهروندی آمریکا را در سال ۱۹۹۵ اخذ کرد، عنوان آقای آمریکا را ۳ بار و آقای کالیفرنیا را ۵ بار به دست آورد.

لینک آپارات

خودش می‌گوید:

عنوانی که سال گذشته میلادی در این سن به دست آوردم، نشان می‌دهد که: بدنسازی تنها یک دوره از زندگی او نبوده، بلکه نوع و روش زندگی او بوده است.

با کمی غرور می‌گوید:‌

شاید روزهایی که روی صحنه می‌رفتم و خود را نشان می‌دادم به پایان رسیده باشد اما علاقه و اشتیاق من به بدنسازی هرگز نسبت به امروز قوی‌تر نبوده است.

همان‌طور که دوست قدیمی او آرنولد در پایان فیلم (pumping iron) می‌گوید:

من فقط رقابت را کنار گذاشته‌ام اما هرگز بدنسازی را متوقف نمی‌کنم.

امیدوارم به عنوان کسی که بدنسازی را دوست دارد، شما نیز بتوانید این ورزش را تبدیل به یک روش برای زندگی خود کنید.

تور رکورد حمل یخچال ۴۵۰ کیلوگرمی را شکست

علی رضا ناصری

I'm a fitness nerd & currently I'm blogging for https://tamrino.ir my main passion is creating excellent content for bodybuilding community.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا