pr

آشنایی با تعویض مفصل زانو

اگر افراد در قسمت زانو، دچار آسیب دیدگی غضروف و از بین رفتن آن شده باشند، در شرایط حاد باید از تعویض مفصل زانو استفاده کنند. این عمل جراحی به آرتروپلاستی نیز شهرت دارد. در این عمل جراحی، غضروف و مفصل آسیب دیده در بدن فرد برداشته شده و به جای آن مفصل مصنوعی قرار داده می‌شود. این مفصل‌های جایگزین می‌توانند از پلاستیک‌های درجه یک و یا آلیاژهایی از فلز ساخته شده باشند.

اگر فرد در زمان راه رفتن، نشستن، برخاستن و بالا رفتن از پله‌ها درد زیادی داشته باشد که به وسیله‌ی دارو کاهش پیدا نکند، باید از جراحی تعویض مفصل زانو استفاده کند. استفاده از این عمل می‌تواند به افراد اجازه بدهد که فعالیت‌های روزمره را به خوبی انجام دهند و دیگر دردی را تحمل نکنند.

اگر برای تعویض مفصل زانو از بهترین فوق تخصص زانو استفاده کنید، می‌توانید انتظار داشته باشید که مفصل مصنوعی زانو برای حدود ۲۵ سال برای شما کار کند. البته این مدت می‌تواند کمتر و یا بیشتر باشد. کیفیت وسایل مورد استفاده و تخصص پزشک می‌تواند روی این زمان تاثیرگذار باشد.

تعویض مفصل زانو

جراحی تعویض مفصل زانو

همان‌طور که بیان کردیم وقتی که غضروف مفصل زانو بیش از حد ساییده شده باشد و یا اینکه التهاب مزمن در قسمت زانو به وجود آمده باشد، پزشک معالج باید تصمیم به تعویض مفصل زانو بگیرد. با این عمل درد و التهاب در قسمت زانو به میزان چشم‌گیری کاهش پیدا می‌کند و فرد می‌تواند به فعالیت‌های روزمره خود برسد.

برای انجام این عمل بیمار باید بیهوش شود تا پزشک بتواند به راحتی جراحی خود را انجام دهد. قسمت جلو زانو برش داده می‌شود تا مفصل زانو و اطراف آن به خوبی قابل مشاهده باشد. غضروفی که دیگر کارایی قبلی را ندارد و ساییده شده است، برداشته می‌شود و به جای آن از مفصل مصنوعی استفاده می‌شود.

این مفصل برای کارایی بهتر باید به قسمت ساق و ران فرد با مواد مخصوص چسبانده شود. این پروتز بالاترین کیفیت را دارد تا بتواند وزن فرد را به خوبی تحمل کند.

برای انجام جراحی تعویض مفصل زانو باید از جدیدترین وسایل استفاده کرد. به همین سبب بهتر است پزشکی را انتخاب کنید که از بروزترین‌ترین تجهیزات و جدیدترین تکنیک‌های پزشکی استفاده می‌کند. در مطب دکتر افشین طاهری اعظم بهترین تجهیزات وجود دارد و ایشان به وسیله‌ی این وسایل و جدیدترین شیوه‌های پزشکی و درمانی، اقدام به معالجه‌ی بیماران می‌کند.

تعویض مفصل زانو

دلیل اهمیت انتخاب بهترین جراح زانو

جراحی تعویض مفصل زانو نیاز به یک متخصص و پزشک متبحر و با تجربه دارد. زیرا او باید با توجه به سن، وزن، میزان آسیب‌دیدگی نظر خود را بیان کند. در این جراحی مهارت پزشک در موفقیت و ماندگاری مفصل مصنوعی بسیار تاثیر گذر می‌باشد زیرا اگر پزشک بتواند کار خود را به خوبی و بهترین شکل انجام دهد، فرد می‌تواند تا پایان عمر از این مفصل مصنوعی استفاده کند اما اگر پزشک مهارت لازم و کافی را نداشته باشد، نمی‌تواند عمل را به خوبی انجام دهد و فرد باید بعد از چند سال مفصل مصنوعی خود را تعویض کند و هزینه‌های زیادی را متقبل شود.

جراحان زیادی در این زمینه در ایران و تهران مشغول به کار هستند که شما باید بهترین جراح تعویض مفصل زانو را انتخاب کنید تا بهترین نتیجه را از این عمل بگیرید. دکتر افشین طاهری اعظم در این زمینه مشغول به کار است و با توجه به تخصص و مهارتی که در این زمینه دارد، می‌تواند به بهترین نحو عمل جراحی تعویض مفصل زانو را برای شما انجام دهد.

شما می‌توانید با مراجعه به سایت ایشان اطلاعات زیادی در مورد سابقه‌ی کاری ایشان به دست آورید و بتوانید با خیالی آسوده بهترین انتخاب را داشته باشید.

تعویض مفصل زانو

مراقبت‌های قبل و بعد از تعویض مفصل زانو

برای انجام جراحی تعویض مفصل زانو، باید به بهترین جراح زانو مراجعه کنید، تا این عمل پیچیده به بهترین نحو صورت بگیرد.

علاوه بر تخصص پزشک، بیمار باید مراقبت‌های زیادی را قبل و بعد از عمل انجام دهد تا بهترین نتیجه را از عمل جراحی بگیرد. از مهم‌ترین این مراقبت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • یکی از مراقبت‌های قبل از عمل، ناشتا بودن فرد می‌باشد. علاوه بر این بیمار باید قبل از جراحی بسیاری از دارو‌ها و مکمل‌های غذایی را کنار بگذارد.
  • برای بعد از عمل تعویض مفصل زانو به یاد داشته باشید که تا چند روز کوتاه باید از عصا و یا واکر استفاده کنید تا بهبودی کامل برای پا و زانوی شما به وجود آید.
  • در روزهای اول بعد از عمل تعویض مفصل زانو، از توالت فرنگی استفاده کنید.
  • تا حد امکان برای به حمام رفتن از کسی کمک بگیرید و یا اینکه از صندلی و میله‌های ایمن استفاده کنید تا مشکلی برای شما به وجود نیاید.
  • برای نشستن از صندلی‌های نرم استفاده کنید و سعی کنید پای خود را روی یک چهار پایه قرار دهید.
  • از مکان‌هایی که پله‌ی زیاد دارند دوری کنید. بهتر است تا بهبودی کامل، فشار زیادی به زانو و پا وارد نکنید تا این عمل به خوبی نتیجه بخش باشد.
  • شما با انجام حرکات تمرینی که توسط فیزیوتراپیست به شما آموزش داده می‌شود، می‌توانید بعد از ۴ هفته به خوبی تمام فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهید.

گروه تمرینو

واحد خبر و تبلیغات تمرینو تمرینو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا