pr

آیا از داروخانه آنلاین مکمل بدنسازی بخریم؟

امروزه با توجه به لایف استایل‌های جدید بدنی ورزیده و به عبارتی هیکل خوش فرم و عضلانی برای زنان و مردان از فاکتورهای اصلی جذابیت به شمار می‌آید. از اینرو اغلب برای رسیدن به اندام‌های ایده‌آل ورزش بدنسازی را انتخاب می‌کنند.

در ورزش بدنسازی برای داشتن بدن عضلانی و گرفتن نتیجه سریع اکثراً با توجه به توصیه‌های مربی خود روی به مصرف انواع مکمل بدنسازی می‌آوریم. در این بین با توجه به گسترش کالاها و محصولات تقلبی که وارد کشور شده است اصلی‌ترین موضوع برای تهیه مکمل‌های بدنسازی خرید مکمل بدنسازی اصلی می‌باشد.

ما در این مقاله قصد داریم در ابتدا بگوییم که: مکمل بدنسازی چیست، کاربرد آن چیست، از چه دسته‌بندی‌های اصلی تشکیل شده و سپس به بررسی قیمت مکمل بدنسازی و نکاتی که باید هنگام خرید مکمل بدنسازی در نظر بگیرید را بیان نموده‌ایم و در انتها به مزایای خرید مکمل بدنسازی اصل از داروخانه آنلاین پرداخته‌ایم با ما همراه باشید.

مکمل بدنسازی چیست؟

مکمل بدنسازی یک نوع مکمل تغذیه‌ای است و به مواد ضروری مورد نیاز برای عضله سازی و فرم‌دهی بدن ورزشکاران گفته می‌شود. به عبارتی دیگر مکمل‌های بدنسازی ابزارهایی برای تقویت توانایی سلول‌های ماهیچه ای در بدن ورزشکاران هستند. این مکمل‌ها به صورت جداگانه و ترکیبی مورد استفاده قرار می‌گیرند و به ۳ شکل پودر، قرص و مایع تولید می‌شوند.

با کاربرد مکمل بدنسازی آشنا شوید!

کاربرد مکمل بدنسازی با توجه ساختار و زمان استفاده مشخص می‌شود. مکمل های بدنسازی دارای تنوع بالا هستند و استفاده از آن‌ها باید متناسب با نیاز بدن و در هنگام نیاز بدن صورت گیرد. گینرها یا کربو پروتئین‌ها برای افزایش حجم و وزن گیری عضلات مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هر یک از انواع مکمل بدنسازی برای کسب نتیجه‌ای خاص کاربرد دارد. تامین انرژی مورد نیاز، تامین ویتامین‌ها و کربوهیدرات‌های مورد نیاز بدن و چربی سوزی از کاربردهای بارز آن‌ها است. مکمل‌ها هم‌چنین در کات عضلات، حجم‌دهی و قدرت‌دهی عضلات، افزایش استقامت و کاهش خستگی موثر هستند.

انتخاب مکمل‌ها براساس ساختار بدن و مرحله بدنسازی سبب کسب نتیجه مطلوب از مکمل‌ها می‌گردد. در واقع کاربرد این محصولات به زمان و نحوه مصرف بستگی دارد اما به طور کلی سبب حجم‌دهی و افزایش توانایی عضلات می‌شوند.

دسته بندی اصلی مکمل های بدنسازی

انواع مکمل بدنسازی شامل ۳ دسته اصلی می‌شوند. به عبارتی دسته‌بندی مکمل های بدنسازی شامل: پروتئین، کراتین و آمینو اسید می‌شود. ساختار شیمیایی و تاثیر هر یک از این مواد با دوزهای متفاوت در مکمل های بدنسازی جهت استفاده و کارایی مورد نظر وجود دارد.

پروتئین

اصلی‌ترین مکمل بدنسازی، پروتئین است. استفاده از این مکمل علاوه بر عضله سازی، نیاز بدن به پروتئین را تأمین می‌کند. پروتئین‌ها دارای انواع مختلف پروتئین کازئین، وی، گینر، سویا و سفیده تخم مرغ می‌باشند. هر یک از موارد فوق برای افراد با توجه به هدف فرد در بدنسازی قابل استفاده می‌باشد.

کراتین

کراتین مکمل بدنسازی ضروری برای افزایش حجم و وزن گیری است. این ماده پر مصرف، با جذب آب در ماهیچه، سبب افزایش حجم و وزن ماهیچه‌ها می‌گردد. کراتین شامل: انواع ترکیبی، مونوهیدرات خالص و میکرونایز است. کراتین ترکیبی از پروتئین، اسید آمینه و کربوهیدرات تشکیل شده است.

آمینو اسید

مکمل های بدنسازی آمینو اسیدی با ترمیم و تقویت بافت عضلات، آن‌ها را برای ماهیچه‌گیری آماده می‌کنند. اسیدهای آمینه قدرت بدن را افزایش داده و برای پیشگیری از خستگی زودرس مناسب می باشند. اسید آمینه‌های ضروری بدن شامل انواع طبیعی و غیرطبیعی هستند. نیاز بدن به اسید آمینه‌های غیرطبیعی ضروری با مصرف مکمل ها جبران می‌شود.

قیمت مکمل بدنسازی

برای قیمت مکمل بدنسازی باید گفت: با توجه به ارزش غذایی بالای این نوع مکمل‌ها قیمت آن‌ها را به عددی قابل قبول تبدیل نموده است. قیمت انواع مکمل‌ها با یکدیگر متفاوت است. تفاوت قیمت انواع مکمل با یکدیگر به دلیل تفاوت ماده سازنده آن‌ها است. فاکتور موثر دیگر در قیمت مکمل‌ها، حجم ماده خریداری شده است.

اکثر مواد اولیه محصولات مکمل بدنسازی از کشورهای خارجی وارد ایران می‌شوند. از این رو قیمت آن‌ها بر مبنای ارزش ارز محاسبه می‌شود. افزایش قیمت ارز به معنی افزایش قیمت مکمل های بدنسازی است.

چه نکاتی را باید در خرید مکمل های بدنسازی در نظر گرفت

خرید مکمل بدنسازی مرغوب و کاربردی دغدغه بسیاری از ورزشکاران و بدنسازان است. پس از تناسب محصول با فعالیت جسمانی فرد، مهم ترین فاکتور در خرید مکمل، مرغوبیت و اصل بودن مکمل است.

تحقیق درمورد انواع برند معتبر و باکیفیت مکمل بدنسازی سبب تجربه خریدی مطلوب می‌گردد. توجه به کیفیت محصول پیش از توجه به قیمت آن قابل اهمیت است. در واقع، کیفیت را به قیمت ترجیح دهید. رعایت نکات ذیل در داشتن خرید مکمل بدنسازی مطلوب موثر است.

 • مشورت با مربی و پزشک تغذیه در مورد مکمل مناسب
 • خرید محصول در حجم مناسب به نسبت مصرف و قیمت مکمل
 • محصول حتماً دارای سیب سلامت و لیبل سازمان غذا و دارو باشد.
 • خرید از داروخانه‌های فیزیکی و داروخانه‌های آنلاین معتبر و دارای مجوز

هم‌چنین می‌توانید مقاله راهنمای خرید مکمل های بدنسازی از داروخانه اینترنتی را مطالعه نمایید تا بتوانید خریدی مناسب داشته باشید.

مزایای خرید مکمل بدنسازی اصل از داروخانه آنلاین

داروخانه‌های اینترنتی از بهترین توزیع کننده‌های انواع مکمل بدنسازی در سراسر کشور می‌باشند. داروخانه آنلاین همان‌گونه که از نامش پیداست، داروخانه‌ای در بستر اینترنت است. این داروخانه‌ها به صورت شبانه‌روزی در دسترس عموم قرار دارند.

تهیه مکمل بدنسازی مرغوب و اصل امری حائز اهمیت در بهبود وضعیت عضلانی ورزشکاران است. از این رو تهیه مکمل‌ها از طریق داروخانه‌های آنلاین برای ورزشکاران مزیت محسوب می‌شود.

مزایای خرید از داروخانه آنلاین شامل موارد ذیل می‌باشند.

 • قابلیت سفارش ۲۴ ساعت محصول مدنظر
 • قابلیت مشاهده انواع مکمل بدنسازی در سایت
 • قابلیت مشاهده موجودی تمام محصولات مورد نیاز
 • امکان مشاهده قیمت ها و تخفیفات
 • امکان مقایسه قیمت
 • صرفه جویی در زمان
 • خرید محصول با قیمت مناسب‌تر
 • ارسال سریع محصول
 • اطمینان از مرغوبیت کالا

داروخانه آنلاین داروبوم به نشانی اینترنتی darooboom.com یکی از داروخانه‌های اینترنتی معتبر است که دارای تمامی مجوزهای لازم اعم از مجوز سازمان غذا و دارو و دانشگاه علوم پزشکی مربوطه است.

هم‌چنین این داروخانه اینترنتی دارای اینماد (نماد اعتماد الکترونیک) از وزات صمت است. از ویژگی‌های بارز داروبوم علاوه بر ارسال رایگان مکمل های بدنسازی به سراسر کشور امکان پرداخت در محل برای تمامی نقاط ایران است.

گروه تمرینو

واحد خبر و تبلیغات تمرینو تمرینو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد

مطالب مشابه

‫۳ دیدگاه‌ها

 1. سلام خسته نباشید جناب ناصری. ببخشید تو یکی از مطالبتون و در سایت های مختلف خوندم که تو دو سال، به سقف ژنتیکی در بدنسازی میرسیم… یعنی منکه در ۱۵ سالگی بدنسازیو شروع کردم وقتی ۱۷ سالم بشه( دو سال دیگه) بدنم رشد نمیکنه؟ یعنی باید از ۱۷ یا ۱۸ سالگی بدنسازیو ول کنم؟🥲😣

  1. سلام
   در مطلب تفاوت های ژنتیکی چقدر در بدنسازی اهمیت دارند؟ به این موضوع اشاره کردم
   بازه زمانی هم تعیین نشده اون ۲ سال هم که می‌گید یعنی اگر همه شرایط ایده‌آل را رعایت کنید
   که در اون صورت رشد خیلی زیادی حاصل می‌شه
   تمرین کنید و نگران نباشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا