pr

بهترين دستگاه براي ليزر كدام است؟

موی زائد معضلی است که هر شخصی که به بهداشت و زیبایی خود اهمیت می دهد، با آن روبرو است. این موضوع ربطی هم به پرمویی یا کم مویی ندارد. این موها به هر میزانی که باشند باید از بین بروند.

خیلی از کسانی که روش های مختلف از بین بردن موهای زائد را تجربه کرده اند، در نهایت به این نتیجه میرسند که راهی به جز استفاده از لیزر نیست. زیرا لیزر هم اثری دائمی در حذف موهای زائد دارد و هم روش بسیار راحت و تمیزی است.

دستگاه های لیزر انواع مختلفی دارند و نتیجه ای که از هر یک از آنها گرفته می شود نیز متفاوت است. در این مقاله ویژگی های یک دستگاه لیزر خوب را خواهیم گفت و به بهترین آن اشاره خواهیم کرد.

ویژگی های بهترین دستگاه لیزر 

هر یک از دستگاه های لیزر از یک فناوری به خصوص بهره می برند. این تفاوت به این دلیل است که نور پرتو لیزر هر کدام از این دستگاه ها ویژگی های فیزیکی منحصر به فرد خود را دارد.

تعداد شلیک یا به اصطلاح شات لیزر، وقفه های بین شات دستگاه ها، مجهز بودن یا نبودن به سیستم خنک کننده، قطر پرتوی لیزر و طول موج لیزر دستگاه از جمله این ویژگی های فیزیکی هستند.

هر یک از فناوری های لیزر موهای زائد باید برای یک رنگ پوست، یک رنگ و یک ضخامت موی متفاوت استفاده شوند. این بدین معنی است که یک دستگاه ثابت روی هر بیمار نتیجه ای متفاوت خواهد داشت. به همین خاطر نمی توانیم یک مورد را به عنوان بهترین دستگاه لیزر موهای زائد معرفی کنیم.

انواع فناوری های لیزر موهای زائد

اگر بخواهیم از انواع فناوری های لیزر موهای زائد صحبت کنیم باید به چهار نوع اشاره داشته باشیم. آی پی ال، الکساندرایت، دایود و ان دیاگ نام این چهار فناوری هستند.

  • آی پی ال: این فناوری کم عارضه ترین مورد در بین انواع فناوری های لیزر موهای زائد است و برای تمام پوست و موها قابل استفاده است. تعداد جلسات استفاده از این دستگاه بین 8 تا 12 جلسه است.
  • الکساندرایت: این فناوری یکی از پیشرفته ترین ها در حوزه لیزر موهای زائد است. طول موج این لیزر از اپیدرم پوست عبور می کند، مستقیما به فولیکول مو می رسد و مو را به طور کامل از ریشه از بین می برد.
  • دایود: از بین رفتن موهای زائد با این فناوری سرعت بالایی دارد و برای انواع موها نیز قابل استفاده است. البته به علت شدت بالای نور آن ممکن است عوارضی چون سوختگی یا تغییر رنگ موقت پوست را به همراه داشته باشد.
  • ان دیاگ: این فناوری غالبا برای پوست های تیره و حتی پوست های برنزه طراحی شده است. این نوع از فناوری بر فولیکول مو اثر می گذارد و آسیبی به پوست اطراف آن نمی زند.

پس از این توضیحات مختصر به معرفی یک دستگاه لیزر می پردازیم که برای لیزر موهای زائد نژاد ایرانی ها یکی از بهترین گزینه ها است.

دستگاه الکساندرا کندلا

این دستگاه جز جدیدترین و پرطرفدارترین دستگاه های لیزر موهای زائد است و به این دلیل طرفداران زیادی دارد که برای بیشتر تیپ های پوستی از خیلی روشن تا تیره قابل استفاده است. تنظیمات پیشرفته الکساندرا کندلا به پزشک این امکان را می دهد که بتواند متناسب با رنگ پوست هر بیمار آن ها را تغییر دهد.

الکساندرا کندلا روی موهای تیره و ضخیم و پوستهای روشن بهترین نتیجه را دارد دارد اما در مورد موهای روشن نمی توان نتیجه چشمگیری را شاهد بود.

دستگاه مورد نظر با این که فولیکول و ریشه مو را به شدت گرم می کند و آن را از بین می برد، منجر به درد نمی شود. زیرا به سیستم سرما ساز یا کولینگ مجهز است.

سیستم سرما ساز به این صورت عمل می کند که چند میلی ثانیه قبل از تابش نور لیزر، گازی خنک کننده به پوست اسپری می شود. این کار پوست را به طور لحظه ای بی حس می کند و بیمار طی مدت لیزر دردی نخواهد داشت.

اگر بیماران به مراقبت های قبل و بعد از لیزر با دستگاه الکساندرا کندلا توجه کنند، طی 6 الی 8 جلسه لیزر موهای زائد جوابگو است.

مراقبت های قبل از درمان

  • قبل از اقدام به لیزر نباید ریشه موها با روش هایی مثل اپیلاسیون از بین رفته باشد. باید موها تا حدی رشد کرده باشند و یک روز قبل از لیزر با ژیلت تراشیده شوند.
  • در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید شدید مثل گرفتن حمام آفتاب، نباید لیزر کرد.
  • حداقل یک هفته قبل از درمان باید مصرف کرم های لایه بردار را قطع نمود.

مراقبت های بعد از درمان

  • اگر اوپراتور درمان باعث ایجاد سوختگی هایی روی پوست شده بود، می توان از کرم های ضد التهابی مثل زینک استفاده کرد.
  • لازم است هنگام بیرون رفتن از منزل از کرم های ضد آفتاب در قسمت هایی از پوست که در معرض آفتاب هستند استفاده شود.

شناخت بهترین نوع دستگاه لیزر در دستیابی به بهترین نتیجه ممکن تاثیر گذار است. اما مهمتر از آن انتخاب کلینیکی است که در کنار برخورداری از این دستگاه ها از دانش و تجربه کافی نیز برخوردار باشد. کلینیک ترمه یکی از با سابقه ترین مراکز لیزر در ایران به شمار می رود که کادری مجرب و کارآزموده را در اختیار دارد. در این کلینیک پاسخ تمام سوالاتی که مدت ها ذهن شما را به خود مشغول کرده است می گیرید.

مشاوران کلینیک ترمه با در نظر گرفتن نوع پوست و موی شما و همینطور تراکم موهای زائد بدن شما بهترین دستگاه و روش درمانی را به شما پیشنهاد می دهند. به این ترتیب زمان و هزینه ای که صرف لیزر موهای زائد می کنید شما را به نتیجه دلخواه می رساند. برای لیزر موهای خود به یک تیم دلسوز و آگاه نیاز دارید که تمام دانش خود را برای ارائه خدمات به شما به کار بگیرد.

تجربه لیزر در کلینیک ترمه از آن دسته تجربیاتی است که از ذهن شما پاک نمی شود. کافی است نظرات دیگر مراجعان کلینکی را جویا شوید و زمانی را برای مشاوره در نظر بگیرید. انتخاب کلینیک لیزر مهمترین گام برای داشتن پوستی صاف و درخشان است. این انتخاب را هوشمندانه انجام دهید.

گروه تمرینو

واحد خبر و تبلیغات تمرینو تمرینو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا