جالب

بهترین کتونی برای پیاده روی

پیاده روی یکی از کارها و ورزش‌های سالمی است که توسط بسیاری از افراد چه خانم‌ها و چه آقایان، چه در سنین پایین و چه در سنین بالاتر به صورت روزمره انجام می‌شود و حتی اگر قصد انجام آن را نیز نداشته باشید، درگیرش خواهید شد.

برای رفتن به سر کار، برای رفتن به بازار، برای کمی وقت گذراندن با دوستان و پارک‌گردی و به صورت کلی در انجام بسیاری از کارهای روزمره باید پیاده روی کنید اما آیا کفش مناسب برای پیاده روی های روزمره‌تان می‌پوشید؟ می‌دانید کفش های پیاده روی باید چه ویژگی داشته باشند؟

اما آیا می‌دانید که به چه اندازه خود پیاده روی ارزشمند است، کفشی که برای انجام پیاده روی نیز انتخاب می‌کنید به همان اندازه حائز اهمیت است؟ در این مقاله و در ادامه این صفحه، قصد داریم تعداد ۵ مدل از بهترین کفش‌های اسپورت و کتونی‌های مناسب دویدن و پیاده روی را به شما معرفی نماییم، این کتونی‌ها بر اساس بررسی‌های دقیقی انتخاب شده‌اند و مطمئناً هم کیفیت ورزش شما را بالا برده و هم سلامت‌تان را نیز تضمین می‌نمایند. با ما باشید با معرفی این فهرست کاربردی.

پوشیدن کفش اسپرت مناسب پیاده روی باعث می‌شود که پاهای شما کمتر ضربه ببینند، تاول نزنند و سالم‌تر بمانند، علاوه بر این، بسته به کیفیت کفش اسپرت و یا کتونی که می‌پوشید باعث می‌شود که لذت بیشتری نیز از پیاده‌روی‌تان ببرید. در این مقاله که توسط فروشگاه اینترنتی وینگوگ به عنوان بزرگ‌ترین فروشگاه کفش اسپرت و کتونی در غرب کشور آماده شده است. ما به شما ۲۰ مدل کفش بسیار زیبا را که علاوه بر زیبایی برای پیاده روی نیز مناسب می‌باشند معرفی خواهیم کرد با ما باشید.

چه کتونی هایی برای پیاده روی مناسبند؟

به صورت کلی اگر بخواهیم ویژگی‌هایی را برای کتونی های مناسب پیاده روی نام ببریم باید بگوییم که: اولین و مهم‌ترین اصل این است که باید دارای زیره نرم و راحتی باشند، هم‌چنین انعطاف‌پذیری آن‌ها باید بالا باشد، تا زود از بین رفته و پاره نشوند، علاوه بر این موارد، کتونی های پیاده روی بهتر است که دارای رویه کش بافت باشند، زیرا رویه‌های از جنس کش بافت به هوا اجازه نفوذ داده و بدین ترتیب در طول پیاده‌روی روزمره‌تان پاهای‌تان عرق نخواهد کرد.

بهترین کتونی های مناسب پیاده روی

1 – کتونی اسیکس کایانو 29

جدیدترین و معروف‌ترین کفش اسپرت اسیکس که در ۴ رنگ بسیار زیبا و جذاب در فروشگاه اینترنتی وینگوگ موجود و قابل خرید است. راحتی زیره این کتانی از تمامی مدل‌هایی که در زیر می‌بینید بیشتر است و هم‌چنین خوبی که دارد این است که: به لطف رویه پارچه‌ای سوزنی، امکان عبور هوا از آن وجود داشته و پاهای شما در طول پیاده‌روی عرق نخواهند کرد.

اورگونومی ساخت کتونی اورجینال اسیکس کایانو 29 بسیار عالی است و به کمر و پشت شما آسیبی نخواهد زد.

2 – کتونی نیو بالانس آمریکایی 992

در پاراگراف‌های قبل‌تر گفتیم که: همه کتونی های اسپرت مناسب پیاده روی زیر، ویتنامی هستند اما این محصول که در ۶ رنگ بسیار بسیار زیبا در فروشگاه اینترنتی وینگوگ موجود و قابل خرید است ویتنامی نیست و آمریکایی می‌باشد، این کتونی نیو بالانس اورجینال در واقع ۹۹۲ نام دارد و از طراحی بسیار زیبا و البته، مناسبی برای پیاده‌روی‌های روزمره برخوردار است.

این کتونی حتی برای پیاده‌روی های فصل‌های سرد تر نیز مناسب می‌باشد، بعد از کتونی کایانو معرفی شده در پاراگراف قبل، کتونی نیو بالانس آمریکایی 992 دارای راحت‌ترین زره است و بیشترین نمره را از لحاظ راحتی زیره به دست آورده است. تمامی رنگ‌های این کتونی مناسب پیاده روی در فروشگاه اینترنتی وینگوگ با سایزبندی کامل موجود می‌باشند.

3 – کتونی اسکیچرز اورجینال

یکی دیگر از بهترین کتونی‌ها و کفش اسپرت های مناسب پیاده روی موجود در فروشگاه وینگوگ ۳ مدل با کد های ۱۰۰۴۵ – ۱۰۰۴۶ و ۱۰۲۵۴ می‌باشند که اورجینال هستند و تولید ویتنام، این ۳ مدل از لحاظ کیفیت ساخت با هم تفاوتی ندارند اما رنگ بندی‌شان متفاوت است، وجه برتری این کتونی‌ها نیز از لحاظ ساختار، راحتی و رویه می‌باشد، به صورتی که رویه آن‌ها مشابه رویه کتونی‌های 992 نیوبالانس طراحی شده و دارای منافذی است که به عبور هوا اجازه داده و در نتیجه: پاهای شما به هیچ وجه عرق نخواهند کرد. قیمت نمونه اورجینال این کتونی در فروشگاه اینترنتی وینگوگ بسیار مناسب است و شما می‌توانید این کتونی اسکیچرز اورجینال را با ضمانت اصالت از ما خریداری نمایید.

4 – کتونی اورجینال هوکا

یکی از برندهایی که فقط مدل‌های خاصی از آن برای پیاده روی مناسب نبوده بلکه تمامی تولیداتش مناسب پیاده روی ساخته شده‌اند، هوکا می‌باشد، نام برند هوکا شاید برای‌تان تازگی داشته باشد و از قبل، همانند آدیداس، نایک و نیو بالانس و .. نشنیده باشید اما باید بگوییم که: طراحی کتونی‌های هوکا بسیار بسیار منحصر به فرد است و مزیتی که آن‌ها را برای پیاده روی مناسب ساخته است، زیره منحصر به فردشان و هم‌چنین انعطاف‌پذیری بالای‌شان است، قیمت کتونی هوکا اورجینال در فروشگاه اینترنتی وینگوگ بسیار مناسب است و می‌توانید مدل‌های مختلف آن را خریداری کرده و برای پیاده‌روی از آن استفاده نمایید.

5 – کتونی های اورجینال سالامون

از دیگر برندهای محبوب و معروفی که همانند هوکا، تقریباً تمامی تولیداتش، البته اورجینال ها، برای پیاده روی مناسب هستند و طراحی اورگونومی و اصلی‌ای دارند، سالامون می‌باشد، کتونی‌های سالامون اورجینال، علاوه بر پیاده‌روی به دلیل انعطاف بسیار بسیار بالا برای کوهنوردی و طبیعت گردی نیز مناسب می‌باشند و حتی برای این کار ساخته شده‌اند. البته، دقت کنید که در میان کتونی‌های اورجینال سالامون، مدل‌هایی را برای پیاده‌روی انتخاب کنید که جنس رویه آن‌ها کش بافت است و عبور هوا از آن امکان‌پذیر می‌باشد. زیرا تعداد مدل از کتونی سالامون اورجینال دارای رویه ضد آب نیز می‌باشند که ترجیحاً برای پیاده‌روی زیاد مناسب نیستند.

ویژگی های کفش مناسب برای پیاده روی

کفش‌های مناسب برای پیاده روی باید ویژگی‌هایی داشته باشند که آن‌ها را منحصر از سایر کتونی‌ها می‌کند. در وافع همین ویژگی‌ها است که باعث می‌شود این کفش‌ها در فهرست مدل‌های مناسب برای پیاده روی قرار گیرند. برخی از این ویژگی‌ها به صورت زیر می باشند :

مدلی که برای پیاده‌روی انتخاب می‌کنید باید واقعاً راحت باشد، راحتی ویژگی است که به تنهایی از یک خصوصیت در کفش نشات نمی‌گیرد و محصولی که انتخاب می‌کنید باید خصوصیات زیادی داشته باشد تا برای پیاده‌روی مناسب باشد. به عنوان مثال: متریال پارچه رویه، جنس کفی، متریال استفاده شده در زیره، فناوری که برای زیره در نظر گرفته می‌شود، انعطاف کفش و مواردی از این قبیل خصوصیاتی هستند که باعث می‌شوند یک کفش اسپرت مناسب پیاده‌روی باشد یا نه.

کفش مناسب پیاده روی باید تنفس‌پذیر باشد

حتی اگر قصد پیاده‌روی هم نداشته باشید و صرفاً به یک خیابان‌گردی و یا پارک‌گردی ساده بروید، مطمئناً عرق پاهای‌تان را دوست ندارید، حال تصور کنید که این عرق هنگام پیاده‌روی‌های طولانی مدت چه اندازه می‌تواند بد باشد. تنفس‌پذیری مناسب و اصولی در کفش‌های اسپرت با کیفیت باعث می‌شود که پاها در تابستان خنک و در زمستان نیز راحت باشند.

حتی عرق کردن در فصل زمستان نیز ناخوشایند است. تنفس‌پذیری در صورتی امکان پذیر است که متریال استفاده شده در رویه یک کفش اسپرت به نحوی باشد که اجازه عبور هوا را به داخل و بیرون بدهد.

کفش مناسب پیاده روی باید در هر شرایطی از پاهای شما محافظت کند

این محافظت بیشتر به جنس و متریال زیره کفش اسپرت و کتانی باز می‌گردد و منظورمان این است که باید هم برای به عنوان مثال آسفالت مناسب باشد، هم برای کوهستان مناسب باشد و هم برای پارک و سایر مکان‌های مختلف علاوه بر این باید وزن مناسبی نیز داشته باشد، کشیدن یک جفت کفش اسپرت سنگین در طول روز به دنبال خودتان هنگامی که از مکان‌های مختلف عبور می‌کنید، می‌تواند شما را به شدت خسته کند.

انعطاف پذیری لازم را داشته باشد

انعطاف‌پذیری به قابلیت تا شدن و تغیر حالت دادن کفش اسپرت بدون پارگی، خراب شدن و از بین رفتن متریال گفته می‌شود. این انعطاف‌پذیری هم باید در رویه باشد و هم زیره. البته، زیره اهمیت بیشتری دارد و هرچه متریال، لاستیک و فوم استفاده شده برای زیره کیفیت بالاتری داشته باشد، مطمئناً انعطاف‌پذیری آن نیز بیشتر خواهد بود. در واقع، اهمیت انعطاف‌پذیری برای کفش اسپرت‌های مناسب پیاده روی بسیار بیشتر نیز می‌باشد، چرا که اگر پاهای شما در داخل کفش به خوبی خم نشود، ممکن است در یک مسیر نه چندان طولانی، آسیب زیادی ببینید.

باید در هر صورت راحت باشد

برای اینکه کفش اسپرت و کتونی که خریداری می‌کنید برای پیاده‌روی مناسب باشد، باید راحتی لازم را داشته باشد اما منظور از راحت بودن چیست؟ نباید سفت به پاهای شما چسبیده و بسیار تنگ باشد، هم در جهت طول پاهای‌تان باید فضای کافی و اضافه وجود داشته باشد و هم در طول عرض پاهای‌تان نیز باید فضای کافی وجود داشته باشد. در کنار این موضوع، راحت بودن زیره و البته، متریال رویه نیز باعث راحت بودن بیشتر کفش اسپرت و مناسب بودن بیشتر ان برای پیاده‌روی می‌گردد.

نکاتی مهم هنگام خرید کفش اسپرت مناسب پیاده روی

در کنار این موارد که هنگام خرید باید به همه آن‌ها توجه کرد و سعی کرد کتونی را انخاب کرد که تقریباً همه ویژگی‌ها را داشته باشد، نکاتی نیز وجود دارند که رعایت نکردن‌شان باعث می‌شود که بعد از چندین بار استفاده از محصول خسته شده و عملاً کتونی و یا کفش اسپرتی را که برای پیاده روی خریداری کرده‌اید نه تنها برای پیاده‌روی استفاده نکنید بلکه به کل بی‌کاربرد گردد این نکات به صورت زیر می‌باشند :

  • به هیچ عنوان کفشی نخرید که پاهای‌تان داخل آن راحت نیست و به سخت می‌توانید آن را پوشیده و یا پاهای‌تان را در داخلش حرکت دهید، به عبارتی نباید تنگ باشد.
  • زیبایی یکی از مهم‌ترین ملاک‌ها برای خرید است اما به شرطی که ویژگی‌های دیگر محصول را فدای آن نکنید، همیشه کیفیت و مناسب بودن یک کفش اسپرت را به زیبایی آن ترجیح دهید. چه بهتر کفش اسپرت مناسب و با کیفیتی برای پیاده روی پیدا کنید که زیبایی لازم را نیز داشته باشد اما بین یک کفش زیبا و یک کفش با کیفیت همیشه محصول با کیفیت را ترجیح دهید.

و اما برندهای محبوب تولید کننده این کفش‌ها

یکی از نکاتی که اشاره به آن نیز ضروری است، این است که: خرید از برندهای معتبر چندین مزیت برای شما دارد. اول اینکه محصولی را می‌پوشید که همه آن را می‌شناسند و اعتبار خاصی به استایل‌تان خواهید داد، دوم اینکه این برندها با تجربه چندین و چند ساله و با فعالیت گسترده خود توانسته‌اند به فناوری‌هایی برسند که تولید کننده‌های ساده آن را نمی‌دانند. به همین دلیل پاهای شما را سالم‌تر نگه خواهند داشت. برخی از این برندها به صورت زیر می‌باشند :

کفش اسپرت نایک

نایک برندی است که تقربیاً همه آن را می‌شناسند، کفش‌های این برند بسیار سبک هستند، راحت پوشیده می‌شوند و باعث عرق کردن پا نیز نمی‌شوند. همین امر سبب شده که همه نایک را با عنوان برندی خوب بشناسند و از کفش اسپرت‌های خوب این برند برای پیاده‌روی استفاده کنند.

کفش اسپرت آدیداس

برخی از مدل‌هایی که آدیداس به عنوان یک برند پیشتاز در صنعت محصولات ورزشی تولید می‌کند، در حادترین شرایط هم باعث عرق کردن پاهای شما نخواهند شد، راحتی لازم را دارند و از زیبایی منحصر به فردی هم برخوردارند. به عبارتی، ویژگی‌هایی را دارا هستند که یک کفش اسپرت مناسب پیاده روی باید داشته باشد.

گروه تمرینو

واحد خبر و تبلیغات تمرینو تمرینو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا