pr

تفرجگاه های اطراف شیراز

شهر شیراز یکی از بهترین مکان‌های گردشگری ایران محسوب می‌شود که برای اغلب ایرانی‌ها هم آشنا است. این شهر به‌عنوان یکی از پرتعدادترین مکان‌های گردشگری ایران که انواع جاذبه‌های گردشگری تاریخی را دارد، شهرت بسیار زیادی به‌دست آورده است. مکان‌های گردشگری مثل سعدیه و حافظیه که همراه با فرهنگ ایرانی هستند، محلی برای یادآوری ادبیات و دیدار با شعر و شاعران قدیم به‌شمار می‌روند. با این‌حال خارج از شهر مکان‌های گردشگری بیشتری وجود دارد که به خواب هم نخواهید دید. در ادامه تعدادی از تفرجگاه‌های اطراف شیراز را برای آشنایی بیشتر معرفی می‌کنم تا به‌راحتی بتوانید راهی این شهر شوید. شما می‌توانید کنار تور هوایی شیراز، سری هم به بیرون شهر بزنید تا با اسطوره‌ها و اساطیر ایران آشنا شوید.

مکان‌های گردشگری خارج از شهر

شهر شیراز کنار مکان‌های گردشگری تاریخی که دارد، مکان‌های بسیاری هم برای طبیعت گردان در خود جای داده است؛ مکان‌های گردشگری مثل دشت‌ها، آبشارها، کوه‌ها و بناها به یادگار مانده از دوران هخامنشی و ساسانیان.

مجموعه آرامگاه کوروش

یکی از برترین مجموعه‌های گردشگری ایران از دیرباز تا کنون منطقه گردشگری پاسارگاد است. این مجموعه محل دفن پادشاه اسطوره‌ای ایران یعنی کوروش بوده و بسیاری از آن به‌عنوان مکانی مقدس یاد می‌کنند.

برای رسیدن به پاسارگاد باید از شیراز به‌سمت مرودشت بروید؛ سپس در بزرگراه صفاشهر مسیر را ادامه دهید تا به جاده پاسارگاد برسید. فاصله پاسارگاد تا شیراز چیزی حدود ۱۲۵ کیلومتر است.

درباره تور شیراز به کیش در علی بابا اطلاع دارید؟

تخت جمشید

شاید بتوان معروف‌ترین تفرجگاه خارج از شهر شیراز را تخت جمشید دانست؛ این مجموعه به‌جرات آوازه‌ای به وسعت کل دنیا دارد. این محل گردشگری (تخت جمشید) در ۱۰ کیلومتری شمال شرق مرودشت است و چیزی حدود ۶۰ کیلومتر با شیراز فاصله دارد.

دریاچه مهارلو

اطراف شیراز پر است از جاذبه‌های گردشگری که با دیگر جاهای دنیا شباهتی ندارد. یکی از این مکان‌ها دریاچه مهارلو شیراز است که به‌جای آبی، به رنگ صورتی دیده می‌شود. زیباترین نماهای دیدنی را می‌توان با مفهوم پرندگان مهمان این دریاچه تماشا کرد.

دریاچه مهارلو به‌سبب وجود جلبک‌هایی به نام دونالیلا سالیلا، به رنگ صورتی دیده می‌شود. منبع تغذیه آن از سه رودخانه خشک شیراز، چنارراه و سلطان آباد است که با بارش‌های فصلی پر آب می‌شوند.

دشت ارژن

از مناطق بکر و دست نخورده و حفاظت شده شیراز هرچه بگوییم کم است. این مناطق که بیشتر به بهشت‌های روی زمین شبیه‌ هستند، در اغلب اوقات مکان مناسبی برای تور شیراز و طبیعت گردی محسوب می‌شوند. شما می‌توانید در تورهای گردشگری که طبیعت گردی دارند، ثبت نام کنید و راهی این دشت شوید. ۶۵ کیلومتر دورتر از شیراز در بزرگراه قائمیه و به‌سمت خانزنیان ادامه دهید. سپس در مسیر بزرگراه قائمیه حرکت کنید تا به دشت ارژن برسید.

 تنگه دم اسب

یکی از بهترین و برترین مناطق ییلاقی که در ایران می‌توان از آن‌ها یاد کرد، تنگه دم اسب شیراز است. این تنگ که فقط ۵۰ کیلومتر با شیراز فاصله دارد، با فاصله بسیار رتبه اول را بین همه تنگه‌های اطراف شیراز و حتی دیگر شهرهای ایران به‌دست آورده است. شرایط تنگه به نحوی است که صخره‌های بزرگ به شکل دیوار به طول رودخانه کیشده شده‌اند و زیبایی غیرقابل وصفی به آن محیط بخشیده‌اند. این تنگه کنار روستای کره بس است و از قِبَل آن همه مناطق اطرافش آبادانی بسیار خوبی پیدا کرده‌اند. فضای دلنشین این منطقه یکی از ویژگی‌هایی است که به‌دلیل آن در هر تورهای شیراز گنجانده می‌شوند. شما می‌توانید با شرکت در تور هوایی شیراز که مخصوص طبیعت گردی است، راهی این شهر و این منطقه شوید.

روستای قلات

اغلب مناطق اطراف شیراز منطقه‌های گردشگری و طبیعت گردی هستند که گاهی با زندگی مردم عجین شده‌اند. این مناطق پر است از روستاها و مردمی که زندگیشان با طبیعت همراه شده و حضورشان زیبایی بیشتری به این جاذبه‌های گردشگری بخشیده است.

روستای قلات در جاده سپیدان به شیراز قرار دارد. این روستا یکی از بازمانده‌های حکومت‌های ۲۵۰۰ سال پیش ایران محسوب می‌شود که با وجود تعدادی سنگ نگاره قدیمی ارزش بیشتری هم پیدا کرده است. به لطف وجود آب و رودخانه طراوت و شادابی همیشه در این روستا جریان دارد. زندگی دوست داشتنی این مردم همراه با طبیعتی است که انواع درخت‌های گردو، بادام، انگور، انجیر، انار، زردآلو، آلو و گوجه سبز و… در آن رشد می‌کند.

سفر با تور شیراز

تور شیراز یکی از معدود پیشنهادهای به‌صرفه‌ای است که سود و زیان آن بهتر از سفر شخصی محاسبه می‌شود. سفر با تور شیراز از تهران برای ساکنان پاینخت و تور هوایی شیراز و زمینی این شهر برای دیگر اهالی کشور یکی از بهترین پیشنهادهای است که می‌توان ارائه داد. شما می‌توانید با مراجعه به صفحه مربوط به تور شیراز از تهران در علی بابا امکانات، قیمت، شرایط، نوع و… هر تور را مشاهده و دست به انتخاب بزنید. این درحالی است که این تورها با بهترین قیمت همراه با ضمانت کم‌ترین قیمت از طرف شرکت علی بابا ارائه می‌شوند.

گروه تمرینو

واحد خبر و تبلیغات تمرینو تمرینو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا