نکات مهم حفظ سلامتی

خطرناک‌ترین چربی بدن کجاست؟

شرط می‌بندم آرزوی خیلی از شماها، از دست دادن چربی دور شکم است. باید بگویم: آرزوی خوبی است چون یکی از خطرناک‌ترین چربی‌ها نیز همین چربی‌های شکمی هستند.

افزایش چربی شکمی، باعث بالا رفتن ریسک بیماری‌های مزمن در بدن می‌شود.

همان‌طور که در معامله یک زمین، مهم‌تر از متراژ زمین، محل زمین است، در مورد چربی‌ها نیز، مکان چربی تعیین کننده میزان خطرناک بودن آن است.

چربی‌های پا و بازوها را بیشتر به عنوان چربی‌های زیر پوستی می‌شناسیم اما چربی شکمی، یک چربی داخلی است.

چربی‌های زیر پوستی، بین پوست و عضلات قرار دارند و به عنوان یک سیستم دفاعی در مقابل سرما، خیلی به کار می‌آیند.

از طرفی، محل ذخیره کالری‌های باارزش هستند اما از سوی دیگر، چربی های داخلی، مثل چربی شکم در اطراف ارگان‌های حیاتی بدن پیچیده شده‌اند.

چربی فقط قابلیت ذخیره‌سازی کالری را ندارد، بلکه به عنوان یک ارگان زنده، تولید هورمون هم می‌کند.

اگر در بین خانواده، سابقه بیماری‌های قلبی و کبد چرب را دارید، ریسک به دست آوردن چربی‌های درونی، مثل: چربی شکم در شما بالاتر است.

چطور از شر چربی درونی خلاص شوم؟

متاسفانه چربی‌های درونی، مثل: چربی شکمی، با تمرینات شدید از بین نمی‌روند و نیازمند اتخاذ یک سری تصمیمات سالم در زندگی هستند.

⛔ در این مطلب خیلی کوتاه در این مورد توضیح دادم. اگر نیاز به یک برنامه جامع دارید، به مطلب زیر مراجعه کنید:

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

درست کردن شکم شش تکه براساس تیپ بدنی (نقشه قدم به قدم)

اندازه دور کمر و باسن را مرتباً اندازه‌گیری کنید

این اندازه‌گیری در دوره‌های مختلف، کمک می‌کند مطمئن شوید شیوه‌ای که پیش گرفته‌اید آیا جواب می‌دهد یا نه؟ و با داشتن پاسخ این پرسش، می‌توان برای قدم‌های بعدی خود برنامه‌ریزی کنید.

روزی ۳۰ تا ۶۰ دقیقه عرق بریزید

دویدن tamrino.ir

چربی‌های درونی، به فعالیت‌هایی مثل: دوچرخه سواری، قایق‌رانی و دویدن، که ضربان قلب‌تان را بالا می‌برد، عکس العمل نشان می‌دهند. بدن شروع به سوزاندن آن‌ها، به عنوان منبع انرژی می‌کند.

رژیم غذایی سالم را از یاد نبرید

از دانه‌های غلات و سبزیجات غافل نشوید. از شر الکل و شکر هم خلاص شوید، چرا که این ۲ ماده، معمولاً تبدیل به چربی‌های درونی می‌شوند.

بیشتر بخوابید و استرس کمتری داشته باشید

می‌دانم گفتنش از عمل کردن به آن ساده‌تر است. ولی اگر می‌خواهید از سلامت فیزیکی خود دفاع کنید، باید هوای سلامتی ذهنی خود را داشته باشید.

خواب کم و استرس زیاد، می‌تواند تمام تلاش‌های شما در باشگاه را به باد دهد. یادتان نرود: همه چیز در مورد سلامتی بدنی نیست، بلکه باید احساس خوبی هم داشته باشیم.

شما چطور از شر چربی‌های شکمی خلاص شده‌اید؟

علی رضا ناصری

I'm a fitness nerd & currently I'm blogging for https://tamrino.ir my main passion is creating excellent content for bodybuilding community. Remember: Facts don't care about your feelings & there is no stupid question, just stupid people.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا