چربی سوزی

خطرناک ترین چربی بدن کجاست و چطور از شرش خلاص شویم

شرط می بندم آرزوی خیلی از شما ها از دست دادن چربی دور شکم است. باید بگویم آرزوی خوبی است چون یکی از خطرناکترین چربی ها نیز همین چربی های شکمی هستند. افزایش چربی شکمی باعث بالا رفتن شانس بیماری های  مزمن در بدن می شود.

همان طور که در معامله یک زمین مهمتر از متراژ زمین، محل زمین است، در مورد چربی های نیز مکان چربی تعیین کننده میزان خطرناک بودن آن است. چربی های پا و بازو ها را بیشتر بعنوان چربی های زیر پوستی می شناسیم، اما چربی شکمی را یک چربی داخلی است.

چربی دور شکم tamrino.ir

چربی های زیر پوستی بین پوست شما و عضلات شما قرار دارند و بعنوان یک سیستم دفاعی بدن در مقابل سرما خیلی بکار می آیند از طرفی محل ذخیره کالری های با ارزش هستند. اما از طرف دیگر چربی های داخلی مثل چربی شکم در اطراف ارگان های حیاتی بدن پیچیده شده اند.

چربی فقط قابلیت ذخیره سازی کالری را ندارد، بلکه به عنوان یک ارگان زنده خود تولید هورمون می کند.

اگر در بین فامیل خود سابقه بیماری های قلبی، کبد چرب را دارید، شانس بدست آوردن چربی های درونی مثل چربی شکم در شما بالاتر است.

چطور از شرش خلاص بشوم؟

متاسفانه چربی های درونی مثل چربی شکمی با تمرینات شدید از بین نمی رود و نیازمند اتخاذ یک سری تصمیمات سالم در زندگی شما می باشد.

⛔ در این مطلب خیلی کوتاه در این مورد توضیح دادم اگه نیاز به یک برنامه جامع دارید به مطلب زیر مراجعه کنید:

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

درست کردن شکم شش تکه براساس تیپ بدنی (نقشه قدم به قدم)

۱. اندازه دور کمر خود، باسن را مرتباً اندازه گیری کنید

این اندازه گیری در دوره های مختلف به شما کمک می کند، مطمئن شوید شیوه که پیش گرفته اید آیا جواب می دهد یا نه؟ و داشتن پاسخ این پرسش می توانید برای قدم های بعدی خود برنامه ریزی کنید.

۲. روزی 30 تا 60 دقیقه عرق بریزید

دویدن tamrino.ir

چربی های درونی به فعالیت هایی مثل دوچرخه سواری، قایق رانی و دویدن که ضربان قلب تان را بالا می برد، عکس العمل نشان می دهد. بدن شروع به سوزاندن آنها به عنوان منبع انرژی می کند.

۳. رژیم غذایی سالم را از یاد نبرید

از دانه های غلات و سبزی جات غافل نشوید. از شر الکل و شکر هم خلاص شوید، چرا که این دو ماده معمولاً تبدیل به چربی های درونی می شوند.

۴. بیشتر بخوابید و استرس کمتری داشته باشید

می دانم گفتنش از عمل کردن به آن ساده تر است. ولی اگر می خواهید از سلامت فیزیکی خود دفاع کنید باید هوای سلامتی ذهنی خود را داشته باشید. خواب کم و استرس زیاد می تواند تمام تلاش های شما در باشگاه را به باد دهد. یادتان نرود همه چیز در مورد سلامتی بدنی نیست، بلکه باید احساس خوبی هم داشته باشیم.

شما چطور از شر چربی های شکمی خلاص شده اید؟ به ما و دوستان تان در تمرینو بگویید.

فردا یک نقشه جامع برای ساختن شکم شش تکه را خدمت تان ارائه می کنم…

علی رضا ناصری

Blogger for tamrino.ir Remember: Facts don't care about your feelings & There are no stupid question, just stupid people

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا