بدنساز تازه کارجالب

یک نامه سرگشاده برای هر کسی فکر می کند چاق است

از حدود 2 ماه پیش که کارمان را در سایت تمرینو شروع کردیم، پیام های محبت آمیزی از سوی شما دوستان دریافت کردیم. اما در بین این پیام ها، بعضی از دوستان بودند که بسیار مستاصل به نظر می آمدند، افرادی که از مشکل چاقی سال هاست که رنج می برند و تاکنون نتوانسته اند راه حل قطعی پیدا کنند.

راستش را بخواهید در وبسایت تمرینو ما از روش های مختلف کاهش چربی و کاهش وزن بسیار صحبت کرده ایم و بیشتر هم صحبت می کنیم، اما امروز گفتم در این مورد صحبت نکنم. به هر حال شروع سال جدید است و چه کسی حوصله دارد تا از مسائل علمی بشنود! به همین دلیل خواستم با دوستانی که از اضافه وزن رنج می برند مثل یک دوست صحبت کنم تا بتوانم در کنار هم مشکل را حل کنیم، اما یک مشکل بزرگ در میان بود!!

مسئله این بود که من خودم هرگز از مشکل چاقی رنج نبرده بودم و دقیقاً نمی دانستم چاق بودن چه حس و حالی دارد. آخر تا من مشکل را خود احساس نکنم چطوری می توانم با شما درد و دل کنم؟! من هم می شوم یکی از آن دوستان لاغر تان که به شما می گوید: “همچین هم چاق نیستی!!”

به همین خاطر دنیای وب را زیر و رو کردم تا بتوانم یک نفر مثل شما که از چاقی رنج می برده و حالا از این مشکل رها شده را پیدا کنم، این همه نتیجه جستجوی من:

نامه ای برای افراد چاق:

عزیزم

می دانم چه قدر زندگی برای تو سخت شده است. می دانم روزهایت سرد و پوچ پی هم می گذرند و من تو را هیچ وقت بیشتر از امروز دوست نداشته ام.

به خاطر اینکه می دانم تو الان در چه موقعیتی قرار داری. می خواهی به باشگاه بروی اما حس می کنی می خواهی به جنگ با ستاره ها، بدن های فوق العاده و نیش و کنایه ها بروی! و از همه سخت تر این که تصمیم بگیری چه بپوشم تا کمتر مورد قضاوت قرار بگیرم. با خود می گویی چه چیزی را امتحان نکرده ام؟ آخرین چربی سوزی که تبلیغش را تلویزیون دیده ام به نظر بدک نیست!!

هر روز مجبوری طوری لباس بپوشی که چاقی تو نمایان نشود. به جک های دوستانت در مورد افراد چاق می خندی تا دوستانت تو را چاق خطاب نکنند. وقتی در مکان های عمومی غذا سفارش می دهی، همیشه عصبی هستی، به خاطر اینکه اگر زیادی سفارش دهی، همه می گویند: چقدر غم انگیز است! و اگر فقط سالاد سفارش دهی، همه خواهند گفت: چقدر تاسف آور است که او خود را به این روز انداخته است!!

خودتان را قانع می کنید که نیازی ندارید به دکتر مراجعه کنید. آن حس آشنایی که دکتر، شما را مورد آزمایش قرار نمی دهد و یک توصیه کلی می کند و می گوید: شما باید وزن کم کنید!!

حس بدی که وقتی می خواهید سوار هواپیما شوید، تا جای ممکن خود را کوچک می کنید تا جا برای دیگران بیشتر باز باشد. در تاکسی آرام نفس می کشید و دست ها و پاهای خود را جمع می کنید تا کسی متوجه چاقی شما نشود.

چاق tamrino.ir

اصرار دوست های لاغر شما که می گویند: شما چاق نیستی!! در حالی که خود او اگر یک سایز اضافه کند شب و روز نخواهد داشت. اجازه می دهید رفقای تان در مورد هیکل شما هر چه می خواهند بگویند فقط به خاطر اینکه حق با آنهاست!!

تمام روز خود را طوری برنامه ریزی می کنید تا از این موقعیت ها دوری بجویید.

و بالاخره یک روز از خواب بیدار می شوید و به چیزی که از آن می ترسیدید فکر خواهید کرد:

شاید من چاق باشم!!

بعد از آن همه پول و زمان و نگرانی که صرف کرده اید و خجالت از آن همه برنامه که تلاش کرده اید، از آن همه قرص و رژیم که در آخر هم نتیجه ای نداشتند!! به این نتیجه می رسید که این سرنوشت نهایی شماست. شما باید همیشه چاق بمانید.

حتی فکر کردن به آن هم ترسناک است. به خاطر اینکه شما باید آرزوی آن بدنی را که همیشه داشتید، بدنی که مال شما نیست را با خود به گور ببرید!!

این فکر ترسناک است به خاطر اینکه شما در تمام زندگی تان شنیده اید که می گویند چاقی چقدر بد است. چاق ها همیشه آدم بده فیلم ها بوده اند!! چاق بودن به معنای تنها بودن، بدون اراده بودن و تنبل بودن و زشت بودن است.

شما لایق اینطور برخورد ها نیستید. هیچ کس لایق این رفتار ها نیست. شما لایق رفتار های خانواده تان نیستید که به بهانه چاق بودن شما و نگران بودن برای شما هر چه می خواهند به شما بگویند. بدن شما لایق این نیست که بی ارزش خوانده شود.

مقدار وزن شما به این معنی نیست که باید از خود شرمنده باشید یا اینکه هر کس هر طور خواست با شما رفتار کند.

و حالا عزیزم تو می توانی غصه بخوری، ناراحت باشی. برای بدنی که هرگز نداشته ای سوگواری کنی. نه به خاطر اینکه آن بدن بهتر است بلکه به خاطر اینکه سالها در پی بدست آوردن آن بدن بوده ای!

از دکتر ها عصبانی هستی فقط به خاطر این که روی تو هیچ آزمایشی را انجام نمی دهند و به تو می گویند وزنت را کاهش بده!

به حرف های پوچ آدم های لاغر در مورد باشگاه رفتن می خندی وقتی در دهان شان پشت سر هم چیپس می گذارند.

خودت را از حرف های ناراحت کننده مردم در مورد خودت، تطهیر کن!! از شر حس ناراحتی، اضطراب و ناتوانی راحت شو، این احساسات شایسته زمانی که برای شان می گذاری نیستند.

احساس سبکی کن در بدنت! حس کن وزنت از طریق شانه هایت فرار می کند، نفس بسیار عمیقی بکش.

تو چاق هستی و تو می توانی با آن کنار بیایی

چاق tamrino.ir

می دانم خیلی سخت است که بدانی چه کسی هستی اگر همیشه در مورد کاهش وزن خود صحبت و فکر نکرده باشی. شما ممکن است احساس سرگردانی بکنی. اما این حس آغاز یک رهایی است. مثل یک آسمان ابری قبل از طلوع خورشید است. روز جدیدی است و الان دنیا مال توست.

هر لباسی را که دوست داری بخر، دنبال قواعد مد لباس نباش که می گویند چه بپوش تا لاغر تر به نظر بیایی. خودت باش، چیزی نباش که یک نفر آن سر دنیا در موردت تصمیم می گیرد.

مادر بزرگم عادت داشت بگوید: فقط به خاطر اینکه یک نفر به طرف تو توپ پرت کرد، به این معنی نیست که تو باید توپ را بگیری!! یاد بگیر  توپ را بندازی!!!

شما می توانید به دوستان، خانواده خود بگویید من چاقم! قبل از اینکه کس دیگری این حرف را بزند! به مرور زمان طبیعی می شود. حرف های آنها شما را آزار نمی دهد چرا که شما ارزش خود را می دانید و ارزش شما به عنوان یک انسان ربطی به چاق بودن شما ندارد.

بدون دغدغه خاطر به استخر بروید و شنا کنید بدون اینکه از نظرات و افکار دیگران ناراحت بشوید. شما می توانید هر کاری را که دوست دارید انجام بدهید. شما خودتان را می شناسید و قسمتی از این شخصیت چاق بودن شماست.

گاهی اوقات حتی لازم است به آن آدم های عوضی اطراف تان بگویید خفه شوند!!!

با خودتان آشتی کنید. خودتان را دوست داشته باشید. شاید حرف های من را باور نکنید اما شما زیبا هستید.

عشق tamrino.ir

شما می توانید زندگی کنید. کاری را انجام بدهید که شما را خوشحال می کند. برروی کار و خانواده یا خودتان متمرکز شوید. داوطلب شوید تا یک کار جدید انجام بدهید. زندگی را بسازید که دوست دارید.

آسان نیست!! زمان می برد. دوستان تان همچنان مزخرف می گویند. دنیا در مقابل شما می ایستد، شما در مقابل خود نایستید!!

خوش آمدی عزیزم، برو بیرون و خورشید را بروی پوستت حس کن.

امیدوارم امسال به اهداف تناسب اندامی خود برسید. اگر شما هم چاق هستید، خوشحال می شوم نظر شما را بدانم.

فردا در مورد نکات لازم برای طراحی رژیم غذایی با شما صحبت می کنم…

علی رضا ناصری

Blogger for tamrino.ir Remember: Facts don't care about your feelings & There are no stupid question, just stupid people

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا