pr

یک رژیم غذایی لاغری استاندارد چه ویژگی‌هایی دارد؟

یک رژیم غذایی برای کاهش وزن اصولی که سلامتی‌ افراد را تحت تاثیر قرار ندهد برای هر فردی که اضافه وزن دارد ضروری است. رژیم غذایی برای لاغری در صورتی استاندارد محسوب می‌شود که توسط یک پزشک متخصص طراحی شده باشد.

هرگونه رژیم لاغری ساده باید با توجه به نکات ریز برنامه غذایی سالم و با نظر پزشک تنظیم شود. رژیم غذایی برای لاغری استاندارد شما را اذیت نمی‌کند و گرسنه نگه نمی‌دارد، نیاز شما را به مواد غذایی بر طرف می‌کند و سلامت شما را به خط نمی‌اندازد.

برای دریافت رژیم غذایی برای لاغری از پزشک لازم نیست زمان زیادی را برای پیدا کردن بهترین متخصصان این حوزه صرف کنید. سامانه دکتر ساینا این کار را برای شما ساده کرده است. به کمک این سامانه شما می‌توانید به فهرستی از بهترین متخصصان تغذیه کشور دسترسی داشته باشید و با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

این ارتباط به سادگی و از طریق گفتگوی متنی و تلفنی امکان‌پذیر است. دکترهای متخصص رژیم غذایی دکتر ساینا به شما کمک می‌کنند در سلامت کامل به وزن دلخواه‌تان برسید. در ادامه این مقاله با ویژگی‌های اصلی یک رژیم غذایی برای لاغری آشنا می‌شویم.

نیاز بدن به تمام گروه‌های غذایی را برطرف می‌کند

رژیم‌ها خودسرانه می‌توانند تاثیر نامطلوبی روی سلامت جسمی افراد داشته باشند. متاسفانه در حال حاضر شاهد این هستیم که تعدادی از مردم برای رسیدن به وزن مورد نظر خود از سلامتی خود غافل می‌شوند و به دنبال لاغری سریع و موضعی مثل لاغری شکم هستند.

بدن هر انسان به ۳ گروه غذایی اصلی یعنی کربوهیدرات‌، پروتئین و چربی نیاز دارد. یک رژيم غذایی برای لاغری باید نیاز بدن به هر ۳ این دسته‌ها را برطرف کند. اگر در زمان رژیم لاغری دچار ضعف و بی‌حالی شوید یکی از این ۳ دسته را به اندازه کافی دریافت نکرده‌اید.

تعداد زیادی از رژیم‌ها چربی‌ها را به طور کلی از رژیم غذایی حذف می‌کنند ولی وجود چربی‌های سالم در یک برنامه غذایی ضروری است. پزشکان متخصص تغذیه دکتر ساینا برنامه‌ای متناسب و متشکل از تمام گروه‌های غذایی به شما ارائه می‌دهند.

پروتئین زیادی در طول هفته دارد

پروتئین‌ها به ۲ دلیل نقش مهمی در رژیم‌ غذایی برای لاغری دارند:

  1. مدت زیادی شما را سیر نگه می‌دارند و کمتر احساس گرسنگی می‌کنید.
  2. نقش محافظ و سازنده عضلات را دارند و متابولیسم بدن شما را بالا نگه می‌دارند.

یک رژیم لاغری خوب شامل پروتئین‌های گیاهی و حیوانی است. میزان و زمان مصرف پروتئین باید توسط متخصص تغذیه به شما گفته شود. با ورود به بخش متخصصان تغذیه دکتر ساینا درباره تمام این موارد با پزشک خود مشورت کنید.

به میزان کافی سبزی و میوه دارد

برای تجربه گرسنگی کمتر در طول رژیم خود باید میزان بیشتری سبزی و میوه مصرف کنید. در یک رژیم غذایی برای لاغری باید میزان کافی از میوه و سبزی دریافت کنید. البته این نکته را فراموش نکنید که مصرف بیش از حد میوه نیز می‌تواند باعث چاقی شود.

سبزیجات با کالری پایین معده شما را پر نگه می‌دارند و از خوردن بی‌رویه جلوگیری می‌کنند. هم‌چنین سبزی‌ها ارزش غذایی زیادی دارند. انواع ویتامین‌های مفید، آهن و کلسیم در سبزیجات به وفور یافت می‌شوند. میزان سبزی و میوه مورد نیاز در طول دوره رژیم غذایی برای لاغری توسط پزشکان مشخص می‌شود. برای گفت‌وگو با بهترین پزشکان متخصصان تغذیه کشور وارد آدرس www.drsaina.com شوید.

در طول رژيم غذایی برای لاغری نباید گرسنه بمانید

یکی از ایرادات اصلی رژیم‌های غذایی غیر اصولی گرسنه ماندن افراد است. این گرسنگی باعث می‌شود شخص در انجام امور خود انرژی لازم و کافی را نداشته باشد و همیشه احساس خستگی کند. در این شرایط فرد به رژیم غذایی برای لاغری متعهد نمی‌ماند و نتیجه لازم را دریافت نمی‌کند.

هم‌چنین در رژیم‌های غذایی ممکن است از غذاهای مورد علاقه خود محروم شوید، این موضوع هم باعث شکستن رژیم غذایی برای لاغری خواهد شد. در یک برنامه اصولی یک وعده آزاد وجود دارد. در این وعده که توسط پزشک شما تعیین می‌شود می‌توانید غذای مورد علاقه خود مثل فست فود یا شیرینی‌ها را مصرف کنید.

وعده‌های اصلی غذایی حذف نشود

حذف وعده‌های غذایی یکی از رایج‌ترین اشتباهات در برنامه‌های غذایی مخصوص لاغری‌ است. حتماً شما هم کسانی را دیده‌اید که برای لاغر شدن وعده شام یا ناهار را از برنامه غذایی خود حذف می‌کنند و به جای آن میوه مصرف می‌کنند.

حذف وعده‌های غذایی مقاومت بدن به انسولین را افزایش داده و باعث چاقی شکمی می‌شود. هم‌چنین با کاهش سوخت‌و ساز بدن سیستم ایمنی بدن افت کرده و بدن در برابر انواع بیماری‌ها آسیب‌پذیر می‌شود.

با کمک دکتر ساینا، اصولی لاغر شوید

به کمک سایت و اپلیکیشن دکتر ساینا می‌توانید با بهترین متخصصان تغذیه کشور در ارتباط باشید. به کمک این متخصصان می‌توانید یک رژیم غذایی استاندارد برای لاغری متناسب با فیزیک خود دریافت کنید. این سایت با ۴۵۰ پزشک متخصص در ۴۴ زمینه تخصصی همکاری داشته و خیال شما را بابت ارتباط سریع و بدون دغدغه با پزشکان راحت می‌کند.

تمامی پزشکان توسط کمیته تایید دکتر ساینا مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند و بهترین متخصصان در رشته تخصصی خود هستند.

اگر برای پرداخت هزینه‌ها مردد هستید، دکتر ساینا تضمین می‌کند که در صورت نارضایتی شما تمام مبلغ را به شما بازگرداند. پس همین حالا به سایت دکتر ساینا سر بزنید و برای دریافت یک رژیم غذایی برای لاغری اقدام کنید.

گروه تمرینو

واحد خبر و تبلیغات تمرینو تمرینو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا