pr

فواید فیزیوتراپی ورزشی

همان‌طور که گفته شد، فیزیوتراپی ورزشی به جای تمرکز صرف روی یک منطقه، به جای آن بر چندین نواحی بدن تمرکز می‌کند و به مزایای کلی بدن انسان اجازه می‌دهد.

فیزیوتراپیست بسیار ماهر و آموزش دیده شما را تشویق می‌کند تا تعدادی تمرین طراحی شده برای کشش و تقویت عضلات انجام دهید که به نوبه خود به بهبود انعطاف‌پذیری کمک می‌کند، گردش خون سالم، جریان خون و حمل و نقل اکسیژن را بهبود می‌بخشد.

مجدداً اطمینان حاصل می‌کند که هنگام شرکت در ورزش انتخابی خود، آسیب‌پذیری کمتری نسبت به آسیب‌های رایج دارید. به همین دلیل، بدن شما چابک‌تر می شود، خودتان تناسب اندام خواهید داشت و به طرق مختلف در سراسر بدن خود سود خواهید برد.

فیزیوتراپی

مدیریت درد

متأسفانه، اگرچه ورزش و فعالیت بدنی به طور کلی برای شما بسیار مفید است اما می‌تواند تعدادی از عوارض جانبی بسیار منفی را نیز به همراه داشته باشد. اکثر ورزشکاران و افراد ورزشکار باید روزانه با درجات مختلفی از درد و ناراحتی دست و پنجه نرم کنند، با شرایطی مانند: سیاتیک، زانو درد، و کمردرد، یا کمردرد حاد که همگی بسیار شایع هستند.

سایت‌های مفیدی وجود دارند که به شما کمک می‌کند که راه‌کارهای مفید برای فیزیوتراپی در منزل یا سکته مغزی و سالمندان، دیسک کمر یا گردن را می‌دهند که از جمله سایت‌های ایرانی برای این موضوع سایت چطور به نشانی chetor.com، سایت نمناک به نشانی namnak و سایت‌های ایرانی دیگری از جمله سایت احمدی گل به نشانی ahmadigol و هم‌چنین برخی سایت‌های خارجی به ادرس‌های physio-pedia.com و thebodywiseclinic.ie نیز می‌باشند.

با این حال، نکته مهم در مورد فیزیوتراپی ورزشی این است که تعدادی گزینه درمانی فیزیوتراپی وجود دارد که همه آن‌ها برای کمک به مقابله با درد و ناراحتی طراحی شده‌اند. تمرینات، حرکات و روش‌ها به طور کلی، در حالی که در ابتدا احساس سختی جسمی می‌کردند و حتی در ابتدا دردناک بودند، به سرعت نتایج فوق‌العاده‌ای را در مورد مدیریت درد به همراه خواهند داشت.

بسیاری از ورزشکارانی که با درد و ناراحتی مزمن یا مداوم سر و کار دارند، ممکن است مجبور شوند به داروهای مسکن و داروهای بدون نسخه تکیه کنند که می‌تواند برای ما بسیار بد باشد و می‌تواند عوارض جانبی و شرایط بهداشتی متعدد دیگری را در طول مسیر ایجاد کند.

از آنجایی که تمرین‌ها و تکنیک‌های فیزیوتراپی برای تسکین درد و ناراحتی بسیار مفید هستند، ورزشکار مورد نظر بسیار سالم‌تر و متناسب‌تر می‌شود، به علاوه کیفیت کلی زندگی آن‌ها بهبود می‌یابد، زیرا درد و ناراحتی کمتری را تجربه می‌کنند.

مسائل بهداشتی مزمن نیز قابل درمان و رسیدگی است

یکی دیگر از مزایای فوق‌العاده مرتبط با فیزیوتراپی ورزشی، این واقعیت است که نه تنها می‌تواند به مقابله با صدمات، درد و ناراحتی ناشی از ورزش و فعالیت بدنی کمک کند، بلکه می‌تواند به درمان و رفع تعدادی دیگر از مسائل بهداشتی کمک کند.

انعطاف پذیری بهبود یافته

به عنوان یک ورزشکار، انعطاف پذیری تا حد امکان ضروری است، زیرا نه تنها به شما در جلوگیری از آسیب کمک می‌کند، بلکه به بهبود عملکرد کلی ورزشی شما نیز کمک می‌کند. بنابراین فیزیوتراپی ورزشی فعال نیز به همین دلیل مفید است.

ببینید، بسیاری از تمرین‌ها و تکنیک‌هایی که فیزیوتراپیست‌های ورزشی استفاده می‌کنند، برای ارتقای بهبود و افزایش انعطاف‌پذیری و تحرک طراحی شده‌اند. این در نتیجه کشش بافت‌های عضلانی قبل و بعد از فعالیت بدنی شدید حاصل می‌شود. اگر فیبرهای عضلانی ما سفت باشد، می‌تواند تحرک و دامنه حرکتی ما را به شدت محدود کند.

فوق العاده برای توانبخشی

ژیمناستیک و وضعیت بدن

گاهی اوقات مهم نیست که چقدر مراقب باشیم و چه اقدامات پیشگیرانه‌ای انجام داده‌ایم، گاهی اوقات ممکن است اتفاق اجتناب ناپذیری رخ دهد و آسیب‌های دردناک و ناتوان کننده را برداریم. چه از کشش خفیف عضله، پارگی عضله یا از پیوند مجدد عضله با جراحی رنج برده باشیم، اگر بخواهیم دوباره به ورزشگاه، پیست دویدن یا هر جای دیگری برگردیم، باید بازتوانی کنیم.

مصدومیت ما و ریکاوری به بهترین شکل ممکن، یکی دیگر از مزایای بزرگ مرتبط با مراجعه به یک درمانگر ورزشی، این واقعیت است که آن‌ها به ما کمک می‌کنند تا بدن خود را پس از صدمات دردناک بازتوانی کنیم و به ما اجازه می‌دهند تمرین کنیم و به تناسب اندام، سالم‌تر، قوی‌تر و بهتر از همیشه برگردیم.

فیزیوتراپیست‌های ورزشی در مورد توانبخشی پس از آسیب بسیار باتجربه هستند، بنابراین آن‌ها می‌توانند به شما توصیه کنند که کدام تمرینات را انجام دهید، از کدامیک اجتناب کنید، چقدر سخت به خود فشار دهید و در مورد اینکه روند توانبخشی شما چقدر طول می‌کشد. آن‌ها به صورت انفرادی با شما کار خواهند کرد و برنامه توانبخشی را ایجاد خواهند کرد که به شما کمک می‌کند تا حد امکان سریع و موثر بهبود پیدا کنید.

فیزیوتراپی ورزشی برای ذهن عالی است

هنگام صحبت در مورد ورزش و دو و میدانی، بسیاری از مردم متوجه می‌شوند که به جای ذهن، فقط بر روی بدن تمرکز می‌کنند. در حالی که بدیهی است که بدن نقش مهمی در ورزش و فعالیت بدنی ایفا می‌کند، ذهن نیز نقش مهمی را ایفا می‌کند، به همین دلیل مهم است که در این فرآیند مراقب سلامت روان و رفاه خود باشید.

فعالیت بدنی شدید و ورزش می‌تواند تأثیرات خود را بر سلامت روان و رفاه فرد بگذارد، به خصوص در صورت آسیب دردناک و ناتوان کننده.

بسیاری از ورزشکاران و ورزشکاران دچار افسردگی، اضطراب، نوسانات خلقی و سایر اشکال اختلالات روانی می‌شوند.

مواجهه با یک آسیب دیدگی می‌تواند از نظر عاطفی آزاردهنده باشد و این واقعیت را بپذیرید که برای چندین هفته یا ماه از انجام کاری که دوست دارید انجام دهید دور می‌شوید و این دلیل دیگری است که فیزیوتراپی ورزشی می‌تواند بسیار مفید باشد.

فیزیوتراپیست‌های حرفه‌ای دقیقاً می‌دانند که شما چه چیزی را تجربه می‌کنید و می‌توانند تکنیک‌های مختلفی را در مورد چگونگی کنار آمدن با جنبه‌های ذهنی مسائل به شما آموزش دهند.

آن‌ها برای شما یک محیط مثبت و دیدگاه مثبت در مورد چیزها فراهم می‌کنند، بنابراین به شما کمک می‌کنند تا بهتر با آنچه در آن لحظه از زمان در حال گذران هستید کنار بیایید.

داشتن چارچوب ذهنی مناسب ضروری است و فیزیوتراپیست شما این را می‌داند و به شما کمک می‌کند تا به جایی که باید باشید، چه از نظر فیزیکی و چه از نظر احساسی.

گروه تمرینو

واحد خبر و تبلیغات تمرینو تمرینو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا