pr

مهمترین ویژگی های کفپوش ورزشی

امروزه ورشکاران در انتخاب باشگاه یا سالن ورزشی با مشکل مواجه‌اند، زیرا تعداد سالن‌ها روز به روز درحال افزایش هست.

به همین دلیل سالن‌های ورزشی، باید در جهت جذب کردن مشتری و هم‌چنین در جهت حفظ مشتری‌ها تلاش کنند. البته این کار با وجود یک سالن ورزشی که خالی است و تجهیزات با کیفیت در آن وجود ندارد غیرممکن است.

به عنوان مثال یک سالن ورزشی که دارای یک اتاق به عنوان رختکن می‌باشد و یا دوش و دستگاه‌های پیشرفته و مختلف در آن وجود دارد بیشتر می‌تواند توجه ورزشکاران را به خود جلب کند.  علاوه بر این موارد، یکی از ویژگی‌هایی که می‌تواند ورزشکاران بیشتری را جذب کند، وجود کفپوش ورزشی مناسب برای سالن است.

به طور کلی، راز ایجاد بستری ایمن برای ورزش کردن، کفپوش ورزشی مناسب می‌باشد. کفپوش باعث می‌شود ورزشکاران بتوانند بدون محدودیت و ترس از آسیب جسمانی و با ایمنی کامل ورزش کنند و از اوقات خود لذت ببرند.

مزایا و ویژگی‌های کفپوش ورزشی

اگر کف سالن ورزشی را با استفاده از کفپوش ورزشی بپوشانید، این کار باعث ایجاد یک لایه ایمن برای ورزشکاران در حین ورزش کردن می‌شود. هم‌چنین کفپوش از بدن ورزشکاران هنگام زمین خوردن ضربه‌گیری می‌کند و مانع از ایجاد آسیب بدنی می‌شود.

کفپوش‌های ورزشی به هیچ عنوان لغزنده نیستند و ورزشکاران به راحتی روی آن سر نمی‌خورند. هم‌چنین، کفپوش‌های ورزشی به دلیل ضد آب بودن‌شان به راحتی و با استفاده از یک طی و یا یک پارچه نخی تمیز و پاکیزه می‌شوند.

یکی دیگر از مزایای کفپوش‌های ورزشی این است که، به راحتی قابل نصب هستند. این ویژگی باعث می‌شود که اگر زمانی بخشی از کفپوش دچار آسیب شد بتوان آن را به راحتی جدا و ترمیم کرد.

چند منظوره بودن کفپوش ورزشی 

از مهم‌ترین ویژگی‌های کفپوش‌های ورزشی، چند منظوره بودن آن‌ها است. این کفپوش‌ها برای رشته‌ها و ورزش‌های مختلفی قابل استفاده می‌شوند. این کفپوش‌ها هم‌چنین بسیار بادوام و انعطاف‌پذیر هستند و در برابر هر گونه پارگی و فشار مقاومت بالایی دارند. از این رو دستگاه‌های سنگین بدنسازی را نیز می‌توان روی آن‌ها قرار داد.

از مسائلی است که برای ورزشکاران حرفه‌ای بسیار مهم می‌باشد ایمنی بالا است. فدراسیون‌های ورزشی همواره به این موضوع توجه ویژه‌ای دارند.

کفپوش‌های ورزشی چند منظوره ایمنی بالایی دارند و میزان لغزش و لرزش آن‌ها بسیار پایین می‌باشد.

از جمله مزایای کفپوش‌های ورزشی، سبک بودن آن‌ها می‌باشد؛ که حمل و نقل آن‌ها را بسیار راحت می‌کند.

انواع گوناگون کفپوش‌های ورزشی

کفپوش ورزشی PVC

یکی از انواع کفپوش‌های ورزشی، کفپوش ورزشی پی وی سی می‌باشد، این کفپوش‌ها از پلی وینیل کلراید ساخته می‌شوند که از آن‌ها تحت عنوان کفپوش‌های وینیلی نیز یاد می‌شود.

این مدل از کفپوش‌ها  دوام و مقاومت بالایی دارند و نیز توسط فدراسیون جهانی تایید شده‌اند.

کفپوش‌های PVC  دارای انواع مختلفی هستند مانند: رولی، پارکتی و تایلی. از کفپوش‌های نوع رولی بیشتر برای سالن‌های ورزشی استفاده می‌شود.

کفپوش‌های لاستیکی

این نوع از کفپوش‌های ورزشی با استفاده از پلاستیک‌های بازیافت شده تولید می‌شوند، به همین دلیل به آن‌ها کفپوش‌های لاستیکی می‌گویند.

از کفپوش‌های لاستیکی به دلیل کیفیت و دوامی که دارند، در سالن‌های بدنسازی و دو میدانی استفاده می‌شود. این کفپوش‌ها در انواع رنگ‌ها و طرح‌های مختلف قابل دسترسی هستند و قیمت مقرون به صرفه‌ای نیز دارند.

یکی دیگر از ویژگی‌های این کفپوش‌ها این است که، نصب کردن آن‌ها بسیار ساده می‌باشد و برای ثابت ماندن روی زمین نیازی به چسب ندارند.

کفپوش‌های پازلی

این مدل از کفپوش‌ها مانند تکه‌های یک پازل می‌باشند که در یکدیگر جفت می‌شوند. به همین دلیل نصب کردن آن‌ها بسیار کار ساده‌ای می‌باشد. هم‌چنین به دلیل جنس مقاوم و مناسبی که دارند، در سالن‌های بدنسازی و ورزش‌های رزمی مانند: تکواندو، کاراته ، جودو و غیره استفاده می‌شوند. این کفپوش‌ها با نام تاتامی نیز شناخته می‌شوند و به علت سبک وزن بودن آن‌ها حمل و نقل‌شان بسیار راحت است.

در هنگام انتخاب کفپوش ورزشی به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

اگر قصد خرید کفپوش ورزشی را دارید، باید به نوع ورزش‌هایی که قرار است روی آن کفپوش انجام شود توجه ویژه داشته باشید.

به عنوان مثال: اگر قرار است در سالن ورزشی ، ورزش‌هایی مانند: بدمینتون، بسکتبال و والیبال انجام شود، به دلیل اینکه ورزشکاران در طول تمرینات خود به صورت مکرر در حال دویدن و پریدن هستند و جنب و جوش زیادی دارند، باید از کفپوشی استفاده شود که دارای ویژگی جذب شوک از بدن ورزشکاران باشد.

اگر چنین نباشد حرکت کردن روی مفاصل و ماهیچه‌ها بسیار سخت خواهد بود . کفپوش‌ها هم‌چنین باید از ویژگی‌هایی مانند: کشش و عدم لغزش نیز برخوردار باشند و بتوانند امکان پرش توپ را فراهم کنند. این موضوع به ورزشکاران این امکان را می‌دهد تا هنگام راه رفتن روی پاهای خود احساس سبکی کنند.

در صورتی که سالن ورزشی چند منظوره می‌باشد و به جز ورزش‌هایی مانند: بدمینتون، بسکتبال و والیبال؛ ورزش‌هایی مانند: بدنسازی و یوگا انجام می‌شود، باید کفپوشی استفاده شود که دارای ترکیبی از موارد ذکر شده در بالا باشد. کفپوش سالن پرورش اندام ، به دلیل وجود تجهیزات سنگین، لازم است دوام و ضربه‌پذیری بالایی داشته باشد.

در این سالن، کفپوشی باید استفاده شود که علاوه بر ضربه‌گیری و محافظت از بدن ورزشکاران، برای انجام فعالیت‌های مختلف نیز مناسب باشد و هم‌چنین در برابر دستگاه‌های سنگین بدنسازی مقاومت داشته باشد.

از محبوب‌ترین انواع کفپوش ورزشی، کفپوش ورزشی پایافلور می‌باشند که در ساختار آن‌ها یک لایه فوم به کار رفته است و کیفیت بالایی دارند.

این کفپوش‌ها کاربرد چندگانه دارند و برای سالن‌های چند منظوره بسیار مناسب می‌باشند.

برای مشاوره، اطلاع از قیمت کفپوش ورزشی، با پایافلور تماس بگیرید.

پایافلور: تولید کننده کفپوش ورزشی در ایران / ۰۹۱۲۳۱۰۰۷۳۶

www.payafloor.com

گروه تمرینو

واحد خبر و تبلیغات تمرینو تمرینو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا