pr

نکاتی که در بدن سازی باید رعایت شود

در ورزش بدنسازی برای  گرفتن نتیجه باید به صورت جدی کار را شروع کنید. این ورزش نیازمند زمان و کلی نکات است که در اینجا به آن‌ها اشاره میکنیم.

 1. با کسی تمرین کنید که در این حرفه پیشرفته باشد .و یا مربی کاملاً حرفه‌ای کار کنید.
 2. قبل از شروع کار یک بار دیگر باید روش درست انجام کار را برای خود مرور کنید.تا با اشتباه انجام دادن تمرین به خود آسیب نزنید.
 3. لطفاً اگر از همان اول با دستگاه تمرین می‌کنید وزنه‌های سبک را ترجیحاً انتخاب کنید.
 4. کمربند تمرینی ببندید.

نکات بدنسازی برای مبتدی

از مهم‌ترین نکته‌های مهم یک بدنساز مبتدی توجه به انجام دادن ریز به ریز نکاتی است که مربی حرفه‌ای به او داده است؛ در غیر این صورت ممکن است در پایان ماه بدون تغییر رضایت‌بخش، با افسردگی رو‌به‌رو شود.

حال به چندی از نکات مهم مخصوص مبتدیان می‌پردازیم.

 • استفاده از وسایل ساده و ابتدایی: لطفاً از همان اول شروع ورزش به باشگاه بدنسازی نروید و کار با دستگاه‌ها را شروع نکنید.
 • انجام حرکات پایه بدنسازی: از همان اول حرکات تخصصی ورزشی را شروع نکنید.
 • برنامه داشتن عمل کردن به آن: با برنامه‌ای درست شروع به تمرین کنید و این برنامه را ادامه دهید.
 • انجام درست حرکات: برای انجام تمرین‌ها در خانه حواس‌تان به روش درست حرکات باشید و اول به صورت آهسته و بعد به صورت جدی ورزش را شروع کنید .
 • پروتئین زیاد بخورید: حواس‌تان به خورد و خوراک خود باشد و در این دوران بدون برنامه و افراطی رژیم نگیرید‌.
 • غذای ممنوعه نخورید: باید در این دوران وزن و عضله اضافه کنیم ولی این به این معنا نیست که هر غذایی مناسب ورزش باشند.

نکات بدنسازی حجمی

برای بدنسازی حجمی روش‌ها و برنامه‌های اختصاصی زیادی وجود دارد از جمله کارهایی که در این امر به شما کمک می‌کند عبارت است از :

 1. برای بدنسازی حجمی باید از وزنه‌های سنگینی استفاده کنید پس از روش درست حرکت‌ها کاملاً مطمئن شوید زیرا با انجام حرکت اشتباه شما به بدن خود آسیب بسیار زیادی می‌زنید.
 2. رژیم غذایی کاملاً مناسبی داشته باشید. رژیم نه به این معنا که کم بخورید. کاملاً برعکس تمام تلاش خود را برای خوردن پروتئین و غذاهای عضله‌ساز بکنید.
 3. استراحت عضلات: ممکن است برای شما عجیب باشد ولی برای عضله سازی باید به بدن فرصت بدیم تا عضله سازی بکند.

قوانین بدنسازی که باید رعایت کنید

در بدنسازی باید تمامی حرکات خود را با برنامه‌ای دقیق انجام دهید. روش استفاده‌های دستگاه‌ها را قبل از انجام آن بلد باشید و پشتکار داشته باشید. از دیگر قوانین بدنسازی:

 1. هدف خود را کاملاً از این ورزش مشخص کنید.
 2. تغذیه مناسب داشته باشید‌.
 3. با توجه به هدف خودتان در بدنسازی هوشمندانه تمرین کنید.
 4. مکمل‌های بدنسازی زمانی اثرگذار هستند که شما رژیم غذایی مناسبی داشته باشید، پس در هنگام مصرف این مکمل‌ها در دوران ورزش تخصصی خود حتماً غذاهای پروتئینی مصرف کنید.
 5. همان‌طور که ول کردن این ورزش باعث افسرده کردن آدم می‌شود ادامه این ورزش در حالی که نشاطی نداشته باشید برای‌تان ممکن است خسته کننده شود؛ پس با دیدن کلیپ‌های متفاوت و انجام روش‌های مختلف انگیزه خود را افزایش دهید.

یکی ار نکاتی که برای انجام ورزش حرفه‌ای باید در نظر بگیرید نیاز به استراحت و تفریح می‌باشد، این مطلب توسط مجموعه لحظه آخر برای شما نگارش شده است، شما می‌توانید با مراجعه به سایت لحظه آخر برنامه‌ای سفری هیجان‌انگیز را برای خود داشته باشید.

گروه تمرینو

واحد خبر و تبلیغات تمرینو تمرینو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا