جالب

13 تا از پولدارترین بدنساز های تاریخ

صنعت بدنسازی گاهی مرموز به نظر می رسد، اگر شما می خواهید بدانید چه افرادی در این صنعت پول های حسابی را بدست می آورند با ما همراه باشید.

بودن در دنیای بدنسازی حاصل سال ها تلاش فیزیکی و تلاش ذهنی می باشد. برای تبدیل شدن به یک بدنساز فوق العاده شما باید هر سال محدودیت های فیزیکی و ذهنی خود را پشت سر بگذارید.

حتی اگر شما وارد بخش حرفه ای بدنسازی هم نشده باشید، باز هم نیازمند از خود گذشتی هستید! افرادی که در این صنعت موفق شده اند تا رویاهای خود را به حقیقت تبدیل کنند، سالها عرق ریخته اند و درد ها را تحمل کرده اند.

از طرف دیگر ما افرادی زیادی را هم داشته ایم که بروی یک سکوی جهانی قرار گرفته اند و بعداً فراموش شده اند! چرا که تعداد کمتری توانسته اند تبدیل به افسانه در این صنعت شوند. نکته جالب اینجاست که ما افرادی را هم داریم که روی سکوی قهرمانی نرفته اند اما نامشان جاودانه شده است!!

۱. آرنولد شوارتز نگر

آرنولد tamrino.ir

ارزش خالص: 300 میلیون دلار

قبل از اینکه فرماندار کالیفرنیا بشود و یا اینکه تبدیل به یک بازیگر حرفه ای هالیوود بشود، این مرد اتریشی یک قهرمان بدنسازی است. او در سال 1965 عنوان مرد اروپا را بدست آورد. در ادامه او 5 بار عنوان آقای جهان و 7 بار عنوان آقای المپیا را بدست آورد. او رکورد آقای المپیا را به مدت 11 سال حفظ کرد.

شوارتز نگر بازنشستگی خود را پس از بدست آوردن ششمین آقای المپیا اعلام کرد، اما بعد از بازی در فیلم Barbarian از بازنشستگی در آمد و در رقابت های 1980 شرکت کرد و بعد از حدود 7 هفته تمرین عنوان آقای المپیا را برای هفتیم بار بدست آورد.

بهرحال او آرنولد است و همیشه در یادها به یاد می ماند.

۲. گاسپاری

گاسپاری tamrino.ir

ارزش خالص: 90 میلیون دلار

گاسپاری اولین عنوانش را در سال 1983 بدست آورد. لقب او قاتل اژدها بود!! او در طی 13 سال 9 بار برنده رقابت های IFBB شد و در چهار رقابت آقای المپیا شرکت کرد. در سال 1989 او عنوان اول آرنولد کلاسیک را بدست آورد. گاسپاری در سال 1996 بازنشسته شد.

امروزه نام او را با خط تولید مکمل های غذایی او می شناسیم که همیشه جز بهترین مکمل های بدنسازی هستند.

۳. جو ویدر

جو ویدر tamrino.ir

ارزش خالص: 35 میلیون دلار

او در سال 1973 در سن 17 سالگی اولین عنوان خود را در رقابت های آماتور بدست آورد. فعالیت های او در زمینه تغذیه و تمرینات قدرتی الهام بخش خیلی از قهرمانان بعد از او بوده است.

او فردی است که در تاسیس IFBB و رقابت های آقای المپیا نقش اساسی دارد. او علاوه بر انتشار چندین مجله موفق در زمینه بدنسازی، خط تولید مکمل ها و وسایل ورزشی خود را نیز دارد.

اما به نظر من مهمترین کار او تشویق آرنولد و فرانکو کولومبو برای آمدن به آمریکا بود!!

۴. تریپل اچ

تریپل اچ tamrino.ir

ارزش خالص: 33 میلیون دلار

امروز او را به عنوان مسئول اجرایی رقابت های کشتی کج WWE می شناسیم. وقتی جوان تر بود، پاول لوسک دو چیز را بیشتر از هر چیزی دوست داشت: بدنسازی و کشتی کج.

او عنوان آقای همپشایر را در سال 1988 بدست آورد و 4 سال بعد او حرفه کشتی خود را شروع کرد.

او 14 عنوان جهانی را بدست آورد. در یک دهه گذشته او کتاب هایی در زمینه تمرینات منتشر کرده است. او هم در تلویزیون و سینما حضور داشته است.

۵. جی کاتلر

چی کاتلرtamrino.ir

ارزش خالص: 30 میلیون دلار

او در سن 18 سالگی شروع به تمرینات بدنسازی کرد. در اولین رقابتش او جایگاه دوم در سال 1992 را بدست آورد. در سال 1993 عنوان قهرمانی مردان آهنی را بدست آورد. او 3 بار قهرمان مسابقات آرنولد کلاسیک شده است. او در 13 رقابت آقای المپیا شرکت کرده است و در 4 تا از آنها عنوان قهرمانی را بدست آورده است.

او هم اکنون مالک خط تولید مکمل و لوازم ورزشی خود است.

۶. جان سینا

جان سینا tamrino.ir

ارزش خالص 30 میلیون دلار

جان سینا را شاید به عنوان بدنساز شناخته شده نباشد، اما قبل از اینکه وارد دنیای کشتی کج بشود، او یک بدنساز بود و در سن 12 سالگی شروع به بلند کردن وزنه کرده است!

او در سال 1999 از بدنسازی به سمت کشتی کج رفت. از آن موقع او 15 بار قهرمان جهان شده است. او هم خوانندگی کرده است هم به عنوان یک چهره سینمایی شناخته می شود.

۷. رونی کولمن

رونی کولمن tamrino.ir

ارزش خالص: 10 میلیون دلار

خیلی ها او را به عنوان بهترین بدنساز تمام ادوار می شناسند. او اولین عنوان خود را در سال 1995 در کانادا بدست آورد. او برنده 8 عنوان آقای المپیا است! او در این رکورد یک شریک به نام لی هانی دارد. او همچنین برنده 26 بار عنوان حرفه ای های IFBB است.

او در سال 2011 خط تولید مکمل های خود را افتتاح کرد. او همچنین به عنوان یکی از سفیران فدراسیون جهانی بیشتر از هر کس دیگری در جهت توسعه این ورزش در دنیا فعالیت کرده است.

۸. لی هانی

لی هانی tamrino.ir

ارزش خالص: 10 میلیون دلار

او اولین عنوان خود را در سال 1979 بدست آورد. او 8 بار عنوان قهرمانی را در آقای المپیا را کسب کرده است.

او در 31 سالگی بازنشسته شد و تلاش های خود را در جهت تربیت و هدایت جوانان به کار گرفت. او در سال 1994 یک موسسه غیر انتفاعی را تاسیس کرد تا الهام بخش جوانان 8 تا 17 ساله باشد.

۹. فرانکو کولومبو

فرانکو کولومبو tamrino.ir

ارزش خالص: 10 میلیون دلار

بعد از اینکه جو ویدر او را تشویق کرد به آمریکا بیاید، فرانکو چندین رکورد را در پاور لیفتینگ و آقای المپیا به جا گذاشت. او 4 عنوان آقای المپیا را بدست آورد. او همچنین به عنوان یکی از سبک وزن ترین ورزشکاران عنوان قهرمانی قوی ترین مردان جهان را نیز در کارنامه خود دارد!

او همچنین حضور بسیار زیادی در تلویزیون و سینما داشته است. از جمله، فیلم هایی با حضور آرنولد مثل ترمیناتور، کانن و Barbarian شرکت داشته است.

۱۰. دکستر جکسون

دکستر جکسون tamrino.ir

ارزش خالص: 7 میلیون دلار

دکستر ملقب به تیغه اولین عنوان خود را در 1992 کسب کرد. او در 16 مسابقه آقای المپیا شرکت کرده است و در سال 2008 بروی سکوی قهرمانی قرار گرفت در همین سال عنوان قهرمانی آرنولد کلاسیک را نیز بدست آورد. او 5 بار توانست عنوان قهرمانی آرنولد کلاسیک را بدست بیاورد.

در سال 2015 در سن 45 سالگی در جایگاه دوم در رقابت های آقای المپیا قرار گرفت!!

۱۱. لو فریگنو

لو فریگنو tamrino.ir

ارزش خالص 6 میلیون دلار

او در سال 1973 برنده عنوان آقای امریکا و آقای المپیا شد. فریگنو بعد از شرکت در مستند Pumping Iron  بسیار مشهور شد. او در سال 1994 بعد از قرار گرفتن در جایگاه دوم آقای المپیا بازنشستگی خود را اعلام کرد.

او در سریال مشهور تلویزیونی هالک در سال 1970 بازی کرده است. او همچنین یک سری مسابقات بدنسازی با نام خودش برای مردان و زنان برگزار می کند.

۱۲. فیل هیس

فیل هیث tamrino.ir

ارزش خالص: 5 میلیون دلار

او در سال 2002 وارد دنیای بدنسازی شد. او در سال 2013 جایگاه اول را در آرنولد کلاسیک اروپا بدست آورد. او در 5 مسابقه آقای المپیا به مکان اول دست یافته است.

امروزه یک موسسه ورزشی به نام Gifted Athletics را اداره می کند. او اولین بدنسازی است که در هنگامی که یک ورزشکار حرفه ای بود صاحب خط تولید مکمل های خود نیز بود.

۱۳. دوریان یتس

دوریان یتس tamrino.ir

ارزش خالص: 4 میلیون دلار

او متولد انگلیس است که توانسته 15 عنوان را در مسابقات مختلف بدست آورد. او از سال های 1992 تا 1997 جایگاه اول را در آقای المپیا بدست آورد. لقب او سایه بود! علت این نامگذاری نیز این بود که او مدت زیادی را از انظار به دور می ماند و در ادامه در مسابقات حضور پیدا می کرد.

در سال 2006 او در بیرمنگام 4 باشگاه بدنسازی زنجیره ای را احداث کرد. او همچنین صاحب خط تولید مکمل های خود نیز هست.

نتیجه

همان طور که بدنسازی گسترش می یابد، افسانه این 13 نفر نیز ادامه خواهد یافت. اینکه خود را وقف این ورزش کرده اند و این از خود گذشتگی ها باعث الهام برای هزاران نفر شده است، خودش بتنهایی یک افسانه است.

نظر شما در مورد این اسطوره ها چیست؟

فردا در مورد رژیم غذایی شکم های شش تکه صحبت می کنم…

علی رضا ناصری

Blogger for tamrino.ir Remember: Facts don't care about your feelings & There are no stupid question, just stupid people

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا