جالب

پولدارترین بدنسازهای تاریخ

صنعت بدنسازی گاهی مرموز به نظر می‌رسد، اگر می‌خواهید بدانید چه افرادی در این صنعت، پول‌های حسابی به دست می‌آورند با ما همراه باشید.

ماندگاری در دنیای بدنسازی، حاصل سال‌ها تلاش فیزیکی و ذهنی است. برای تبدیل شدن به یک بدنساز فوق‌العاده، باید هر سال، محدودیت‌های فیزیکی و ذهنی خود را پشت سر بگذارید.

حتی اگر وارد بخش حرفه‌ای بدنسازی هم نشده باشید، باز هم نیازمند از خود گذشتی هستید! افرادی که در این صنعت موفق شده‌اند تا رویاهای خود را به حقیقت تبدیل کنند، سا‌ل‌ها عرق ریخته‌اند و درد‌ها را تحمل کرده‌اند.

از طرف دیگر، افرادی زیادی را هم داشته‌ایم که روی سکوی جهانی قرار گرفته‌اند و بعداً فراموش شده‌اند! چرا که تعداد کمتری توانسته‌اند تبدیل به افسانه در این صنعت شوند.

نکته جالب اینجاست که: افرادی را هم داریم که روی سکوی قهرمانی نرفته‌اند اما نام‌شان جاودانه شده است!!

از عمل کاشت عضله چه می دانید؟

آرنولد شوارتزنگر

آرنولد بدن ساز tamrino.ir

ارزش خالص: ۳۰۰ میلیون دلار

قبل از اینکه فرماندار کالیفرنیا شود یا اینکه تبدیل به یک بازیگر حرفه‌ای هالیوود شود، این مرد اتریشی یک قهرمان بدنسازی است. او سال ۱۹۶۵ عنوان مرد اروپا را به دست آورد. در ادامه، ۵ بار عنوان آقای جهان و ۷ بار عنوان آقای المپیا را به دست آورد. او رکورد آقای المپیا را به مدت ۱۱ سال حفظ کرد.

شوارتزنگر بازنشستگی خود را پس از به دست آوردن ششمین آقای المپیا اعلام کرد اما بعد از بازی در فیلم Barbarian از بازنشستگی درآمد و در رقابت‌های ۱۹۸۰ شرکت کرد و بعد از حدود ۷ هفته تمرین، عنوان آقای المپیا را برای هفتمین بار به دست آورد.

به هرحال، او آرنولد است و همیشه در یادها به یاد می‌ماند.

گاسپاری

گاسپاری tamrino.ir

ارزش خالص: ۹۰ میلیون دلار

گاسپاری اولین عنوانش را سال ۱۹۸۳ به دست آورد. لقب او قاتل اژدها بود!! او طی ۱۳ سال، ۹ بار برنده رقابت‌های IFBB شد و در ۴ رقابت آقای المپیا شرکت کرد. سال ۱۹۸۹ عنوان اول آرنولد کلاسیک را به دست آورد. گاسپاری سال ۱۹۹۶ بازنشسته شد.

امروزه نام او را با خط تولید مکمل های غذایی‌اش می‌شناسیم که همیشه جز بهترین مکمل‌های بدنسازی هستند.

جو ویدر

جو ویدر tamrino.ir

ارزش خالص: ۳۵ میلیون دلار

او سال ۱۹۷۳ در سن ۱۷ سالگی، اولین عنوان خود را در رقابت‌های آماتور به دست آورد. فعالیت‌های او در زمینه تغذیه و تمرینات قدرتی، الهام‌بخش خیلی از قهرمانان بعد از او بوده است.

او فردی است که در تاسیس IFBB و رقابت‌های آقای المپیا نقش اساسی دارد. او علاوه بر انتشار چندین مجله موفق در زمینه بدنسازی، خط تولید مکمل‌ها و وسایل ورزشی خود را نیز دارد.

اما به نظر من مهم‌ترین کار او تشویق آرنولد و فرانکو کولومبو برای آمدن به آمریکا بود!!

تریپل اچ

تریپل اچ

ارزش خالص: ۳۳ میلیون دلار

امروز او را به عنوان مسئول اجرایی رقابت‌های کشتی کج WWE می‌شناسیم. وقتی جوان‌تر بود، پاول لوسک ۲ چیز را بیشتر از هر چیزی دوست داشت: بدنسازی و کشتی کج.

او عنوان آقای همپشایر را سال ۱۹۸۸ به دست آورد و ۴ سال بعد، حرفه کشتی کج خود را شروع کرد.

او ۱۴ عنوان جهانی را به دست آورد. در یک دهه گذشته، او کتاب‌هایی در زمینه تمرینات منتشر کرده است. او هم در تلویزیون و سینما حضور داشته است.

جی کاتلر

چی کاتلرtamrino.ir

ارزش خالص: ۳۰ میلیون دلار

او در ۱۸ سالگی شروع به تمرینات بدنسازی کرد. در اولین رقابتش، جایگاه دوم در سال ۱۹۹۲ را به دست آورد. سال ۱۹۹۳ عنوان قهرمانی مردان آهنی را به دست آورد. او ۳ بار قهرمان مسابقات آرنولد کلاسیک شده است. او در ۱۳ رقابت آقای المپیا شرکت کرده و در ۴ تا از آن‌ها، عنوان قهرمانی را به دست آورده است.

هم اکنون مالک خط تولید مکمل و لوازم ورزشی است.

جان سینا

ارزش خالص: ۳۰ میلیون دلار

جان سینا را شاید به عنوان بدنساز شناخته شده نباشد اما قبل از اینکه وارد دنیای کشتی کج شود، او یک بدنساز بود و از سن ۱۲ سالگی شروع به بلند کردن وزنه کرده است!

سال ۱۹۹۹ از بدنسازی به سمت کشتی کج رفت. از آن موقع، ۱۵ بار قهرمان جهان شده است. هم خوانندگی کرده هم به عنوان یک چهره سینمایی شناخته می‌شود.

رونی کولمن

رونی کولمن بدن ساز tamrino.ir

ارزش خالص: ۱۰ میلیون دلار

خیلی‌ها او را به عنوان بهترین بدنساز تمام ادوار می‌شناسند. او اولین عنوان خود را سال ۱۹۹۵ در کانادا به دست آورد. او برنده ۸ عنوان آقای المپیا است! او در این رکورد، یک شریک به نام لی هانی دارد.

سال ۲۰۱۱، خط تولید مکمل‌های خود را افتتاح کرد. او هم‌چنین، به عنوان یکی از سفیران فدراسیون جهانی، بیشتر از هر کس دیگری در جهت توسعه این ورزش در دنیا فعالیت کرده است.

لی هانی

لی هانی tamrino.ir

ارزش خالص: ۱۰ میلیون دلار

او اولین عنوانش را سال ۱۹۷۹ به دست آورد. او ۸ بار عنوان قهرمانی را در آقای المپیا کسب کرده است.

در ۳۱ سالگی بازنشسته شد و تلاش‌های خود را در جهت تربیت و هدایت جوانان به کار گرفت. او سال ۱۹۹۴ یک موسسه غیرانتفاعی را تاسیس کرد تا الهام‌بخش جوانان ۸ تا ۱۷ ساله باشد.

فرانکو کولومبو

فرانکو کولومبو tamrino.ir

ارزش خالص: ۱۰ میلیون دلار

بعد از اینکه جو ویدر او را تشویق کرد به آمریکا بیاید، فرانکو چندین رکورد را در پاور لیفتینگ و آقای المپیا به جا گذاشت. او ۴ عنوان آقای المپیا را به دست آورد. او هم‌چنین به عنوان یکی از سبک وزن‌ترین ورزشکاران، عنوان قهرمانی قوی‌ترین مردان جهان را نیز در کارنامه خود دارد!

او هم‌چنین حضور بسیار زیادی در تلویزیون و سینما داشته است. از جمله، در فیلم‌هایی با حضور آرنولد مثل: ترمیناتور، کانن و Barbarian شرکت داشته است.

دکستر جکسون

دکستر جکسون بدن ساز tamrino.ir

ارزش خالص: ۷ میلیون دلار

دکستر ملقب به تیغه، اولین عنوانش را ۱۹۹۲ کسب کرد. او در ۱۶ مسابقه آقای المپیا شرکت کرده و سال ۲۰۰۸ روی سکوی قهرمانی قرار گرفت در همین سال، عنوان قهرمانی آرنولد کلاسیک را نیز به دست آورد. او ۵ بار توانست عنوان قهرمانی آرنولد کلاسیک را به دست بیاورد.

سال ۲۰۱۵ در سن ۴۵ سالگی، در جایگاه دوم رقابت‌های آقای المپیا قرار گرفت!!

لو فریگنو

لو فریگنو tamrino.ir

ارزش خالص: ۶ میلیون دلار

او سال ۱۹۷۳ برنده عنوان آقای امریکا و آقای المپیا شد. فریگنو بعد از شرکت در مستند Pumping Iron بسیار مشهور شد.

او سال ۱۹۹۴ بعد از قرار گرفتن در جایگاه دوم آقای المپیا، بازنشستگی خود را اعلام کرد.

او در سریال مشهور تلویزیونی هالک در سال ۱۹۷۰ بازی کرده است. او هم‌چنین، یک سری مسابقات بدنسازی با نام خودش برای مردان و زنان برگزار می‌کند.

فیل هیس

فیل هیث بدن ساز فیگور tamrino.ir

ارزش خالص: ۵ میلیون دلار

او سال ۲۰۰۲ وارد دنیای بدنسازی شد. سال ۲۰۱۳ جایگاه اول را در آرنولد کلاسیک اروپا به دست آورد. او در ۵ مسابقه آقای المپیا، به مکان اول دست یافته است.

امروزه یک موسسه ورزشی به نام Gifted Athletics را اداره می‌کند. او اولین بدنسازی است که وقتی که یک ورزشکار حرفه‌ای بود، صاحب خط تولید مکمل‌های خود نیز شد.

دوریان یتس

دوریان یتس tamrino.ir

ارزش خالص: ۴ میلیون دلار

او متولد انگلیس است که توانسته ۱۵ عنوان را در مسابقات مختلف به دست آورد. او از سال های ۱۹۹۲تا ۱۹۹۷ جایگاه اول را در آقای المپیا به دست آورد.

لقب او سایه بود! علت این نام‌گذاری نیز این بود که: مدت زیادی را از انظار به دور می‌ماند و بعد، در مسابقات حضور پیدا می‌کرد.

در سال ۲۰۰۶ او در بیرمنگام، ۴ باشگاه بدنسازی زنجیره‌ای را احداث کرد. او هم‌چنین صاحب خط تولید مکمل‌های خود نیز هست.

حرف آخر

همان‌طور که بدنسازی گسترش می‌یابد، افسانه این بزرگان نیز ادامه خواهد یافت. اینکه خود را وقف این ورزش کرده‌اند و این از خود گذشتگی‌ها الهام‌بخش هزاران نفر شده، خودش به تنهایی یک افسانه است.

نظر شما در مورد این اسطوره‌ها چیست؟

علی رضا ناصری

I'm a fitness nerd & currently I'm blogging for https://tamrino.ir my main passion is creating excellent content for bodybuilding community.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا