pr

۵ ضرورتِ خرید تردمیل

ما در دوره‌ای از تاریخ زندگی‌ می‌کنیم که بیش از هر دوران دیگری به تناسب‌اندام و سلامتی اهمیت می‌دهیم. انسان هرگز در دوره‌ای از تاریخ نبوده است که بیش از امروز به ریزبه‌ریز اندام بدن واقف باشد و از کارکرد، فرسودگی، آسیب‌ها و قوت‌های آن مطلع نباشد.

با این همه، داشتن بدنی سرحال و متناسب، چندان هم در دسترس نیست و برای رسیدن به آن باید تلاش کنید، عرق بریزید و حسابی به سختی بیفتید. و این دقیقاً همان‌جایی است که ما امروز در آن می‌مانیم و با غولی بزرگ مواجه می‌شویم؛ یعنی کاهلی و چاقی.

یکی از امروزی‌ترین راهکارها برای محقق کردن تنِ سالم و متناسب، استفادۀ روتین و روزانه از تردمیل است. به همان نسبت که ما امروزیان بیش از پیش به سلامت ماندن اهمیت می‌دهیم، نگاه‌مان به دستگاه تردمیل نیز تغییر کرده است و آن را از وسیله‌ای کم و بیش تجملی به دستگاهی همه‌گیر بدل کرده است.

علی‌رغم وجود این وسیله در باشگاه‌ها، انواع خانگی تردمیل، امروزه خریداران بسیاری دارد و حتی می‌توان گفت که: تنوع و مدل‌های این دسته از انواع باشگاهی بیشتر است. در هر صورت، ما ۵ ضرورت خرید تردمیل خانگی را برای‌تان شرح داده‌ایم تا اگر تاکنون مجاب نشده‌اید آن را بخرید، پس از خواندن این یادداشت، تغییر عقیده داده باشید.

۱. صرفه‌جویی در هزینه‌‌های سلامت

حتماً می‌پرسید: با این قیمت‌ تردمیل، چگونه ممکن است خرید ترمیل صرفه‌جویی باشد؟!

با این حال، خریدن تردمیل از هر جنبه‌ای که به آن نگاه کنیم، سرمایه‌گذاری برای سلامتی است. علت‌های گوناگونی را می‌توان مطرح کرد برای اینکه چرا خرید تردمیل صرفه‌جویی در سلامت است. یکی از علت‌ها آن است که: تردمیل دستگاه محکم و ماندگاری است و یک حساب‌ و کتاب ساده می‌تواند ثابت کند که آیا یک بار هزینۀ خرید تردمیل گران‌تر از آب درمی‌آید، یا ۱۰ سال هزینه کردن برای سلامتی و تناسب.

می‌توان در نظر گرفت که: اگر تردمیل نداشته باشید، احتمالاً دچار ضعف‌ها و آسیب‌های ناشی از نداشتن تحرک و نداشتن فعالیت ورزشی شوید. این ضعف و آسیب، خود را به شکل بیماری‌های دوره‌ای و فصلی یا در حالت حاد، بیماری‌های مزمن مانند: آرتروز و ساییدگی مفاصل و ضعف جسمانی نشان می‌دهد.

طبیعتاً، درمان و برطرف کردن این آسیب‌ها نیازمند هزینه است. حال اگر مقدار این هزینه‌ها در طولانی‌مدت با همان قیمت خرید تردمیل برابر باشد چه؟ آیا می‌صرفد که سال‌ها درگیر ناتوانی‌ها و آسیب‌ها باشیم تا اینکه یک بار وسیله‌ای برای سلامت خود بخریم؟ حال سوال مهم‌تر این است: اگر هزینه‌های سلامت در طول عمر بیشتر از قیمت تردمیل باشد چه؟

آن‌گاه می‌توان گفت که: ضرری هنگفت متوجه زندگی و زیست ما شده است.

۲. ورزش کردن به اختیار

قطعاً ورزش کردن به هر شکلی بیرون از خانه، محدودیت‌هایی دارد. از ساعات مشخص باشگاه‌ها گرفته، مسیرها و ترافیک، تا فضای بیرون، موانع، خطرات، روز و شب و وضعیت آب‌وهوایی که نمی‌توان به آن اطمینان کرد اما اگر یکی از انواع تردمیل را برای خانه بخرید، تمام این محدودیت‌ها رنگ می‌بازد و آنچه باقی می‌ماند، ارادۀ شما و ساعت‌های بی‌نهایتِ ورزش کردن است.

برای مثال: ساعت فعالیت باشگاه‌ها در ایران برای خانم‌ها صبح و ظهر است و برای آقایان عصر و شب. اگر کسی را تصور کنیم که قصد ورزش کردن دارد و هم‌زمان کارمند است، هر دوی این زمان‌ها برای او زمانی ناممکن برای ورزش کردن خواهد بود.

حال اگر یک تردمیل خانگی در خانه داشته باشید، زمان مطرح نخواهد بود و صبح اول وقت یا دیرهنگام و آخر شب، برای آنکه مهیای فعالیت ورزشی شوید، نه فاصلۀ چندانی به آن دارید نه نیازمند تدارکات آن‌چنانی برای بیرون رفتن یا باشگاه رفتن هستید.

از طرف دیگر، اگر دویدن در بیرون را گزینه‌ای جایگزین برای تردمیل بدانیم، نمی‌توان همواره دربارۀ امنیت آن با اطمینان سخن گفت. خاصه در فضای فرهنگی ایران که از این حیث نابهنجاری‌های بسیاری، خصوصاً برای خانم‌ها دارد. با این توصیف‌ها، هیچ چیز کنج امن خانه و دویدن روی تردمیل و ورزش کردن نخواهد بود.

۳. چهاردیواری اختیاری!

پیشتر می‌توانستیم امنیت فضای باز و آزاد را به هر علتی زیر سوال ببریم. امروز، پس از تجربۀ همه‌گیری کرونا، مسائل بهداشتی و افزایش حساسیت به آن نیز به فضای آزاد اضافه شده است. در چنین وضعیتی، خرید تردمیل خانگی، وجود امنیت و رعایت مسائل بهداشتی را به سهل‌الوصول‌ترین شکل محقق می‌کند. حتی می‌توانید حین ورزش کردن فیلم تماشا کنید یا موسیقی گوش بدهید. چه چیز از این بهتر؟!

آنچه ورزش کردن در خانه یا کار با تردمیل را در خانه جذاب می‌کند، ذوق و سلیقه و نظر شما در خلق فضایی دلخواه و شخصی است. از چیدمان اتاق یا خود تردمیل گرفته تا اینکه هنگام ورزش کردن چه چیزی گوش کنید یا چه چیزی تماشا کنید یا آنکه چه بپوشید. این آخری شاید بیش از گزینه‌های دیگر مسئله‌ساز باشد که خرید یک تردمیل خانگی شما را به کلی از هر قید و بندی آزاد می‌کند. احتمالاً بوفه‌تان نیز برای بازیابی توان، یخچال خانه خواهد بود!

۴. از نفس کشیدن حظ کنید

پژوهش‌ها و تحقیق‌های بسیاری وجود دارند که نشان می‌دهند: هر یک از انواع تردمیل، چه خانگی چه باشگاهی، بر بهبود و تقویت سازوکار قلبی‌ عروقی اثر مستقیم دارند. زمانی که در خانه تردمیل داشته باشید، عرق‌کردن، چربی‌سوزی، عضله‌سازی، افزایش استقامت و تناسب‌اندام از هر زمان دیگری به شما نزدیک‌تر خواهد بود. به این ترتیب، قادعتاً بهانه‌های کمتری مانع ورزش کردن‌تان خواهند شد. مگر اینکه نخواهید!

روشن است که ورزش‌‌های هوازی نه‌تنها سبب تقویت عملکرد‌های قلبی‌عروقی می‌شود، بلکه سبب عضله‌سازی هم می‌شود. با اندکی جست‌وجو خواهید فهمید که با دویدن روی تردمیل، فقط استقامت یا توان هوازی‌تان نیست که تقویت می‌شود، بلکه عضله‌های مشخص در جای‌جای بدن بزرگ‌تر و قوی‌تر می‌شوند. از این رو، به تردمیل صرفاً به چشم دستگاهی برای دویدن و گرم کردن نگاه نکنید که در حق آن جفا خواهید کرد.

۵. اصرار و استمرار در تمرین

شاید اگر در ابتدای راه باشید، فشار وارد کردن به خود در باشگاه و در حضور دیگران، مایۀ نوعی از شرمساری و ناتوانی باشد اما اگر همان وضعیت در خانه باشد چه؟ آن هنگام دیگر همه چیز به اصرار و استمرار شما در تمرین و پیگیری برنامه تمرینی و مقدار فشار آوردن شما بستگی دارد.

به همین خاطر، احتمالا در خانه جسورانه‌تر و خالی از خودنمایی بر تمرین خود متمرکز خواهید بود. نیازمند توضیح بیشتر نخواهد بود که همین مسئله ما را در رسیدن به اهدافی که برای تناسب اندام و ورزش کردن و سلامت ماندن ترسیم کرده‌ایم، با توفیق بیشتری همراه خواهد کرد.

حالا از کجا تردمیل خانگی بخریم؟

شاید این قدری عجیب باشد اما قیمت تردمیل را فراموش کنید! بیشتر به این فکر کنید که باید از کجا تردمیل بخرید. چرا که به اندازۀ کافی دربارۀ اینکه خرید تردمیل به صرفه است و قیمت آن در طولانی‌مدت آن‌چنان هزینه زیادی نیست، گفته‌ایم.

از این باید بدانیم که فروشگاه‌های بسیاری به خرید و فروش تردمیل مشغولند. با‌ این‌حال، فروشگاه‌هایی هستند که سابقه و تجربه بیشتری دارند. سابقه و تجربه به چه درد می‌خورد؟ وقت خرید تردمیل که برسد، این ۲ ویژگی خود را به خوبی نشان می‌دهند. زمانی که یک مشاورۀ کاربلدانه و از روی سابقه، شما را به خرید دستگاهی متناسب‌تر، بهتر و شاید به‌صرفه‌تر راهنمایی کند. اگر این فروشگاه، هم خرید آنلاین داشته باشد، هم حضوری، که دیگر نور‌علی‌نور است.

https://teredmilonline.com/

گروه تمرینو

واحد خبر و تبلیغات تمرینو تمرینو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا