بدنساز تازه کارجالب

یک بدنساز طبیعی چقدر طبیعی است

داستان واقعی

بیایید واقع بین باشیم، بدنسازان طبیعی چندان هم طبیعی نیستند!

اصلاً بدنساز طبیعی به چه معناست؟

تعریف یک ورزشکار طبیعی بسیار گنگ و نا مفهوم است! بعضی ها تا جایی پیش می روند که می گویند اگر یک نفر کراتین هم مصرف بکند، طبیعی نیست! بعضی فدراسیون ها حتی تا جایی پیش می روند که می گویند: استفاده از پرو هورمون ها که شامل ترکیبات قانونی است، مشکلی ندارد!

اینها به کنار، این داستان واقعی است: مردان و زنان می توانند در رقابت هایی که برای ورزشکاران طبیعی است، شرکت کنند و در تست های دارو هم چیزی معلوم نشود، در حالی که چند ماه پیش در دوره سنگین دارو قرار داشته اند!!

طبیعی در این مورد، خیلی سر راست به این معنی است که الان استروئید و یا سایر داروها را استفاده نمی کند!! حداقل نه آن هایی که در تست ها مشخص می شود!!

آیا واقعاً فکر کرده اید که یک ورزشکار که سال ها از دارو و استروئید استفاده کرده تمام حجم عضلانی خود را به خاطر 3-4 ماه عدم استفاده از دست می دهد؟!

ابداً نه!! چند روز پیش در کشور جام پوما برای رقابت های بدنسازی صورت گرفت و عده ای از ورزشکاران ادعا می کردند، که طبیعی کارند!! و باور کنید از خنده پشت رایانه ضعف کردم!! این دوستان نمی توانند واقعاً فکر کنند، همه احمق هستند!! تا این ادعاها را باور کنند.

واقعیت این است که حتی ورزشکاران المپیکی از داروها استفاده می کنند و تست های ضد دوپینگ را با موفقیت طی می کنند! به عنوان مثال لانس آرمسترانگ یکی از بیشترین ورزشکاران تاریخ است که در دنیا تست دوپینگ انجام داده است!! اما در هیچکدام نتیجه تستش مثبت نشد!! این مردان و زنان در ورزش هایی رقابت می کنند که کلی پول و شهرت در آن قرار دارد و همه آن ها بدنبال قهرمانی هستند.

نمونه های خنده دار خارجی بدنسازان طبیعی!

برای اینکه به شما نشان بدهم منظور از افرادی که در تست های دوپینگ موفق شده اند، چه کسانی هستند؟! چند نمونه را ذکر می کنم.

دنیس ولف در سال 2005 کارت حرفه ای فدراسیون جهانی IFBB را دریافت کرد و چهار ماه بعد در اولین مستر المپیا خود شرکت کرد. این رقابت ها مسابقاتی است که در آن تست ها صورت می گیرد. اما آیا کسی هست که باور داشته باشد دنیس پاک است؟!

دنیس ولف بدن ساز tamrino.ir

سمی ال حداد 3 بار برنده رقابت های آماتور جهانی شده است، قبل از اینکه وارد دنیای حرفه ای بشود.

سمی ال حداد tamrino.ir

و رامی بزرگ اولین برنده رقابت های آماتور المپیا بود و همان طور که حدس زده اید این رقابت ها هم شامل تست دوپینگ بوده است!

رامی بزرگ بدن ساز tamrino.ir

چطوری این کار را می کنند؟

در اکثر مواقع این تست ها شامل تست های ادرار است و خیلی از ترکیبات در ادرار قابل تشخیص نیستند. یک نمونه خوب هورمون رشد (HGH) (سوماتروپین) است.

در بعضی مواقع با مصرف دیورتیک ها (داروهای ادرار آور) از شر این تست ها خلاص می شوند.

متخصص هایی وجود دارند که می دانند که شما باید چه موقع مصرف را قطع کنید تا در تست ها نتایج معلوم نشود اما همچنان این ترکیبات در بدن فعال باشد.

داستان هایی وجود دارد از رقابت هایی که در آن برگزار کننده فقط برای اینکه عده ای از بدنسازان شرکت داشته باشند، در نتایج تست ها دستکاری می کنند.

بدنسازان همچنین می توانند از سینتول و سایر موادی که در دسته داروها قرار ندارند استفاده کنند تا ظاهر خود را بهتر کنند. اگر از این مواد هوشمندانه استفاده کنند، کسی متوجه نمی شود و می تواند چندین سایز افزایش را در نقاطی که ضعف دارند، ببینند! این ترکیبات در تست ها مشخص نمی شوند به این علت که آن ها دارو نیستند!

ترکیبات مورد علاقه بدنسازان طبیعی!

مکمل پودر tamrino.ir

این جا بعضی ترکیبات را معرفی می کنم که نزدیک مسابقات مصرف می شوند و قابل تشخیص هم نیستند.

انسولین: این ترکیب در تمام فصل می تواند استفاده شود و باعث افزایش حجم شود و از طرف دیگر عمر بسیار کوتاهی نیز دارد. بین ورود و خروج این ماده از بدن 4-6 ساعت بیشتر زمان نیاز نیست!!

هورمون رشد: فقط تست های بسیار گران قیمت خون می توانند آن را تشخیص بدهند.

IGF1 و MGF1: باعث افزایش دائمی حجم می شوند و ظاهر پری به عضلات می دهند. در اکثر تست ها هم غیر قابل تشخیص هستند.

افدرین: بدنسازان برای کاهش چربی بدن از افدرین در سطح گسترده استفاده می کنند و چند هفته قبل از مسابقه مصرف خود را قطع می کنند تا در تست ها مشخص نشود.

داروهای تجویزی: بعضی ورزشکاران به بهانه بیمار بودن از تجویزهای دکتر ها برای داروهای ضد استروژن و … استفاده می کنند و البته بعضی فدراسیون ها چشم خود را  می بندند!

هیچ داستان پریانی در کار نیست!

داستان پریان tamrino.ir

متاسفم تصور شما از افسانه شاه پریانی که از قهرمانان خود داشته اید را خراب کرده ام! اما اینجا قرار است حقیقت را بگوییم. البته انکار نمی کنم در سطح آماتور افراد زیادی هستند که حقیقتاً در رده بدنسازان طبیعی قرار می گیرند اما این مطلب برای آن افرادی است که در سطح حرفه ای رقابت می کنند و با ریا کاری تمام می گویند ورزشکاران طبیعی هستند!!

اگر فکر می کنید اشتباه می گویم، شما یک ورزشکار در سطح حرفه ای را پیدا کنید که معتقدید از داروها استفاده نمی کند، ما در تمرینو هزینه تست داروی او را خواهیم داد!

در سطح حرفه ای شما هر کاری خواهید کرد تا بهترین باشید! هر ورزشکار حرفه ای به سطحی می رسد که دیگر به نوعی جای رشد ندارد و برای این که بتواند در سطح بالاتری رقابت کند مجبور به استفاده از داروها می شود.

این واقعیت را بپذیرید و در موردش دیگر نق نزنید و به ادامه ورزش کردن خود بپردازید!!

شما در مورد بدنسازان طبیعی چه فکر می کنید؟

علی رضا ناصری

Blogger for tamrino.ir Remember: Facts don't care about your feelings & There are no stupid question, just stupid people

‫4 دیدگاه ها

  1. داداش این چیزایی ک شما گفتی همه بدنسازا میدونن واس 4 تا … آماتور خوبه ..ولی واقعا کسایی هستن 10 یا 15 سال ورزش میکنن و هیچ چیزی مصرف نکردن .اول ژنتیک مهمه بعد تغذیه و بعد …
    هیچوقت نخند ب کسی ک بهت میخندن گلم.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا