جالب

5 انسان قدرتمندی که تاکنون بر روی زمین قدم گذاشته اند

امروز ما آمار کلیه ورزش های قدرتی موجود را جمع آوری کرده ایم و با یک لیست از قوی ترین مردان تاریخ در خدمت شما هستیم.

در طول تاریخ، انسان ها نسبت به قدرت فیزیکی یک حساسیت عجیبی داشته اند. از شخصیت های اسطوره ای مثل هرکول و رستم، تا بازی های المپیک که کشتی تعیین کننده قوی ترین انسان بود. ما همیشه می خواستیم نام یک نفر را بعنوان قوی ترین مرد جهان شناسایی کنیم.

با گذشت زمان روش هایی که تعیین می کردند قوی ترین مرد چه کسی است? تغییر کرده اند.

از سال 1977 میلادی قوی ترین مردان جهان بصورت سالانه در رقابت هایی که توسط فدراسیون جهانی قوی ترین ورزشکاران دنیا (IFSA) تحت عنوان (WSM) برگزار می شود شرکت می کنند.

البته مسابقات آرنولد نیز یکی دیگر از این مسابقات است.

تور پوکت

هر چند هنوز با اینکه اینگونه مسابقات برگزار می شود، اختلافاتی بین طرفداران ورزشکاران وجود دارد. بعنوان مثال طرفداران پاورلیفتینگ به شما خواهند گفت اندی بولتون قوی ترین مرد تاریخ است و یا طرفداران مسابقات قوی ترین مردان جهان برنده سه دوره این مسابقات بیل کازمیر را شایسته این عنوان می دانند.

به هر حال پیشاپیش از طرفداران این ورزشکاران عذر خواهی می کنم، آماری که اینجا جمع آوری شده از بین آمارهای موجود در سطح وب بوده و ما هیچ گونه جانبداری از این ورزشکاران نداریم.

 

لینک آپارات

قوی ترین مردان جهان

۱. لئونید تارانکو – وزنه بردار

tamrino.ir leonid-taranenko

متولد: شوروی سابق-1956

قد: 1.80 متر

وزن: 254 کیلو گرم

تارانکو در حرکت یک ضرب 266 کیلوگرم و در مجموع 475 کیلوگرم در سال 1988 را بدست آورده است. البته رکورد او تاکنون شکسته شده است. ولی تفاوتی که وجود دارد این است که در زمان او تعداد صفحاتی که بعنوان وزنه در دو طرف هالتر بکار گرفته می شد 6 عدد بود، چیزی که الان اینگونه نیست. اگر وزنه بردار باشید متوجه سختی کار او می شوید.

۲. اندی بولتون-پاورلیفتر

tamrino.ir andy-bolton

متولد: انگلستان-1970

قد: 1.82 متر

وزن: 159 کیلوگرم

بولتون اولین مرد در تاریخ است که 453 کیلوگرم را بلند کرده است. او دوبار رکورد های خود را نیز شکسته است یکبار 454 کیلو و بار دیگر با 457 کیلو.

خوب خودتان متوجه شدید که با یک اسطوره طرف هستیم.

۳. واسیل ویراستیوک – مردان قدرتمند

tamrino.ir vasyl-virastyuk

متولد: اکراین-1974

قد: 1.80 متر

وزن: 145 کیلو گرم

ویراستیوک اولین نفری است که در دو مسابقه فدراسیون جهانی و همچنین قوی ترین مردان جهان موفق به کسب این عنوان شده است.

او همچنین 3 بار نایب قهرمان مسابقات آرنولد شده است. هم اکنون او 42 ساله است و بازنشسته، اما افسانه پیروزی هایش همچنان باقی است.

۴. بیل کازمایر – پاور لیفتر، مردان قدرتمند

بیل کازمایر

 

متولد: آمریکا-1953

قد: 1.91 متر

وزن: 150 کیلو گرم

بیل از نظر خیلی از علاقه مندان بعنوان قوی ترین، قوی ترین ها در نظر گرفته می شود.

او برنده مسابقات فدراسیون جهانی در سال های 80،81 و 82 میلادی است. او به علت اینکه کسی دیگر نمی تواند او را شکست دهد از شرکت در مسابقات سال 83 توسط برگزارکنندگان منع شده بود!!

رکورد پرس سینه 300 کیلوگرمی او سال ها بعنوان رکورد جهانی باقی ماند و تمام این رکورد ها را بدون تجهیزاتی که امروز پاورلیفت کارها استفاده می کنند، انجام داده است.

۵. زیدرونانس ساویکاس – پاورلیفتر، مردان قدرتمند

tamrino.ir zydrunas-savickas

متولد: لیتوانی

قد: 1.90 متر

وزن:181 کیلوگرم

به عقیده من او قوی ترین مرد تمام دوران هاست. شما به هیچ وجه نمی توانید با اعداد و ارقام بحث کنید.

او از سال 2003 تا 2008 و همچنین 2014 قهرمان مسابقات قوی ترین مردان آرنولد بوده است. در 2014 او سه رکورد را در مسابقات فدراسیون جهانی شکسته است. او همچنین 3 مقام نایب قهرمانی در مسابقات فدراسیون جهانی دارد. دیگر رکورد های او مثل 400 کیلو اسکوات، 408 کیلو ددلیفت و 285 کیلو پرس سینه نیز از دیگر افتخارات اوست.

قدرتمند شدن

اگر میخواهید قوی بشید بهتر است روی عکس بالا کلیک کنید و راهنمای چگونه قدرتمند شویم تمرینو را بخوانید.

البته اگر شما دوستان هم افراد دیگری را می شناسید که می شود در این لیست جای داد، خوشحال می شوم نظرات شما را بدانم.

علی رضا ناصری

Blogger for tamrino.ir Remember: Facts don't care about your feelings & There are no stupid question, just stupid people

نوشته های مشابه

‫35 دیدگاه ها

    1. همون فیلی که میگی اگه عکس هاشو دیده باشی به وسیله یک دستگاه بلند کرده اینجوری باشه رونی کلمن از همه اینا قوی تر چون 2 تن پرس پا زده دلیل نشد که اگه هافتور یا آدی هال یا برایان شاو جای همین خلیل عقابی که میگی بودن 10 برابر وزن همین فیلی که میگی رو بلند میکردن

      1. ما اونجا نبودیم و ندیدیم اما صد ها نفر به صورت حضوری مسابقه دیدین و میلیون ها نفر به صورت غیر حضوری و اما ما فیلم هاشون رو تو گوگل دیدیم 😜🤪😝

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا