چگونه قدرتمند شویم

بدنساز تازه کارجالب

نوشته شده توسط:

می خواهید چربی سوزی بیشتری داشته باشید و عضلات خود را افزایش دهید؟ قدرتمند شدن راه حل شماست!

امروز برای اینکه بتوانید قدرتمند تر شوید، قوانین جالبی را به شما معرفی می کنم:

۱. شما باید بخواهید تا زجر بکشید و از منطقه راحتی خود دور شوید

تمرین کردن چکش سختی درد زحمت tamrino.ir

اینکه بتوانید قدرتمند بشوید، همه چیزش به قدرت بدنی ربط پیدا نمی کند بلکه به قدرت ذهنی نیز مربوط می شود. اینکه بخواهید زیر وزنه های سنگین تر بروید، دلهره آور و ترسناک است. اگر وقتی زیر وزنه می روید، ترس داشته باشید، همه چیز به هم می ریزد.

شما باید بر ترس و درد خود غالب شوید. باید شک کردن به خود را کنار بگذارید. شما باید خود را به جایی ببرید که تا حالا نرفته اید. قدرت ذهنی به شما این توانایی را می دهد که بر موانع فائق بیایید.

۲. شما باید به طور مداوم برای پیشرفت خود همت کنید

هر روز که وارد باشگاه می شوید باید هدف داشته باشید و بتوانید نسبت به گذشته پیشرفت داشته باشید. شاید این اتفاق هر روز در باشگاه نیفتد، اما این موضوع نباید شما را از تلاش مستمر باز دارد!

حتی اگر به اندازه یک تکرار بیشتر در اجرای حرکت باشد! این کار به معنای پیشرفت شماست و از همه چیز مهم تر است. این پیروزی هایی روز به روز شما سرانجام منجر به موفقیت های بزرگ می شود!

۳. شما باید طوری غذا بخورید که انگار وظیفه شماست

غذا خوردن tamrino.ir

شما باید غذای درست را به مقدار کافی مصرف کنید تا به اهداف خود برسید. هر چقدر بیشتر جلو می روید، این اصل مهم تر می شود.

تغذیه، هسته اصلی هر هدف شما در بدنسازی است. یکی از آسان ترین راه ها برای افزودن بر رکورد های خودتان این است که درست وزن اضافه کنید. پس همان قدر که روی تمرینات خود تمرکز می کنید روی تغذیه خود نیز زمان بگذارید.

خیلی ها می گویند که نمی توانند وزن اضافه کنند. اما قوانین فیزیک چیز دیگری می گوید! فیزیک به ما می گوید که اگر شما به طور مداوم کالری بیشتری نسبت به کالری که می سوزانید، مصرف کنید، شما وزن اضافه می کنید. باور کنید نظام سوخت و ساز تان نمی تواند مقاومت کند!

منظورم از به طور مداوم این است که هر روز این روند را پی بگیرید. خیلی از دوستانی که می گویند آنها نمی توانند وزن اضافه کنند، واقعاً نمی دانند معنی به طور مداوم چیست!!

اینکه چند بار در هفته سورچرانی کنید، به معنی یک رژیم غذایی مناسب برای افزایش وزن نیست! برنامه غذایی شما باید از وعده اول تا آخر طراحی شده باشد و از همه مهم تر مداوم باشد.

۴. شما باید آماده باشید تا در حوالی آسیب دیدگی تمرین کنید

 

هر چقدر قوی تر و سنگین تر می شوید، شانس آسیب دیدگی تان بالا می رود. بدنسازانی که در رده های بالا هستند، این واقعیت را پذیرفته اند. موفقیت یک بدنساز در دوری کردن از آسیب دیدگی نیست، بلکه به این بستگی دارد که شما چگونه با آسیب دیدگی کنار می آیید.

ریسک آسیب دیدگی، متناسب با افزایش وزنه های شما، افزایش پیدا می کند. چرا که عضلات شما بهتر با رشد و فشار خود را تطبیق می دهند تا تاندون، مفاصل و رباط ها!!

از پس وزنه های سنگین برآمدن به تکنیک مناسب نیز، نیاز دارد. شاید شما بتوانید از پس اجرای اسکوات با وزنه های سبک بر بیایید و آسیب نبینید اما داستان همین حرکت با وزنه های سنگین تر فرق می کند.

اغلب، فرق افرادی که به قله های موفقیت می رسند با افرادی که به زیر کشیده می شوند این است که چگونه با یک آسیب دیدگی کنار می آیند.

آسیب دیدگی را به عنوان یک سرعت گیر در مسیر موفقیت در نظر بگیرید، نه یک کوچه بن بست!

برگشتن از یک آسیب دیدگی بیشتر از اینکه فیزیکی باشد، ذهنی است. هیچ وقت به توانایی های خود شک نکنید.

۵. شما باید حاضر باشید کاری را انجام بدهید که دیگران حاضر به انجامش نیستند

بدنساز جلو بازو دمبل عجیب tamrino.ir

اگر کارهایی که دیگران انجام می دهند را شما هم انجام دهید، در نهایت شما هم مثل دیگران می شوید.

اگر قصد دارید تا نتایج خارق العاده بگیرید، شما باید کارهایی را بکنید که دیگران انجام نمی دهند. چیزهایی بی ارزش را فراموش کنید و اهداف تمرینی خود را در اولویت قرار بدهید.

البته این راه برای همه نیست!

اما اگر مشتاق این هستید که به سطحی برسید که دیگران خوابش را هم ندیده اند، این واقعیت را بپذیرید که برای رسیدن به آرزوهای تان باید به خود بیشتر فشار بیاورید و ایثار بیشتری نسبت به بقیه مردم خرج کنید.

موفقیت همیشه در دسترس است، اگر تصمیم بگیرید که هر کاری که لازم است را انجام بدهید.

۶. شما باید بدانید، اعداد هیچ معنی ندارند

رکورد ها ساخته شده اند که شکسته شوند! این یک واقعیت است که ما هر روزه شاهد آن هستیم. رکورد هایی که شما در باشگاه به آن دست می یابید هم از این قائده مستثنی نیستند. این رکورد ها مرزهای توانایی های شما هستند. به محض اینکه یک نفر دیگر رکورد ما را می شکند، متوجه می شویم که این محدودیت ها بیش از اینکه فیزیکی باشند، روانی و ذهنی هستند!

چند نفر از شما خودتان را با اعداد تعریف کرده اید؟!

شاید رکورد 70 کیلوگرم پرس سینه یا رکورد 100 کیلوگرم اسکوات باشد. اینها مثال هایی بود که بدانید شما خودتان را با ذهن تان محدود کرده اید نه با بدن خود! ما باید این موضوع را از همان بدو ورود به باشگاه بدانیم و بدنبال یک استراتژی باشیم تا از این موانع در زندگی عبور کنیم.

چگونه؟

با بدنسازانی تمرین کنید که از شما بهترند. همیشه اون فردی باشید که محدودیت ها را می شکند نه اون فردی که دنباله رو بقیه است!

۷. شما باید روی اعدادی تمرکز کنید که به قابلیت های شما نزدیک تر است

ما دوست داریم هر چیزی را همین الان داشته باشیم، اما این نحوه کار این دنیا نیست و هر چقدر هدف شما بزرگ تر باشد، این اصل بیشتر صدق می کند.

صبر و تلاش سخت و مداوم در نهایت برای شما نتیجه در برخواهد داشت. این که هر روز بتوانید بر موانع کوچک روزانه غلبه کنید در نهایت شما را به پیروزی بزرگ هدایت می کند.

۸. شما باید مشتاق باشید

بدنساز عجیب سختی مشتاق tamrino.ir

برای اینکه خیلی قوی بشوید، باید سال ها سخت تمرین کنید و درد های زیادی را تحمل کنید. اگر وقتی به خواب می روید و زمانی که از خواب بر می خیزید، به فکر قوی شدن نباشید، بهتر است سراغ کار دیگری بروید.

بدست آوردن یک بدن قدرتمند با تلاش های گاه و بیگاه بدست نمی آید، شما باید 100% خود را ملزم کنید تا فراتر از توانایی های خود قدم بگذارید.

۹. شما باید بدانید هیچ دلیلی برای قدرتمند نشدن وجود ندارد

دلایلی که برای قدرتمند نشدن می آورید، بهانه هستند! آسیب دیده هستم، مشکلات کاری دارم، ژنتیک ضعیف دارم و وقت ندارم!! همه این ها بهانه هستند.

این را بپذیرید و شما به رسیدن به اهداف خود نزدیک تر می شوید.

مسئولیت هر اتفاقی که برای شما می افتد را بپذیرید. البته شاید این باور همیشه درست نباشد، اما به شما حس کنترل را منتقل می کند.

۱۰. شما باید حداقل کمی دیوانه باشید!

بچه خنده دار مچ انداختن tamrino.ir

اینکه بخواهید تبدیل به یک فرد بسیار قدرتمند بشوید، چیزی نیست که آرزوی همه مردم باشد و این آرزوی شما را هر کسی درک نمی کند.

شما احتمال دارد دچار آسیب دیدگی شوید. حتی ممکن است مسخره بشوید. زمان و انرژی زیادی را صرف کاری کنید که فقط شما و سایر بدنسازان جدی درک می کنند!

اما اگر شما حداقل کمی دیوانه باشید، شما ممکن است پا در این مسیر بگذارید. شما چیزهایی را در مورد خود یاد خواهید گرفت که تا حالا نمی دانستید!

مخلص کلام

به نظر من عقب نشینی و تسلیم شدن یک انتخاب نیست. زمان هایی در زندگی وجود دارد که شما مجبور به قبول ریسک می شوید و شاید شما بگویید که رسیدن به یک هدف بزرگ، ارزش این را ندارد که جان خود را به خطر بیندازیم!

اما بدون اینکه لحظاتی در زندگی وجود داشته باشد که خود را در لبه پرتگاه ببینید، ارزش زندگی را درک نمی کنید!

فردا در مورد سوزاندن کالری بیشتر بدون تمرینات هوازی صحبت خواهم کرد…

مطالب مشابه

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
مطلع ساختن از
close

سبد خرید

حساب کاربری
ایجاد کنید

بازیابی
رمز عبور

رمز عبورتان گم کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل وارد کنید. شما لینکی برای ایجاد رمز عبور جدید دریافت خواهید کرد.