بدنساز تازه کارچربی سوزینکات مهم حفظ سلامتی

خبر های بد و خوب برای افرادی که دچار پوست شل هستند

چه چیزی را  می توانید درست کنید و چه چیزی را نمی توانید درست کنید

یکی از دوستانم (به خاطر حفظ آبرویش اسمش را می گذارم جواد!!) به نام جواد از اضافه وزن رنج می برد. به قول خودش علت این ماجرا دوران دانشجویی بود. چرا که در شهری دور درس می خواند و در اکثر مواقع مشغول خوردن انواع فست فود ها بود و تقریباً هیچ گونه ورزشی هم نمی کرد. (البته به جز فیفا با بچه ها روی کامپیوتر!!) نتیجه این تصمیمات چیزی نبود به جز چاقی! آن قدر چاق شده بود که وقتی من بعد از مدت ها که او از دانشگاه فارغ التحصیل شده بود، او را دیدم اصلاً نشناختم!!

پوشت شل tamrino.ir

سرتان را درد نیاورم داستان ما پایان خوشی دارد، چرا که جواد اراده کرد و با متعهد کردن خود به رفتن به باشگاه و رعایت رژیم غذایی درست بعد 2 سال 30 کیلو گرم وزن کم کرد.

اما هر چیز خوبی بهایی هم دارد. جواد دچار یک مشکل جدید شده بود، مشکلی که هر کسی زمانی چاق بوده و الان وزن از دست داده متوجه آن شده است.

شلی پوست یعنی چه؟!

پوشت شل tamrino.ir

وقتی شما چاق می شوید پوست شما کش می آید. به خاطر این که بتواند چربی اضافه اندام های مختلف را در خود نگه دارد، مجبور به این کار می شود. این کش آمدن پوست باعث می شود تا پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست بدهد. این اتفاق برای هر کسی که وزن کم می کند نمی افتد، اما اگر مقدار وزنی که کم کرده اید بیشتر از 35 کیلوگرم باشد، به احتمال زیاد دچار این عارضه می شوید.

البته عواملی دیگری هم نقش بازی می کنند، مثل: ژنتیک، سن و اینکه چربی در کجای بدن ذخیره شده است؟ و چه مدت شما دچار چاقی بوده اید؟!

درست مثل دوران پس از حاملگی زنان است، بعضی از خانوم ها بعد از حاملگی به وزن سابق و پوست عادی خود بر می گردند اما عده ای دیگر این گونه نیستند!

البته اینجا در مورد زنان حامله نمی خواهم صحبت کنم، حرف بر سر افرادی است که حدود 20-30 کیلوگرم وزن از دست داده اند و با پوست اضافه پر درد سر دست به گریبانند. آیا می شود برای این عارضه کاری کرد؟

اگر شما هم اکنون چاق هستید

چاق tamrino.ir

اول از همه باید وزن از دست بدهید. بهتر است آدم پوست اضافه داشته باشد تا سلامتی اش در خطر باشد. یادتان هم باشد اینکه کاهش وزن شما سریع یا کند باشد هم هیچ تاثیری روی این موضع ندارد!

کاهش وزن باعث ایجاد پوست شل نمی شود، بلکه این افزایش وزن است که پوست را دچار این مشکل می کند. پس نترسید و شروع کنید به کاهش وزن!

اگر شما همین الان پوست شل دارید

پوشت شل tamrino.ir

۱. این واقعیت را قبول کنید: شلی پوست با دارو، رژیم غذایی، کرم ماکاس!! و … از بین نمی رود!!!

فقط با یک جستجوی ساده خواهید دید که چقدر محصول در بازار وجود دارند که ادعا می کنند، راه درمان شلی پوست هستند! هیچ گونه کرم یا لیزری و نوری وجود ندارد که بتواند حتی چند سانتی متر از پوست شما را کوتاه کند!

نکته آموزشی:

البته اگر شما دنبال یک ترفند موقتی برای سفت کردن پوست می گردید یک راه وجود دارد:

بدنسازان در رقابت های بدنسازی قبل از این که به روی استیج بروند، از یک ترفند جالب استفاده می کنند. بعضی از کپسول های چربی سوزی حاوی ژل های  خود محور امولسیون هستند. کپسول را باز می کنند و این ژل را به روی ناحیه مدنظر خود می مالند. البته شما باید در آن ناحیه چربی نداشته باشید و بدن خشکی داشته باشید تا متوجه نتایج بشوید.

البته پر واضح است که این یک راه حل موقتی است!!

۲. دنبال رژیم های کم کربوهیدرات هم نروید

کربوهیدارتهای زود هضم tamrino.ir

خیلی از افراد این مسئله را باور نمی کنند که این پوست است نه چربی! و سعی می کنند تا با گرفتن رژیم های عجیب و غریب به جنگ با چربی ( شما بخوانید پوست) بروند!!

اتفاق ظالمانه ای است، هر چقدر بدن خود را خشک تر می کنید، این شلی پوست بیشتر معلوم می شود!!

۳. به حرف آدم هایی که تا حالا چاق نبوده اند، توجهی نکنید (البته من هم چاق نبوده ام!!)

در بعضی سایت ها وطنی دیده ام که می گویند، عضله سازی کنید تا پوست های خالی را با عضله پر کنید!!

عضله بسازید! البته این جا ما همیشه تاکید کرده ایم که یکی از راه های ماندگار برای چربی سوزی ساخت عضله است! اما این که شما هر چقدر عضله بیشتر بسازید این عضلات می روند و جای خالی آن پوست های شل را پر می کنند، واقعاً مزخرف است!

۴. پوست شل را فقط می شود برید!

چربی های اطراف شکم و پهلو را در طی یک عمل جراحی پر هزینه می برند و کمی هم عمل لیپوساکشن انجام می دهند و دوباره پوست را به هم می دوزند! نتیجه می شود پوست سفت تر به دور عضلات شکم!!

پوشت شل tamrino.ir

جراحان امروزی بسیار حرفه ای هستند اما بهر حال تیغ جراحی در بدن شما فرو می رود! این ریسکی است که باید بپذیرید. زمان ریکاوری از چنین عملی زیاد است، خصوصاً برای افرادی که زندگی فعالی دارند، خسته کننده است. در ضمن جای زخم هم که وجود دارد. از قیمت بالا هم نباید گذشت که همین جواد خودمان در مشهد 12 میلیون تومان هزینه کرد!!

من این روش را برای همه توصیه نمی کنم، مگر این که شما چیزی حدود 50 کیلو گرم وزن از دست داده اید! و این پوست شل هم بدجور روی اعصاب تان است.

اگر شما پوست شل ندارید

خواهشاً چاق نشوید! اگر دچار این توهم هستید که برای اینکه عضله بسازید مجبورید چاق بشوید از این توهم خارج شوید.

سراغ یک زندگی سرشار از رژیم غذایی سالم و ورزش و تحرک بروید. چون حتی اگر لاغر هم بشوید ممکن است مثل دوستم جواد این قدر پول نداشته باشید که صرف خلاصی از پوست شل بکنید!!

 

علی رضا ناصری

Blogger for tamrino.ir Remember: Facts don't care about your feelings & There are no stupid question, just stupid people

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

  1. واقعا این مورد اعصاب خورد کنه با کاهش ۱۵ کیلو هم دچار این مشکل میشیم؟ و آیا سرعت کاهش وزن مثلا فقط ۳ کیلو در ماه بهتره ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا