pr

۸ بهترین مکمل عضله سازی که باید بشناسید

زمانی که ورزش می‌کنیم به دنبال بهبود شرایط بدنی خود هستیم. هر کدام از ما دلایل خاص خود را برای ورزش کردن داریم اما بیشترمان می‌خواهیم عضلات قدرتمندتری داشته باشیم و از ظاهر و حجم آن‌ها لذت ببریم. هیچ کدام از ما دوست نداریم زمان و انرژی خود را صرف کارهایی کنیم که هیچ نتیجه‌ای برای‌مان به همراه ندارد.

برای اینکه بیشترین استفاده را از تمرینات ورزشی خود ببرید و رشد عضلات‌تان را دو چندان کنید در این مقاله فهرست ۸ مکمل ارزشمند را برای‌تان آماده کرده‌ایم که نتابج‌تان را بهبود می‌بخشند و شما را به اهداف عضله سازی‌تان می‌رسانند.

پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

۸ مورد از بهترین مکمل های بدنسازی برای عضله سازی

در کنار تمرینات ورزشی مناسب و رژیم غذایی متعادل، مصرف مکمل‌های ورزشی و بدنسازی هم می‌تواند ایده خوبی برای شما باشد. اگر تازه‌کار هستید یا می‌خواهید روند عضله سازی‌تان را تسریع کنید مکمل‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم را در سبد رژیم غذایی خود بگنجانید تا از فوایدشان بهره‌مند شوید.

پودر پروتئین وی

sport, fitness, healthy lifestyle and people concept – close up of man with jar and bottle preparing protein shake

یکی از مهم‌ترین مکمل‌های بدنسازی که به رشد عضلات شما کمک می‌کند پروتئین وی است. وی ماده‌ای است که بعد از فرآوری شیر باقی می‌ماند و به سرعت در بدن جذب می‌شود. همان‌طور که می‌دانید: پروتئین وی انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن‌ها مزایای خاصی برای‌تان به همراه دارند.

پروتئین وی ایزوله و پروتئین وی کنستانتره از جمله پروتئین‌هایی است که می‌تواند روند عضله سازی‌تان را تسریع کند.

بهتر است بدانید که پروتئین کنستانتره محتوای پروتئین کمتری نسبت به وزن خود دارد و کربوهیدرات و چربی بیشتری در آن یافت می شود.

در مقابل پروتئین وی ایزوله حاوی پروتئین بالاتری است و می‌تواند برای عضله سازی شما بهتر باشد. مصرف پروتئین وی برای بدنسازان و ورزشکاران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا یک پروتئین کامل محسوب می‌شود و حاوی همه آمینواسیدهای ضروری برای رشد و تقویت عضلات شماست. مطالعات متعدد هم تاثیر پروتئین وی روی تمرینات ورزشی را اندازه‌گیری کرده‌اند. این مطالعات نشان می‌دهند: مصرف پروتئین وی در دوزهای ۲۰ الی ۴۰ گرمی در روز برای ۸  الی ۱۲ هفته می‌تواند قدرت عضلات شما را افزایش دهد و چربی‌های اضافی را کمتر نماید. اگر به دنبال عضله سازی هستید پروتئین وی یک منبع عالی و کامل از پروتئین است و می‌توان آن را ۲ ساعت بعد از تمرین مصرف کرد.

کراتین

کراتین آمینو اسید غیر ضروری است که در عضلات و مغز ذخیره می‌شود. این ماده به طور طبیعی در گوشت قرمز و ماهی یافت می‌شود. در یک رژیم غذایی معمولی که حاوی ۱ الی ۲ گرم از کراتین در روز است عضلات تنها ۶۰ الی ۸۰ درصد از این ماده را در خود دارند.

افرادی که گیاه‌خوار هستند ممکن است مقدار کمتری از این ماده را داشته باشند و باید از منابع دیگر به فکر تامین کراتین باشند. کراتین یکی از موادی است که مطالعات زیادی روی آن انجام شده است. تحقیقات انجام شده نشان می‌دهند: بعد از ۴ هفته مصرف کراتین حجم عضلات شروع به افزایش می‌کند.

آمینواسیدهای ضروری

آمینواسیدهای ضروری ۹ آمینو اسید ضروری هستند که از طریق رژیم غذایی باید تامین شوند چون بدن به تنهایی نمی‌تواند آن‌ها را تولید کند. باید این آمینواسیدها را به طور طبیعی از محصولات حیوانی به دست آورید.

شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید: آمینواسیدهای ضروری در بهبود متابولیسم پروتئین در عضلات مورد استفاده قرار می‌گیرند و می‌توانند حجم عضلات شما را بهبود ببخشند. در رژیم های غذایی که از منابع حیوانی استفاده نمی‌شود مصرف مکمل‌های حاوی آمینواسیدهای ضروری می‌توانند بافت‌های عضلانی شما را بهبود ببخشند و سنتز پروتئین در عضلات را تسریع کنند.

۵ الی ۹ گرم از آمینواسیدهای ضروری قبل یا بعد از تمرینات ورزشی، می‌تواند باعث تحریک سنتز پروتئین در عضلات شود.

کربوهیدرات

مکمل‌های کربوهیدرات به گونه‌ای طراحی و تولید می‌شوند که جذب و هضم سریع‌تری نسبت به منابع طبیعی کربوهیدرات در بدن داشته باشند. این مکمل‌ها از مواد تشکیل دهنده مختلفی برای تولید استفاده می‌کنند که همین امر باعث بهبود کارایی آن‌ها می‌شود.

با اینکه مقدار و دوز مناسب کربوهیدرات به شرایط و نیازهای هر فرد بستکی دارد این مواد برای ساخت عضلات بسیار مفید هستند. کربوهیدرات‌ها زمانی که به همراه پروتئین مصرف می‌شوند می‌توانند سنتز پروتئین در عضلات را افزایش دهند و عضله سازی را بهبود ببخشند.

اچ ام بی

اچ ام بی یکی دیگر از مکمل‌هایی است که برای ساخت عضلات شما ضروری است. این ماده محصول جانبی فرایندی است که روی لوسین انجام می‌شود. لوسین، آمینو اسید اصلی مسئول سنتز پروتئین در عضلات محسوب می‌شود. با افزایش مقدار اچ ام بی در بدن، لوسین هم به خوبی حفظ می‌شود و تحلیل عضلات هم کاهش پیدا می‌کند.

اچ ام بی به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود اما برای بهبود ذخایر موجود در بدن بهتر است از مکمل‌های حاوی آن استفاده کنید.

بیشتر مطالعات انجام شده نشان می‌دهند: استفاده از مکمل‌های HMB در افراد حرفه‌ای و تازه‌کار می‌تواند حجم و قدرت عضلات شما را افزایش دهد. متخصصان توصیه می‌کنند: این مکمل را در دوز ۱ الی ۲ گرمی در بازه زمانی ۳۰ الی ۶۰ دقیقه قبل از ورزش مصرف کنید.

گلوتامین

خوب یکی دیگر از مکمل‌هایی که به عضله سازی کمک می‌کند گلوتامین است. گلوتامین یکی از فراوان‌ترین آمینو اسید غیرضروری در بدن است و نقش بسیار مهمی در بیشتر عملکردهای بدن هم‌چون ایمنی، سلامت روده‌ها و سنتز پروتئین دارد.

کارنیتین

ال کارنیتین توسط کبد و کلیه به طور طبیعی تولید می‌شود و نقش بسیار مهمی در متابولیسم لیپید دارد. این ماده به انتقال اسیدهای چرب و متابولیزه شدن آن‌ها کمک می‌کند. نقش این ماده در تنظیم متابولیسم پروتئین هم مورد بررسی قرار گرفته است.

بهتر است بدانید که: کارنیتین بیشتر به عنوان آنتی اکسیدان عمل می‌کند. در برخی از مدل‌های حیوانی، استفاده از مکمل‌های حاوی ال کارنیتین، میزان انسولین را افزایش داده است. انسولین هورمونی است که می‌تواند رشد عضلات را تحریک کند. با این حال، در مدل‌های انسانی، ۸ الی ۲۴ هفته مصرف این مکمل، افزایش چندانی در سطح انسولین و حجم عضلات نشان نداد. اگر می‌خواهید زیست سازگاری این ماده را در بدن افزایش دهید بهتر است آن را با کربوهیدرات مصرف نمایید.

ال آرژنین

آرژنین یکی از آمینواسیدهای غیرضروری است که می‌توان آن را به طور طبیعی از گوشت حیوانات به دست آورد. با این حال، افرادی که تمرینات شدید ورزشی انجام می‌دهند به مصرف این ماده از طریق مکمل‌های موجود نیاز دارند.

آرژنین نقش مهمی در متابولیسم گلوکز و پروتئین ایفا می‌کند و روی هورمون رشد اثر می‌گذارد. این ماده در سنتز کراتین هم نقش دارد اما عملکرد مهم آن در سنتز نیتریک اکسید است. به کمک این ماده می‌توان رشد عضلات را بهبود بخشید.

سخن نهایی

هر کدام از افراد، دلایل خاص خود را برای انجام تمرینات ورزشی دارند. با این حال، اگر هدف شما رشد و تقویت عضلات‌تان است، می‌توانید از مکمل‌هایی که در این مقاله معرفی کردیم بهره ببرید و رشد عضلات‌تان را بهبود ببخشید. سایت مسترفیت با سال‌ها تجربه در زمینه فروش مکمل‌های بدنسازی و ورزشی به شما کمک می‌کند محصولات باکیفیتی را خریداری کنید.

گروه تمرینو

واحد خبر و تبلیغات تمرینو تمرینو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا