بدنساز تازه کارچربی سوزی

راهنمای مقدماتی برای چربی سوزی

شما آماده می شوید تا وزن کم کنید اما رژیم های گوناگون شما را سردرگم کرده اند. امروز یاد خواهیم گرفت تا با تمرکز بر آنچه مهم است، به اهداف خود برسیم.

شما ممکن است تصمیم گرفته باشید، از این به بعد تغذیه سالم را پیش بگیرید، اما مسئله ای که وجود دارد این است که عمل کردن به این حرف خیلی سخت تر از گفتنش است! هزاران ماده غذایی وجود دارد که می توانند اثرات مختلفی را برروی شما بگذارند.

کمی آرام باشید! اصلاً نگران نباشید در این مسیر همراه شما هستیم. بیایید با چند نکته خیلی مهم و ابتدایی شروع کنیم:

۱. در مورد کالری های خود وسواس به خرج ندهید

بعد از من تکرار کنید: پروتئین، سبزی، آب!

اگر تمام حرف های من را فراموش می کنید، خواهشاً این سه کلمه را از یاد نبرید! این سه کلمه پایه چربی سوزی هستند.

گوشت tamrino.ir

اشتباه برداشت نکنید منظور من حذف چربی از رژیم غذایی نیست. اما اگر چربی سوزی هدف اصلی شماست، خوردن پروتئین، سبزی و آب اولویت دارند! روی خوردن بیشتر از این مواد تمرکز کنید، بقیه مشکلات حل خواهند شد.

چرا؟

پروتئین: علاوه بر اینکه باعث می شود تا عضله بیشتری داشته باشید و داشتن عضله به خودی خود باعث چربی سوزی خواهد شد، پروتئین چندین منفعت دیگر هم دارد. پروتئین روند هضم غذا را کند می کند، که به شما کمک خواهد کرد در طول روز بتوانید کم تر غذا بخورید.

همچنین اثر گرمایی درونی بر شما دارد، به این معنی که بدن برای هضم و جذب پروتئین باید کالری بیشتری بسوزاند.

سبزیجات: بعد از اینکه پروتئین کافی دریافت کردید، زمان خوردن سبزیجات است. علاوه بر وجود مواد مغذی گوناگون و آنتی اکسیدان های فراوان، سبزیجات کمک می کنند تا شما احساس سیری بیشتری داشته باشید و از همه مهمتر آب بدن شما هم را تامین می کند.

سبزی باربکیو tamrino.ir

آب: همان طور که می دانید ما 70% از آب ساخته شده ایم، این به این معنی است که بیشتر از پروتئین، ما در بدنمان آب داریم!!

در طول روز باید آب را به طور متناوب میل کنید تا احساس سیری به شما دست بدهد و از طرفی برای زمان ریکاوری آب بسیار ضروری است.

بعد از خوردن این مواد غذایی اگر جا داشتید از چربی ها و کربوهیدرات ها استفاده کنید!

۲. هر بار روی یک وعده غذایی تمرکز کنید

بعضی از بدنسازان حرفه ای وعده های غذایی خود را از قبل آماده می کنند، من با این کار مخالفتی ندارم! اما به شما که در اول راه هستید توصیه می کنم روی یک وعده غذایی تمرکز کنید.

شرایط کاری و زندگی خود را در نظر بگیرید، اگر در طول روز گرفتار هستید و وقت ندارید سرتان را بخارانید!! پس احتمالاً برای وعده نهار دچار مشکل هستید، به خاطر همین مشغله احتمالش هست که گرفتار فست فود ها شوید! پس بهتر است تا وعده نهار خود را آماده کنید.

بهرحال شرایط خود را بسنجید. اگر کمی باتجربه باشید خواهید فهمید اگر بتوانید برای تمام هفته خود برنامه ریزی کنید که چه میل کنید نتایج شگفت انگیزی را خواهید گرفت.

اگر شما هر هفته چند وعده فست فود را با غذاهای سالم جایگزین کنید، شروع خوبی است. سعی کنید عادت های غذایی را برای خود بسازید که تمام عمر همراه شما باشند.

۳. عجله نکنید

بزرگترین اشتباه شما این است که کالری های خود را به سرعت پایین بیاورید! دلیلش این است که سوخت و ساز شما به سرعت با کاهش کالری شما خود را تطبیق می دهد و جلوی کاهش وزن را خواهد گرفت.

ترازو tamrino.ir

اگر شما تمرینات خود را افزایش دهید و میزان کالری خود را 1000 کالری کم کنید. شما بدن خود را در شرایط منفی کالری قرار می دهید. بدون شک وزن کم خواهید کرد و در هفته 1 تا 3 کیلو گرم وزن کم خواهید کرد، اما این اتفاق همیشگی نیست!!

خوب حالا چکار خواهید کرد؟!

آسان ترین کاری که به نظرتان می آید این است که میزان دریافت کالری خود را کمتر کنید و ساعات بیشتری را پشت تردمیل بگذرانید، اما اگر این کار را انجام دادید، تضمین می کنم تنها چیزی که از دست خواهید داد عضله خواهد بود و تنها چیزی که بدست می آورید افزایش هورمون اشتها خواهد بود و ممکن است باعث شود در ادامه افزایش وزن بیشتری را تجربه کنید.

از دست دادن 20 کیلو گرم یک هفته ای یا حتی در چند ماه اتفاق نمی افتد!

و جای شکر باقی است که این اتفاق رخ نمی دهد!!

هفته ای 500 گرم تا 1 کیلوگرم بیشتر وزن از دست ندهید!!! بعضی هفته ها این روند بیشتر یا کمتر خواهد بود. مواظب این روند باشید.

شما برای کاهش وزن چکار کرده اید؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

فردا در مورد ساختن عضلات سینه بدون پرس سینه صحبت خواهم کرد…

علی رضا ناصری

Blogger for tamrino.ir Remember: Facts don't care about your feelings & There are no stupid question, just stupid people

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. ببخشید شما نوشتید که کم کردن کالری به اندازه 1000 و ورزش کردن کار اشتباهی است.
  با توجه به فعالیتم و فرمول هایی که وجود داشت میزان کالری بدنم روزانه 2800 کالری هست که من روزانه 1800 کالری مصرف می کنم.
  تمام روز های هفته هم رژیم روزه داری متناوب را انجام می دهم.
  هفت روز در هفته هم هوازی ورزش می کنم که پس از آشنایی با سایت شما فهمیدم اشتباه است و مدتی است آن را اینتروال کرده ام. ( 2 ساعت در هفته )
  متاسفانه با توجه به اوضاع کرونا هم باشگاه ها تعطیل هستند و نمی توانم عضله بسازم
  حال دو سوال دارم
  1- اوضاع برنامه ام به طور کلی اشتباه است؟ چه قدر باید از کالری 2800 پایین تر بیایم؟
  2- روزه داری متنواب را چند روز در هفته باید انجام دهم ( درصد چربی ام 25 است )
  ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا