بدنساز تازه کارچربی سوزیعضله سازی

چرا شما مردنی چاق هستید و چطوری از شرش خلاص شویم

اگر شما از آن دست افرادی هستید که بدون ورزش کردن، همیشه وزن مناسبی داشته اید، شاید خود را خوش شانس بدانید!! اما آینه و ترازو فقط بخشی از داستان را بازگو می کنند.

اگر شما شبیه این هستید

مردنی چاق tamrino.ir

و دوست دارید شبیه این بشوید

هیکل ردیف tamrino.ir

پس بهتر است به نکاتی که در این مطلب اشاره خواهد شد، توجه کامل بکنید.

شما می توانید تی شرت بپوشید و دوستان تان شما را خوش تیپ بدانند!! شما ممکن است عدد شاخص توده بدنی مناسبی داشته باشید! اما اگر حواس تان نباشد شما می توانید به اندازه یک آدم چاق در معرض انواع خطر ها باشید!!

اصطلاحی که امروز در موردش می خواهم صحبت کنم در زبان فارسی با نام هایی همچون: چاق لاغر، لاغر چاق شناخته می شود. اما برای روشن تر شدن هر چه بیشتر داستان از اصطلاح مردنی چاق استفاده می کنم.

 

 

آخر چطور می شود، یک نفر هم چاق باشد و هم لاغر!!

در حقیقت لاغر به معنای فردی است که عضلات کمی دارد و چاق به معنای فردی است که چربی زیادی دارد. وقتی این دو تعریف را با هم ترکیب کنیم ما لاغر چاق یا مردنی چاق خواهیم داشت!!

پس در واقع عدم تعادل بین چربی و عضله باعث می شود یک فرد را مردنی چاق بنامیم.

چرا به این بلا مبتلا می شویم؟!

  • کاهش شدید کالری
  • انجام بیش از حد تمرینات هوازی
  • انجام ندادن تمرینات با وزنه

چرا کاهش کالری شما را به چاق مردنی تبدیل می کند؟

کاهش کالری tamrino.ir

اگر به بدن خود انرژی کمتری از آنچه که بدن می سوزاند، بدهید، شما دنبال دردسر می روید!! دردسر هایی مثل کاهش عضلات و کاهش سوخت و ساز بدن!

اوضاع وقتی بدتر می شود که هفته ها می گذرند و عدد روی ترازو پایین نمی آید، در این مواقع اکثر افراد میزان کالری خود را پایین تر هم می آورند که نتیجه ای جز عضله سوزی ندارد.

چرا انجام بیش از حد تمرینات هوازی من را به مردنی چاق تبدیل می کند؟

تمرین زدگی تردمیل عرق کردن هوازی tamrino.ir

اگر شما فکر می کنید باید ساعت ها در هفته به تمرینات هوازی بپردازید تا وزن خود را کم کنید، شما تنها نیستید.

تعدادی زیادی از بدنسازان متعجب می شوند وقتی به آنها می گویید که تحقیقات نشان داده اند انجام منظم تمرینات هوازی در فرایند کاهش وزن تاثیر کمی دارند! حتی عده ای که فقط به تمرینات هوازی می پردازند در طول زمان افزایش وزن را تجربه خواهند کرد.

منظورم این نیست که تمرینات هوازی باعث افزایش وزن می شوند، اما اگر شما تمرینات هوازی را با رژیم غذایی و تمرینات با وزنه ترکیب کنید، نتایج مناسبی برای کاهش وزن را خواهید گرفت.

یک زمان ایده آل در هفته برای تمرینات هوازی یک ساعت در هفته است.

چرا انجام ندادن تمرینات با  وزنه باعث می شود من مردنی چاق شوم؟

در اکثر تبلیغات رژیم های غذایی یا انواع قرص های چربی سوز به شما می گویند که نیازی نیست به باشگاه بروید و عرق بریزید!! شما هم خوشحال و از همه جا بی خبر!!

پرس سینه tamrino.ir

تمرینات با وزنه مطمئناً کالری کمتری نسبت به تمرینات هوازی می سوزانند، اما نباید از اثر کالری سوزی بعد از باشگاه غفلت کنیم. بعد از باشگاه شما درصد اکسیژن بیشتری را مصرف می کنید و افزایش اکسیژن باعث می شود کالری بیشتری سوزانده شود.

طبق تحقیقات هر چقدر سنگین تر کار کنید اثر افزایش سوخت و ساز در بدن تا چند روز ادامه خواهد داشت.

یادتان باشد وقتی از کاهش وزن صحبت می کنیم، منظورمان کاهش چربی است نه کاهش عضلات!

این دسته از انسان ها حدود یک چهارم مردم زمین که وزن نرمال دارند، را تشکیل می دهند. آنها سالم به نظر می آیند، اما وقتی بدقت مورد بررسی قرار می گیرند آنها دارای سطوح بالای چربی هستند. آنها در معرض بیماری های دیابت، قلبی هستند اما از روی ظاهر نمی توانید متوجه این موضوع شوید.

تنها راه تشخیص، کنترل فشار خون، سطح کلسترول و قند خون است. اما نشانه هایی دیگری وجود دارد که می تواند به شما در تشخیص کمک کنند.

شما در بخش میانی چاقی دارید

اگر شما از نظر وزنی کاملاً نرمال باشید، وجود چربی در بخش میانی بدن ریسک بسیار بالایی برای ابتلا به انواع بیماری ها را برای شما دارد.

چربی در میانه بدن از چربی در هر کجای دیگر خطرناک تر است.

شما نمی توانید به راحتی حرکت شنا را انجام بدهید

شنا رفتن tamrino.ir

افراد لاغر می توانند دارای مقادیر بالای چربی باشند، مخصوصاً اگر دارای کمبود حجم عضلانی باشند. وقتی مردم اضافه وزن ندارند، معمولاً انگیزه لازم برای باشگاه رفتن را ندارند. اما با ورزش نکردن رفته رفته شرایط خطرناک تر می شود.

منظور من از ورزش کردن، استفاده از وزنه در ورزش است. افراد مردنی چاق به راحتی نمی توانند حرکات بدنسازی مثل شنا را انجام بدهند.

این مشکل سابقه خانوادگی دارد

اگر یکی از اعضای خانواده شما که اضافه وزن ندارد اما دچار بیماری های قلبی، دیابت، فشار خون بالا هستند، شانس شما برای درگیری با این مشکل بسیار بالاست.

شما رژیم غذایی سالمی ندارید

اندازه غذا پرخوری گرسنگی همبرگر tamrino.ir

شاید شما از افرادی باشید هر روز همبرگر و نوشابه میل می کنید اما دریغ از 100 گرم افزایش وزن!!! به هر حال باید بدانید خوردن مقادیر زیادی شکر و چربی و مصرف نکردن ویتامین و فیبر و پروتئین می تواند به بدن شما صدمات جدی وارد کند.

چطور می توان از شر این چربی ها رها شوم؟

چاق و لاغر کاهش وزن قبل و بعد tamrino.ir

به طور معمول پاسخ کوتاه اما ناقص این است که میزان کالری را کم کنیم و از طرف دیگر تمرینات با وزنه را انجام دهیم. اما اشتباهی که خیلی از افراد در این مرحله مرتکب می شوند استفاده بیش از حد از تمرینات هوازی است و غفلت از تمرینات با وزنه است. تحقیقاتی بسیار زیادی نشان داده اند افرادی که از تمرینات با وزنه بهره می برند، عضلات بیشتری را ایجاد می کنند و در عین حال چربی بیشتری را نیز می سوزانند. پس سنگین کار کنید.

خوب برای رژیم غذایی چه کنم؟

خانواده خوشحال غذا خوردن tamrino.ir

تمرین کردن بخشی از داستان است. در مورد رژیم غذایی هم عده بسیاری فوراً کالری ها را کاهش  می دهند که همان طور که بار ها گفته ام، بدن شما وارد یک فاز گرسنگی می شود و از سوختن چربی ها جلوگیری می کند. بدن شما برای بقای خودش هم که شده شروع به ذخیره چربی می کند.

پس باید فرایند کاهش چربی را به عنوان یک فرایند طولانی مدت در نظر بگیرید. سعی کنید آرام آرام عادت های غذایی مناسب پیدا کنید. هر هفته 300 تا 500 گرم کاهش وزن شاید زیاد به نظر نیاید، اما اگر با این آهنگ به کاهش وزن بپردازید مطمئن خواهید شد که چربی های شما از بین خواهند رفت و از طرفی عضله نیز از دست نمی دهید.

من الان یک مردنی چاق هستم! چه کار کنم؟

مردنی چاق tamrino.ir

اگر کار از کار گذشته و شما هم یک مردنی چاق هستید. شما در این مرحله دو انتخاب خواهید داشت:

1: روی افزایش عضلات تمرکز کنید و یک پایه قدرتمند برای خود ایجاد کنید

2: روی کاهش چربی تمرکز کنید و عضلات فعلی را حفظ کنید

انتخاب هر کدام از این روش ها بستگی به شرایط شما دارد. اگر شما به سختی عضله اضافه می کنید، شما باید روی ساخت عضلات تمرکز کنید و بعداً روی کاهش چربی های تمرکز کنید. اما یادتان باشد در فرایند افزایش عضلات کاری نکنید تا به چربی هایی که همین الان دارید اضافه بشوند.

از طرف دیگر اگر شما عضله دارید، اما این عضلات زیر لایه های چربی پنهان شده اند، بهترین راه برای شما تمرکز برروی کاهش چربی است. شما باید از تمرینات هوازی بهره ببرید اما اصلاً زیاده روی نکنید.

مخلص کلام

هیچ دلیلی ندارد تا شما یک مردنی چاق باشید. این عارضه دلایل مشخصی دارد و راه حل های مشخصی هم دارد.

شما باید میزان حجم عضلات خود را بالا ببرید و درصد چربی خود را پایین بیاورید.

نظر شما در مورد اختلال مردنی چاق چیست؟ خوشحال می شوم نظرات شما را بدانم.

فردا در مورد پیتزا صحبت می کنم…

2.3 3 آرا
امتیاز مقاله

علی رضا ناصری

⭐️۹۰ درصد زندگی من شامل: مباحث علمی مرتبط با عمل تمرین و تغذیه است.⭐️ ⭐️۱۰ درصد باقی مانده هم شامل: فناوری و سینماست.⭐️ ⭐️در ضمن همیشه به یاد داشته باشید: واقعیت‌ها به احساسات شما، اهمیت نمی‌دهند.⭐️

نوشته های مشابه

اشتراک در
مرا آگاه کن
guest
12 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای درون متن
نگاهی به همه نظرات
hossein
hossein
7 ماه قبل

سلام جناب ناصری در ایتدا از شما به خاطر مطالب مفیدتون تشکر میکنم.من یک مردنی چاق بودم با قد 179 و وزن 79 و توده چربی شکمی بسیار زیاد (دور شکم 96 و WRC=0.96) و فاقد هیچگونه عضله . از حدود 5 ماه قبل شروع به تغییر رژیم غذایی کردم، نوشابه و فست فود رو حذف کردم و اون رو با میوه و مواد پروتینی جایگزین کردم،همچنین با یک آپ که تمرینی که شامل حرکات قدرتی مبتنی بر وزن بدن بود( شنا،کرانچ،…) شروع به چربی سوزی کردم، سپس تمرین با وزنه رو هم بهش اضافه کردم، که شامل 6 جلسه… ادامه مطلب »

امیرو
امیرو
10 ماه قبل

سلام من مردنی چاق هستم با قد 1.79 و وزن 81
برای ساخت عضله و ازون مهم تر حفظ عضله میخوام bcaa و گلوتامین در کنار وی مصرف کنم. خوبه؟ با این شرایط هفته ای چند ساعت دویدن مناسبه؟

شایان کریمی
شایان کریمی
1 سال قبل

با سلام و تشکر از وبسایت خوبتون من درصد چربی بالا و عضلات نسبتا کمی دارم.چند ماه داخل باشگاه فقط روی افزایش عضله تمرکز کردم و نتایج قابل قبولی گرفتم ولی اصلا کاهش چربی نداشتم.الان با توجه به شرایط که باشگاه های ورزشی تعطیل هست چند هفته داخل منزل با استفاده از وزنه در طول هفته عضلات مختلف را تمرین میدم(حدود ۹۰ دقیقه در هر جلسه) و تقریبا ۶ ۷ ساعت بعد به مدت ۱ ساعت پیاده روی با شدت نسبتا بالا انجام میدم. آیا این روش میتونه کمک کنه که در کنار چربی سوزی عضله سازی هم صورت بگیره… ادامه مطلب »

میلاد
میلاد
4 سال قبل

سلام آقای ناصری شما ، از افزایش وزن کثیف و تمیز صحبت کردین ، اگه کسی فقط پروتین مصرف کنه چه اتفاقی میفته ، چون من همیشه در سدد وزن گرفتن خشک بودم نه وزنی که همراه با چربی باشه لطفا راهنمایی کنید

hossein
hossein
5 سال قبل

با سلام مدتی میشود که مطالب سایت شما را مطالعه میکنم مقاله فوق بعضی جا هایش با شرایط من جور هست بعضی جا هایش نه با انجام ورزش های ترکیبی و بیشتر هوازی انجام ورزش های با وزن بدن در مدت کوتاهی( 3 ماه) 10 کیلو کم کردم جهت کاهش چربی های پهلو و شکم ولی به جای چربی ها عضلات من کاهش حجم یافتند. مشکل فست فود و نوشابه ندارم سالهاست که نمی خورم . حتی چای بدون قند مصرف میکنم. نان و برنج را کاهش داده بیشتر از نان جو استفاده مینماییم . نوع ورزش انجام شده نیز… ادامه مطلب »

hossein
hossein
5 سال قبل

با درود و تشکر از پاشخگویی و لطفتون لطفا به کار خوبتون ادامه بدید که جامعه بسیار نیازمند سایتایی مثل شماست

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا