pr

آشنایی با روش های درمان خانگی عفونت واژن، ترمیم پرده بکارت و جلوگیری از بارداری بدون دخول که توصیه بهترین دکتر زنان آنلاین است

نقش بانوان در رشد و تعالی هر جامعه غیر قابل انکار است و با توجه به این موضوع و حساسیت بیشتر بدن بانوان به مشکلات و مریضی های خاص، رعایت بهداشت فردی در آنان می تواند بسیار مهم باشد. بیماری های خاصی وجود دارند که مرتبط با آناتومی بدن بانوان هستند و نیاز است که بانوان با جمع آوری اطلاعات در رابطه با این بیماری ها و علائم و راه های درمان خانگی آن ها نسبت به بالا بردن آگاهی و مراقبت از بدن خود هوشیار باشند.

اما متاسفانه در برخی از جوامع به دلیل مخفی ماندن این بیماری ها از سوی بانوان به دلایل مختلف مانند شرم و حیا و یا خجالت کشیدن، معمولا این بیماری ها ناشناخته مانده و تا زمان پیشرفت بیماری از سوی بانوان مخفی می ماند و زمانی اقدام به مراجعه به پزشک برای درمان می کنند که دیر شده و عوارض شدید بیماری گریبان گیر می شود.  به عنوان مثال برخی از انواع عفونت واژن می توانند در صورت کوچک شمردن و نادیده گرفتن منجر به ناباروری شوند.

البته ممکن است سوالتی در خصوص درمان عفونت واژن، ترمیم پرده بکارت و روش های جلوگیری از بارداری بدون دخول داشته باشید که در این صورت می توانید به مقاله “پرسشهایی از دکتر زنان آنلاین در خصوص بارداری بدون دخول، ترمیم پرده بکارت و درمان خانگی عفونت واژن” مراجعه کنید.

عفونت قارچی واژن بانوان

این نوع از عفونت که مختص بانوان است و طی آن عفونت داخل واژن بانوان پخش می شود دارای علائمی مانند درد های شدید در ناحیه زیر شکم، سوزش شدید در هنگام دفع ادرار، خارش های شدید در داخل شکم و نمایان شدن ترشحات لزج سفید رنگ می شود معمولا بسیار شایع است و در برخی از دوره های سنی چیزی در حدود 75درصد از بانوان را درگیر می کند.

درمان عفونت واژینال به چه صورت است؟

بهتر است در صورت بروز علائمی که پیش تر به آن ها اشاره کردیم به پزشک متخصص زنان برای درمان مراجعه کنید. حتی اگر امکان خروج از منزل را ندارید می توانید با کمک گرفتن از دکتر زنان آنلاین به وسیله سایت پذیرش 24 به دریافت مشاوره و یا دریافت نوبت اقدام کنید. راه های درمانی این بیماری راه های متفاوتی هستند که از متخصص زنان اقدام به تجویز آن ها می کند. پزشکان نیز در وهله اول از آنتی بیوتیک ها، کرم های واژینال و شیاف واژینال استفاده می کنند. در برخی از موارد نیز قرص و یا قطره های میکونازول و کلوتریمازول تجویز می گردد.

آیا برای درمان عفونت بانوان می توان از روش های درمان خانگی نیز استفاده کرد؟

گزارشات مختلفی که از بانوان مورد آزمایش دریافت شده است نشان داده که عفونت های قارچی بسیاری از بانوان با استفاده از درمان های خانگی بعد از مدتی برطرف گردیده است. از جمله این درمان ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. روغن درخت چای: روغن درخت چای می تواند در صورت استفاده به صورت شیاف واژینال بسیار مفید فایده باشد. طبق آخرین آزمایشات مشخص گردیده است که روغن درخت چای دارای خواص ضد قارچی است که می تواند در درمان عفونت واژن بانوان به کار گرفته شود.
  2. استفاده از مکمل های پروبیوتیک: با مراجعه به داروخانه و تهیه این مکمل های مغذی پروبیوتیک می توان آن ها را به صورت قرص های واژینال استفاده کرد که در درمان این عفونت ها بسیار مفید هستند.
  3. ماست طبیعی و بدون مواد نگهدارنده: بله تعجب نکنید. ماست طبیعی و بدون مواد نگهدارنده و طعم دهنده های اضافی و مصنوعی می تواند درمانگر بسیار خوبی برای عفونت های قارچی واژینال باشد.
  4. سیر: استفاده از سیر هم به صورت خوراکی و هم استفاده واژینال آن می تواند فوق العاده مفید باشد.

پرده بکارت

پرده بکارت غشاء بسیار نازکی است که در قسمت ورودی واژن بانوان قرار گرفته است و با ورود اولین جسم خارجی به داخل واژن و کوچکترین فشاری از جانب آن پاره شده، آسیب دیده و دچار خونریزی می شود. با توجه به مهم بودن مسئله بکارت در خانواده های ایرانی می توان گفت که مسئله آسیب دیدن بکارت یکی از مشکلات اصلی دختران جوان شده است که ممکن است با میل خود و یا برخلاف میل خود و با فشار از سمت فرد دیگری این آسیب را دیده باشند.

ترمیم پرده بکارت

ترمیم پرده بکارت عمل بسیار ساده ای است که طی آن باقی مانده پرده بکارت آسیب دیده با بخیه به یکدیگر متصل می شوند تا در زمان اولین دخول و آمیزش با جاری شدن خون نشان دهنده بکارت فرد باشند. البته این موضوع را نیز باید در نظر داشته باشید که در برخی از دختران این پرده بکارت وجود ندارد و در برخی دیگر از دختران این پرده از انواع مدل هایی است که با اولین تماس پاره نمی شود و یا ممکن است برای پاره شدن آن نیاز به مراجعه به پزشک زنان باشد.

روش های ترمیم پرده بکارت

در حال حاضر دو روش اصلی برای انجام جراحی ترمیم پرده بکارت وجود دارد. یک روش روش ترمیم دائمی و بلند مدت است و روش دیگر که روشی موقت است و معمولا در زمانی در حدود یک هفته قبل از مراسم ازدواج صورت می پذیرد. البته همانطور که اشاره شد این عمل ها عمل های سبکی هستند، نیاز به بیهوشی ندارند و پس از اتمام عمل جراحی، متقاضی می تواند بدون نیاز به همراه و بستری شدن به خانه برود.

آیا امکان بارداری بدون انجام دخول وجود دارد؟

این سوال همواره در بین مراجعه کنندگان به پزشکان متخصص زنان و دکتر آنلاین وجود دارد. نکته ای که در رابطه با این موضوع بسیار حائز اهمیت است این است که بدانیم روند بارداری زوجه، روند بسیار پیچیده ایست و نیاز به آماده بودن مرد و زن از لحاظ و شرایط مختلف دارد. برای مثال برای اینکه زن باردار شود باید مقدار مشخصی از اسپرم وارد قسمت انتهایی واژن زن شود و به همین منظور می بایست دخول به صورت کامل انجام شود.

از جمله شرایط دیگری که باید فراهم باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نعوظ کامل و انزال طبیعی و کامل مرد
  • بدون مشکل بودن مایع منی از هر لحاظ
  • اسپرم ها می بایست در شرایط عادی باشند
  • محیط واژن باید مناسب لقاح باشد
  • رحم باید در حالت نرمال خود باشد
  • تخمک فعال در بدن زن به منظور لقاح وجود داشته باشد.

 

گروه تمرینو

تمرینو ناشر تخصصی بدنسازی، ارائه دهنده برنامه‌های روز بدنسازی و فروشگاه تخصصی مکمل‌های بدنسازی است.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا